Vecākajā grupā “mēs un mūsu bērni” atklātā nodarbība par sevis izzināšanu. Vecākās grupas “Septiņas varavīksnes krāsas” vecāku atklātās nodarbības kopsavilkums

Atvērtā nodarbība par sevis izzināšanu ar apmācības elementiem vecākiem un bērniem.

Tēma: Mēs un mūsu bērni.

Mērķis: pieaugušā un bērna sadarbības prasmju attīstīšana, pamatojoties uz attīstību uzticības attiecībasģimenē; piesaistīt pieaugušo un bērnu uzmanību vienam otram, dot viņiem iespēju sajust sadarbības prieku; attīstīt bērnu komunikācijas prasmes; attīstīt uzmanību.

Nodarbības gaita:

Prieka aplis "Mēs esam kopā"

ievads: Labdien, dārgie vecāki, bērni un viesi! Šodien esam pulcējušies, lai tuvāk iepazītu viens otru, sajustu savu tuvinieku mīlestību, siltumu un atbalstu.

1 vingrinājums “Iepazīšanās”

Mērķis: iepazīstināt bērnus un vecākus vienam ar otru, izveidot draudzīgu atmosfēru grupā, veicināt komunikāciju ģimenē.

Katrs bērns iepazīstina apmācību dalībniekus ar savu mammu, pasaka savu vārdu, mātes vārdu un runā par viņu.

· Kāda ir mana māte?

· Ko viņai patīk darīt?

· Kas viņai patīk, kas nepatīk?

2. Iesildīšanās “Mainies vietām”.

Mērķis: mazināt spriedzi un neveiklību pirmajā tikšanās reizē, radīt atmosfēru grupā bez šķēršļiem un bailēm.

Dalībnieki tiek lūgti apmainīties vietām, ja apgalvojums viņiem atbilst:

Apmaini vietām tiem, kuri...

Lasiet grāmatas kopā ar bērnu;

Zīmējas kopā ar māti;

Ir kopīgs hobijs ar bērnu;

Palīdzi mammai nomazgāt traukus;

Viņi saka labus vārdus bērnam;

Palīdzi mammai iznest miskasti;

Viņi ceļo kopā;

Tie, kas neklausa mammu;

Tie, kas mīl mūsu bērnudārzs;

Tie, kas čakli audzina savu bērnu;

Tie, kas mīl un novērtē savu ģimeni.

3 Vingrinājums “Uzmini plaukstu”.

Mērķis: meistars aktīvs stils komunikāciju un attīstīt partnerattiecības grupā, gatavību veidot un uzturēt attiecības. Šis vingrinājums tiek veikts ar aizsietām acīm. Pirmkārt, bērni mēģina atrast savu māti ar tausti (pēc sejas un figūras). Tad vecāki, aizsietām acīm, jūt bērnu rokas, cenšoties atpazīt savu bērnu.

4. vingrinājums “Laimes māja”

Vecāki kopā ar savu bērnu tiek aicināti uzzīmēt attēlu, kas atbilstu viņu ģimenei, pēc kura viņi tiek aicināti atklāt zīmētā nozīmi.

5. vingrinājums “Mīlestības piramīda”

izkopt cieņpilnu, gādīgu attieksmi pret pasauli un cilvēkiem; attīstīties komunikācijas prasmes.

Spēles gaita:

Katrs no mums kaut ko vai kādu mīl, mums visiem ir šī sajūta, bet mēs visi to izsakām savādāk “Es mīlu savu ģimeni, savus bērnus, savas mājas, savu pilsētu, darbu.

Pastāstiet mums, kas un kas jums patīk!

Un tagad no savām rokām uzbūvēsim “mīlestības piramīdu”. Es nosaukšu kaut ko, kas man patīk, un pielikšu savu roku, tad katrs no jums nosauks manu mīļāko lietu un pieliks manu roku (uzbūvēs piramīdu).

Vai jūti savu roku siltumu?

Vai jums patīk šis stāvoklis?

Paskaties, cik gara izrādījās piramīda. Augsti, jo mēs mīlam un esam mīlēti paši. Es gribu novēlēt, lai šī siltuma, mīlestības, maiguma sajūta pret saviem mīļajiem nekad jūs nepamet.

Atspulgs.

Skolotājs iedod bumbu klases dalībniekiem. Nodarbības dalībnieki dalās savos iespaidos, apspēlējot bumbu un pārmaiņus īsi atbildot uz jautājumiem:

Ko tu atceries no šodienas nodarbības?

Kas šķita neparasts?

Kas jums bija visgrūtāk paveikt?

Rituāls: apskaujiet viens otru kā pāris un pasakiet dažus labus vārdus, uzslavējiet par kaut ko. Uztvērējs saka: "Paldies, esmu ļoti apmierināts!"

Vera Trubetskaja
Atklātās nodarbības kopsavilkums vecākiem vecākā grupa"Septiņas varavīksnes krāsas"

Abstrakts integrētais fināls nodarbības vecākiem vecākajā grupā« Septiņas varavīksnes krāsas»

Izstrādāts: skolotāja pirmsskolas bērnudārzā "Saule" upē Surskoje ciems V.V. Trubetskaja

Mērķis: bērnu zināšanu vispārināšana caur organizāciju dažādi veidi aktivitātes; piesaistīt vecākiem strādāt ar bērniem.

Uzdevumi:

Izglītojoši:

Paplašināt un precizēt bērnu zināšanas par pavasara izmaiņām dabā;

Kardinālo un kārtas skaitļu skaitīšanas stiprināšana 10 robežās,

Konsolidācija raksturīgās iezīmes gadalaiki, mēnešu nosaukumi, nedēļas dienas, diena;

Praktizēties nosaukt pasakas pēc attēliem;

Iemācīties lietvārdam izvēlēties vairākus īpašības vārdus;

Praktizējiet spēju dzirdēt noteiktu skaņu un atrast sava vārda pirmo burtu;

Praktizēt zilbju skaita noteikšanu;

Praktizējiet stāsta sastādīšanu, izmantojot atsauces attēlus;

Apkopojiet bērnu zināšanas par tēmām - skaņu, burtu, zilbi, vārdu, teikumu.

Attīstošs:

Bērnu vārdu krājuma un dialogiskās runas paplašināšana;

Attīstīt runu, atmiņu, loģiskā domāšana;

Attīstīt roku motoriku.

Darba forma - frontāla, individuāla

Materiāls: atsauces attēli, uzdevumu lapas, krāsu zīmuļi

Priekšdarbs: sarunas, stāsti, dzejoļu lasīšana par pavasari, dabas vērošana.

Nodarbības gaita:

Audzinātāja: Puiši, šodien mums ir viesi - jūsu vecākiem. Sasveicināsimies ar viņiem. Viņi apskatīs, ko esat iemācījies šogad un vai esat gatavs pāriet uz sagatavošanos grupai. Puiši, vai vēlaties iet uz sagatavošanas klasi? grupai?

Audzinātāja: Tagad uzmini mīklu.

Daudzkrāsains rokeris

Karājas zilajās debesīs,

Septiņu krāsu loka,

Neapšaubāmi (varavīksne)

Kāds brīnums - brīnumi

Vizītē ir atnākusi varavīksne

Un viņa atnesa ceļus,

Visi ceļi nav vienkārši, bet tik maģiski!

Tas, kurš iet pa ceļu, spēlē,

Viņš daudz zina, vienmēr skaisti runā,

Uz sagatavošanu steidzos šķērsot grupu!

Audzinātāja: Ak, kaut kas notika, tas arī viss varavīksnes krāsas ir pazudušas!

Kā mēs tagad varam pāriet uz sagatavošanās posmu? grupai? Man laikam būs jāpaliek iekšā vecākā grupa, jo es vairs nevarēšu uzzīmēt to pašu varavīksne, Es neatceros pasūtījumu krāsas. Ko darīt? Puiši, varbūt varat man palīdzēt, atcerieties vietu varavīksnes krāsas.

Bērni: Jā, mēs palīdzēsim.

Audzinātāja: Labi. Cik daudz krāsas varavīksnē? (U varavīksnes 7 krāsas)

Puiši, paskaties, man ir krāsainas aploksnes. Paskaitīsim cik? (7 aploksnes) Interesanti, ko tas nozīmētu. Kurš uzminēja?

Bērni: Šis varavīksnes krāsas.

Audzinātāja: Pa labi. Katrā aploksnē ir uzdevumi, kas ir jāizpilda, bet vispirms jums ir jāizvēlas aploksne noteiktā secībā varavīksne atveseļojās pareizi. Mūsu priekšā stāv grūts uzdevums. Puiši, vai esat gatavi iet grūto ceļu pa takām? varavīksnes, pārbaudi savas zināšanas, to, ko tu un es esam iemācījušies gada laikā, un dodies uz sagatavošanu grupai.

Bērni: Jā, gatavs!

Audzinātāja: Bet pirms mēs sākam izpildīt uzdevumus, jums un man viss ir jāatceras varavīksnes krāsas. (Sarkans, oranžs, dzeltens, zaļš, zils, indigo, violets).

Audzinātāja: Pasteidzamies atvērsim 1 aploksne ar uzdevumu! Ak, es pat nezinu, kuru izvēlēties, ja es vēlreiz kļūdos, sajaucu krāsas. Palīdziet man, kurš no tiem krāsa vispirms izvēlies aploksni?

Bērni: Sarkans!

(atver 1 sarkanu aploksni"Agrs pavasaris")

Audzinātāja: nolasa uzdevumu

Agrs rīts kļūst gaišs, viss sniegs šur tur nokusis,

Straume ir trokšņaina kā ūdenskritums, strazdi lido putnu mājiņās,

Zem jumtiem zvana lāses, lācis no egles cēlies,

Saule visus noglāsta ar siltumu, kurš gan zina šo gadalaiku?

Bērni: Šis gada laiks ir pavasaris.

Audzinātāja: Aprakstīsim vārdos, kāds ir pavasaris

Bērni: Pavasaris var būt ilgi gaidīts, silts, skanīgs, saulains, sirsnīgs, slapjš, netīrs, svinīgs

Audzinātāja: Cik mēnešu ir pavasarim? (Pavasarim ir 3 mēneši). Kā sauc pirmo mēnesi? (Pirmo mēnesi sauc par martu). Kā sauc otro mēnesi? (Otro mēnesi sauc par aprīli) Kā sauc trešo pavasara mēnesi? (Trešo mēnesi sauc par maiju). Pēc kura gadalaika atnāca pavasaris? (Pēc ziemas nāca pavasaris). Kādus sakāmvārdus jūs zināt par pavasari?

Rook kalnā - pagalmā ir pavasaris.

Pavasaris ir sarkans ziedi, un rudens ar pīrāgiem.

Pavasarī cep virsū un sasalst lejā.

Kas pavasarī guļ, ziemā raud.

Audzinātāja: Labi darīti zēni. Šeit ir pirmais celiņš varavīksnes. Piesprausim to pie tāfeles.

Tagad kuru aploksni mums vajadzētu izvēlēties?

Bērni: Oranža aploksne.

(izvēlieties oranžo 2 aploksni).

II. Zvukinskas pilsētā ir apmetušies neparasti neredzamie iedzīvotāji. Viņus sauca (skaņas).

a) D/i “Kā mani sauc? ” (Saki savu vārdu, nosaki pirmo skaņu, nosauc kuru Viņš: patskanis vai līdzskaņs)

b) D/i “Cik zilbju ir vienā vārdā? ”

Ja skaņas sanāk kopā, tad izrādās (zilbes)

(Pavasaris, pilieni, atkusuši plankumi, mākonis, saule, smaile, marts, aprīlis, maijs, bezdelīga utt.)

c) D/i “Izveidojiet teikumu” ar vārdu Norīt.

Audzinātāja: Labi darīti zēni. Un jūs paveicāt šo uzdevumu. Šeit ir otrais oranžais ceļš parādījās varavīksnes. Mēs piestiprinām to pie dēļa.

Audzinātāja: Puiši, kāda veida krāsas būs nākamais celiņš varavīksnes?

(izvēlēties 3 aploksnes). Tieši tā, dzeltena aploksne.

III. Pasakas prasa zināt pasaku varoņi, bet mīklas nav vienkāršas, tās ir maldu mīklas.

1. Ar ziliem matiem

Un milzīgas acis.

Šī lelle ir aktrise,

Un viņas vārds ir (Malvīna)

2. Viņš kaut kā zaudēja asti,

Bet viesi viņu atgrieza.

Viņš ir kašķīgs kā vecs vīrs.

Šis ir skumjš (Ēzelis)

3. Viņš ir liels nerātns vīrietis un komiķis,

Viņam ir māja uz jumta.

augstprātīgs un augstprātīgs,

Un viņa vārds ir (Karlsons)

4. Viņš bija ceļā daudzas dienas,

Lai atrastu savu sievu,

Un bumba viņam palīdzēja.

Viņa vārds bija (Ivans Tsarevičs)

5. Viņš dzīvoja Prostokvašino

Un viņš bija draugs ar Matroskinu.

Viņš bija nedaudz vienkāršprātīgs.

Suņa vārds bija (Bumba)

6. Viņš drosmīgi gāja pa mežu.

Bet lapsa apēda varoni.

Nabadziņš dziedāja ardievas.

Viņa vārds bija (Koloboka)

Audzinātāja: Labi darīti puiši, mēs to izdarījām, un tagad parādās dzeltenais ceļš varavīksnes. Izvēlieties nākamo ceļu. Zaļās aploksnes atvēršana. Puiši, šajā aploksnē ir fizikas stunda. "Drīz uz skolu.". Mēs nedaudz atpūtīsimies, un es domāju, ka vajadzētu parādīties nākamajam ceļam varavīksnes. Un mūsu nākamais ceļš... (zaļš)

IV. Drīz atpakaļ uz skolu.

Nāc, neesi slinks!

Rokas uz augšu un rokas uz leju.

Nāc, neesi slinks!

Padariet savas šūpoles skaidrākas, asākas,

Labāk trenējiet plecus. (Abas taisnās rokas ir paceltas uz augšu, rautiet rokas uz leju un novietojiet tās aiz muguras, pēc tam paraust tās uz augšu un atpakaļ.)

Ķermenis pa labi, ķermenis pa kreisi -

Mums ir jāizstiepj mugura.

Mēs veiksim pagriezienus

Un palīdzi ar rokām. (Pagrieziet korpusu uz sāniem.)

Es stāvu uz vienas kājas,

Un es deru otram.

Un tagad pārmaiņus

Es pacelšu ceļus. (Pamīšus paceliet ceļos saliektas kājas pēc iespējas augstāk.)

Atslābinājies un atsvaidzināts

Un viņi atkal apsēdās. (Bērni apsēžas.)

Audzinātāja: Tagad mums ir zaļš ceļš. Kāda būs nākamā? (zils). Zilās aploksnes atvēršana.

Audzinātāja: Lai izpildītu uzdevumu, jums jāiet uz tabulām. Katram būs sava vieta, un kuru jūs tagad atradīsit, izmantojot šīs kartes. Es tev iedošu kartes. Paskaties uz tām, cik un kādām figūrām jābūt tavā vietā, esi uzmanīgs. (Bērni meklē savas vietas.) Tā nu tas arī viss ieņēma savas vietas.

V. a) D/i "Cik daudz vienumu"

Uz jūsu rakstāmgalda ir skaitļu ticība. Uzdevums būs nākamais. Jāsaskaita attēlā redzamie objekti un jāparāda man atbilstošs skaitlis.

b) vingrinājums "Count"

Puiši, paskatieties, tauriņi ir aizlidojuši uz ziedi. Saskaitīsim katrs pie sevis, cik tauriņu?

Bērns: 9

Audzinātāja: Izdari matemātiku.

Bērns: Viens tauriņš, divi tauriņi. pieci tauriņi utt.

Audzinātāja: Labi padarīts! Cik daudz ziedi?

Bērns: astoņi. Viens zieds, divi zieds utt. d.

Audzinātāja: Labi padarīts! Kā jūs varat pārliecināties, ka ir tik daudz tauriņu, cik ir? krāsas?

Bērns: jāpievieno viens zieds.

Audzinātāja: Labi padarīts! Cik tādu būs?

Bērni: Vienlīdzīgi. Ir 9 tauriņi, un krāsas 9

Audzinātāja: Kā citādi var izlīdzināt tauriņu skaitu un krāsas.

Bērni: Jums ir jānoņem viens tauriņš.

Audzinātāja: Labi padarīts! Cik tādu būs?

Bērni: Vienlīdzīgi. Ir 8 tauriņi, un krāsas 8.

c) Vingrinājums “Pievienot vajadzīgo punktu skaitu”

Paskaties, saule ir atnākusi pie mums. No kuriem ģeometriskās formas vai tas sastāv? Cik apļu, cik staru ir saulei?

Staros jāpievieno nepieciešamais punktu skaits, lai tie būtu tādi paši kā stari - 8.

Ņemsim rokās zīmuli.

Ritinu rokā zīmuli,

Es griežos starp pirkstiem,

Noteikti katrs pirksts

Es iemācīšu jums būt paklausīgam.

d) vingrinājums “Vieta lielāka par, mazāka par vienādības zīmēm”

Priekšā ir kartītes ar cipariem, jāsalīdzina skaitļi un jānovieto zīmes "vairāk, mazāk, vienāds".

d) "Saprāta izaicinājums". Ja dzirdat pareizo atbildi, jums ir jāsasit plaukstas, ja dzirdat nepareizu atbildi, jāmāca ar kājām.

No rīta saule lec

No rīta jums ir jāveic vingrinājumi

Jūs nevarat nomazgāt seju no rīta

Mēness spīd dienas laikā

No rīta bērni dodas uz bērnudārzu

Naktī cilvēki vakariņo

Vakarā viss ģimenes pulcēšanās

Nedēļā ir piecas dienas

Trešdiena seko pirmdienai

Pēc sestdienas nāk svētdiena

Bija ceturtdiena pirms piektdienas

Kopā septiņas sezonas

Šodien ir svētdiena?

Vai nedēļā ir 5 darba dienas?

Vai nedēļā ir 3 brīvas dienas?

Vai otrdiena ir nedēļas piektā diena?

Vai trešdiena ir nedēļas trešā diena?

Vai piektdiena ir nedēļas septītā diena?

Audzinātāja: Labi darīts, jūs arī paveicāt šos uzdevumus, un tagad mums ir zils ceļš. Tagad mums ir palikuši tikai 2 krāsainas aploksnes, Kuru izvēlēties krāsu? Pareizi, zils. Kāds uzdevums mums ir sagatavots?

VI. Izlasa uzdevumu: lai izpildītu šo uzdevumu, mums jāpaņem bumba un jāatceras higiēnas noteikumi.

Bumbas spēle "Higiēnas noteikumi". Kādus higiēnas noteikumus jūs zināt?

Apgrieziet nagus pēc vajadzības

Uzmanīgi notīriet zobus divas reizes dienā, no rīta un vakarā

Ģērbies atbilstoši laikapstākļiem

Neizmantojiet citu cilvēku higiēnas līdzekļus

Vajag sacietēt

Neaiztieciet dzīvniekus uz ielas vai ceļa

Šķaudot vai klepojot, aizsedziet muti ar roku

Nomazgājiet rokas pirms ēšanas vai pēc tualetes lietošanas

Ikdienas peldēšanās

Pirms ēšanas jums vajadzētu mazgāt augļus un dārzeņus

Kārtīgi izskats, nepieciešamība pārģērbties

Matu kopšana

Audzinātāja: Labi darīti puiši! Un mēs veiksmīgi izpildījām šo uzdevumu! Ir parādījies nākamais zilais ceļš varavīksnes.

Audzinātāja: Tātad mums ir atlicis izpildīt tikai 1 uzdevumu. Mēs jau atveram, kāda aploksne? (violeta aploksne) Kāds ir iekšējais uzdevums?

VII. Skolotāja bērniem parāda skaistu krūzīti.

Paskatieties, kāda veida kauss parādījās mūsu ekrānā. Pastāsti man, kāda viņa ir?

A). Vārdu spēle : "Kāda krūze"

(Kauss (kas)– trausls, skaists, jauns, liels, plats, smags, balts, slidens.)

Audzinātāja: - Kaut kas notika ar vienu no šī skaistā trauslā kausa draugiem. pārsteidzošs stāsts. Iepazīsim viņu.

b). Strādājiet pie stāsta.

1. Attēlu skatīšanās, atbildēšana uz jautājumiem.

Kurš ir pirmajā bildē? Padomājiet par zēna un suņa vārdu. Kas notika ar kausu?

Kurš ir otrajā bildē? Kas ir uz grīdas? Kā jūs domājat, ko jautāja zēna māte? Ko viņš atbildēja?

Paskaties trešo bildi, pastāsti ko mamma darīja ar Bobiku? - Kāds bija laiks ārā?

Kas ir ceturtajā attēlā? Ko suns dara?

Paskaties piektajā bildē, kur suns sēž? Kurš skatās ārā pa logu?

Paskaties sestajā bildē, kas atnāca pie mammas? Kāpēc dēls atnāca pie mātes?

Skolotājs sajauc attēlus un aicina bērnus tos sakārtot pareizā secībā. Bērni sakārto attēlus, pēc tam atbild uz problemātiskajiem jautājumiem.

Vai Dima rīkojās pareizi, sakot, ka Bobiks salauza kausu?

Kāpēc viņš to izdarīja?

Kā mamma jutās, kad uzzināja, ka suns saplīsa krūzīti?

Vai Bobiks saprata, kāpēc viņu sodīja?

Kā viņš jutās, kad viņš sēdēja zem loga?

Ko Dima juta, kad paskatījās pa logu?

Vai ir labi krāpties?

Vai jūs domājat, ka Bobiks ir piedevis Dimam?

Spēlēsim kā Bobiks, kad viņam ir labs garastāvoklis.

4. Fiziskie vingrinājumi

Te viņš griežas kā tops.

Bobik, Bobik, tamborēta aste.

Šeit tas lido pilnā ātrumā,

Vai nu uz upi, vai uz pagalmu.

Viņš dežurē pie vārtiem -

Citiem vārdiem sakot, lietas nevar noiet greizi.

(Bērni veic kustības atbilstoši tekstam)

Tagad klausieties stāstu, tad jūs to darīsit pārstāstīt:

"Dima salauza kausu. Netālu uz paklāja gulēja Bobiks. Mamma izdzirdēja krūzes šķindoņu un ienāca istabā.

"Kas salauza kausu?" mamma jautāja.

Tas ir Bobiks, atbildēja Dima.

Mamma sadusmojās un izmeta Bobiku uz ielas. Ārā bija auksts laiks. Bobiks žēlīgi iesaucās un lūdza atgriezties mājās.

Dima ieraudzīja Bobiku pa logu un teica mamma:

Es biju tas, kurš salauza kausu.

5. Stāstu rakstīšana bērniem.

Skolotājs aicina bērnus stāstīt stāstu individuāli, pa pāriem, ķēdē.

6. Rezumējot.

Labi darīti zēni. Tu to izdarīji labi stāsti. Es ceru, ka jūs saprotat, kāpēc patiesība ir labāka par meliem.

Lūk, šeit nāk pēdējais celiņš varavīksnes. Aplokšņu vairs nav, tas nozīmē, ka esam savākuši savas varavīksne. Tagad ar savām zināšanām varam droši pāriet uz sagatavošanās posmu. grupai!

Audzinātāja: Puiši, kas šodien notika ar varavīksne? Kā mēs savācām varavīksne? Kas tev likās grūti? Kurš no puišiem bija visaktīvākais?

Audzinātāja: Un es vēlos uzslavēt visus puišus par jūsu zināšanām un visiem uzdāvināt neaizmirstamas nozīmītes, kas atgādinās par mūsu tikšanos.

Mūzikas skaņas (N. Ovseičiks « Varavīksne» )

Audzinātāja:

Mēs esam uz ceļiem varavīksnes staigāja, Viss grūti uzdevumi veikta.

Uz sagatavošanu ir pienācis laiks mums doties grupā, ardievu draugi!

Programmas saturs.

Apmācības uzdevumi:

1. Noskaidrot un bagātināt bērnu zināšanas par krievu tautas pasakām.

2. Iemācīties atpazīt pasaku pēc uzdevuma.

3. Iemācīties nodot pasakas uzbūvi, izmantojot modelēšanu.

Attīstības uzdevumi:

1. Atcerieties, kādā secībā varoņi parādās pasakās.

2. Attīstīt spēju darboties saskaņoti.

3. Attīstīt runu, iztēli, fantāziju, domāšanu.

Izglītības uzdevumi: Izkopt interesi par lasīšanu, mīlestību pret mutvārdu tautas mākslu.

Nodarbības gaita

Skan klusa mūzika.

Audzinātāja. Sveiki bērni. Mani sauc Skaza Rasskazovna. Atnācu uz tavu bērnudārzu, lai noskaidrotu, vai tev patīk klausīties pasakas?

Bērni. Jā. Mēs tevi mīlam.

Audzinātāja. Kā var teikt par pasaku, kāda tā ir?

Bērni. Maģiski, brīnišķīgi, smieklīgi, pamācoši, asprātīgi, gudri, interesanti, laipni, noslēpumaini, neparasti, priecīgi, gudri utt.

Audzinātāja.

Viss, ko rada prāts
Viss, pēc kā dvēsele tiecas
Kā dzintars jūras dzelmē,
Rūpīgi uzglabāts grāmatās.
Atcerieties sakāmvārdus par grāmatu.

Bērni.

    Māja bez grāmatas - d diena bez saules.

    Tas, kurš daudz lasa, daudz zina.

    Grāmata māca dzīvot, grāmata ir jāvērtē.

    Grāmata ir mazs logs, pa kuru var redzēt visu pasauli.

    Grāmata prātam ir tas pats, kas silts lietus saullēktam.

    Grāmata ir maza un iedvesmojoša.

    Grāmata palīdzēs darbā un palīdzēs tikt galā ar grūtībām.

    Laba grāmata - spožāks par zvaigzni spīd.

Pirkstu vingrošana"Mīļākās pasakas"

(Bērni saliek pirkstus pa vienam un sasit plaukstas, lai iegūtu pēdējo rindiņu.)

Labi darīti puiši, paldies. Un tagad

Saliecam pirkstus
Sauksim pasakas
dūrainis, Teremok,
Kolobok ir ruddy puse.
Ir sniega meitene - skaistums,
Trīs lāči, vilks - lapsa.
Neaizmirsīsim Sivku-Burku,
Mūsu pravietiskā kaurka.
Mēs zinām pasaku par ugunsputnu,
Mēs neaizmirstam rāceņu
Mēs zinām Vilku un bērnus.
Visi priecājas par šīm pasakām.

Audzinātāja. Puiši, kāpēc šīs pasakas sauc par tautas pasakām?

Bērni: Jo tos veidoja krievu tauta.

Audzinātāja. Pa labi. Un tagad iesaku atcerēties krievus Tautas pasakas un pareizi atbildiet uz jautājumiem.

1. “Drīz pasaka stāstīs, bet ne drīz...” Ko tālāk?
Tas ir pabeigts
2. Kurš Koloboks neaizgāja?
No lapsas
3. Pēc ūdens dzeršanas no naga brālis Ivanuška pārvērtās par...
Kazu mazulis
4. Kuram no šiem dzīvniekiem pasakās ir uzvārds Toptygin, patronīms Potapych,
un iesauka - Klubpēda?
Lācis......
5. Cik kazlēnus aprija vilks pasakā “Vilks un septiņi kazlēni”?
Seši
6. Kāpēc Sniega meitene izkusa?
Patrauga caur uguni
7. “Es biju tur, mīļā, dzēru alu, tas tecēja pa ūsām…” Kas tālāk?
Bet tas manā mutē neiekļuva
8. Kurā gadalaikā notika notikumi pasakā “Pēc līdakas pavēles”?
ziemā
9. Kur nokrita bulta? jaunākais dēls no pasakas “Varžu princese”?
Purvā iekšā
10. Pasakā “Zosis un gulbji” meitene, meklējot brāli, pirmo reizi satika ceļā...
plīts
11. Kas palīdzēja Tiny Khavroshechka ar visu?
Govs
12. “Piekautajam ir paveicies...” No kuras pasakas ir šie vārdi?
"Māsa Lapsa un pelēkais vilks"
13. Kurš pasakā “Zajuškina būda” aizdzina lapsu?
Gailis
14. Ar kādu rīku vīrietis vārīja putru?
No cirvja
15. Kurš salauza torni?
Lācis
16. Kuriem mežiem lapsa nesa gaili?
Par tumšajiem

Audzinātāja.

Stāviet kopā aplī
Mums ir jāspēlē pasakas!

Fiziskās audzināšanas minūte "Pasakas"

Pele ātri skrēja(skrien uz vietas)
Pele luncināja asti(kustības simulācija)
Ak, man nokrita ola (noliecies, "paceliet sēklinieku")
Paskaties, es to salauzu(parādīt "sēklinieku" ar izstieptām rokām)
Šeit mēs viņu iestādījām(noliecies)
Un viņi uzlēja viņai ūdeni(kustības simulācija)
Rāceņi auga labi un spēcīgi(izpletiet rokas uz sāniem)
Tagad velkam to(kustības simulācija)
Un mēs vārīsim putru no rāceņiem(pārtikas imitācija)
Un no rāceņa būsim veseli un stipri(parādīt "spēku")
Esam jauka mazo kazīšu ģimene
Mums patīk lēkt un auļot
(atlec uz vietas)
Mums patīk skriet un spēlēties
Mums patīk sasist galvas
(stāviet pa pāriem un ar abu roku rādītājpirkstiem rādiet "ragus")

Audzinātāja.

Mums apkārt šur un tur
Dažādas pasakas dzīvo tālāk.
Man ir mīklas
Uzminiet bez mājiena
Zvaniet, uzdrošinieties
Mūsu brīnišķīgie draugi!

(minē mīklas, es, bērni, atrodu atbildi starp rotaļlietām un parādu)

Skaistā jaunava ir skumja
Viņai nepatīk pavasaris.
Saulē viņai ir grūti,
Nabadzīte birst asaras.
Sniega meitene

Sieviete jāj uz slotas debesīs un virs zemes,
Baisi, ļauna, kas viņa ir?
Baba Yaga

Pie Aļonuškas māsas
Putni aizveda manu brāli.
Augstu viņi lido
Viņi izskatās tālu
Gulbju zosis

Bulta lidoja un iekrita purvā,
Un šajā purvā kāds viņu noķēra.
Kas atvadījās no zaļas ādas.
Vai tu esi kļuvusi mīļa, skaista, skaista?
Princese varde

Vectēvs viņu iestādīja laukā
Visa vasara auga.
Visa ģimene viņu vilka
Tas bija ļoti liels.
rāceņi

To sajauca ar skābo krējumu
Cepts krievu krāsnī.
Mežā satikti dzīvnieki
Un viņš tos ātri pameta.
Kolobok

Reiz bija septiņi puiši
Mazas baltas kazas.
Pelēkais iemānījās mājā.
Tad kaza viņu atrada,
Man izdevās viņu pārspēt.
Un viņa izglāba visus savus bērnus.
Kazas

Audzinātāja. Visas mīklas tika atrisinātas un visi varoņi tika nosaukti.

Un tagad es gribu redzēt, vai jūs varat uzminēt pasaku, pamatojoties tikai uz priekšmetiem.

1 komplekts:
Bļoda, gulta un māja mežā – 3 lāči
2 komplekts:
Māja, varde, vilks – Teremok
3 komplekts:
Plīts, malka, spaiņi – Po līdakas komanda

Labi darīts... Tagad es gribu tevi pārbaudīt. Mums būs jāatrod kļūda.

Princese Muša
Pēc kaķa pavēles
Ivans Tsarevičs un zaļais vilks
Māsa Aļonuška un brālis Nikitushka
Gailis - zelta ganu mātīte
Mazais puika
Cirvju zupa
Sivka-murka

Labi darīts, mani puiši! Jūs visi zināt par pasakām.

Audzinātāja .

Ar prasmīgām rokām,
Par inteliģenci un atjautību
Es gribu pateikt paldies!
Tiem, kas strādāja
Tiem, kas mēģināja
Tagad es visiem parādīšu savu dāvanu.

Ticēt pasakai ir laime.
Un tiem, kas tic
Pasaka ir obligāta
Viņš atvērs visas durvis.

(Bērni atvadās un dodas uz grupu).

Baškortostānas Republika

Vai tu pazīsti savu bērnu?

Spēle-darbnīca vecākiem bērnudārzā
(vecākajā grupā).


Sagatavots un izpildīts

Izglītības psihologs
Kapelmans O.Ju

2015. gada aprīlis

Priekšdarbi:

    Vecāku iztaujāšana

    Bērnu aptauja spēlei “Patiesība nav taisnība”

Demonstrācijas materiāls:

    Slaidi. (Pieteikums)

    Bērnu zīmējumi

    Papīra loksnes, zīmuļi

Mērķis: saskaņošanu bērnu un vecāku attiecības.

Uzdevumi: Piedalieties veidošanā harmoniskas attiecības vecākiem uz individuālās īpašības Tavs bērns.

Noteikumi darbam grupā»:

    atklāta komunikācija

    aktivitāte

    brīvprātīga līdzdalība

    Šeit un tagad

Darba plāns

    Darba rezultātu salīdzinājums ar bērnu rezultātiem.

    Spēles un rotaļu vingrinājumi

    Tests - “Kāds vecāks es esmu”

    Mājasdarbs: “Mēs rakstām pasaku eseju par savu bērnu”

    Pabeigšana. “Norādījumi vecākiem” prezentācija

Satura virzība

Psihologs: Labvakar, dārgie vecāki. ES priecājos tevi redzēt!

Izglītības psihologs: Šodien es ierosinu runāt par: "Vai jūs pazīstat savu bērnu?" "- jūs atbildēsit. Bet, kā teica poļu skolotāja Gaļina Filipčuka: “Mēs strādājam ar saviem bērniem no viņu pirmajām dzīves dienām. Mēs, vecāki, esam tie, kas viņus pabarojam, ģērbjam, mazgājam, liekam gulēt, mācām spert pirmos soļus un teikt pirmos vārdus. Mēs esam tie, kas iepazīstinām bērnus ar apkārtējo pasauli, mierinām, kad viņi raud, un slimības laikā stāvam pie gultas. Vai kāds var pazīt bērnu labāk par mammu un tēti – tuvākos cilvēkus, vismīlīgākos un pašaizliedzīgākos? »

Daudzi vecāki patiesi tic, ka ļoti labi pazīst savu bērnu. Jo jaunāks ir mūsu bērns, jo labāk mēs viņu pazīstam. Bet jau iekšā pirmsskolas vecums mēs pamanām, ka mūsu spriedumi par viņu kļūst arvien aptuvenāki. Un varbūt pēc 10-12 gadiem mēs atklāsim sejā pašu bērnu pilnīgs svešinieks. Vai tas varētu notikt?

Vispirms izpildīsim vingrinājumu, kas palīdzēs mums noskaņoties turpmākais darbs.

Es aicinu jūs stāvēt aplī un atkārtot vārdus pēc manis un sveicināt viens otru:

“Sadosimies rokās, draugi!

Pasmaidīsim viens otram!

Novēlam visiem labu un sakām "Labvakar".

Apsveikuma rituāls "Aplausi"

Performance praktiskais uzdevums"Vai es pazīstu savu bērnu?"

Psihologs: Liels paldies. Pirms sarunas sākuma mēs ar jums izpildīsim īsu uzdevumu. Jūsu priekšā ir papīra lapas, uz kurām jūs strādāsit. Jūsu uzdevums, dārgie vecāki, ir izsekot jūsu rokai. Galu galā visa bērna dzīve ir mūsu rokās. Pirmo reizi jūs viņu pieņēmāt, kad viņš piedzima. Mammas rokas Viņi jūs pieglaudīs, glāstīs un sildīs.

“Uzzīmējiet sava bērna portretu uz plaukstas (uz katra pirksta uzrakstiet: (kā jūs mīļi saucat savu bērnu, kurš izvēlējās vārdu jūsu bērnam vai par godu kādam, kuru jūs viņu nosaucāt?)

(Katrs runā par savu bērnu)

Tests: "Kāds vecāks es esmu?"»

Atzīmējiet frāzes, kuras bieži lietojat ar bērniem: (vecāki atzīmē tabulā)

Tagad saskaitiet Kopā punktus.

7-8 punkti. Jūs dzīvojat ar savu bērnu pilnīgā harmonijā. Viņš patiesi tevi mīl un ciena. Jūsu attiecības veicina jūsu personības attīstību.

9-10 punkti. Jūs nekonsekventi saskaraties ar savu bērnu. Viņš ciena jūs, lai gan ne vienmēr ir atklāts pret jums. Tās attīstība ir pakļauta nejaušu apstākļu ietekmei.

11-12 punkti. Ir nepieciešams būt uzmanīgākam pret bērnu. Autoritāte neaizstāj mīlestību.

13-14 punkti. Jūs ejat uz nepareizo ceļu. Starp jums un bērnu pastāv neuzticēšanās. Dodiet viņam vairāk laika.

Tātad jūs uzzinājāt, kāds vecāks jūs esat;

Spēle "No sirds". (jūs pārraidāt maza sirds , bet tajā pašā laikā sakiet:

"Es labs vecāks, jo? ….


Spēle "Zieds-septiņi ziedi"

Vai jūsu bērns bieži atsakās izpildīt vienu vai otru pasūtījumu vai pieprasījumu? Ko tu dari? -Vai tu paskaidro bērnam (dzeltena ziedlapiņa) Vai tu to dari viņa vietā (sarkanā veidā) vai citu metodi?

Vingrinājums “Uzslavas” Katrs no jums vēlas lielīties ar savu bērnu, izmantojot pozitīvus īpašības vārdus. Sākam ar vārdiem: “Mans bērns...” grupa dalībniekam atbild: “Priecājamies par tevi!”

"Domuzīmes":

    Piecelties un samainīties vietām tiem, kam ir viens bērns;

    Piecelieties un samainieties ar tiem, kam ir labas attiecības ar bērniem;

    Pacelieties un mainiet vietas tiem, kas bieži spēlējas ar bērnu.

    Stāvieties un samainieties vietām tie, kas noliek savu bērnu stūrī.

    Piecelieties un mainiet vietu tiem, kas lasa stāstus pirms gulētiešanas.

Mērķis: tagad redzēsim, cik labi jūs pazīstat savus bērnus. Visi klātesošie saņēma 3 krūzes dažādas krāsas. Es uzdodu jautājumu, un jūs paaugstiniet savus lokus.Ja:

    Jā” - sarkana krāsa.

    Nē” - zaļš.

    Es nezinu” - zils.

Jautājumi:-

    Vai jūsu bērns ir laipns?

    Vai jūsu bērns ir pieklājīgs?

    Vai jūsu bērns ir sabiedrisks?

    Vai jūsu bērns ir dāsns?

    Vai jūsu bērns ir uzmanīgs?

    Vai jūsu bērns ir patiess?

    Vai jūsu bērns ir atsaucīgs?

    Vai jūsu bērns ir godīgs?

    Vai jūsu bērns ir jautrs?

    Vai jūsu bērns ir atbildīgs?

Spēle "Lāde" un "Melnā kaste"

“Kas mani iepriecina par savu bērnu (rakstiet un ielieciet lādē)

"Kas mani sarūgtina manā bērnā? (uzrakstīt, saburzīt un ievietot “Melnajā kastē”)

Spēle "Patiesa vai nepatiesa"

Tagad mēs redzēsim, cik labi jūs zināt savu bērnu vēlmes. Jūsu bērni iepriekš ir snieguši atbildes uz jautājumiem, un tagad jums ir jāatbild sava bērna vietā.

Jūsu bērna mīļākā TV pārraide;

Aptaujā un darbā ar bērniem noskaidroju, ka ne visiem bērniem ir kāda mīļākā dziesma vai pasaka.

Spēle "Atrodiet sava bērna portretu"

Uz molberta vecāki redz savu bērnu portretus, tie ir parakstīti aizmugurē. Izglītības psiholoģe aicina vecākus atrast savu bērnu portretus.

Prezentācija: “Šeit viņi ir mūsējie”

Atvadīšanās sveču gaismā: “Es vēlos, lai šīs sveces liesma iznīcina visas jūsu bēdas un grūtības, šīs sveces siltums sildīs jūsu sirdis un dvēseles, tās gaisma izgaismos jūsu sejas ar smaidu un mīlestību. Tagad garīgi pateiksim viens otram par mūsu darbu, nopūšamies un kopā nodzēsim sveci.

Bet tas vēl nav viss: “Es iesaku jums izpildīt mājasdarbus.

Mājas darbs: “Uzraksti pasaku par savu bērnu”

Pārdomas: "veiciet vingrinājumu".

"Man tas nepatika" - (piesit mums kājas)

“Man patika” (sitam plaukstas)

Vēlies arī piedalīties spēlēs, semināros, darbnīcās –( paceliet rokas un sakiet "Jā")
Jūsu novēlējums vadītājam: ___________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Priekšdarbi:

    Psiholoģiskās un pedagoģiskās literatūras apguve.

    Spēļu un spēļu vingrinājumu izvēle.

    Plakātas informācijas “Gatavošanās skolai” noformējums.

Demonstrācijas materiāls:

    Slaidi. (1.pielikums)

    Papīra sagataves: apļi, ziedlapiņas (daudzkrāsainas)

    Soma ar komplektu dažādi priekšmeti(laikraksts, celofāna maisiņš, stikla smaržu pudele, plastmasas šampūna pudele, jogurta krūze, tējkarote, drēbju šķipsna, mazs sietiņš utt.)

Uzdevumi:

Labvakar! Es priecājos jūs redzēt mūsu šodienas sanāksmē.

Paldies, ka nolikāt malā savu darbu,
Viņi steidzās mūsu gaišajā zālē.
Joko un spēlē
Daudz jaunu lietu, kas jāapgūst.

Es aicināju jūs runāt par to, kā vislabāk sagatavot mūsu bērnus skolai. Galu galā atkarībā no tā, cik veiksmīgs ir sākums izglītība, ir atkarīgs no skolēna snieguma turpmākajos gados, viņa attieksmes pret skolu, mācībām un galu galā no labklājības skolas un pieaugušo dzīvē.

Prezentācija

Skatiet un ziņojiet, izmantojot slaidus

Prezentācija « Koriģējošais un attīstošais darbs psiholoģiskās palīdzības kabinetā “Siltas plaukstas”

Un tā mēs turpinām:

Es aicinu jūs sēdēt aplī uz krēsliem un spēlēt tās spēles, kas jūsu bērniem ir tik ļoti nepieciešamas, lai sagatavotos skolai.

Psihologi šajā jautājumā ir vienisprātis: skolai jāgatavojas caur spēli.

Spēle ir prieks, mācīšanās un radošums. Tam tas ir paredzēts mazulis nāk uz bērnudārzu.

Veiksim ātru aptauju: jūsu priekšā ir trīs apļi: zaļš, dzeltens, sarkans.

    zaļa krāsa nozīmē: “Man ir pietiekama informācija jautājumā par bērna gatavību skolai”;

    dzeltens:“Man nav pietiekami daudz informācijas par jautājumu par bērna gatavību skolai”;

    sarkanā krāsa: "Man nav informācijas par bērna gatavību skolai."

Tagad jūs izvēlaties atbilstošo loku un paskaidrojat, kāpēc izvēlējāties.

Spēle "Jā - nē"

Tagad es iesaku jums spēlēt spēli, kurā jums ir jāatbild “Jā”, ja piekrītat manam apgalvojumam. Un “nē”, ja nepiekrītat.

Sakiet to skaļi un korī, draugi
Vai jūs visi mīlat savus bērnus? (Jā)

Mēs atnācām mājās no darba un mums nebija enerģijas,
Vai vēlaties šeit klausīties lekcijas? (Nē)

Es jūs saprotu...Kas man jādara, kungi?
Vai mums ir jārisina bērnu problēmas? (Jā)

Tad dodiet man atbildi
Palīdzi, atteikt mums? (Nē)

Es jums pajautāšu pēdējo lietu
Vai mēs visi būsim aktīvi? (Jā)

Spēle "Rīkojieties saskaņā ar instrukcijām"

Lūdzu, klausieties, kas jums būs jādara, un tad dariet to. Norādījumi: piecelieties, pagriezieties vispirms pa labi, tad pa kreisi, sasitiet plaukstas, apsēdieties un skaļi sakiet “ok”!

- atspulgs:

(Šajā spēlē bērns attīsta atmiņu, spēju uzmanīgi noklausīties uzdevumu līdz galam un tiek stiprināta spēja orientēties telpā.)

Biedrības spēle “Skola”

Padomājiet par to, kurš vārds jums asociējas ar vārdu "skola"? Piemēram, studējot. Nākamajam dalībniekam sava asociācija jānorāda vārdam “skola” utt. (Vingrinājums tiek veikts aplī, dalībnieki viens otram piespēlē bumbu).

Pēc uzdevuma izpildes tiek analizētas izvirzītās asociācijas un izdarīts secinājums: iegūta daudzveidīga sajūtu palete, kas saistīta ar priekšstatiem par skolu. Tos nosaka vecāku mācību pieredze.

Spēle "Iekrauj baržu"

Mums jāiekrauj liellaiva: “Izvēlieties: pēc vārda (vai pēc klases apaviem, drēbēm, instrumentiem, ziediem utt.)

sākot ar burtu “A” (ko mēs izvēlamies?)

Spēle " Tuksneša sala

Iedomāsimies, ka mēs ar kuģi kuģojam pāri jūrām un okeāniem. Un pēkšņi kādu dienu jūras vidū mūs pārņēma īsta vētra, mūsu kuģis un tas sāka grimt... Bet mums un jums visiem izdevās aizbēgt. Visas mūsu lietas noslīka, un palika tikai šī maza soma, kuru mums izdevās sagrābt no grimstoša kuģa. Kā mēs tagad varam izdzīvot uz šīs salas un gaidīt palīdzību? Varbūt šim nolūkam mums būs vajadzīgas lietas, kuras mums izdevās saglabāt somā. Paskatīsimies un padomāsim, kā viņi var mums palīdzēt (es izdalu materiālu no somas)

Tiek pieņemtas jebkuras, pat visneērtākās iespējas.

Iegūtie priekšmeti burvju soma:

(Laikraksts, sērkociņi, diskete, dezodoranta vāciņš, rakstāmpiederumu nazis, plastmasas karote, plastmasas maisiņš, stikla smaržu pudele, plastmasas šampūna pudele, bojāta kamera).

– Vai esat saskāries ar kādām grūtībām? Kāpēc?

- Ko, jūsuprāt, bērni attīsta šajā spēlē?

Šī spēle palīdz attīstīt bērnu iztēli, domāšanu, uztveri un uzmanību.

Vingrinājums "Septiņu ziedu zieds"

Iesaku mazliet pasapņot. Atcerieties meiteni Ženju no pasakas “Septiņu ziedu zieds”. Iedomājieties, ka jums rokās ir šāda ierīce burvju zieds. Padomājiet par to, kādus jūs vēlētos, lai jūsu bērni būtu beigās. skolas gads? Uzrakstiet savas vēlmes uz septiņu ziedu daudzkrāsainām ziedlapiņām. (Izpildi uzdevumu).

Cik daudzi no jums vēlas izteikt savas vēlmes? Kurš vēlas kaut ko pievienot?

Kā mēs varam realizēt savas vēlmes?

Pārdomas "Viss ir manās rokās"

Tagad apkoposim mūsu šodienas tikšanos.

Tagad uzzīmējiet savu roku uz papīra lapas un uzrakstiet savas atbildes uz jautājumiem kontūras iekšpusē.

Visvairāk man patika…

Nākotnē izmantošu...

Es šodien šeit uzzināju ko jaunu...

Es jau zināju, ko šodien dzirdēju par...

Tas, kas man šodien bija negaidīts, bija...

Neaizmirstiet, ka bērnība ir pārsteidzošs laiks ikviena cilvēka dzīvē – tas nebeidzas, ejot uz skolu. Dodiet sev pietiekami daudz laika, lai spēlētu un pavadītu vairāk laika kopā. Galu galā šobrīd jūsu bērnam visvairāk ir vajadzīga jūsu uzmanība, mīlestība un rūpes.

Rūpējieties viens par otru,
Silti ar laipnību!
Rūpējieties viens par otru,
Neļaujiet mums aizvainot!
Rūpējieties viens par otru,
Aizmirstiet satraukumu.
Un atpūtas brīdī
Palieciet cieši kopā!

Es novēlu jums un jūsu bērniem panākumus!

Pašvaldības pirmsskolas izglītība valsts finansēta organizācija

Bērnu attīstības centra bērnudārzs "Varavīksne"

D. Nikolaevka MR Ufimsky rajons

Baškortostānas Republika

"Drīz mēs dosimies uz skolu, skola mums būs kā mājas."

Darbnīca topošo pirmklasnieku vecākiem.

Sagatavots un veikts:

Izglītības psihologs: Kapelmans O.Yu.

2015. gada decembris

ATGĀDINĀJUMS VECĀKIEM Y

"Kā palīdzēt bērnam"

Mēģiniet trenēties pareizā līnija uzvedību, kļūt elastīgākam, paplašināt bērna tiesības un pienākumus.

Ļaujiet mazulim būt neatkarīgam. Nejaucieties (ja iespējams) bērna lietās, ja vien viņš to nelūdz.

Atcerieties, ka bērns it kā pārbauda jūsu raksturu, vairākas reizes dienā pārbaudot, vai tas, kas bija aizliegts no rīta, patiešām tiks aizliegts vakarā. Esiet stingri. Iestatiet skaidrus ierobežojumus. Nevajadzētu būt pārāk daudz aizliegumu. Visiem ģimenes locekļiem ir jāievēro šī uzvedības līnija.

Atcerieties, ka bērns pēc jums atkārto daudzus vārdus un darbības, tāpēc vērojiet sevi.

Spītības vai dusmu uzliesmojumu gadījumā mēģiniet novērst bērna uzmanību ar kaut ko neitrālu.
Kad bērns ir dusmīgs vai histērisks, ir bezjēdzīgi skaidrot, ka tā darīt nav labi, atlikt, līdz mazulis nomierinās. Pa to laiku jūs varat paņemt viņu aiz rokas un aizvest uz pamestu vietu.

Izmantojiet spēli, lai izlīdzinātu krīzes uzliesmojumus.

Bērna veiksmīgai attīstībai vēlams akcentēt, cik liels viņš jau ir, nevis “mazināt”, un nemēģināt visu izdarīt viņa vietā.

Runājiet ar savu bērnu tā, it kā jūs būtu līdzvērtīga persona, kuras viedoklis jūs interesē. Likvidējiet no sava arsenāla rupjo toni, skarbumu un vēlmi “pārkāpt varas spēku”.

Mīliet savu bērnu un parādiet viņam, ka viņš jums ir dārgs, pat ja viņš ir asaru notraipīts, spītīgs un kaprīzs.

Anketa vecākiem "Vai pazīstat savu bērnu?"

Dārgie vecāki!

Organizēšanas nolūkos efektīva mijiedarbība ar pirmsskolas skolotājiem izglītības organizācija par Jūsu bērna audzināšanu un attīstību aicinām atbildēt uz šīs anketas jautājumiem

    Bērna vecums (pilns) ____________________________________________________________________.

    Ar ko bērns dzīvo? (ģimenes sastāvs) __________________________________________________

    Kurš jūsu ģimenē ir atbildīgs par bērna audzināšanu? ____________________________________

    Kuram ģimenes loceklim bērns dod priekšroku komunikācijas procesā? ____________________________________________________________________________________________

    Ko jūsu bērnam patīk darīt mājās (spēlēties, zīmēt, rūpēties par mājdzīvniekiem utt.)? _________________________________________________________________________

    Vai jūsu bērnam patīk:

    krāsa;

    iesaistīties fiziskajā izglītībā:

    spēlēt āra spēles;

    klausīties stāstus, pasakas;

    patstāvīgi un kopā ar pieaugušajiem veikt dažādus uzdevumus;

    spēlēties ar citiem bērniem;

    nolieciet rotaļlietas;

    iet pastaigā;

    novērot augus, dzīvniekus, kukaiņus;

    Vai jūsu bērnam ir mīļākās rotaļlietas? Kuru? _____________________________________________

    Vai tu spēlē ar savu bērnu? _______________________________________________________

    Vai spēles laikā pieņemat noteikumus, ko bērns piedāvā, vai dikti savus? ____________________________________________________________________________________________

    Vai kopā ar bērnu tiek veikti attīstoši pasākumi mājās? Kuru? __________________

    Vai jūs bieži slavējat savu bērnu? Par ko? ________________________________________________

    Cik bieži tu sodi savu bērnu? Par ko? _____________________________________________

    Kuras pozitīvas iezīmes Vai varat nosaukt savu bērnu? _____________

    Vai jūs domājat, ka jūsu bērns ir spējīgs? ________________________________________________

    Kā bērns uzvedas mājas vide un ārpus mājas? ___________________________

    Vai jūs interesē, ko jūsu bērns darīja bērnudārzā? ______________________________________

    Vai jums ir grūtības bērna audzināšanā? ____________________________

Paldies par sadarbību!

Nosauciet sava bērna mīļāko rotaļlietu;

Kāda pasaka jūsu bērnam patīk visvairāk?

Jūsu bērna mīļākā dziesma;

Jūsu bērna mīļākā multfilma;

Kuras mīļākais ēdiens Tavs bērns?

Nosauc savu mīļāko rotaļlietu?;

Kāda pasaka tev patīk?

Kāda ir tava mīļākā dziesma?

Kāda ir tava mīļākā multfilma?

Tavs mīļākais ēdiens?

Tests "Kāds vecāks tu esi?"

Atzīmējiet frāzes, kuras bieži lietojat ar bērniem:

Frāzes.

Punkti

Cik reizes man tev jāsaka?

Es nezinu, ko es darītu bez tevis.

Un kurā tu esi dzimis?

Kādi brīnišķīgi draugi tev ir.

Nu kam tu izskaties!

Esmu tavā laikā!

Tu esi mans atbalsts un palīgs!

Kādi tev ir draugi!

Ko jūs domājat par!

Cik tu esi gudrs!

Kā tu domā, dēls (meita)?

Ikviena bērni ir kā bērni, un jūs!

Cik tu esi gudrs!

Lūdzu, iesakiet man.

Atklātās nodarbības kopsavilkums senioru grupā “Mana ģimene”

Mērķis:

Veidot bērnos pareizu priekšstatu par ģimeni, mātes, tēva, vectēva, vecmāmiņas, māsas, brāļa lomu, kas dzīvo kopā, mīl viens otru, rūpējas viens par otru.

Uzdevumi:

    Stiprināt idejas par visu ģimenes locekļu darba pienākumiem.

    Vingrojiet bērnus spēju pareizi atbildēt uz jautājumiem, izvēlēties vārdiem pareizos īpašības vārdus un darbības vārdus.

    Attīstīt sakarīgu runu, loģisko domāšanu, uzmanību, izziņas interesi.

    Izkopt pozitīvas attiecības ģimenē, cieņu, savstarpēju palīdzību, mīlestību pret visiem ģimenes locekļiem.

Priekšdarbi:

    Zināšanu nostiprināšana par vecāku uzvārdu, vārdu, uzvārdu un profesiju.

    Skatos ģimenes fotogrāfijas.

    Vērot un atcerēties, kādus pienākumus un kādus darbus veic ģimenes locekļi mājās.

    Zināšanu nostiprināšana sakāmvārdos par ģimeni.

    Dzejoļu un stāstu lasīšana par ģimeni.

Materiāls:

Ģimenes fotogrāfijas, saules un mākoņu kārtis.

Nodarbības gaita:

1. Organizatoriskais moments.

Pedagogs: Sveiki puiši! Kāds tev šodien noskaņojums? Kādā noskaņojumā tu pamodies? Cik sirsnīga labi vārdi vai tu šorīt dzirdēji no mammas un tēta? Kādus vārdus tu teici atbildē?

2. Galvenā daļa

Audzinātāja: Šodien mēs runāsim par vissvarīgāko lietu uz zemes - ģimeni. Kas ir ģimene un kāpēc cilvēkam ir vajadzīga ģimene? Bet vispirms aicinu padomāt un atbildēt uz jautājumu: "Kas ir visiem cilvēkiem, bet katram savs?"

Bērni: Vārds.

Audzinātāja b: Kāda ir atšķirība starp cilvēkiem no dažādas ģimenes?

Bērni: Uzvārds.

Audzinātāja: Puiši, kurš var iepazīstināt ar sevi? ( Atbildes 2 – 3 bērni.)

Bērni: Mans vārds ir…, mans uzvārds ir….

Audzinātāja: Paldies.

Audzinātāja: Puiši, vai jūs zināt, kā viņi sauc cilvēkus, kuri dzīvo vienā mājā vai dzīvoklī?

Bērni: Ģimene.

Audzinātāja: Puiši, kādus radiniekus apvieno ģimene? ar ko tu dzīvo kopā?

(Bērnu atbildes.)

Audzinātāja: Ģimene vieno radus: vecākus, bērnus, vecvecākus, brāļus, māsas. Tie ir mūsu radi, radi. Puiši, uzmanīgi klausieties Jakova Akima dzejoli, kura nosaukums ir “Radinieki”.

Mamma un tētis ir mani radinieki,

mīļāks par radiniekiem man ir,

Un māsa un brālis,

Un flop-ausais kucēns Tishka.

Es ļoti mīlu savu ģimeni

Drīz nopirkšu viņiem visiem dāvanas.

Tētim būs motorlaiva,

Burvju ota mammai virtuvē,

Īsts āmurs manam brālim,

Manai māsai bumba, Tiskai konfekte.

Un man ir arī draugs,

Mans draugs Seryoga arī ir saistīts ar mani.

Es nāku pie viņa no rīta.

Bez viņa spēle man nav spēle.

Es viņam izstāstu visus noslēpumus

Es viņam atdošu visu pasaulē.

Audzinātāja: Vai jūs domājat, ka visi dzejoļa varoņi ir viena ģimene? Uzskaitiet tos. (Bērnu atbildes.)

Audzinātāja: Draugs Serjoža, vai viņš ir ģimenes loceklis?
Bērni: Nē, viņš nav ģimenes loceklis vai radinieks.

Audzinātāja: Kas viņš ir saistīts ar dzejoļa varoni?

Bērni: Viņš ir draugs.

Audzinātāja: Puiši, ir ļoti svarīgi, lai katram cilvēkam būtu ne tikai radinieki, bet arī draugi.

Audzinātāja: Vai kucēnu vārdā Tishka var uzskatīt par ģimenes locekli?

Bērni: Viņš nav cilvēks, bet mājdzīvnieks, tāpēc nav saistīts ar dzejoļa varoni.

Audzinātāja b: Vai visas ģimenes ir vienādas vai atšķirīgas?

Tieši tā, visas ģimenes ir dažādas: ir lielas ģimenes, ir mazas. Un nav svarīgi, kāda ģimene - liela vai maza - galvenais, lai ģimenē vienmēr valda miers un cieņa.

Audzinātāja: Puiši, vai jūsu vecāki par jums rūpējas? Kā izpaužas viņu rūpes, ko viņi dara?

(Bērnu atbildes.)

Pedagogs: Tieši tā, puiši, vecāki ļoti mīl savus bērnus un rūpējas par viņiem.

Pedagogs: Nu, tagad mazliet atpūtīsimies. Es iesaku jums veikt pirkstu vingrinājumus.

Pirkstu vingrošana "Kas ir ieradies?"

/abu roku pirksti ir salikti kopā ar galiem/

Kurš ir ieradies? / īkšķi/

Mēs, mēs, mēs /4 pirksti, izņemot īkšķus/

Mammu, mammu, vai tā esi tu? /īkšķi/

Jā, jā, jā / rādītājpirksti/

Tēti, tēti, vai tas esi tu? /īkšķi/

Jā, jā, jā /vidējie pirksti/

Brāli, brāli, vai tas esi tu? /īkšķi/

Jā, jā, jā / gredzenveida pirksti/

Ak, mazā māsa, vai tā esi tu? /īkšķi/

Jā, jā, jā / ar mazajiem pirkstiņiem

Mēs kopā esam viens liels, Draudzīga ģimene/īkšķi/

Jā, jā, jā. /visi pirksti/

Audzinātāja: Un tagad, puiši, uzmanīgi klausieties dzejoli un uzminiet, par ko tas teikts...

1. “Ārā ir drēgns, drūms, lietus līst.

Pelēkās debesis zemu karājas pār jumtiem.

Un māja ir tīra un ērta.

Mums te ir savi laikapstākļi.

Viņš smaidīs...skaidri un silti.

Saule istabā jau ir uzlēkusi.”

Protams, jūs uzminējāt, par ko tas ir, tā ir mamma.

Pastāsti man visvairāk Jauki vārdi par mammu, kāda viņa ir? (Rūpīgs, strādīgs, maigs,

sirsnīgs, uzmanīgs...)

2. Kas nejoko, bet nopietni

Vai nagla mūs iemācīs āmurēt?

Kurš tev iemācīs būt drosmīgam? Tieši tā, tēt.

Kā tu esi saistīts ar tēti?

Bērni: dēls, meita.

Saki labākos vārdus par tēti. Kāds tētis tu esi? (Drosmīgs, simpātisks, laipns, spēcīgs, drosmīgs, strādīgs...)

3. Smaržīgs ievārījums, Pīrāgi kārumam, Gardas pankūkas, pie mīļotā...

Tieši tā: vecmāmiņas.

Un kas laipni vārdi Vecmāmiņa tev zvana?

4. Viņš nestrādāja aiz garlaicības,

Viņa rokas ir nomāktas

Un tagad viņš ir vecs un pelēks,

Mans dārgais, mīļais... (vectēvs)

Kā tu esi saistīts ar savu vectēvu?

Bērni: mazdēls, mazmeita.

5. Kas mīl gan mani, gan manu brāli,

Bet vai viņš dod priekšroku ģērbties?

Ļoti moderna meitene

Mana mazā... (māsa)

Kā tu esi saistīts ar savu māsu?

Audzinātāja: Jūs, puiši, esat lieliski, jūs mani iepriecina ar savām zināšanām.

Audzinātāja: - Puiši, kā mēs paužam mīlestību saviem mīļajiem? (Bērnu atbildes).

Pa labi! Un mēs arī darām labie darbi un mēs nekad nedarām sliktas lietas, lai neapbēdinātu savus vecākus. Kā, jūsuprāt, izskatās prieks (skumjas) – saule vai mākonis? (Katram bērnam ir saule un mākoņi).

D/i “Prieks un skumjas”

Pedagogs: Nosaukšu darbības. Ja jūs domājat, ka šī rīcība satrauks jūsu māti, paceliet mākoņus, ja vēlaties, paceliet sauli.

Drū skaista bilde;

Iekļuvis cīņā ar draugu;

Ēda mannas putra;

Novietojiet rotaļlietas atpakaļ vietā;

Viņi saplēsa grāmatu;

Mana jaka nosmērējās ejot;

Kauss bija saplīsis;

Viņi atdeva savu vietu autobusā vecmāmiņai;

Palīdzēja mammai ar tīrīšanu;

Atrada vecmāmiņas pazaudētās brilles;

Kauss bija saplīsis;

Palīdzēja mammai uzkopt...

Pedagogs:Šodien mums ir fotogrāfiju izstāde, kurā daudzi no jums ir fotografēti kopā ar saviem vecākiem. Es domāju, ka mums visiem būs interesanti dzirdēt stāstus par jūsu ģimenēm.

(Pastāstiet 2-3 bērniem: kurš ir redzams attēlā; manas mātes vārds ir..., mana tēva vārds ir..., F.I. vecvecāki, kuri ir zīmējumos; kur tu esi, ko dari, vai tu mīli savu ģimeni? utt.)

Audzinātāja: Puiši, kad skatāties uz savām fotogrāfijām un runājat par savām ģimenēm, kādas sajūtas jūs pārdzīvojat?

Bērni: Prieks, labs garastāvoklis, mīlestība.

Pedagogs: Kāpēc?

Bērni: Tāpēc, ka es mīlu savus vecākus, un mani vecāki mani mīl.

Pedagogs: Tieši tā, puiši, mājas, ģimene ir tā vieta, kur cilvēks jūtas aizsargāts, vajadzīgs, mīlēts. Visi ģimenes locekļi ir cieši saistīti viens ar otru un dzīvo laimīgi un draudzīgi. Ģimene ir visdārgākā, kas cilvēkam ir, tāpēc krievu tauta vienmēr ir sacerējusi sakāmvārdus un teicienus par ģimeni. Atcerēsimies tos:

"Jums nav vajadzīgs dārgums, ja ģimenē valda saticība."

"Ģimenes lolot nozīmē būt laimīgam."

"Visa ģimene ir kopā, un dvēsele ir savā vietā."

"Saulītē ir silti, labi mātes klātbūtnē."

"Labi bērni aug labā ģimenē."

“Zelts un sudrabs nenoveco; tēvam un mātei nav cenas”

"Ģimenē putra ir biezāka."

"Jūsu mājās pat sienas palīdz."

3. Nodarbības kopsavilkums

Pedagogs: Tas ir tik labi, puiši, ka jums visiem ir ģimenes! Jūs esat laimīgākie bērni pasaulē, jo jūsu ģimenēs viņi mīl viens otru un dzīvo kopā harmonijā.

Paldies, ka šodien pastāstījāt mums tik daudz jauna, interesanta un nepieciešama par savām ģimenēm.

Bērni: Ģimene ir laime, mīlestība un veiksme.

Ģimene nozīmē braucienus uz laukiem vasarā.

Ģimene ir svētki ģimenes datumi,

Dāvanas, iepirkšanās, patīkami tēriņi,

Bērnu dzimšana. Pirmais solis, pirmā pļāpāšana.

Sapņi par labām lietām, satraukums un satraukums.

Ģimene ir darbs, rūpes vienam par otru.

Ģimene ir daudz mājasdarbs.

Ģimene ir svarīga! Ģimene ir grūta!

Bet nav iespējams dzīvot laimīgi vienam,

Esiet vienmēr kopā, rūpējieties par mīlestību,

Es vēlos, lai mani draugi par tevi saka:

Cik jauka ir jūsu ģimene!

Pedagogs:

Mīli un novērtē laimi!

Tas ir dzimis ģimenē

Kas var būt vērtīgāks par to?

Uz šīs pasakainās zemes.


Tops