Kalbos ugdymo užsiėmimai antroje jaunesniojoje grupėje. Kalbos ugdymo pamoka antroje jaunesniųjų grupėje „Mūsų mėgstamiausi žaislai

Pamoka antroje jaunesniojoje grupėje apie kalbos vystymąsi (ir programas) „Padėkime Mašai“

Autorius: Klintsova Rima Sergeevna, mokytoja 2 jaunesnioji grupė, MBDOU Krasnopolskis Darželis„Kūdikis“, darbo stažas 1,7 metų, aukštasis pedagoginis išsilavinimas.
Tikslas: kūryba socialinė padėtis vaikų vystymasis formavimosi procese aktyvi kalba vaikas įtrauktas į bendravimą.
Užduotys:
1. Sudaryti sąlygas susipažinti ir išsiaiškinti žinias apie metų laikų ypatumus, apie miško gyventojai(Kognityvinė raida).
2. Skatinti vaikų bendravimo įgūdžių, savo požiūrio reiškimo įgūdžių ugdymą (socialinis-komunikacinis vystymasis).
3. Sudaryti sąlygas plėtrai meninė kūryba vaikai.

Kurso eiga.

Pedagogas:- Sveiki vaikai!
Vaikai: - Sveiki, Rima Sergeevna!
Pedagogas:– O, kokią dėžutę turėjome grupėje?!
- Ką mes galime su juo padaryti? (Vaikai: - Atidarykite, pažiūrėkite, kas ten yra.)
- Kokią dėžutę?
(Vaikai: - Didelis, lengvas, spalvingas, ryškus, kažkas jame beldžiasi.)
Pedagogas:
- Ar atidarysime dėžutę, vaikai? (Vaikai: – Atidarykime!) O, kas dėžutėje? Miša su laišku. Vaikinai, ką daryti su laišku?
Vaikai: - Skaitykite!
Pedagogas:
- Kas skaitys? Kas gali skaityti?
Vaikų prielaidos, bandymai...
Jie bando skaityti, vaikai nesiseka.
Pedagogas:
– Pabandykime daryti pratimus lūpoms ir liežuviui, gal vėliau bus galima paskaityti.
Artikuliacinė gimnastika:„Dramblys“, „Begemotas“, „Varlė“, „Laikrodis“, „Gyvatė“. Tada mokytojas kviečia vaikus pabandyti skaityti dar kartą - tai neveikia.
globėjas:
– Gal pabandysiu perskaityti! Miša rašo: „Padėkite, vaikinai! Maša pavasarį išėjo pasivaikščioti į mišką, grybauti ir uogauti. Pavasarį miške nėra uogų ir grybų, ji dabar verkia, nes nerado grybų ir uogų. Ir ji pažadino mane verkdama.
Pedagogas:- Vaikai, kaip Maša verkia?
Vaikai: - Ah-ah-ah!
Pedagogas:- Ar galime padėti Mašai surasti grybų ir uogų? (vaikų spėjimai).
- Eikime į mišką pas Mišą ir pažaiskime su juo žaidimą „Prie meškos miške“ ?!
Žaidimas „Prie meškos miške“.
– Ar pavasarį miške radome grybų ir uogų? Žinoma ne.
– Vaikai, miške matėme gyvūnus. Aš tau užminsiu mįsles, o tu atspėk ir parodyk, kaip kažkas rėkia.
Susisuko į kamuolį po kojomis
Ant nugaros su trimis grybais,
Jis atsibunda pavasarį
Kaip vadinasi dygliuotasis žvėris?
Vaikai: - Ežiukas! F-f-f!
Labai plonas zvimbimas
Ir jis sukasi virš mūsų.
Rūpinkitės jaunais ir senais.
Visi siurbia kraują...
Vaikai: - Uodas! Z-z-z!
Šis paukštis neturi lizdo
Bet tai visai ne problema.
Ir ant medžių pakraštyje
Kas mums dainuoja „ku-ku“?
Vaikai: - Gegutė! Ku-ku-ku!
Pedagogas:– Vaikai, ar galime patys Mašai grybauti ir uogauti?
Vaikai: - Taip, galime!
Pedagogas:– O ką galima padaryti?
Vaikai: - Iš plastilino, iš popieriaus.
- Žiūrėk, aš tau paruošiau du krepšelius. Į vieną dėsime grybus, į kitą uogas! Pasirinktinai pasirinkite, kas lipdys iš plastilino, o kas iš popieriaus lipdys grybus ir uogas.
Vaikai dalijasi pagal valią. Darome pratimus pirštams, kad jie gerai veiktų „Du šimtakojai“.
Pedagogas:- Puiku vaikinai! Dabar Mašai galime nusiųsti siuntinį su grybais ir uogomis į mišką. Kas pristato mūsų pakuotes? Teisingai, paštininke. Nunešiu siuntinį į paštą ir išsiųsiu į mišką Mašai.
- Vaikinai, ar jums patiko padėti Mašai su Miša?
– Kas būtent tau patiko?

Pamokos apie kalbos raidą 2-oje jaunesniojoje grupėje „Svečiant pas močiutę“ santrauka

Tikslas:

    Išmokite pasirinkti priešingos reikšmės žodžius (antonimus).

    Pataisykite teisingą garsų tarimą: h, sh, s, z. Toliau mokykitės tarti garsų derinius: miau-miau, murm-mur, woof-woof, mu-mu ..

    Išmok atpažinti gyvūną pagal aprašymą, parinkti veiksmažodžius, reiškiančius būdingus gyvūnų veiksmus. Pristatykite bendrą „naminių gyvūnėlių“ sąvoką.

    Išmokyti vaikus kartu su suaugusiuoju perpasakoti rusų liaudies pasaką „Ropė“.

    Sutvirtinti daržovių ir vaisių klasifikaciją.

    Ugdyti nuoseklią vaikų kalbą.

Įranga: laiškas voke, gėlės, varna, žvirblis, eglutė, žaislai: katė, šuo, karvė, kiškis, daržo vaizdas, sodas, simboliai, Ropės stalo teatras, miuziklas akompanimentas.

Pamokos eiga

Pedagogas: Vaikinai! Ateik visi pas mane. Sveiki bičiuliai! Džiaugiuosi tave matydamas. Susikibkime rankomis ir garsiai ištarkime: Labas rytas“, o dabar sakykime pašnibždomis. Vaikinai, ateikite prie stalo ir žaiskite pirštais.

Pirštų gimnastika"Eime pasivaikščioti"

Leiskite pirštams pasivaikščioti
O antrą pasivyti
Treti pirštai - bėk,
O ketvirta – pėsčiomis.
Penktas pirštas pašoko
Ir kelio gale jis nukrito.

Vaikinai, žiūrėk, mes gavome laišką. Ar galite pasakyti, kas per laiškas?

Vaikai: voke.

Pedagogas: Pažiūrėkime, kas atsiuntė laišką. Močiutė mums atsiuntė laišką. Paskaitykime, ką ji mums rašo.

"Vaikinai, senelis negali ištraukti ropės sode. Padėkime jiems."

Dabar eikime į močiutės namus. Ir ką mes valgysime?

Vaikai: traukiniu.

Pedagogas: Aš būsiu lokomotyvas, o jūs būsite maži vagonėliai. Kas pirmas pasako žodį, atsilieka už manęs. Pradėkite.

    dramblys didelis, o šuo mažas

    vasarą šilta, o žiemą šalta

    Aš esu aukštas, o Nastja žema

    mama jauna, o senelis senas

    kelias platus, o takas siauras

    kėdė minkšta, o kėdė kieta

    dieną šviesu, o naktį tamsu(vaikai pakaitomis lipa į traukinį)

Pažiūrėkite, kiek truko mūsų traukinys.

    Važiuokime greituoju traukiniu (šššš)

    sargyboje (h-h-h)

    Garo nuleidimas (s-s-s)

    Stabdome (z-z-z)

Taigi, vaikinai, mes atvykome į proskyną. Kiek ten gėlių. Užuoskime juos. Kvėpavimo pratimai„Gėlių kvapas“ - per nosį ramiai kvėpuojame, sulaikome kvėpavimą ir lėtai iškvėpiame „A - ah!“.(Eik prie medžio ir atsisėsk šalia jo)

Pedagogas: Žiūrėkite, vaikinai, kažkas čia atsitiko.

Pažiūrėk, kas ten sėdi.(Žvirblis)
- Kur jis sėdi?
(Ant medžio)
- Kaip čiulba žvirblis
(Čiurpimas)
- O kas tai?
(Varna)
- O kur varna sėdi?
(Po medžiu)
Kaip varna verkia?
(Kar-kar)
Vaikinai, kiek ten paukščių? Suskaičiuokime
(Vienas du).

Pedagogas: pažiūrėk į žvirblį ir varna nerimauja, plasnodama sparnais.(Vaikai rodo paukščių judesius). Prie medžio yra daug gyvūnų, jie pasiklydo, nežino, kur yra jų namai. Atspėkime, kurie gyvūnai pasiklydo.

    Tai augintinis, kuris pūkuota uodega ji gaudo peles(katė). Kaip ji murkia?(murk, murk) kaip ji rėkia?(Miau miau), kaip ji šnypščia?(š-š-š).

Pavadinkime katę meiliai(Kačiukas, kačiukas).
Ką katė mėgsta veikti?
(Gaukite peles, gaudyk pieną, murk, draskyk, žaisk)
- Kokia katė?
(minkštas, purus).

    Tai didelis augintinis ilgą uodegą ar ji turi ragus?(Coroava)

Meiliai pavadinkime karvę(karvė, karvė)
Kaip mojauoja karvė
(Mu Mu)
- Ką ji daro?
(ganymas pievoje)
- Ką veikia karvė?
(Pienas).

    Ar tai augintinis, kuris saugo namus?(Šuo)

Pavadinkime šunį meiliai(Šuo)
- Ką veikia šuo?
(Looja, saugo namus, urzgia, graužia kaulus, bėga, vizgina uodegą)
- Kaip ji loja?
(WOF WOF).

Pedagogas: Vaikinai, kaip galima vienu žodžiu pavadinti šiuos gyvūnus?(Naminis)

Kodėl naminis?(Nes jie gyvena namuose)
- Vaikinai, žiūrėk, kas čia tas keistas?(zuikis)
Kodėl jis nereikalingas?
(Jis yra laukinis gyvūnas, gyvena miške).

Etiudas imitacijai (lietaus ir griaustinio muzika)

Oi, vaikinai, atbėgo debesis(sėdi ant grindų) pradėjo lyti(bakstelėkite pirštais į grindis) blykstelėjo žaibas(delnai), griaustinis griausmas(kameros) Lietus pradėjo slūgti ir visiškai nustojo.

Pedagogas: Vaikinai, padėkime gyvūnams grįžti namo pas senelius.(Gyvūnus atveža ir padeda ant stalo šalia senelių).

močiutė: O, ačiū vaikinai, radau mūsų gyvūnus. Vaikinai, padėk seneliui ištraukti ropę iš žemės.(Vaikai sėdi ant kėdžių priešais stalą ir naudodamiesi stalo teatru kartu su mokytoja pasakoja rusų liaudies pasaką „Ropė“).

močiutė: Ačiū vaikinai už pagalbą. Padėjo ištraukti ropę. Eime į sodą. Pavaišinsiu daržovėmis ir vaisiais.

Vaikinai, daržovės ir vaisiai turi būti suskaidyti. (Išdėstykite simbolių pagalba).
– Kur auga daržovės?(Ant žemės, žemėje, sode)
– Kur auga vaisiai?(Ant medžio).

(Vaikai dėlioja daržoves ir vaisius, kalba apie savo daržovę ar vaisius).

Puiku vaikinai! Ir štai mano skanėstas.(Močiutė perduoda krepšelį skanėstų).

Pedagogas: Vaikinai, kokie jūs geri bičiuliai! Jie padėjo seneliui ir močiutei, o dabar laikas grįžti į darželį.(Važiuok traukiniu)

Štai mes darželyje. Kur mes buvome?(Pas senelius)
Ką mes su jais darėme?(Padėjo augintiniams rasti kelią namo, ištraukė ropę iš žemės)
– O kuo tave vaišino močiutė?(obuoliai)

Nuostabu! Sustokime ratu, susikibkime už rankų ir pasakykime: „Mums labai gerai“. Pirma, pašnibždomis, normaliu balsu ir šaukti.

Pateikta pamokos apie kalbos ugdymą 2-oje jaunesniojoje grupėje santrauka leidžia įgyvendinti kelis ugdymo ir ugdymo tikslus, būtent:

  1. Išmokyti paprastą žodinį pažįstamų žaislų aprašymą.
  2. Ugdykite pasakojamąją kalbą, gebėjimą vartoti prielinksnius.
  3. Į aktyvų žodyną įtraukite aprašomuosius būdvardžius.
  4. Tobulėti pažinimo procesai, smulkiosios motorikos įgūdžius.
  5. Pagerinkite bendravimo įgūdžius.

Metodinės technikos

Pamokos metu naudojami šie metodiniai metodai:

  • Objekto aprašymo algoritmo nuoseklus formavimas
  • Organizavo kolektyvinius kalbos žaidimus
  • Žaislai, dalomoji kortelė
  • netikėtumo akimirka

Medžiaga

  • Petražolės
  • žaisliniai gyvūnai (kiškis, voverė, lokys, bebras)
  • kortos žaidimui su prielinksniais (su gyvūnų atvaizdais miške)
  • krepšelis
  • suskaidytos nuotraukos (suporuotos, su skirtumais) "Žaislai"

Pamokos eiga

Įvadas

Skamba linksmos šokio melodijos įrašas.
Mokytojas uždeda ant rankos žaislą-bibabą Petrušką, tada skaito eilėraštį:

Kas groja armonika
Ar jis surenka visus vaikus?

Petražolės:

Groju armonika
Renku visus vaikus.

Vaikai atsisėda, sveikina Petrušką.

Žaidimas: Susitikime!

Mokytojas kviečia vaikus ne tik pasveikinti Petrušką, bet ir pažaisti su juo linksmas žaidimas: Petražolė ką nors pasakys apie save, o vaikas, į kurį jis kreipiasi, pasakys apie save.

Mokytoja sako: „Petruška nori susipažinti: sužinoti ne tik tavo vardą, bet ir dar ką nors. Tas, kurio vardu šauksis, galės su mumis pasikalbėti linksmas svečias atsakyti į jo klausimus“. Tada mokytojas vaidina dialogo pavyzdį (su Petruška ir kita lėle).

Petražolės: „Sveika, Olya! Mano vardas Petruška, turiu šviesūs plaukai. Ir tu?"

Lėlė Olya: „Sveikas, Petruška! Mano vardas Olya, mano plaukai tamsūs.

Petražolės gali užduoti klausimus apie („aš vilkiu raudonus marškinius, o tu?“), mėgstamiausias patiekalas(„Aš myliu makaronus ir sūrį, ar tu?“) arba pasaką „Mano mėgstamiausia knyga apie tris paršiukus, o tavo?“, augintinis(„Aš turiu namuose žiurkėną, o tavo?“).

Klausimus geriau ruošti iš anksto, į šią pamokos santrauką įtraukti tik keli pavyzdžiai. Mokytojas turėtų sudaryti klausimus atsižvelgdamas į savo mokinių pomėgius ir polinkius, kad jie mieliau, visapusiškiau į juos atsakytų.

Artikuliacinė gimnastika

Mokytojas prašo vaikų parodyti Petrušką, kuri padeda gražiai kalbėti. Visi atlieka anksčiau išmoktus pratimus. Galite naudoti bet kurį federalinio valstybinio švietimo standarto rekomenduojamą kompleksą duoto amžiaus. Jei išleidžiate atvira pamoka apie kalbos raidą antroje jaunesnėje grupėje, tada kiekvienam pratimui verta naudoti užuominų korteles su simboliu.



Kvėpavimo pratimai

Pedagogas: „O dabar Petruška nori žaisti su balionas. Mes jam pripūsime didelį gražų balioną“.

Vaikai paima daug oro, o po to lėtai jį iškvepia įvairiais švilpimo ir šnypštimo garsais (C, Z,).

Visose antrosios jaunesniosios vaikų darželio grupės kalbos raidos pamokose būtinai turi būti abiejų šių gimnastikos rūšių.

Žaidimas "Pasakyk man!"

Mokytojas išima raudoną Balionas ir raudonas rutulys. Ji parodo vaikams vieną iš objektų, tada įvardija bet kurią jo savybę (spalvą, dydį, svorį, medžiagą), sakydama: „Kamuolis lengvas, o kamuolys…?“. Vaikai turi pasirinkti teisingas žodis(sunkus). Tas, kuris pirmasis teisingai pavadino atitinkamą būdvardį, pagauna jam mestą kamuolį, o paskui grąžina suaugusiajam. Tada mokytojas meta kamuolį vaikui, kuris atsako Kitas klausimas: "Kamuolis didelis, bet kamuolys ....?".

Žaidimas „Laikyk ir praleisk“

Mokytojas paima kamuolį, iškviečia vieną iš jo savybių, kurios ką tik buvo išvardytos. Tada ji perduoda kamuolį artimiausiam vaikui, siūlydama dar ką nors pasakyti apie kamuolį, atsakyti į klausimą „Kas tai?“. Vaikai perduoda kamuolį ratu, išvardydami jo savybes. Tada žaidimas kartojamas su kamuoliu. Būtent dinamiškuose žaidimuose kalbos ugdymas darželyje yra sėkmingiausias.

Fizminutka "Kaip mes žaidėme!"

Kaip – ​​kaip žaidėme?
Balionas buvo pripūstas kartu (pavaizduokite baliono pripūtimą)
Jie šokinėjo ant virvės (šokinėja vietoje)
Mes surinkome namą iš kubų (pritūpėme - kylame)
Mes sukome ratus kaip sukasi, (sukame vietoje)
O dabar atėjo naktis! (visi mirksi)

Žaidimas "Kas slepiasi miške?"

Ant stalo priešais mokytoją stovi žaisliniai gyvūnai. Tarp jų gali būti miško paukštis, gerai žinomas vaikams. Vienas vaikas eina prie stalo, stovi nugara į žaislus. Suaugęs žmogus parodo vieną figūrą ir prašo vaikų paeiliui pasakyti:

Kokią ji turi kuoduką?
Kokios yra gyvūno ausys?
Kur ji gyvena?
Ką jis mėgsta valgyti?

Vaikai paeiliui atsako į klausimus. Vaikas prie stalo girdi žaislo aprašymą, bando atspėti. Jei jam pavyko, gyvūnas „bėga į mišką“, jei ne, jis lieka ant stalo.

Jei kalbos ugdymo pamoka vyksta 2-oje jaunesniojoje grupėje, svarbu pasiimti tos pačios spalvos gyvūnų poras (lapė-voverė, lokys-bebras, kiškis-vilkas). Vaikai turėtų sutelkti dėmesį ne tik į žaislo spalvą, atspėti charakterį.

Žaidimas "Kas kur slepiasi?"

Mokytojas išdalina vaikams atvirutes, kuriose pavaizduoti gyvūnai miške. Mokytojas prašo kiekvieno vaiko įvardyti vietą, kur pasislėpė jo žvėris, naudodamas specialius pagalbinius žodžius: viduje, po, virš, tarp, už, priekyje, prie, šalia, šalia.

Žaidimas "Žaislų parduotuvė"

Mokytoja sako vaikams: „O dabar mes einame žaislų parduotuvė. Važiuojam traukiniu: visi vienas po kito sustoja ratu. Mokytojas skaito eilėraštį, vaikai kartoja onomatopoeją:

Važiuoja, važiuoja garvežiu: oz-oz, oz-oz.
Važiuoja visos priekabos: ut-ut, ut-ut.
Pravažiuojame upelį: ek-ek, ek-ek.
Bėgo burundukas: chok-chok, chok-chok.
Staiga praskriejo pelėda: waaaaa, waaaaa.
Štai mūsų stotis: al-al, al-al.

Visi vėl užima savo vietas ir žaidimas tęsiasi. Mokytoja sako, kad visi atėjo į žaislų parduotuvę, kur reikia išrinkti dovanas Petruškai. Ji sako: „Suraskime čia keletą žaislų ir apsimeskime, kad dedame juos į šį krepšelį“. Krepšelis perduodamas ratu, vaikai išvardija žaislų pavadinimus. Be to, mokytojas siūlo į krepšelį nusiųsti apelsiną ar agurką, plaktuką ar batus, kad vaikai turėtų atskirti „žaislus“ nuo „ne žaislų“.

"Mano mėgstamiausi žaislai"

Programos užduotys:

Švietimo: plėsti vaikų žodyną, ugdyti nuoseklią kalbą. Stiprinti gebėjimą apibūdinti žaislą. Suformuoti gebėjimą rasti objektą, sutelkiant dėmesį į jo ženklus ir veiksmus.

Kuriama:

Švietimo

Preliminarus darbas:

Skaityti ir mokytis poezijos, pokalbis „Mano mėgstamiausias žaislas“. Mįslių sprendimas. Vaidmenų žaidimai„Žaislų parduotuvė“, „Darželis“.

Įranga:

Žaislai (lėlės, mašinos, kamuoliukai, konstruktorius, minkšti žaislai, muzikiniai žaislai, žaisliniai kareiviai, matrioška, ​​garvežys ir kt.); kortelės „Kas perteklinė“.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikinai, ar jums patinka lankytis?

Vaikai: Taip, mes mylime.

Pedagogas: pas ką lankotės? Ar jums patinka, kai pas jus ateina svečiai? Kodėl? Kas atėjo pas tave aplankyti? Tačiau svečiai turi turėti galimybę susitikti. Ar girdi, kad kažkas beldžiasi, gal atėjo pas mus? Šiandien pas mus atkeliavo žaislai iš kaimyninės grupės. Susipažink su jais. (Atnešamas didelis krepšys žaislų.)

Pedagogas: Vaikinai, kaip turėtumėte pasveikinti svečius?

Vaikai: Sveiki, labai džiaugiamės jus matydami, užsukite!

Didaktinis pratimas"Susipažinkime".

Pedagogas: Vaikinai, susipažinkime. Turite nurodyti savo vardą ir pasakyti, su kokiais žaislais jums patinka žaisti labiausiai. Pavyzdžiui: „Mano vardas yra Larisa Nikolaevna. Man labai patinka žaisti su konstruktoriumi ir kamuoliu. Dabar prisistatykite mūsų svečiams.

Vaikai įvardija save ir savo mėgstamus žaislus.

Pedagogas: Gerai padaryta vaikinai. Pristatau jums mūsų svečius.

Žaidimas „Atspėk žaislą“

Pirmas variantas Suaugęs žmogus parodo vaikui 3-4 žaislus, o vaikas turi juos pavadinti. Būtina nedelsiant išmokyti vaiką teisingai pavadinti objektą: „Tai ... kiškis (lapė, ančiukas).“

Antras variantas Suaugęs žmogus pasakoja apie kiekvieną žaislą, įvardija išoriniai ženklai: „Tai minkštas žaislas. Ji pilka. Uodega trumpa, o ausys ilgos. Mėgsta morkas, vikriai šokinėja. Panašiai aprašomi ir kiti žaislai, vaikas juos įvardija

Mokytojas parodo objektų nuotraukas.

„Ketvirtasis priedas“.

Vaikinai, šioje nuotraukoje pavaizduoti objektai. Vienas iš jų yra perteklinis. Kuris? Kodėl? Visi daiktai yra žaislai, o vienas ne žaislas (indas, baldas, įrankis, maisto produktas, augalas ir pan.)

Didaktinis žaidimas

Pedagogas: Jūs žinote, kad žaislai yra dideli ir maži. Žaiskime. Kiekvienas iš jūsų papasakos apie savo žaislą: „Didysis yra žuvis, o mažasis yra žuvis“.

didelė lėlė- maža lėlė

Didelis rutulys, mažas rutulys.

Didelis automobilis, mažas automobilis.

Didelis kiškis - mažas kiškis.

Didysis būgnas yra mažas būgnas. Didaktinis pratimas „Didis – mažas“

globėjas : Vaikinai, mes per ilgai sėdėjome. Žaiskime, treniruosime rankas ir kojas.

Bunny išėjo
Kiškutis išėjo pasivaikščioti. Vėjas pradėjo slūgti. (Eina vietoje.)
Čia nušoka nuo šlaito, nubėga į žalią mišką.
Ir veržiasi tarp kamienų, tarp žolių, gėlių, krūmų. (Šoka į vietą.)
Mažasis zuikis pavargęs. Nori pasislėpti krūmuose. (Eina vietoje.)
Kiškutis sušalo vidury žolės, o dabar sušalsime ir mes! (Vaikai sėdi.)

globėjas : Puiku vaikinai. Jie atliko gerą darbą.

globėjas : Vaikinai, aš matau žaislus mūsų krepšelyje. Taip, ne paprasta, bet muzikali.

Ką, tu man pasakyk. Atidžiai klausytis.

O, skambina, skambina

Pradžiugina visus žaidimu

Bet tik trys stygos

Jai reikia muzikos.

Ką? Atspėk!

Tai mūsų ... (Balalaika).

Pedagogas:

Ji labai linksmai dainuoja, jei išpučia

Doo-doo-doo, taip-taip-taip. Taip ji visada dainuoja.

Ne lazda, ne vamzdelis, bet kas tai? (Vamzdis).

Pedagogas: Visi instrumentai yra atspėti. Šauniai padirbėta!

Boom-boom, tra-ta-ta!

Ryte muša būgnas.

Paruoškite rodomuosius pirštus - „būgno lazdeles“, dabar mes mušime juos ant stalo ir sakysime:

„Bam-bam-bam“. „Bim-bim-bim“. "Boom Boom Boom". „Bam-bem-bem“.

Didaktinė pratimas „Būgnas“.

Atspindys

Mokytojas: Tai baigia mūsų pamoką. Dabar galite žaisti su žaislais. Šiuos žaislus mums padovanojo kaimyninės grupės vaikinai ir jie nusimins, jei kai kuriuos žaislus jiems grąžinsime sulaužytus. Pasakykite, kaip žaisti, kad žaislai nesudužtų ir ilgai džiugintų vaikus.

Vaikai: Nemeskite jų ant grindų, ant jų gali būti užlipta. Nemeskite žaislų. Po žaidimo atsargiai padėkite žaislus atgal į savo vietas.

Pamokos apie kalbos raidą antroje jaunesniojoje grupėje santrauka

„Mano mėgstamiausios lėlės“

Programos užduotys:

Švietimo: žodžiu paryškinkite ir pažymėkite išorines objekto savybes; mokyti vaikus susieti su daiktais skirtingos savybės; atkreipkite dėmesį į artimus ir priešingus žodžius, taip pat į tarpinius ženklus.

Kuriama: ugdyti gebėjimą panaudoti sukauptas žinias pokalbyje. Plėtoti vizualinį ir klausos dėmesys, smulkioji rankų motorika.

Švietimo : auklėti atsargus požiūrisį žaislus, reagavimą, gebėjimą klausytis vienas kito.

Preliminarus darbas:

Skaityti ir mokytis poezijos, pokalbis "Tai mano lėlė". Mįslių sprendimas. Vaidmenų žaidimai „Žaislų parduotuvė“, „Mamos ir dukros“.

Įranga:

Žaislai: lėlės, kamuoliukai, du pieštukai. Paveikslėliai, kuriuose vaizduojami du skirtingi namai, lovos, takai. Grupės „Milžinai“ dainos „Robotas Bronislavas“ įrašas.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikinai, šiandien prie durų radau lėlę! Ji prisijungė prie mūsų grupės! Ir jai buvo labai liūdna!

Žaidimo pratimas "Kokia lėlė?"

Mokytoja pasakoja vaikams, kad lėlė buvo pavadinta negražia, ir ji buvo labai nusiminusi. Reikia ją nuraminti – pasakyk, kokia ji graži. - Kas tai? (Lėlė.) Kokia ji? (Elegantiška, graži.) Koks jos vardas? (Tanya) Ką Tanya gali padaryti? (Žaiskite, pieškite, dainuokite, šokite.) Pakalbėkime apie Taniją kartu. Mokytojas pradeda: „Mūsų Tanya ... (gražiausia). Ji turi ... (elegantišką raudoną suknelę, baltą lanką, rudus batus, baltas kojines). Nuo įvardijimo matosi ir ryškūs ženklai(spalva, forma, dydis) reikia pereiti prie objekto savybių, vidinių savybių išvardijimo, charakteristikų, palyginimo.

Pratimas „Palyginti lėles“

Mokytojas siūlo apsvarstyti dvi lėles ir pasakyti, kuo jos skiriasi. Vaikai duoda lėlėms vardus (Katya ir Tanya) ir sako: „Tanya turi ryškią ir šviesią trumpi plaukai, Katya – tamsi ir ilga, Tanya Mėlynos akys, Katya turi juodas, Tanya yra suknele, o Katya yra kelnėmis, prie lėlių skirtingų drabužių“. – Lėlės norėjo žaisti, paėmė... (kamuolius). Šis kamuolys... (apvalus, guminis, mėlynas, mažas). O kitas rutulys... (didelis, raudonas). Ką galima padaryti su kamuoliukais? (mėtyti, mesti, gaudyti, mėtyti, mėtyti). - Pažiūrėk į šį kamuolį. Tai daugiau nei mėlyna, bet mažiau nei raudona. Koks jo dydis? kas jis toks? (Vidutinis. Vidutinis dydis.)

Pedagogas: Puikūs vaikinai, gerai žaidė! Norite šiek tiek atsipalaiduoti? Turėkime muzikinę pertrauką!

Žaidimo pratimas „Lėlės piešia ir vaikšto“

Pirma dalis - Dvi lėlės: didelė ir maža. Mokytoja sako, kad lėlės norėjo piešti. Didelė lėlė paims ilgas pieštukas, ir mažas ... (trumpas). Didžioji lėlė pieš didelis namas, ir mažas ... (mažas). Kaip kitaip galima paskambinti mažas namas? (Namas, namas.)

Antroji dalis - Lėlės išėjo pasivaikščioti, bet su savimi nepasiėmė skėčio. Štai nuėjo liūtis jie pasislėpė po eglute. Didžioji lėlė pasislėpė po aukštas medis, ir mažas ... (pagal žemą). Lietus liovėsi, lėlės parėjo namo. Didelė lėlė ėjo plačiu keliu, o maža ... (siaurame). Jie grįžo namo ir pradėjo plauti rankas. Pirmiausia lėlės atsuko čiaupą karštas vanduo, o tada ... (su šalčiu). O jei maišysi saltas vanduo su karštu, koks vanduo pasirodys? (Šilta, vėsu.) Leisk lėlėms miegoti. Jie turėjo skirtingas lovas. Kuris? (Didelė lėlė aukšta, maža žema, didelė lėlė plati, maža siaura.)

Pedagogas: Vaikinai, ko, jūsų nuomone, reikia, kad lėlei nebūtų liūdna?

Vaikai: Pasirūpink ja. Neišmeskite. Peržiūrėkite jos aprangą. Ji turi turėti draugų. Su ja reikia žaisti.

2 jaunių grupėje

(Pagal pasakas: „Teremok“, „Ryaba višta“, „Meduolis“, „Ropė“)

Programos užduotys:

Švietimas:forma dialoginė kalba išmokti atsakyti į klausimus. Išmokyti atpažinti ir įvardyti pažįstamų pasakų veikėjus, rodant perteikti žaidimo veiksmus. Suaktyvinkite žodines išraiškas. Pratimas apie taisyklingą daiktavardžių didžiųjų raidžių formų vartojimą (gen. byl. daiktavardis)

Kuriama: Lavinti tarimą, intonacinį kalbos išraiškingumą, judesių ritmą.

Švietimas:

Įranga: dainos „Steam Engine“ įrašas, pasakų „Meduolis“, „Teremok“, „Ropė“, „Ryaba višta“ personažai, krepšelis su staigmena.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikinai, ar jums patinka pasakos?

Vaikai: Mes jus labai mylime.

globėjas : Pasakos gyvena stebuklingoje žemėje – už miškų, už laukų, už aukštų kalnų. Jie gyvena ir labai jaudinasi, mano, kad tu juos pamiršai. Ir jūs manote, kad galite juos atpažinti.

Vaikai: Galime.

Pedagogas: Pabandykime! Eikime į pasakas. Sėdame linksmame traukinyje.

Traukinys važiuoja

Vairuotojas žiūri į priekį.

Mes laikomės vienas kito

Ir niekas nelieka nuošalyje.

Vaikai įlipa į traukinį, įsikibę vienas į kitą ir už variklio.

Mokytojas kartu su vaikais dainuoja dainelę „Steam Engine“, o kartu sukasi ratą aplink grupę

Traukinys sustoja prie pasakos „Kolobok“.

Pedagogas: Ant lango nebuvo

Nuriedėjo takeliu....

Kas nuriedėjo takeliu? (Kolobokas)

Kas kepė Koloboką? (Koloboką iškepė močiutė)

Su kuo Kolobokas susitiko miške? (Kiškis, vilkas, lokys, lapė)

Kas paliko Koloboką? (Iš kiškio, nuo vilko, nuo meškos, nuo lapės)

Kas valgė Koloboką? (Suvalgė Kolobok lapę)

Prisiminkime dainą, kurią dainavo Kolobok.

Vaikai kartu su mokytoja dainuoja dainą Kolobok

Pedagogas: Ar norite žaisti su pasakų personažais?

Kalbos žaidimas:

Buny hop-hop-hop, Vaikai šokinėja kaip zuikiai.

Bear top-top-top (Stomp, vaizduojantis lokį).

O lapė ploja-plakia-plakia (ploja rankomis).

Pedagogas: O dabar, vaikinai, sėskime į traukinį ir eikime toliau į kitą pasaką.

Didelis dūzgimas lokomotyvas. Maži vagonėliai jam atsako, woo.

Vaikai kartoja po mokytojo.

Pedagogas: Štai mes esame pasakoje. Pasakyk man, vaikinai, kokia istorija?

Gyvena šiame name

Labai maži žmonės

Pelė, varlė, kiškis, lapė,

Pilkasis vilko jauniklis – tai stebuklai!

Jiems padėjo tik Mishka

Sugriovė juos ...... (Teremok.)

Pedagogas: Teisingai, vaikinai. O kas gyvena teremochkoje? (Mažoji pelytė, varlė, pabėgęs zuikis, sesuo lapė, pilka statinės viršūnė ir didelis lokys)

Pedagogas: O kas sulaužė teremoką? (Turėti!)

Teisingai, vaikinai, meška sulūžo.

Padėkime kurti herojus naujas teremokas(Padėkime!)

Knock da trank su plaktuku (Trankyk į kumštį kumščiu)

Statysime naujus namus

Namas aukštai (Rankos ištiestos).

Namas su langu (Rankos kartu ir išskleidus).

Su aštriu stogu ir kaminu. (Rankos stogo pavidalu).

Name mes gyvename su tavimi (Apkabinimas).

Pedagogas: Ak, dabar sėskime į traukinį ir eikime į kitą pasaką.

Mes einame nuo kalno į kalną, nuo kalno į kalną, mūsų traukinys skuba pirmyn.

Jie juda darydami pusiau pritūpimus.

Pažiūrėk, kas tai? (tai ropė)

Tai va, patekome į pasaką „Ropė“.

Kas nutiko pasakos herojams, jie ginčijosi, kas kam ištrauks ropę. Turite juos teisingai išdėstyti.

Kas pasodino ropę? (Senelis)

Kam paskambino senelis? (močiutė)

Kam paskambino močiutė? (anūkė)

Kam paskambino anūkė? (Klaida)

Kam paskambino klaida? (katė)

Kam paskambino katė? (pelė)

Vaikai sutvarko pasakos herojus.

Dabar viskas gerai.

Patikrinkime ratus. (Trankydamas kumščiais į kelius)

Mes dainuojame dainą „choo-choo-choo-choo, tu-tu-tu“. (Pakartokite žodžius po mokytojo).

Kas gyvena šiame name? (Vištiena, senelis, Baba, pelė)

Kas tai per pasaka? („Ryaba višta“)

Kodėl senelis ir Baba liūdi. (Pelė sulaužė sėklidę, kurią padėjo višta).

Ką daryti? (Turime jiems padėti - surinkti sėklidę)

Žaidžiamas žaidimas „Surink kiaušinį“.

Padalinto paveikslo „Auksinis kiaušinis“ surinkimas

Kiek gražių kiaušinių pasirodė. Senelis ir Baba labai laimingi.

O dabar, vaikinai, laikas mums grįžti į darželį. Sėkime į traukinį ir eikime, niūniuodami dainą „choo-choo-choo“.

Vaikai įlipa į traukinį, įsikibę vienas į kitą ir už variklio. „Grįžti“ į grupę.

Vaikinai, ar jums patiko mūsų pasakiška kelionė. (Patiko)

Kokias pasakas aplankėme? Ką tu matai? ("Teremok", "Ryaba višta", "Gingerbread Man", "Ropė")

Kokia buvo tavo nuotaika? (Linksmas, linksmas).

Tu nuostabus. Labai malonūs vaikai – padėjo gyvūnėliams pastatyti naują bokštelį, sutaikė pasakos „Ropė“ herojus, padėjo Seneliui ir Babai. Ir turiu jums staigmeną – tai stebuklingi saldainiai. Jie padės jums užaugti maloniems ir draugiškiems.

Pamokos apie kalbos raidą santrauka

2 jaunių grupėje

"Pasaka atkeliavo pas mus"

(pagal pasaką „Vilkas ir septyni vaikai“, „Zajuškinos trobelė“)

Programos užduotys:

Švietimas:išmokyti vaikus teisingai pastatyti atsakymą į mokytojo pateiktą klausimą, atsakyti visu sakiniu. Ugdykite intonacinį kalbos išraiškingumą, lavinkite aiškų garsų tarimą. Išmokite atrinkti antonimų poras, pasimankštinkite formuojant gyvūnų jauniklių vardus vienaskaita ir daugiskaita. Sutvirtinkite idėjas apie dienos dalis.

Kuriama: Tobulėti pažintinė veikla, praturtinti žodyną. Sužadinkite norą aktyviai dalyvauti bendrame pokalbyje.

Švietimas: Ugdykite susidomėjimą ir meilę liaudies pasakoms.

Įranga: paveikslai iš pasakų „Vilkas ir septyni vaikai“, „Zajuškinos trobelė“, žaislinis zuikis, gaidys, ožka, meduolis, kelmas, kamuoliukas, nuotraukos, garso įrašas „Traukinys“.

Pamokos eiga:

Vaikai laisvai stovi šalia mokytojo.

Pedagogas: Noriu pasakyti, kad pasakų šalyje atsitiko nelaimė, pasakos susimaišė. Padėkime pasakiškiems gyventojams? Tada eik. Apie ką galite keliauti, pasiūlykite. (Vaikai vardija transporto rūšis: dviratis, garlaivis, lėktuvas, traukinys, automobilis. Kaip visa tai pavadinti vienu žodžiu?).

Išsirinkime traukinį (imituokite traukinį pagal muziką). Štai mes atvykome.

Paveikslas iš pasakos „Vilkas ir septyni vaikai“.

Pažvelkite į paveikslėlį ir pasakykite man, kaip vadinasi ši pasaka?

Kam ožka dainavo dainą? (Ožkoms).

Kam? Kad jie jai atidarytų duris tik tada, kai ji grįš namo.

Ir kas išgirdo dainą? Kam?

Norėdami padėti vaikams, turite pavadinti gyvūnų jauniklius, tada ateis pasaka pilna tvarka. Visi atidžiai klausykite, atsakykite teisingai.

Pilka pelė turi mažą pelę.

Katė turi pūkuotus kačiukus.

Voverės turi raudonąsias voveres.

Karvė turi meilų veršelį.

Kiaulė turi paršelį.

Lapė turi gudrų lapės jauniklį.

Ožka turi linksmą vaiką.

Vilkė turi pilką jauniklį.

Meška turi rudus jauniklius.

Šuo turi žaismingus šuniukus.

Arklys turi kumeliuką.

O mama ir tėtis turi vaiką.

Gerai padaryta, gerai padaryta!

Zuikis sėdi ir verkia.

Vaikai, kas tai? (zuikis).

Paklausk Milanos, kas jam atsitiko?

Zuikis: Kaip negaliu verkti. Turėjau trobelę, lapė paprašė manęs ateiti ir išvarė.

Prisiminkime, kaip vadinasi ši pasaka? („Zajuškinos trobelė“).

Pedagogas: Vaikinai, kodėl lapė pradėjo prašyti zuikio? Jos trobelė ištirpo, buvo apledėjusi, zuikis turėjo bastą, t.y. medinis.

Kuriuo metų laiku pradėjo tirpti? (Pavasaris).

O kas norėjo padėti zuikiui bėdoje? (Šuo, vilkas, lokys, gaidys).

O kuris iš jų išspyrė lapę? (Gaidelis).

Taigi pavadinkime Gaidį, kad pasaka baigtųsi gerai. (Vaikai skaito lopšelio eilėraštį „Auksinis šukutės gaidys“).

Gaidys: Ku-ka-re-ku, kas atsitiko?

Vaikai, paaiškinkite Cockerel, kas atsitiko. (Vaikai aiškina).

Gaidys: Aš ją išvarysiu.

Zuikis: Ačiū vaikinai už pagalbą. Ir čia yra mūsų dovana. Viso gero.

Pažiūrėkime, ką Gaidys ir Zuikis mums davė. Tai yra priešingas žaidimas. (rutulys ir popierius).

Sausas-šlapias

Didelis mažas

Šalta-šilta

Tamsi šviesa

Saldus-sūrus

Storas plonas

Ilgas trumpas

Aukštas Žemas

uždaryti-atviras

Įjungti ir išjungti

minkštas-kietas

Gerai piktas

Aštriai bukas

Linksmas - liūdnas

balta juoda

Drąsus – bailus.

Pedagogas: Puiku, vaikinai, jūs teisūs!

Žiūrėk – kelmas, bandelė ant kelmo. Sveiki, kolobok. Apie ką galvoji? Laisvą dieną mane nufotografavo ežiukas, sumaišiau visas nuotraukas. Ar galite man padėti juos sutvarkyti?

Vaikinai, ką čia bandelė veikia? (Įkrovimas).

Kada pasikrauname? (Ryte).

Taigi tai yra bandelė ryte.

Ką jis čia veikia? (Miegantis). Kada jis miega? (Naktį). Kaip tu atspėjai? (Žvaigždės danguje).

Bet bandelė vaikšto. Kada jis vaikšto? (Dienos metu).

O štai bandelė pavargo, vaikščiojo dieną. Kada tai buvo? (Vakare).

Dabar sutvarkykime nuotraukas ir pasakykime kolobokui – kada ir ką jis veikė laisvą dieną. (rytas popietė Vakaras Naktis).

Pedagogas: Mums laikas grįžti į darželį. Ar jums patiko kelionė? Ką gero šiandien padarėme? Ka tu atsimeni? Ką pasakysi tėvams namuose?


Santrauka apie kalbos raidą antroje jaunesniojoje grupėje

Skaityti rusų liaudies pasaką „Lapė ir kiškis“

Tikslai : Pristatykite rusų liaudies pasaka padėti suprasti kūrinio prasmę (mažas drąsus, bet drąsus). Formuoti gebėjimą atsakyti į mokytojo klausimus. Kalbos, dėmesio, atminties, mąstymo ugdymas.

Prioritetinės ugdymo srities užduotys:

Kalbos raida:

Suformuoti gebėjimą vesti dialogą su mokytoju: išklausyti ir suprasti užduotas klausimas, aiškiai atsakykite, kalbėkite įprastu tempu, nepertraukdami kalbančio suaugusiojo.

Remdamiesi idėjomis apie artimiausią aplinką, toliau plėskite ir aktyvinkite vaikų žodyną.

Ugdyti gebėjimą klausytis pasakos, sekti veiksmo raidą, įsijausti į kūrinio herojus.

Toliau skatinkite domėjimąsi knygomis.

Užduotys integruojant edukacines sritis:

Meninis ir estetinis vystymasis:

Ugdyti vaikus emociškai reaguoti į muziką.

Prisidėti prie išraiškingo ir emocinio žaidimo perdavimo ugdymo ir pasakiški vaizdai.

Tobulinti konstruktyvius įgūdžius, išmokti atskirti, įvardyti ir naudoti pagrindines pastato detales, panaudoti detales pastatuose skirtinga spalva.

Fizinis vystymasis:

Supažindinti vaikus su pratimais, stiprinančiais įvairius kūno organus ir sistemas.

Toliau lavinkite įvairius judesių tipus.

Ugdyti vaikų gebėjimą koordinuoti judesius, naršyti erdvėje.

Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas:

Išmokykite vaikus būti mandagiais.

Pamokos tipas: integruotas.

Planas:

1. Įvadas

2. Pagrindinis korpusas

3. Baigiamoji dalis

Mokytojui naudota įranga: kompiuteris, žaislai - kiškis, lapė, gaidys.

GCD pažanga:

1 etapas. Įvadas

Tikslas: sukurti psichologinio saugumo ir komforto atmosferą, ugdyti susidomėjimą vaikais, įtvirtinti akių kontaktas užduoties supratimas ir priėmimas.

Pedagogas: Susirinkome į ratą.
Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas!
Tvirtai suimkime rankas
Ir šypsokitės vienas kitam!
Pedagogas:Šauniai padirbėta! Nusišypsojome ir padovanojome vienas kitam gerą nuotaiką!
– O dabar nusišypsokime svečiams ir pasakykime: „Laba diena!
Puiku vaikinai! O dabar pažaiskime žaidimą, aš tau rodau nuotraukas, o tu man sakai garsus. Gerai!

Vaikų atsakymai.

Pedagogas: protingi vaikinai!

2 etapas. Pagrindinė dalis

Tikslas: vaikams prieinamų žinių įtvirtinimas ir sisteminimas.

Pedagogas: Turiu tau staigmeną – štai tokia dėžutė.
Ir ši dėžutė ne paprasta, o stebuklinga, nes joje mėgsta slėptis pasakos. Ar tau patinka pasakos?
– Dabar patikrinsime, kokias pasakas žinai? Prisėskite.

(vaikai baigia žodžius, mokytojas parodo paveikslėlį arba patys pasirenka (išdėlioja ant lango))

Krepšelyje yra paveikslėliai su pasakų siužetais

1. „Jie gyveno - buvo senelis ir moteris, ir jie turėjo ...

Ji padėjo sėklidę, o ne paprastą, auksinę ... "("Ryaba višta")

2. „Senelis pasodino ...

Ji užaugo didelė ir didelė ... “(“ Ropė “)

3. „... Meška atsisėdo ant stogo ir jį sutraiškė,

Visi gyvūnai vos spėjo iš jo iššokti ... "("Teremok")

4. „... Staiga jį pasitiko lapė“ Sveiki, mano drauge! Kokia tu graži „Ir jis iškart dainuoja jai dainą...“ („Kolobok“)

5. „... Vilkas tai išgirdo, laukė, kol ožka išeis,

(Į krepšelį ir lange reikia įdėti paveikslėlį „Lapė ir kiškis“, tada grįžti prie jo, kai atspės pasaką apie lapę.)

globėjas: Na tu žinai pasakas!

Vaikinai, pažiūrėkite, kas dar slepiasi krepšyje?

Mokytojas išima iš krepšio minkštas žaislas- lapė.

globėjas: Gerai padaryta vaikinai. Lapė pas mus atbėgo iš pasakos, bet ką jūs manote iš kurios? Kokiose pasakose sutikome lapę? (Kolobok, Teremok, Kumštinė.)

globėjas: Taip, tikrai, šiose pasakose sutinkame lapę, bet mūsų viešnia atbėgo iš pasakos, kur ji įžeidė kiškį ir išvijo jį iš namų. Vaikinai, ar žinote šios istorijos pavadinimą? Ar nori jos klausytis? (" Zayushkina trobelė “, atkreipia dėmesį į paveikslą,pasakų skaitymas )

globėjas: Vaikinai, lapė atėjo pas mus su mįslėmis. Atidžiai jų išklausykime ir spėliokime. Pirmiausia išklausome mįslę ir tik tada sakome atsakymą.

Mokytojas parodo skaidres arba deda paveikslėlius ant magnetinės lentos

Mūsų gyvūnas gyvena su nerimu
Atima nuo nelaimės.
Nagi, greitai atspėk
Koks gyvūno vardas? (zuikis.)

Kas, didelis ir nerangus,
Ar letenėle ištraukei medų iš statinės?
Aš valgiau saldumą ir riaumojimą.
Koks jo vardas? (Turėti.)

Štai kieme žadintuvas

Jis bus visas auštant.

Raudona lygi šukutė

Tai Petya... (gaidys)

Turiu puikią klausą
Ryškus žvilgsnis ir subtilus kvapas.
Iškart susimušu su kate,
Nes aš... (šuo.)

Šokinėja per pelkę
Žalia varlė.
Žalios kojos.
Mano vardas... (Varlė.)

globėjas: Vaikinai, pažiūrėkite, kokius gyvūnus atspėjome. Ar jie visi yra pasakos „Zajuškinos trobelė“ herojai? (Ne, varlė yra iš kitos pasakos.)

Teisingai, vaikinai!

Fizminutka.

Lapė mato, kad pavargote, ir nori su jumis žaisti. Ar nori žaisti su lape? Tada stovime ratu.

Ei, vaikinai, ką jūs miegate
Parodyk mums gyvūnus.
Lapė turi aštrią nosį
Ji turi pūkuotą uodegą.
Kailinis raudona lapė
Neapsakomas grožis.
Lapė eina per mišką
Glosto raudoną kailinį.

Kiškis šoko per mišką,
Kiškis ieškojo maisto.
Staiga prie kiškio viršuje
Ausys pakilo kaip strėlės.
Zuikis pašoko, pasisuko
Ir tupėjo po medžiu.

Meška išlipo iš duobės,
Miša ištiesia kojas,
Ant kojų pirštų jis nuėjo
Ir tada ant kulnų.

Vaikai sėdi ant kėdžių.

Pasakų dramatizavimas.

Vaikinai, aš pamiršau, apie ką yra pasaka, ar galite padėti man ją prisiminti? ( Vaikų atsakymai) Tada mums padės paveikslų teatras (jei vaikai moka statyti, patys rodo).

3 etapas. Baigiamoji dalis

Pedagogas: Ačiū menininkams! Kontroliniai klausimai: Vaikinai, ar jums patiko pasaka? O kas tau patiko labiausiai?

Kokią istoriją mes pamatėme?

Kaip prasideda pasaka?

Pasakoje, kai lapė išspyrė zuikį, (koks jis buvo, liūdnas,) Kokie gyvūnai norėjo padėti zuikiui išvaryti lapę?

Kodėl šunys ir lokys pabėgo? Ar lapė buvo gera ar bloga? Ką ji pasakė? Pasakykite piktai (vaikai apsimeta, kad yra pikti)

O kas padėjo zuikiui išvaryti lapę? Taip, gaidys, bet kaip manai, kokia buvo zuikio nuotaika grįžus į savo namus? (Vaikai apsimeta laimingi)
Kokį būstą turėjo kiškis, o kokį – lapė?
– Kas nutiko pavasarį?
– Kuo istorija baigėsi? Ko ji mus moko?

Pedagogas: Labai ačiū!

apvalių šokių žaidimas„Pastatykime namus Lapei ir visiems gyvūnams“

Fizminutka "Aš noriu statyti namą"
Noriu pasistatyti namą
(Rankos sulenktos į namą ir pakeltos virš galvos)
Kad jame būtų langas,
(Abiejų rankų pirštai susijungia ratu)
Kad namas turėtų duris,
(Sujungiame delnus vertikaliai)
Šalia pušis augti.
(Rankos aukštyn, pirštai išskėsti)
Kad aplink būtų tvora, šuo saugo vartus,
(Vaikai pakelia rankas, rodo tvorą, šuns ausis (delnus))
Saulė pakilo, lijo lietus, Pirmiausia pakelkite rankas aukštyn, pirštus „išskleisk“. Tada nuleidžiame pirštus žemyn, darome „nukratymą“ judėjimas)
Ir tulpė pražydo sode! (Sujungiame delnus ir lėtai atidarome pirštus - „tulpių pumpuras“)
- Šauniai padirbėta!


Į viršų