Draugystės programa vidurinėje grupėje. Integruota pamoka „draugystės sala“ vidutinio amžiaus vaikams

MK ikimokyklinio ugdymo įstaiga d/s 451 Novosibirskas.

draugystės diena

Vidurinės grupės integruotų užsiėmimų konspektas „Draugystės diena“

Tikslas. Sukurkite geros valios, laisvės, meilės atmosferą.

Užduotys.

Formuoti vaikų gebėjimą valdyti savo jausmus ir emocijas, plėsti draugystės idėją; gilinti vaikų idėją apie gerumą kaip vieną neatsiejamą žmogaus savybę, gebėjimą reflektuoti. moralinė veiksmų esmė, gebėjimas sukurti naują situaciją pažįstamose pasakose, lavinti vaikų bendravimo įgūdžius, atmintį, mąstymą, emocinį reagavimą, gebėjimą užjausti, norą padėti vienas kitam sunki situacija ugdyti socialinius jausmus, ugdyti domėjimąsi pasakomis, teisingą požiūrį vienas į kitą, draugišką požiūrį į bendraamžius ir suaugusiuosius.

1. Rytas

Įkrovimas "Sveikas, drauge!"
Labas mano drauge!

Labas mano drauge!

Įsijunk į ratą)
(laikyti rankas)
Eisime ratu
O draugų rasime visur!
(apeiti ratu)
Sveikas zuikis!
(Mojuokite dešine ranka virš galvos.)
Sveikas ežiuke!

Kokia gera diena!
(pakelkite abi rankas aukštyn)
Voverė, labas!
(mojuoti dešine ranka virš galvos)
Vilkai, labas!
(banga kaire ranka virš galvos)
Sveiki! skamba kaip atsakymas.
(ištieskite rankas į priekį)
Labas mano drauge!
(ištraukti dešinė rankaį šoną)
Labas mano drauge!
(ištraukti kairiarankisį šoną)
Įsijunk į ratą)
(laikyti rankas)
Eisime ratu
O draugų rasime visur!
(apeiti ratu)
„Pokalbis, kam reikalingi draugai“
Pramogos lauke
Pedagogas: Šiandien mes su tavimi linksmas vakarėlis skirta Draugystei. Juk būtent darželyje turime pirmuosius draugus ir merginas.
Aš myliu mūsų Darželis
Ten pilna vaikinų.
Vienas du trys keturi Penki…
Gaila, kad negalime jų visų suskaičiuoti.
Gal jų šimtas, gal du šimtai.
Gera, kai esame kartu!
Pirmaujantis. Norėdami susitikti ir susirasti naujų draugų, turite žinoti mandagūs žodžiai Ar žinai mandagius žodžius?

Žaidimas „Pasakyk man žodį“.

1. Jei sutinkate draugą, net gatvėje, net namuose,
Nesidrovėkite, nebūkite gudrūs, bet pasakykite garsiau... (labas).

2. Jei ko nors prašote, tai pirmiausia nepamirškite
Atidarykite burną ir pasakykite… (prašau).

3. Jei nenorite būti laikomas neišmanėliu,
Prašau tavęs, būk išmintingas
Pradėkite savo prašymą mandagiu žodžiu:
Būk ... (malonus), būk ... (malonus).

4.Jei įmonė susitiko ne skubotai, ne iš anksto,
Tada atsisveikinimo metu pasakykite visiems ... (sudie).

5. Jei žodžiu ar darbu kas nors jums padėjo,
Nedvejodami kalbėkite garsiai, drąsiai... (ačiū)

Pasirodo Rufas Vraka.

Vraka-Zabiyaka: Sveiki visi! Aha! Štai kur aš turiu būti! (trina rankomis) Auklėtoja: Kur čia „čia“?
Vraka-Zabiyaka: Kur, kur... Taip, čia, kur daug vaikų. Iš jų padarysiu savo padėjėjus.
Šeimininkas: kas tu esi?
Ruff Vraka: Aš esu Ruff Vraka. Girdėjau, kad čia atostogaujate?
Pedagogas: Ne kažkokia, o draugystės šventė, tikrų draugų šventė. Ir mes čia tam, kad pasilinksmintume.
Vraka-Zabiyaka. Ar šie maži vaikai draugai? Ar jie gali būti draugais? O juokas! (juokiasi).
Pedagogas: Palauk, palauk, Vraka-Zabiyaka, kad sužinotum, ar mūsų vaikinai tikrai moka draugauti, reikia juos patikrinti žaidimuose, šokiuose, dainose.
Vraka-Brawler: Patikrinkite, ar ne? Prašau! (Ištraukia kamuolį.) Štai kamuolys. Kas jo nepagauna, tas neužaugo ir todėl neišmoko būti draugais! Pradeda atsitiktinai, apgaudinėja vaikus, mėto į juos kamuolį.
Mokytojas: Na, ne! Neveiks! Jei žaidi, tai tikrai.
Vraka-Brawler: kaip iš tikrųjų?
Pedagogas: Tai reiškia – pagal taisykles. Žiūrėk, mes dabar paimsime kamuolį ir perduosime jį ratu, o tu pasiviji. Sandoris?

Žaidimas „Paduokite kamuolį“

Tikslas: išmokti veikti pagal signalą, kartu ir greitai perduoti kamuolį

Aprašymas: Vaikai stovi ratu, perduoda kamuolį ratu. Vadovo signalui (plojimui) kamuolys perduodamas kita kryptimi.

Vraka-Zabiyaka: Tai viskas, aš taip nežaidžiu. Tai neteisinga. Dabar, jei žaisčiau vienas su kamuoliu, o jūs visi bėgtumėte paskui mane, būtų puiku!
Pedagogas: Ar norite žaisti su vaikinais? įdomus žaidimas„Atspėk balsu“
Mobilusis žaidimas „Atspėk balsu“
Tikslas: lavinti klausą, sąmoningumą.
Aprašymas: Vaikai stovi ratu, lyderis centre stovi su užmerktos akys. Vaikai eina ratu ir sako:
Truputį linksminamės
Visi buvo sustatyti į savo vietas.
Jūs esate Alyosha (vairuotojo vardas), spėkite
Kas tau paskambino, sužinok.

Pasibaigus žodžiams, vaikai sustoja, mokytojas rodo į vieną iš žaidėjų, jis vadina vairuotoją vardu, jei vairuotojas atspėjo, kas jam paskambino, šis vaikas pasikeičia vietomis.

Vraka-bully: Na, tai, kad jūs vienas kitą pažįstate vardu - aš tai gerai supratau, bet ar žinote, kaip vienas kitam padėti? Tai patikrinsiu kitame žaidime. Tik tie, kurie tikrai moka draugauti su visais, galės pereiti į kitą pusę.

Žaidimas Draugystės tiltas

Tikslas: išmokyti veikti grupėse, reaguoti, įtvirtinti žinias apie spalvas.

Įranga: spalvotas kartonas pagal vaikų skaičių

Aprašymas: Nubrėžiama juostelė - tai upė (3-4 kartono lakšto ilgio pločiai), norėdami pereiti į kitą pusę, vaikai turi nutiesti tiltą iš tos pačios spalvos kartono lakštų. . Laimi ta vaikų grupė, kuri sugebėjo susitarti greičiau nei likusieji ir persikelti per tiltą į kitą pusę.

Pedagogas: Bully, matai, mes susidorojome su šia užduotimi! Ir kodėl tau liūdna?
Vraka-Zabiyaka: Tu tokia linksma ir draugiška, bet nenori su manimi draugauti!
Pedagogas: Ką tu darai! Mes norime su tavimi draugauti! Vaikinai, tiesa?
Vaikai: Taip!
Pedagogas: O kaip draugystės ženklą norime padovanoti tau draugystės gėlę, kurią dabar kartu nupiešime!
Vraka-Zabiyaka: O, kaip puiku!
Piešimas pagal skaičius "Gėlė"
Vaikai kolektyviai piešia draugystės gėlę, spalvos parenkamos pagal skaičius. Pabaigoje jie dovanoja gėlę Vraka-Zabiyaka.
Pedagogas: Na, koks tu dabar Vraka-Zabiyaka, išmokai su mumis draugauti ir dabar esi Veselushka-Hahatushka!
Pirštų gimnastika „Draugystė“
Draugai mūsų grupėje
Merginos ir berniukai.
(abiejų rankų pirštai ritmiškai sujungti su užraktu)
Mes su tavimi susidraugausime
Maži piršteliai.
(ritminis abiejų rankų pirštų prisilietimas)
Vienas du trys keturi Penki.
(pakaitomis liesdami abiejų rankų pirštus, pradedant nuo mažojo piršto)
Pradėkite skaičiuoti iš naujo:
Vienas du trys keturi Penki.
Baigėme skaičiuoti.
(nuleistos rankos, paspausti ranką)

2.Diena

Gaivinanti gimnastika
Kad mums būtų gerai
Greitai kraukimės.
Mes einame lėtai,
(vaikščiojimas, rankos šonuose)
Ištiesiame rankas į šonus,
Padėkite rankas ant šonų
(vaikščiojimas pėdos išorine puse)
Meškiukas vaikšto
Mes ėjome ant kulnų
(vaikščiojimas ant kulnų, rankos už galvos, ant kaklo)
Rankos prie kaklo, žiūrėk.
O dabar šlaitai kartu,
Tai darome vietoje.
(pasilenkia į šoną)
Padėkite rankas priešais save
Gaukite juos dabar savo koja!
(siūbuojasi kojos)
Na, mano drauge, nežiovuok,
„Žirklės“ jūs atliekate!
(tiesios rankos prieš krūtinę)
Visi tupime kartu
Mums labai reikia sveikatos!
Pripūsime balioną
(kvėpavimo pratimas kvėpavimui atkurti 4-5 kartus)
Ir tada mes lėtai jį nupūsime.
pabudau ko? Gerai tada -
Vanduo laukia tavęs!
Nusiprausk, netingėk
(vaikai skalbiasi ir apsirengia)
Apsirenk, valgyk, atsisėsk!

Žaidimo dramatizacija „Darželis“

Tikslas: ugdyti gebėjimą atpažinti ir reikšti įvairias emocijas

Aprašymas: Atrenkami du žaidimo dalyviai, likę vaikai yra žiūrovai. Dalyviai kviečiami žaisti kita situacija– Tėveliai atėjo į darželį dėl vaiko. Vaikas išeina pas juos su tam tikros išraiškos emocinė būsena. Žiūrovai turi atspėti, kokią būseną rodo žaidimo dalyvis, tėvai turi išsiaiškinti, kas atsitiko, o vaikas – savo būklės priežastį.

3. Vaikščioti

stebėjimas gamtoje

Už draugišką skruzdžių darbą.

Žaidimas „Padovanok draugui judėjimą“

Vaikai sustoja ratu, skamba linksma muzika, vienas vaikas rodo judesį, visi vaikai jį kartoja ir taip toliau ratu.

Anotacija tiesiogiai švietėjiška veiklaįgyvendinimui švietimo sritis « Kognityvinė raida» (formavimas pilnas vaizdas pasaulis) vidurinėje kompensacinės orientacijos grupėje. Tema "Draugystė". "Tu esi mano draugas, o aš tavo draugas"

Autorius: Rogachkova Tatjana Nikolaevna, MBDOU „Vaikų darželio“ mokytoja kombinuotas tipas Nr. 15, Snežinsko miestas, Čeliabinsko sritis.
Medžiagos aprašymas: Siūlau jums apibendrinti tiesiogiai edukacines veiklas, skirtas edukacinei sričiai „Pažinimo raida“ įgyvendinti tema „Draugystė“. Ši medžiaga tinka amžiaus kategorija vaikai ikimokyklinio amžiaus 4-5 metai. Šio edukacinio užsiėmimo metu vaikai susipažįsta su draugystės, draugų samprata. Išmokite būti malonūs vienas kitam.

Tikslas: Formuoti vaikų žinias apie draugystę ir draugus.
Užduotys:
Švietimas:
Formuoti vaikų idėjas apie draugystę, draugus, gerumą;
Siekti, kad vaikai įsisavintų gebėjimą įvertinti savo bendraamžių jausmus ir veiksmus.
Kuriama:
Ugdyti gebėjimą suprasti ir atskirti teigiamas emocijas nuo neigiamų;
Ugdyti vaikų gebėjimą užjausti, norą padėti vienas kitam sunkioje situacijoje, ugdyti socialinius jausmus.
Švietimas:
Ugdyti vaikus gebėjimą tikrai būti draugais, elgtis dėmesingai ir pagarbiai, ugdyti supratimą, kad draugystė yra vienas iš esmines savybesžmonių tarpusavio santykiuose.
Kalba:
Susijusi kalba: toliau plėtoti dialoginę kalbą.
Žodynas: tema – draugas, draugystė, gerumas, reagavimas, sąžiningumas; kokybė - ištikimas, malonus, reaguojantis; verbalinis – gerbk, mylėk, būk draugais.
Gramatika: toliau mokykite vaikus formuoti naujus žodžius daiktavardžiams su mažybine priesaga.
Garsi kalbos kultūra: lavinkite žodžių tarimą pagal rusų literatūrinės kalbos ortopedijos normas.
Individualus darbas: praktikuoti mandagių frazių vartojimą
Metodai ir metodai:
Praktiška: netikėtumo akimirka- varpelio skambėjimas; šokti pagal dainą „Kelkimės, vaikai ...“; Susirask draugo žaidimą.
Vaizdas:žiūri į korteles, vaizduojančias gerus ir blogus darbus, gaublį, pasaulio žemėlapį.
Žodinis:žaidimas „Pasakyk gerus žodžius“; eilėraščių apie draugystę skaitymas, žaidimas „Taip-ne“.
Medžiagos: Varpelis, kortos, vaizduojančios blogus ir gerus darbus, gaublys, pasaulio žemėlapis, dainos iš filmo „Pelenė“ garso įrašas „Gerasis vabalas“.

Pamokos eiga

Mokytojas skambina varpeliu ir kviečia visus sustoti į ratą.
Pedagogas:
Tave skambina varpas
Veda žaisti su manimi.
Duok man ranką, tu esi mano draugas
Sustokime kartu į draugišką ratą.

Vaikai susikimba rankomis ir stovi ratu.
Pedagogas: Vaikinai, džiaugiuosi, kad išgirdote skambutį! Juk tai ne paprasta, o magiška. Jis renka į ratą tik gerus, malonius vaikus. Ar darai gerus darbus? Kokius gerus darbus padarei šiandien?
Vaikų atsakymai.
Pedagogas: gerai padaryta! Ir aš žinau dar vieną geras darbas nuo kurio viskas tuoj pasidarys smagu. Padovanokime vienas kitam šypseną ir pasakykime „Labas rytas!“.
Vaikai šypsosi vienas kitam ir linki gero ryto.
globėjas: kokie linksmi mes tapome ir šviesūs nuo jūsų šypsenų! Vaikinai, pasakykite man, prašau, o kas jūs esate? Kas yra Nikita, Miša, Jegoras?
Vaikų (tai berniukų) atsakymai.
globėjas: taip, teisingai. Mūsų grupėje yra berniukų. Ar merginos prisijungia prie mūsų grupės? Kas yra merginos?
Vaikų atsakymai.
Pedagogas: teisingi vaikinai. Mes turime berniukų ir turime mergaičių. Dabar kviečiu jus užimti savo vietas. Tegul pirmiausia sėdi mergaitės, o tada berniukai.
Vaikai užima savo vietas.
globėjas: merginos ir vaikinai, o dabar noriu iš jūsų sužinoti – kuo jūs kitokie?
Vaikų atsakymai (mergaitės mėgsta žaisti su lėlėmis, o berniukai mėgsta mašinas, mergaitės turi košę, o berniukai ne, mergaitės dėvi sukneles, o berniukai šortus ir pan.).
globėjas: Taip, viskas teisinga. Ar turite ką nors panašaus?
Vaikų atsakymai (visi mėgstame žaisti, vaikščioti ir pan.).
globėjas: tiksliai! Gerai padaryta vaikinai. Tu viską teisingai pasakei. Jūs turite daug skirtingų dalykų, bet taip pat esate kažkuo panašūs vienas į kitą. Bet nepaisant visko – jūs skirtingi arba tokie patys, turite gyventi kartu, turite padėti vienas kitam, jei reikia pagalbos, dalytis žaislais, pasiduoti vienas kitam, nesibarti. Tai ir yra draugystė. Noriu jums pasiūlyti žaidimą. Jums bus ištarti klausimai, į kuriuos atsakysite „Taip-taip-taip“ arba „Ne-ne-ne“. Sandoris?
Vaikų atsakymai.
Pedagogas: Taigi, atidžiai klausykite!

Ar būsime stiprūs draugai?
(Taip taip taip)
Ar vertinate mūsų draugystę?
(Taip taip taip)
Ar įžeisime draugą?
(ne ne ne)
Ir pasiimti žaislus?
(ne ne ne)
Ar pasidalinsime žaidimu?
(Taip taip taip)
Dainuoti ir linksmintis kartu?
(Taip taip taip).
Pedagogas: Gerai padaryta, berniukai ir mergaitės! Jie maloniai atsakė. Ir jie viską pasakė teisingai. O dabar aš siūlau tau šiek tiek pašokti.
Fizminutka
Mokytojas įtraukia dainą iš filmo „Pelenė“ „Atstok, vaikai, stovėk ratu“. Vaikai kartu atlieka judesius pagal dainelės tekstą.

Pedagogas: puikiai šokome! Dabar užimkite savo vietas.
Vaikai atsisėda.
globėjas: Vaikinai, mes dabar žinome, kas yra draugystė. Berniukai ir mergaitės visada gyvena kartu, nesvarbu, kas jiems patinka – žaisti su mašinomis ar lėlėmis, statyti garažus iš dizainerio ar namą princesei. Ar žinote, kad žemėje yra daug žmonių?
Vaikų atsakymai.
Pedagogas: kiekviename mieste, kiekviename kaime ir kiekvienoje šalyje yra tokių berniukų ir merginų kaip jūs. Ir suaugusieji kaip tavo tėvai, kaip aš. Bet visi žmonės žemėje kalba skirtingomis kalbomis, kiekviena šalis turi savo papročius ar įpročius. Tai įvairių tautybių žmonės.
Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į gaublį ir žemėlapį ant molberto.
globėjas: mūsų šalis vadinasi Rusija, joje gyvena rusai. Amerikiečiai Amerikoje, prancūzai Prancūzijoje. Ir kiekvienas iš mūsų turi savo kalbą. Tačiau nepaisant to, turime gyventi taikoje ir harmonijoje. Labai blogai, kai žmonės ginčijasi. Jei visi mūsų planetos žmonės bus malonūs vieni kitiems, tada mūsų Žemė taps dar šiltesnė ir gražesnė malonūs žodžiai nuo teisingo dalyko. Kokius gražius žodžius žinai?
Vaikų atsakymai (sveikinimai, atsisveikinimai - labas, labas, atsisveikinimas, atsisveikinimas; prašymo žodžiai, padėka - padėk, prašau, ačiū už pagalbą; meiliai skambina vardu - Rita, Mišenka ir kt.).
globėjas: Taip, teisingai! O dabar noriu jums parodyti korteles, kuriose pavaizduoti veiksmai – geri ar blogi, o jūs man pasakysite, kas ant jų nupiešta blogai ar gerai. Ir kodėl taip manai.
Mokytojas parodo korteles, kuriose vaizduojami vaikų veiksmai (žaislų, saldainių atėmimas; muštynės; susierzinimas ir pan.). Vaikai žiūri ir sako – kur geri tikslai, o kur dar blogi.
globėjas: berniukai ir mergaitės, jūs tiesiog protingi! Viskas buvo teisingai ir pasakyta. Na, o dabar vėl noriu iš tavęs išgirsti – kas yra draugystė?
Vaikų atsakymai.
globėjas: taip, teisingai. Dabar susiraskite sau draugą tarp vaikų grupėje, paimkite jo ranką, atsistokite šalia manęs poromis, nusišypsokite vienas kitam ir pasakykite draugui ką nors malonaus ir gero.
Vaikai atlieka užduotį.
globėjas(dėl to skaito eilėraštį vaikams):
šviesesnė už saulę
Draugystė visame pasaulyje
Su draugais smagiau
Bet kurioje planetoje.

Gladysheva Svetlana Anatolyevna, mokytoja. Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga bendrojo raidos tipo vaikų darželis Nr. 37 "Lučikas" Maskvos sritis, Khimki, md. Podrežkovas
Bendrojo ugdymo tipo darželio vidurinės grupės vaikams integruotos pamokos konspektas. Vaikai padeda herojui - Shapoklyakui išsiaiškinti, kas yra draugystė ir kas yra draugai. Vaikinai diskutuoja, skaito poeziją, dalyvauja dramatizacijose. Pamokoje naudojama daug muzikos, taip pat vaikai piešia vamzdelių pagalba. Formuojasi socialinio bendravimo patirtis.

Paskelbimo data: 2014-10-10

Integruota pamoka vidurinėje grupėje.Tema: "Kai mano draugai yra su manimi"

Švietimo sričių integracija:

Socializacija, pažinimas, bendravimas, skaitymas grožinė literatūra, meninė kūryba, muzika.

Tikslas:Socialinės sąveikos patirties formavimas.

Užduotys:

Švietimas:ugdyti teisingą požiūrį vienas į kitą, ugdyti draugišką požiūrį į bendraamžius ir suaugusiuosius.

Kuriama:ugdyti vaikų gebėjimą užjausti, norą padėti vienas kitam sunkioje situacijoje, ugdyti socialinius jausmus, taip pat ugdyti tarpamžių bendravimo įgūdžius.

Švietimas:mokyti valdyti savo jausmus ir emocijas, plėsti draugystės idėją, gilinti vaikų supratimą apie gerumą kaip vieną neatsiejamą žmogaus savybę, mokyti vaikus apmąstyti moralinę veiksmų esmę, praturtinti vaikų patirtis su veiksmais ir poelgiais, kurie gali patikti kitiems; plėsti vaikų žodyną: draugystė, draugas.

Demonstracinė medžiaga: gėlė, žiedlapiai, vaizduojantys: širdis, delnus, šypsenas, sveikinimą,

Įranga:herojus Shapoklyak, magnetinė lenta, magnetai, skaidrė, ežiuko ir zuikio kepurės, muzikinis akompanimentas.

Dalomoji medžiaga: piešimo lapai, vamzdeliai, dažai: geltona, raudona, žalia.

Preliminarus darbas: Eilėraščių, istorijų, pasakų apie draugystę skaitymas, jų aptarimas; Patarlių ir priežodžių išmokimas mintinai, prasmės aiškinimas, eilėraščių mintinai mokėjimas, pokalbis su vaikais, žaidimai, žaismas situacijas apie draugystę.

Pamokos eiga:

Organizacinis etapas

Tikslas.Palankumo kūrimas emocinis fonas, sąlygos teigiama motyvacijaį klases.

Vaikai įeina į salę skambant V. Šainskio muzikai „Kai mano draugai su manimi“, stovi puslankiu.

Pedagogas: Šiandien pas mus atėjo svečiai

Tu kreipkis į juos dabar

Šypsokis, susidraugauk.

Pradėkime savo pamoką šypsodamiesi vieni kitiems. Laikykite rankas, pasukite galvą į draugą kairėje, tada į dešinę ir šypsokitės. Vaikinai, ar girdite ką nors verkiant?

Įeina Shapoklyak.

Sena moteris Shapoklyak verkia: „Kas tai? Kodėl aš vienas?

Pedagogas: Vaikai, ar sužinojote, kas tai yra? (Vaikų atsakymai) Teisingai, tai Shapoklyak. Sveiki, Shapoklyak. Kas tau nutiko? Kodėl tu verki?

Senutė: Niekas su manimi nežaidžia, ar nepasakys gero žodžio? Aš nežinau, kas yra draugystė ir kas yra draugai?

Pedagogas: Ar vaikinai padės senolei? (vaikų atsakymai) Tada likite su mumis, atidžiai klausykitės ir prisiminkite. Vaikinai, prisiminkime bendravimo ir draugystės taisykles, išmokime naujų ir pasigaminkime Draugystės gėlę. Šiandien kalbėsime apie draugystę, nuostabią Magiškas žodis Pakartokime tai vieningai! Kaip suprasti, kas yra draugystė? (vaikų atsakymai).

Pedagogas: Draugystė yra tada, kai žmonės nori būti kartu, kai kartu žaidžia ir barasi. Draugai – tai žmonės, su kuriais mums įdomu ir patogu. Vaikinai, ar žinote, kokie turi būti tikri draugai? Dabar mes tai patikrinsime. Aš užduosiu klausimus, o jūs atsakysite „taip-taip-taip“ arba „ne-ne-ne“.

Žaidimas: Taip, taip, taip, ne, ne, ne.

Tikslas. Dėmesio aktyvinimas, teigiamos emocinės grupės nuotaikos kūrimas.

Ar būsime stiprūs draugai?

(Taip taip taip)

Vertinti mūsų draugystę?

(Taip taip taip)

Ar išmoksime groti?

(Taip taip taip)

Ar padėsime draugui?

(Taip taip taip)

Reikia suerzinti draugą?

(ne ne ne)

Ir dovanoti šypseną?

(Taip taip taip)

Ar verta skriausti draugą?

(ne ne ne)

Ar gersime arbatą su draugais?

(Taip taip taip)

Šauniai padirbėta! Atliko užduotį.

Pagrindinė scena

Esamos bendravimo patirties atnaujinimas

Pedagogas: Vaikinai, kur prasideda pažintis ir draugystė? (vaikų atsakymai) Tiesa, nes besišypsantis žmogus yra draugiškas. Geranoriškas žmogus yra tas, kuris tau linki gero. Jūs irgi šypsokitės vienas kitam, nes šypsena yra draugystės pradžia.

Skamba V. Šainskio „Šypsenos“ melodija.

Pedagogas: Vaikinai, ar žinote šią melodiją? (Vaikų atsakymai) Tikrai ši daina yra apie šypseną ir vadinasi „Šypsena“. Dainuokim tai.

Daina apie šypseną.

Prisegkime prie mūsų Draugystės gėlės žiedlapį su šypsena. Vaikinai, kaip delnai mums padeda susidraugauti ir bendrauti? (vaikų atsakymai)

Pedagogas: Teisingai! O delnai irgi padeda mums žaisti tarpusavyje, pažaiskime? Turite stovėti poromis vienas priešais kitą ir kartoti paskui mane.

Kūno kultūra "Palmės"

Štai mūsų žaidimas:

Ploji, delnas, (vaikai „veidrodiuoja“ savo delną partnerio delnu, pradeda nuo bet kurio pasirinkto).

Plok, dar vienas.

teisingai teisingai

delnas

Šiek tiek plojame, (3 plojimai dešine ranka kaimyno dešine)

Ir tada

Kairysis delnas

Jūs plojat garsiau. (3 plojimai kaire ranka)

Ir tada, tada

Tada

Įveiksime dešinę kaire. (3 kairiojo delno paspaudimai dešiniuoju delnu ir atvirkščiai).

Rankos aukštyn – ploji, ploji.

Plekšnoti per kelius, pliaukštelėti.

Dabar paglostykite pečius

Pliaukštelėkite sau į šonus. .

Galite ploti už nugaros

Plojame priešais save.

Dešinėje – galime, kairėje – galime!

O kryžius – sukryžiuojame rankas.

O dabar prie mūsų Gėlės pritvirtinkime dar vieną žiedlapį su palmių atvaizdu.

Pedagogas: Vaikinai, ar būna, kad ginčijatės? Dėl ko dažniausiai kyla kivirčai? (vaikų atsakymai)

Naujos medžiagos tvirtinimas

Situacinis žaidimas su teatralizacijos elementais „Kiškis ir ežiukas ant kalno“

Tikslas. Praturtėjimas patirtimi efektyvi sąveika interesų konflikto situacijose.

Pokalbis su probleminių užduočių formulavimu

Pedagogas: Taigi, labiausiai bendra priežastis kivirčai, kai negali kažko pasidalyti arba kai nori daryti tą patį. Noriu jums perskaityti eilėraštį apie du draugus Ežiuką ir Zuikį, kurių kiekvienas nori nusileisti nuo kalno, kaip padėti jiems nesusipykti.

(Mokytojas atrenka du vaikus, kurie dalyvaus žaidime, išduoda atitinkamas gyvūnų kepures, vaikai kviečiami pavaizduoti esamą situaciją.)

Eilėraščio dramatizavimas

Gyveno du draugai Zuikis ir Ežiukas

Ir jie rado kalvą proskynoje.

Ežiukas nužingsniavo link kalvos

Kiškis patraukė kalvą link jo

Kiškis: "Aš pirmas!"

Ir Ežiukas: "Ne, aš esu!"

Draugai vienas kitam nepasiduoda.

Kiškis įsižeidė: „Taigi tu esi ežiukas,

Aš visai neblogas kaip draugas!

Problemos aptarimas, jos sprendimo būdų ieškojimas.

Pedagogas: Kodėl Kiškis nusprendė nedraugauti su Ežiuku? (vaikų atsakymai)

Kaip manote, ar verta dėl to ginčytis su draugais? (vaikų atsakymai)

Kaip sutaikyti draugus, įsitikinti, kad nekiltų kivirčų? (vaikų atsakymai)

Leiskite dar kartą perskaityti eilėraštį, na, su laiminga pabaiga, kai sutiko zuikis ir ežiukas.

Ramiame miške, tarp krūmų ir takų,

Gyveno du draugai Zuikis ir Ežiukas

Kažkaip jie išėjo pasivaikščioti

Ir jie rado kalvą proskynoje.

Ežiukas nužingsniavo link kalvos

Kiškis patraukė kalvą link jo

Kiškis pasakė: „Aš tave išpumpuosiu, mes su tavimi draugai, Ežiukas“

Pedagogas: Taigi, ką reikia padaryti, kad nesiginčytumėte? (vaikų atsakymai: mokėti derėtis) Koks, jūsų nuomone, turi būti draugas? (vaikų atsakymai: malonus, dėmesingas, užjaučiantis) Prie Draugystės gėlės pritvirtinkime gerumo ir reagavimo žiedlapį širdelės pavidalu.

Pedagogas: Vaikinai, labai svarbu mokėti įtikti draugui. Kaip galite įtikti savo draugams? (vaikų atsakymai).

Pedagogas: Taip pat galite papasakoti eilėraštį draugui. Kas nori savo draugui papasakoti eilėraštį apie draugystę? (Vaikai eilėraštį skaito savo nuožiūra).

APIE DRAUGYSTĘ

Jurijus Entinas

Vėjas draugauja su saule,

O rasa yra su žole.

Gėlė draugauja su drugeliu,

Mes su tavimi draugai.

Viskas su draugais per pusę

Džiaugiamės galėdami pasidalinti!

Tik ginčytis su draugais

Niekada!

DRAUGĖS

A. Kuznecova

Mes susimušėme su draugu

ir sėdėjo kampuose.

Labai nuobodus draugas be draugo!

Mums reikia susitaikyti.

Aš jos neįžeidžiau

Aš tiesiog laikiau mešką

Tik su meška pabėgo

Ir ji pasakė: „Aš to nepasiduosiu!

Eisiu ir susitaikysiu

Aš jai padovanosiu mešką, atsiprašau

Padovanosiu jai kamuolį, padovanosiu tramvajų

Ir aš pasakysiu: "Žaidžiame!".

DOVANA

Elena Blaginina

Draugas atėjo pas mane

Ir mes žaidėme su ja.

Ir štai vienas žaislas

Ji staiga pažvelgė aukštyn:

laikrodžio varlė,

Linksmas, juokingas.

Man nuobodu be žaislo -

Mėgstamiausias buvo!

Bet vis tiek esu draugas

Atidaviau žaislą.

KATĖ SU ŠUNIU

Gyveno ir gyveno mūriniame name

Raudona katė vardu Tommy.

Ir šalia jo esančiame bute

Ten gyveno buldogas, vardu Vilis.

Willie ir Tommy nebuvo draugai,

Kaip gyveno šuo ir katė.

Nes Tommy vaikšto

Ne sode, o balkone.

O Vilis vaikšto sode

Iš buto šimtas ketvirtas.

Tomis liūdnai žiūri

Kaip buldogas žaidžia su kamuoliu?

Ar tai sąžininga?

Bjaurus, grubus

Gyvena šalia namo

Ir nedraugaukite su savo kaimynu.

Gera būti vienišam

Jei nesate vienas

Gera būti šalia

Yra šiaurė ir rytai

Taip pat yra atsargūs vakarai,

Taip pat yra šilti, ramūs pietūs,

Kai šalia yra patikimas,

Pasiaukojantis, ištikimas draugas.

LAPE, KIEŠKAS ir Ežiukas

Tamara Marshalova

Kažkaip kiškis bailys,

Zuikis - pilkos kelnės,

Miške sutikau lapę

Labai protinga sesutė.

Zuikis pamatė lapę

Kaip drebulė drebėjo.

O lapė gudri

Ir zuikis sako:

„Ką tu, kiškiai, drebi?

Kas tu, pilka, tyli?

Nesveikink manęs

Juk mes su tavimi draugai!

Leisk tave apkabinti

Aš papurtysiu tau leteną“.

Tik staiga nutrūko mazgas.

„Nelaukite! Ir nebandyk!

Ir išeik iš čia!

Aš neleisiu tau valgyti savo draugo!

Letenos šalin! Ir tada aš pasiduosiu!

Zuikis mato: iš po medžio

Iš audinės išbėga ežiukas,

Jis grasina lapei lazda.

Na, kaip ji bėgs!

Ir tik kulnai blizgėjo,

Tik lapė buvo pašalinta.

* * *

Galbūt tavo kaimynas

Suplėšė man kelnes

Sulaužė tavo taburetę

Ir suplėšė dvi knygas?

Galbūt jis nėra laimingas

Kas nutiko? -

Tiek daug išdaigų iš eilės

Jam taip atsitiko.

Tu verki, tu rėki

Bakstelite kojomis

Ir, žinoma, laimėsite

Skųstis mamai...

Atleiskime jam

Mes niekam nesakysime

Mes net nenuliūdime

Mes to neparodysime.

Jūs gyvenate šalia

Taigi mes turime būti draugais.

DRAUGAI

Elena Stekvašova

Kaip pradėti valgyti saldainius?

Mano draugų yra begalė.

Ir saldainių nebėra

O draugų nematyti.

Už saldainius kiekvienam draugui,

Taigi ji išmuša ją iš rankų.

Na, kam man reikalinga ši draugystė?

Aš pati mėgstu saldainius.

Pedagogas: Vaikinai, visi džiugiai nusiteikę nuo jūsų eilėraščių ir suorganizuokime jūsų draugams „Linksmą sveikinimą“. Ateikite prie stalų, aš dabar lašinsiu ant popieriaus įvairiaspalvius lašus, o jūs pūsite per šiuos įvairiaspalvius vamzdelius (vaikai pučia į vamzdelius). Puikus, puikus fejerverkas. Prie Draugystės gėlės prisegkime dar vieną geros nuotaikos žiedlapį.

Pedagogas: Prisiminėme su jumis ir išmokome pagrindines bendravimo ir draugystės taisykles, pažiūrėkite, kokią nuostabią gėlę gavome. Shapoklyak, o tu atidžiai klausei, viską prisiminei. Dabar turėsite daug draugų.

Senutė Shapoklyak: „Ačiū, draugai. Jūs sukūrėte nuostabią draugystės gėlę. Dabar žinau, kad svarbiausia draugystėje yra šypsena, gebėjimas derėtis, būti geriems ir dėmesingiems, duoti vienas kitam. gera nuotaika. Iki pasimatymo"

Išvada:

Rezultatas

kas tau patiko labiausiai? Kam dovanosite savo „Spalvotus fejerverkus“?

Pedagogas: Na, draugai, susikibkime rankomis ir sudarykime ratą.

Atsipalaidavimas:Eilėraštis „Būkime draugais“

Eime žmonės

Būkite draugai vienas su kitu

Kaip paukščiai su dangumi

Kaip žolė su pieva

Kaip vėjas – su jūra

Laukai – su lietumi

Kokia draugiška mums visiems saulė.

Pedagogas: Mūsų pamoka baigėsi, man gerai! Esu tavimi patenkintas!

Skamba V. Šainskio daina „Kai mano draugai su manimi“. Vaikai palieka kambarį.

GCD: Pažinimas. Socialinė aplinka. Aš, tu, mes

Tikslas- formavimas ikimokyklinio amžiaus vaikams draugiškas požiūris vienas kitam;
draugiškų, tolerantiškų vaikų santykių ugdymas.

Užduotys:

1. Apibendrinkite vaikų žinias draugystės tema. Toliau mokyti vaikus gebėjimo derėtis, padėti vieni kitiems, plėsti vaikų idėjas apie draugystę.

2. Ugdyti vaikų gebėjimą užjausti, norą padėti vienas kitam sunkioje situacijoje, ugdyti socialinius jausmus.

3. Ugdyti vaikų gebėjimą tikrai būti draugais, elgtis dėmesingai ir pagarbiai, ugdyti supratimą, kad draugystė yra vienas iš
svarbiausios žmonių tarpusavio santykių savybės.

Įranga: Laiškas, interaktyvi lenta, nešiojamas kompiuteris, socialinių tinklų pristatymas reikšminga tema„Draugystė“, dainų „Šypsena“, „Kai draugai su manimi“, garso įrašas. Tikras draugas».

Žodyno darbas: sąžiningumas, gerumas, empatija, niūrus, sugyvenkite kartu.

Pamokos eiga:

Įžanginė dalis: Laiko organizavimas(staigmenos akimirka).

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite, kiek svečių atėjo pas mus, būkime mandagūs... ir parodyti, kaip sveikinamės vieni su kitais.

Sveiki Sky! ( rankas aukštyn)

Sveika saule! ( Apibūdinkite didelį ratą rankomis virš galvos)

Sveika Žeme! ( Švelniai padėkite rankas ant kilimo)

Sveiki visi mano draugai! ( Visi vaikinai laikosi už rankų ir pakelia jas)

– Matau, tau gera, džiugi nuotaika ir tai nuostabu. Yra platinamas pasibelsti į duris(paštininkas atnešė laišką) - Sveiki, ar čia Lapių grupė? Laiškas tau. Prašau priimti ir pasirašyti.

Laiško tekstas: Dėmesio dėmesys. Nerimas!!! Prie mūsų darželio „Kuprotasis arklys“ artėja klastinga, pavojinga ragana Zliučka. Ji nori susipykti su visais vaikais, kad jie įgyvendintų bet kurį jos norą. Skubiai reikalinga pagalba. Vaikinai, neleiskite taip nutikti!

2. Pagrindinė dalis.

Pedagogas: Taip, reikia kažką daryti skubiai. Vaikinai, ar galime padėti? Ar galime susitvarkyti? Ir ką mes turime dėl to padaryti? – Teisingai, turime parodyti, kaip galime būti draugais. O kaip elgtis, jei staiga kilo kivirčas. – O kas man pasakys, kas yra draugystė, ką tai reiškia? - Teisingai . Draugystė yra tada, kai vaikai nori būti kartu, kai žaidžia kartu ir nesipyksta. Draugystė – tai draugų šypsenos. Tai reiškia, kad draugai yra žmonės, su kuriais mums lengva, įdomu ir patogu.

– Pažiūrėkime į ekraną, ar manote, kad šie vaikai yra draugai? Ir kaip tu atspėjai? (skaidr. Nr. 2-5) - Puiku, vaikinai, jūs viską teisingai supratote ir žinote draugystės taisykles (skaidr. Nr. 6), o dabar pabandysime įminti paslaptis tikra draugystė Tai yra savybės, kurias turi turėti draugai.

1. (skaidrės numeris 7) Draugystės paslaptys.

Kad žinotume visas paslaptis

Kviečiu susimąstyti.

Jūs žiūrite į ekraną

Ką matai, pasakyk.

„Bet pirmiausia darysime gimnastiką akims, ir ten slypi pirmoji paslaptis. Galvos nesukame, dirba tik akys. - Pasiruošęs. Persiųsti.

(8–9 skaidrės) 1. Pirmoji paslaptis:Gimnastika akims „Šypsena“.

(10–13 skaidrės) 2. Antroji paslaptis

Pedagogas: Ar manote, kad tie, kurie pavaizduoti šiose nuotraukose, yra draugai? Kodėl taip manai? Teisingai, draugai turėtų padėti vieni kitiems. Čia yra dar viena draugystės paslaptis. Kaip pavadinsime šią paslaptį? Pagalba. Patarlė - Draugai žinomi bėdoje.

(14–17 skaidrės) 3. T trečioji paslaptis

globėjas: Jūs ir aš matome, kaip visiškai skirtingi gyvūnai taikiai sugyvena vienas su kitu, kaip jiems šilta ir gera kartu. – Štai dar viena jūsų atskleista draugystės paslaptis. Kaip pavadinsime šią paslaptį? Pasaulis.

– Ar ši patarlė pasiteisintų?– Laikysitės vienas kito – negalite nieko bijoti.

4. Ketvirtoji paslaptis.

Pedagogas: Dabar patogiai atsisėskite. Burna į pilį ir tyla. Dabar mūsų grupės vaikinai žais mažus sketus, ir mes sužinosime kita paslaptis Draugystė .

1 scena

Maksimas sėdi ant kėdės. Liūdnas, padėjęs galvą į rankas. Pasirodo Semjonas. – Sveiki! Kaip tau sekasi? Maksimas:Palik mane vieną! Nelieskite! Eik savo keliu!

Semjonas norėjo išeiti, Įsižeisti ir pasitraukti, Bet pažvelgė į Maksimą, pagalvojo ir vėl grįžo. Ir staiga jis jo pasigailėjo ir tyliai ištiesė jam ranką. Maksimas: – Atleisk man, Simonai, už šiurkštų elgesį! SemjonasAš ant tavęs nepykstu!

globėjas: Atsimink, vaikai, Jei draugas bėdoje, Tik vienas... (gerumas) padės susidoroti su liūdesiu ir pykčiu.

- Šauniai padirbėta. Taigi, kas turėtų būti santykiuose su draugu? Malonus. Štai dar viena jūsų atskleistos draugystės paslaptis. Kaip pavadintumėte šią paslaptį? Gerumas. Patarlė - geras žodis gydo, o blogis žudo.

- Pasakyk man, vaikinai, ar gali draugas turėti Bloga nuotaika? Žinoma, kartais draugas būna prastos nuotaikos. Prisiminkime savo nuotaikų žaidimą.

(skaidrės numeris 18) Fizminutka "Nuotaika"

Nuotaika nukrito išskleiskite rankas į šonus ir žemyn, liūdnai gūžtelėkite pečiais

Reikalai eina iš rankų... lengvai pataikyti į išorinę delnų pusę

Bet dar ne viskas praėjo. Pirštas kairėje dešinėje

Jeigu ten yra geras draugas. Rodyti draugui

Padarykime tai kartu, Padėkite rankas ant draugo pečių

Atsikvėpkime lengviau -

Pakelkime nuotaiką Atsisėdo, rinko nuotaiką į delnus

Ir nukratykite dulkes! Nukreipti rankas.

Pedagogas: Jūs išsprendėte 4 draugystės paslaptis. Tačiau yra dar viena paslaptis.

- Jei dabar kalbame apie draugystę, leiskite jums parodyti istoriją.

Sėdėkite tyliai ir vėl pasiruoškite samprotauti!

2 scena

Viename darželyje dvi mergaitės Katya ir Masha draugavo. Jie buvo labai draugiški ir visada vienas kitam sakydavo tik tiesą. Tačiau vieną dieną Maša netyčia sulaužė Katios lėlę.

Kas sulaužė mano lėlę? Katya verkė.

„Nežinau“, - pasakė Maša. Tai turi būti Maksimas.

Kodėl sulaužei mano lėlę? Katya paklausė Maksimo.

- Aš jo nesulaužiau. Maša tai padarė, aš tai mačiau.

- Negali būti! – sušuko Katya. - Mano Maša geriausias draugas o draugai niekada vienas kito neapgaudinėja.

Katya priėjo prie Mašos ir paklausė - Kodėl tu mane apgavai Maša?

„Bijau, kad nustosite su manimi draugauti, jei sužinosite, kad tai aš sulaužiau jūsų lėlę.

- Nedaryk to daugiau Maša! Katya pasakė. Draugai turi būti sąžiningi vieni kitiems!

Pedagogas: Atsiminkite, vaikinai, sukčiavimas gali sugriauti draugystę. Todėl draugai visada turi būti sąžiningi vienas kitam.

Ar išsiaiškinai dar vieną draugystės paslaptį? Kaip pavadinsime šią paslaptį? Sąžiningumas.

Štai jums patarlė stipri draugystė o kirviu negalima pjauti.

– Siūlau rinkti eilėraščius, būkite atsargūs, ar pasiruošę?

3. Paskutinė dalis: Didaktinis žaidimas„Pasirink rimą“

(skaidrės numeris 19)

- Šuniukas pažvelgė į langą: - Kuo jis vaišinasi ...... ( katė)

- Čia eina visokie žmonės, oi! - Piktai žiūri į katę ... (pelė)

– Gal užteks, pelytė pikta? – „Twitter“ paskyroje .... ( zylė)

- Kaprizinga mūsų Maša savo lėkštėje ... ( košės).

- Berniukas labai garsiai verkia - Jis susižalojo ... ( pirštu).

- Miegantis žmogus po lova nieko nesakė ... .. (šuo).

(20–21 skaidrės) 4. Apibendrinimas.

globėjas: Ką manote, vaikinai, mes padėjome susidoroti su klastinga ragana Zlyuchka ir neleidome jai patekti į mūsų sodą? - Na, žinoma, tu išnarpliojai visas draugystės paslaptis ir taip piktąją raganą nuvarei toli, toli. Išvardinkime juos dar kartą: Šypsokis,pagalba, ramybė, gerumas, sąžiningumas.

Puiku, ir aš turiu jums prašymą. Išsakykite šias paslaptis savo tėvams, draugams, seserims ir broliams. O svarbiausia – nepamirškite jų ir stebėkite!

- Pamoka baigiasi ir mums laikas eiti į grupę, O draugystė tęsiasi, hurra, hurra, hurra!

Vaikai atsisveikina su svečiais, skambant „Tikro draugo“ muzikai ir susikibę už rankų išeina iš interaktyvaus kambario.

Bibliografija:

1. V.V.Gerbova. Kalbos ugdymo pamokos vyresnioji grupė, p.38;

2. „Pasiimk rimą“ E. Lavrentjevas, p.64 d.i.

3. Socialinė programa Aš, tu, mes.

Parsisiųsti prezentaciją

MADOU Nr. 81 „Vaiko raidos centras – darželis“ Kuprotas arklys“,

Norilskas, Krasnojarsko sritis, Rusija.

Šis darbas skirtas idėjų apie draugystę kaip svarbiausią moralinę vertybę formavimui.

Užduotys:

Teisingo požiūrio vienas į kitą kėlimas;

Gebėjimo užjausti ugdymas;

Plėsti vaikų žinias apie draugystę.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Atvira pamoka vidurinėje grupėje tema:

„Draugystė prasideda nuo šypsenos“

Švietimo sričių integracija:

Socializacija, pažinimas, bendravimas, grožinės literatūros skaitymas, menas, muzika.

Tikslas: Draugystės ir draugų sampratos formavimas.

Užduotys:

Švietimas:ugdyti teisingą požiūrį vienas į kitą, ugdyti geranorišką požiūrį į kitus.

Kuriama: ugdyti vaikų gebėjimą užjausti, norą padėti vienas kitam sunkioje situacijoje, ugdyti socialinius jausmus.

Švietimas:skatinti mokymąsi valdyti savo jausmus ir emocijas, plėsti draugystės idėją, gilinti vaikų supratimą apie gerumą kaip vieną neatsiejamą žmogaus savybę, praturtinti vaikų patirtį veiksmais ir poelgiais, kurie gali patikti kitiems; apibendrinti ir plėsti vaikų žinias apie tokias sąvokas kaip „draugas“, „draugystė“.

Demonstracinė medžiaga:nuotraukos, vaizduojančios draugystę ir „kivirčą“. Iliustracijos rusų pasakoms: „Zaikino trobelė“, „Teremok“, „Lapė ir gervė“, „Baba Yaga“. V. Šainskio dainos „Draugystė prasideda nuo šypsenos“ įrašas.

Dalomoji medžiaga: albumo lapai, teptukai, dažai - pagal vaikų skaičių, indeliai vandens.

Preliminarus darbas:Pokalbis apie draugystę, eilėraščių, istorijų, pasakų apie draugystę skaitymas, jų aptarimas; pokalbiai su vaikais, žaidimai, žaidimų situacijos apie draugystę.

Pamokos eiga:

Organizacinis etapas

Tikslas. Palankaus emocinio fono sukūrimas, sąlygų teigiamai motyvacijai užsiėmimams.

Pedagogas: Pradėkime pamoką šypsodamiesi vieni kitiems. Laikykite rankas, pasukite galvą į draugą kairėje, tada į dešinę ir šypsokitės.

Pedagogas: Vaikinai, pas mus atėjo svečiai, nusišypsokime ir pasisveikinkime.

Vaikinai, man labai malonu kiekvieną dieną susitikti su jumis, mano draugai! Kaip šiltai skamba šis žodis – draugai. Draugai – tai žmonės, kurie vienas kitą supranta, kurie gerai jaučiasi kartu. Jūs visi esate draugai grupėje, o aš esu jūsų draugas!

Pedagogas: Sėskite vaikinai ant kėdžių.

Pedagogas: Prieš jus, vaikinai, yra keturios nuotraukos, kaip jūs manote, kuri nuotrauka yra nereikalinga? Diskusijos metu prieiname prie išvados: trijose nuotraukose pavaizduoti malonūs, linksmi vaikai, o ketvirtoje – kovotojai, taigi „nereikalinga“.

Pedagogas: Draugystė yra tada, kai žmonės nori būti kartu, kai žaidžia kartu ir nesiginčija. Draugai – tai žmonės, su kuriais mums įdomu ir patogu. Draugystė – tai draugų šypsenos. Draugystė yra tada, kai mokate derėtis be šaukimo ir kivirčų; dalijasi žaislais, kalbėkite mandagiai ir nebūkite nemandagūs, būkite dėmesingi draugui; mokėti užjausti draugą. Jei draugas džiaugiasi, tada džiaukis su juo, jei bėda, tada liūdėk kartu.

Pedagogas: Prieš tai iliustracijos rusų kalba liaudies pasakos. Pažiūrėkime, kuris pasakų personažai galima vadinti draugu, bet kas ne?

Aptariame herojų charakterius, poelgius, su kuriais vaikai norėtų draugauti. Išvada: draugą galima vadinti Gaidžiu iš pasakos „Zajuškinos trobelė“ – jis drąsus. Malonus, saugojo silpnuosius. Gyvūnai iš pasakos „Teremok“ – linksmi, malonūs, taip pat padeda vieni kitiems. Negalite vadinti lapės draugu iš pasakos „Lapė ir gervė“ - ji gudri ir visada apgaudinėja, niekada nepadės ir nesigailės.

Rodyti Baba Yaga. Ar manote, kad Baba Yaga turi daug draugų? Po vaikų atsakymų siūlau, kad ji nežinotų draugystės taisyklių.

Pedagogas: Vaikinai, ar žinote, kokie turi būti tikri draugai? Dabar mes tai patikrinsime. Aš užduosiu klausimus, o jūs atsakysite „taip“ - suplokite rankomis, jei „ne“ - trypkite kojomis.

Žaidimas: Taip, taip, taip, ne, ne, ne.

Tikslas. Dėmesio aktyvinimas, teigiamos emocinės grupės nuotaikos kūrimas.

Ar turėtume žaisti visi kartu?

(Taip)

Reikia draugo, kuris padėtų?

(Taip)

Ar būsime stiprūs draugai?

(Taip)

Vertinti mūsų draugystę?

(Taip)

Ar išmoksime groti?

(Taip)

Reikia suerzinti draugą?

(Ne)

Ir dovanoti šypseną?

(Taip)

Ar verta skriausti draugą?

(Ne)

O kaip išspręsti ginčus?

(Taip)

Ar gerai turėti draugą?

(Taip)

Šauniai padirbėta! Atliko užduotį.

Pagrindinė scena

Esamos bendravimo patirties atnaujinimas

Pedagogas: Vaikinai, kur prasideda pažintis ir draugystė? (vaikų atsakymai) Tiesa, nes besišypsantis žmogus yra draugiškas. Geranoriškas žmogus yra tas, kuris tau linki gero. Jūs irgi šypsokitės vienas kitam, nes šypsena yra draugystės pradžia.

Skamba V. Šainskio „Šypsenos“ melodija.

Pedagogas: Vaikinai, ar žinote šią melodiją? (Vaikų atsakymai) Tikrai ši daina yra apie šypseną ir vadinasi „Šypsena“.

Pedagogas: Vaikinai, kaip delnai padeda mums susidraugauti ir bendrauti? (vaikų atsakymai)

Pedagogas: Teisingai! O delnai irgi padeda mums žaisti tarpusavyje, pažaiskime? Turite stovėti poromis vienas priešais kitą ir kartoti paskui mane.

Kūno kultūra "Palmės"

Štai mūsų žaidimas:

Ploji, delnas, (vaikai „veidrodiuoja“ savo delną partnerio delnu, pradeda nuo bet kurio pasirinkto).

Plok, dar vienas.

teisingai teisingai

delnas

Šiek tiek plojame, (3 plojimai dešine ranka kaimyno dešine)

Ir tada

Kairysis delnas

Jūs plojat garsiau. (3 plojimai kaire ranka)

Ir tada, tada

Tada

Įveiksime dešinę kaire. (3 kairiojo delno paspaudimai dešiniuoju delnu ir atvirkščiai).

Rankos aukštyn – ploji, ploji.

Plekšnoti per kelius, pliaukštelėti.

Dabar paglostykite pečius

Pliaukštelėkite sau į šonus. .

Galite ploti už nugaros

Plojame priešais save.

Dešinėje – galime, kairėje – galime!

O kryžius – sukryžiuojame rankas.

Pedagogas: Vaikinai, draugystė prasideda nuo šypsenos. Pamoką užbaigkime ryškiu piešiniu. Dažais pieštume saulėtą šviesią proskyną po lietaus.

Išvada:

Rezultatas

Pedagogas: Kol mūsų darbai išdžiūsta, prisiminkime, apie ką šiandien kalbėjome? kas tau patiko labiausiai?

Pedagogas: Mūsų pamoka baigėsi, man gerai! Esu tavimi patenkintas!



Į viršų