Eksperimentinės veiklos pamoka „Nematomas oras. Edukacinės veiklos eksperimentinės veiklos su vyresniosios grupės vaikais naudojant IKT santrauka (multimedijos pristatymas) tema: „Burtininkės vanduo“

Eksperimentinės veiklos santrauka parengiamoji grupė pagal OMM

Ugdymo sritis: Pažinimas
Tema:"Stebuklingas kiaušinis"
Tikslas: sužadinti norą pačiam atlikti paprastą eksperimentą, supažindinti vaikus su eksperimentavimo tema – kiaušiniu.
Užduotys:
- plėsti vaikų supratimą apie juos supantį pasaulį ir žmogaus sveikatą eksperimentinė veikla su kiaušiniu.
- ugdyti vaikų gebėjimą naudotis instrumentais, padedančiais atlikti eksperimentus.
- vystytis pažintinė veikla vaikai, atliekantys eksperimentus.
- ugdyti vaikų protinius ir mąstymo gebėjimus: analizė, palyginimas, išvados.
- ugdyti kiekvieno vaiko socialines ir asmenines savybes: bendravimą, savarankiškumą, stebėjimą.
Įranga: kiekvienam vaikui: 2 kiaušiniai, servetėlės; dvi didelės plastikinės stiklinės vandens, viena plastikinis puodelis su druska, šaukštu, lėkštėmis, plastikiniu buteliu, popierinis šablonas kiaušiniai, spalvoti pieštukai, senelio, močiutės, Ryaba vištos, vištienos nuotraukos.

Pamokos eiga

1. Įvadinė
- Vaikinai, pas mus atvyko svečiai. Suteikime jiems savo šilumą.
Tegul mūsų maloni šypsena sušildo visus savo šiluma,
Tai primins mums, kaip svarbu gyvenime dalytis laime ir gėriu! (vaikai užima savo vietas).
2. Pagrindinė dalis
- Vaikinai, atminkite mįslę, ir jūs sužinosite, apie ką šiandien kalbėsime.
Gali sulūžti
Gali virti
Jei nori, į paukštį
Gali pasisukti. (Kiaušinis)
- Teisingai, gerai padaryta! Šiandien pasikalbėsime apie "Kiaušinį". Noriu tau papasakoti pasaką.
Gyveno vieną kartą,
Senelis ir močiutė kadaise

Su jais gyveno viščiukas Ryaba.
Ryaba daug vaikščiojo,
Aš peščiau grūdų trupinius,
Bet ji visai nedėjo kiaušinių.
Bet vieną dieną koks stebuklas,
Ji nubėgo į prieangį
Ir jiems nebuvo lengva,
Koks nuostabus kiaušinis!
Ir tai nuostabu, nes jame, tokiame mažame, yra daug baltymų, vitaminų ir mineralai kurie padeda mums augti stipriems ir sveikiems. Senelis kulno nesulaužė, moteris – nesulaužė.

Močiutė verkė: O, kiaušinis, kiaušinis
Kaip tave palaužti
Kaip tave palaužti
Kaip jį padalinti.
Jau pusę dienos pataikėme
Ir streikuojame vidurnaktį
Močiutė neturi jėgų
Geriau eisiu miegoti.

Senelis pagalvojo: „Jei kiaušinis nesulaužys, ar jis nuskęs?
– Ką jūs, vaikinai, manote, ar kiaušinis gali plūduriuoti vandenyje, ar jis paskęs? (vaikų samprotavimai).
Patirtis. Ant jūsų stalų yra dvi stiklinės vandens. Į vieną stiklinę įberiame druskos ir ištirpiname. Atsargiai įmuškite kiaušinį į gėlą vandenį. Kas vyksta? Kiaušinis nuskendo.
Išvada: kiaušinis skęsta gėlame vandenyje. Dabar šaukštu išimkite kiaušinį iš stiklinės gėlo vandens ir įmeskite į sūrų vandenį. Kas nutiko? Labai sūriame vandenyje kiaušinis plūduriuoja.
Išvada: kiaušinį palaiko vandenyje ištirpusios druskos dalelės. Dabar, jei sūrų tirpalą praskiedime gėlu vandeniu, pamatysime, kad kiaušinis plūduriuoja viduryje.
Išvada: gėlame vandenyje kiaušinis nuskęsta, labai sūriame vandenyje plūduriuoja paviršiumi, šiek tiek sūriame – per vidurį. (ant vaikiškų stalų: du dideli plastikiniai puodeliai vandens,
stiklinė druskos, šaukštas, kiaušinis).
Močiutė ilsėjosi ir pasiūlė seneliui: „Pamuškime stipriau ir sudaužykime šį kiaušinį“.
– Taip pat pabandykime sudaužyti kiaušinį ir pažiūrėti, kas yra viduje.
Eksperimentuokite. Atsargiai šaukštu permuškite kiaušinį per vidurį ir supilkite į lėkštę. Pažiūrėkime, iš ko jis susideda: tiršta skaidri masė yra baltymas, visi gyvi organizmai sudaryti iš baltymų, geltonasis centras – trynys gali būti geltonas arba oranžinė spalva. Žalias kiaušinis yra skystas. Negalime paimti į savo rankas. Pažiūrėkime į išorinį kiaušinio sluoksnį, vadinamą lukštu. Kokia ji? Ji trapi, trapi, plona. Vaikinai, apvalkale taip pat yra daug naudingų medžiagų ir žmonės jį naudoja įvairiems tikslams (pvz vaistas, dedant į tepalus, sodininkai ir sodininkai naudoja lukštą kaip trąšą, o liaudies meistrai siuvinėja ant lukšto ir labai išpjauna gražūs amatai).
Senelis pavargo ir nuėjo ilsėtis, o močiutė pagalvojo: „Ką aš galėčiau padaryti su šiuo kiaušiniu? Ir nusprendžiau savo seneliui pagaminti saldumyną, vadinamą meringue. Norint paruošti šį saldumyną, reikia išplakti baltymus su cukrumi ir kepti orkaitėje. Tačiau atskirti baltymus nuo trynių visai nelengva. Žinau vieną paslaptį ir dabar jums ją parodysiu.
Patirtis. Mes suspaudžiame plastikinis butelys. Butelio kaklelį prikeliame prie trynio. Atlaisviname slėgį ant butelio. Trynys butelyje.
Kūno kultūros minutė!
Pelė greitai bėgo (bėgo vietoje)
Pelė vizgina uodegą (sukamieji dubens judesiai)
O, aš numečiau kiaušinį (papurčiau galvą, pasilenkęs)
Žiūrėk – ji sulaužė. (rodoma)
Senelis pabudo, valgė saldumynus ir verkė. Skauda dantis...

Vaikinai, ką daryti, kad dantys neskaudėtų? (švarus). Dabar aš jums parodysiu, kas gali nutikti mūsų dantims, jei to nedarysime.
Patirties istorija: paėmiau kiaušinis, ir užpylė actu. Palikau kelioms dienoms. Korpusas visiškai ištirpo. Kiaušinis lieka baltos plėvelės viduje, kuri yra po lukštu. Kiaušinis tapo slidus ir šlykštus. Mūsų dantų emalis savo sudėtimi panašus į kiaušinio lukštą, o po valgio ant dantų likusios bakterijos gamina į actą panašią medžiagą. O jei prastai išsivalysite dantis ir nepašalinsite visų bakterijų, tada jų lauks toks pat likimas kaip kiaušinio lukšto...
O senelis ir močiutė suprato, kad skandinti kiaušinio nereikia, nemuškite! Bet jūs turite jį saugoti ir rūpintis! Ir tada iš kiaušinio išsiris višta! (rodo vištos piešinį).
3. Įdomi patirtis.
Ant stalo yra du kiaušiniai, vienas žalias, o kitas virtas. Kaip tai nustatyti? Virtame kiaušinyje svorio centras yra pastovus, todėl jis sukasi. O žaliame kiaušinyje vidinė skysta masė veikia kaip savotiškas stabdis, todėl žalias kiaušinis negali suktis.
4. Refleksija.
– Vaikinai, ar jums patiko mūsų pasaka apie nuostabų kiaušinį? Ar išmokai ko nors naujo?
Višta Ryaba atnešė tau kiaušinį. Jei jums patiko mūsų pamoka, nupieškite besišypsantį veidą, o jei ne, tada nupiešiamas veidas bus liūdnas.

Atvira pamokos santrauka

apie eksperimentinę mokslinių tyrimų veiklą

parengiamosios mokyklos grupėje

Tema: « Nuostabios savybės magnetas"

Tikslas: supažindinti vaikus su fiziniu reiškiniu – magnetizmu, magnetu ir jo savybėmis eksperimentinės veiklos pagrindu.

Užduotys:

Švietimas: formuoti vaikams idėją apie magnetą ir jo gebėjimą pritraukti metalinius daiktus; išsiaiškinti, per kokias medžiagas veikia magnetas; įvesti „magnetizmo“ sąvoką į vaikų kalbą; supažindinti su magnetų naudojimu žmonėms.

Švietimas: eksperimentine tiriamąja veikla ugdyti žinių troškimą, aktyvinti vaikų žodyną, gebėjimą daryti išvadas.

Švietimas: skatinti savarankiškumo, iniciatyvumo, tobulėjimo ugdymą bendravimo įgūdžiai.

Įranga ir medžiagos:įvairių dydžių magnetukai (kiekvienam vaikui), metaliniai, plastikiniai, mediniai, stikliniai, popieriniai daiktai, stiklinės vandens, greitkeliai nupiešti ant A4 kartono, vienkartinės lėkštės, kamuoliukas.

Preliminarus darbas: pokalbis apie mokslinių tyrimų institutus (ką jie veikia, kas dirba...).

Judėti tiriamoji eksperimentinė veikla

Vaikai ir svečiai sėdi ant kėdžių

Gerbiami jaunesnieji darbuotojai, šiandien svečiai atvyko į mūsų Magnitolik tyrimų institutą pasižiūrėti, ką veikia mūsų institutas.

Pasisveikinkime su jais!

Vaikai sveikinasi

Vaikinai, vakar vėlai vakare į mūsų institutą buvo atvežtas kažkoks objektas tyrimams, pabandykite atspėti, koks tai objektas?

Jis gali būti mažas, didelis,

Geležis su juo labai draugiškas.

Vaikų atsakymai

Teisingai, magnetas!

Auklėtojas išima iš dėžutės magnetą ir parodo

Čia priešais jus yra paprastas magnetas,
Jis laiko daug paslapčių savyje.

Kas žino, kas yra magnetas?

Vaikų atsakymai

(Tai akmuo, kuris traukia geležinius daiktus...)

Teisingai!

Ar žinote, kodėl šis akmuo taip vadinamas?

Vaikų atsakymai

Tada siūlau pasiklausyti vienos senovės legendos apie neįprastas akmuo

Legenda

(Legenda, kaip taisyklė, apibūdina įvykius, kurie iš tikrųjų įvyko)

Senais laikais sakydavo, kad pasaulio pakraštyje, prie pat jūros, yra didžiulis kalnas. Šio kalno papėdėje labai seniai žmonės aptiko akmenų, turinčių precedento neturinčią galią – pritraukti prie savęs tam tikrus objektus. Netoli nuo kalno buvo Magnezijos miestas, kuriame gyveno drąsus riteris Magnitolikas. Kaip ir visi riteriai, jis nešiojo geležinius šarvus, todėl nieko nebijojo, nei priešo strėlių, nei laukinių gyvūnų. Magnitolikas drąsiai ėjo kur panorėjęs. Buvo tik viena vieta, kurioje dar nebuvau buvęs – šalia to paties kalno. Nuo vaikystės mama jam sakydavo, kad pro ją negali praeiti nei vienas riteris. Kalnas juos traukia prie savęs ir niekada nepaleidžia... Tačiau Magnitolikas buvo labai drąsus, jam buvo smalsu, kokia magija slypi šioje vietoje, todėl lažinosi, kad praeis pro kalną ir grįš į miestą sveikas. ir garsas. Bet kad ir koks stiprus ir drąsus buvo Magnitolikas, kalnas vis tiek traukė jį link savęs. Magnitolikas buvo ne tik drąsus, bet ir protingas. Jis rado būdą išsivaduoti iš jos ir išlaisvino visus riterius.

Vaikinai, ar atspėjote šio kalno pavadinimą?

Vaikų atsakymai

(Magnetinis kalnas)

Kaip manote, kokį būdą Magnitolikas rado išsivaduoti iš šio kalno?

Vaikų atsakymai

(Nuėmė šarvus iš metalo, geležies...)

Teisingai! Magnetas turi unikalus gebėjimas pritraukti prie savęs metalinius daiktus. Ir norėdami patikrinti, ar taip yra, kviečiu jus ir mūsų svečius apsilankyti Magiškas pasaulis eksperimentai ir eksperimentai su šiuo nuostabiu akmeniu mūsų Magnitolik instituto pagrindu.

Mokytojas pakviečia vaikus prie stalų. Ant stalų yra viskas, ko reikia eksperimentams ir eksperimentams su magnetu kiekvienam vaikui.

Eksperimentinė dalis

Vaikinai, ką matote savo staliniuose kompiuteriuose?

Vaikų atsakymai

(Magnetai, metaliniai spaustukai, monetos, vinys, butelių kamšteliai, skaičiavimo pagaliukai, kartono ir audinio gabalėliai...)

Teisingai, vaikinai, čia yra prekės iš skirtingos medžiagos. O dabar atliksime eksperimentą su šiomis medžiagomis ir patikrinsime, ar magnetas traukia tik metalinius daiktus, ar tai tik legenda.

Patirtis Nr.1

Ant jūsų stalų yra daiktai, pagaminti iš skirtingų medžiagų. Paimkite magnetą ir juo padalykite savo objektus į dvi grupes: pirmoje grupėje turėsite objektus, kuriuos traukia magnetas, o antroje – objektus, kurių magnetas netraukia. Tuos objektus, kuriuos traukia magnetas, dėsime ant rožinės plokštelės, o netraukiančius - ant mėlynos.

Vaikai paima po vieną daiktą ir atneša prie jo magnetą.ir padalinkite juos į lėkštes

Įvardykite, kokius objektus traukė magnetas.

Vaikų atsakymai

(Sąvaržėlės, monetos, vinys...)

- Iš ko pagaminti objektai, kuriuos traukia magnetas?

Vaikų atsakymai

(Pagaminta iš metalo, geležies)

Kokių objektų netraukia magnetas?

(Skaičiavimo lazdos, butelių kamšteliai, kaspinas, kortelės...)

Iš ko pagaminti objektai, kurių netraukia magnetas?

Vaikų atsakymai

(Pagaminta iš medžio, plastiko, popieriaus ir kt.)

Kaip manote, kodėl traukia sąvaržėlės, monetos, gvazdikai...?

Vaikų atsakymai

(Kadangi jie yra metalo, geležies)

Teisingai, jie visi metaliniai, geležiniai. Tai reiškia, kad magnetas traukia tik metalinius daiktus. Iš kitų medžiagų pagaminti daiktai netraukia.

Ši savybė pritraukti objektus į save vadinama magnetine jėga arba magnetizmas, nuo žodžio magnetas ir medžiagos magnetinis.

Išvada: Magnetas traukia tik metalinius daiktus.

Patirtis Nr.2

Vaikinai, ką manote, jei magnetas traukia objektus, pagamintus tik iš geležies, ar jo jėga veikia per kliūtį? Pavyzdžiui, kartonas, stiklas, vanduo?

Vaikų atsakymai

gerai. Patikrinkime.

Pirmoji mūsų kliūtis bus paprasto kartono lapas su nupieštu greitkeliu. O dabar geležinį daiktą (monetą, sąvaržėlę) bandysime šiais takais magneto pagalba vesti per kliūtį – kartoną.

Vaikai paima nuo stalo kartono lakštus su nupieštu maršrutu ir sąvaržėlę.

Įsivaizduokite, kad sąvaržėlės yra automobiliai, o jūs esate lenktynininkai. Padėkite savo „automobilį“ pradžioje iš viršaus ir pritvirtinkite magnetą iš apačios. Sąvaržėlę reikia pajudinti magneto pagalba kuo tiksliau, nevažiuojant į kelkraštį ir neiššokant į kelio pusę.

Skaitymo rinkinys Pirmyn!

Matote, automobilis juda, kartodamas magneto judesius, kuriuos judate po kartonu.

Kodėl taip nutinka?

Vaikų atsakymai

(Magnetas veikia metalinę sąvaržėlę per kliūtį – kartoną...)

Visiškai teisus. Magneto jėga, einanti per kartoną, pritraukia metalinius segtukus (monetas) ir priverčia juos sekti magnetą. Tai reiškia, kad magneto jėga veikia per kliūtį.

Išvada: Magnetas išlaiko savo savybes ir veikia per barjerą – kartoną.

Patirtis Nr.3

Vaikinai, ką manote, jei magnetas veikia per barjerą - kartoną, ar jis veikia per kitas kliūtis, pavyzdžiui - stiklą, vandenį ir kitas kliūtis?

Vaikų atsakymai

Patikrinkime.

Ant jūsų stalų yra stiklinės vandens. Įmesk į jį sąvaržėlę ir apsimesk, kad tai nuskendusis laivas.

Ar manote, kad galime panaudoti magnetą per stiklą, kad ištrauktume nuskendusį laivą iš jūros dugno?

Vaikų atsakymai

Tada patikrinkime.

Padėkite magnetą prie stiklo sąvaržėlės lygyje. Kai sąvaržėlė priartėja prie stiklo sienelės, lėtai judinkite magnetą aukštyn išilgai sienos.

Ką mes matome?

Vaikų atsakymai

(Sąvaržėlė seka magneto judėjimą ir kyla aukštyn...)

Ar gali magnetas pritraukti per barjerą – stiklą?

Vaikų atsakymai

Ką galime daryti išvadą?

Išvada: Magnetas išlaiko savo savybes ir gali veikti per barjerą – stiklą.

Patirtis Nr.4

Dabar patikrinkime, ar magnetas neveikia per kliūtį – vandenį.

Priešais jus stovi stiklinės vandens. Paimkite sąvaržėlę, monetą, sagą ir įmeskite į šią stiklinę, jos atliks įvairių tvenkinyje esančių šiukšlių vaidmenį, o mes magnetu bandysime išvalyti šį tvenkinį nuo šiukšlių ir išsiaiškinsime, ar magnetas išlaiko savo savybes. metalinių daiktų pritraukimas per kliūtį – vandenį.

Paimkite magnetą ir nuleiskite jį į vandenį. Ką mes matome?

Vaikų atsakymai

(Objektai įmagnetinami per vandenį...)

Taigi, magneto pagalba padarėme gerą darbą ir išvalėme tvenkinį!

Kokią išvadą galime padaryti iš šio eksperimento?

Išvada: Magnetas išlaiko savo savybes ir gali veikti per vandenį.

Na, laikas šiek tiek atsipalaiduoti ir kviečiu pažaisti žaidimą „Pritrauks ar ne“.

Mokytoja pakviečia vaikus prie kilimo

Žaidimas su kamuoliu „Pritrauks – nepritrauks“

(Kamuolis yra magnetas, vaikai yra objektas, kurį mokytoja įvardija. Vaikai turi nustatyti, ar juos traukia magnetas, ar ne, pagal tai, ar pagauna kamuolį, ar ne).

Mokytojas kviečia vaikus grįžti į savo darbą

Patirtis Nr.5

Tęskime eksperimentus su magnetu. Paimu magnetą ir laikau prie jo sąvaržėlę. Ją patraukė. Antrą atnešu prie segtuko, tai irgi traukia, dabar jau trečia. Susidarė sąvaržėlių grandinė. Dabar atsargiai pirštais paimsiu pirmą sąvaržėlę ir nuimsiu magnetą. Atidžiai žiūrėkite, kad grandinė nenutrūktų. Sąvaržėlės, būdamos šalia magneto, įmagnetėjo ir tapo magnetais, tačiau sąvaržėlės magnetines savybes turi tik trumpą laiką. Magnetas gali būti ne tik nuolatinis, bet ir laikinas.

Vaikai kartoja patirtį

Kokią išvadą galime padaryti?

Išvada: Magneto įtakoje metaliniai objektai įmagnetinami ir patys trumpam laikui tapti magnetais.

Vaikinai, ar žinote, kad magnetas turi du polius: šiaurės ir pietų?

Vaikų atsakymai

Kas žino? Kurie poliai traukia, o kurie atstumia?

Vaikų atsakymai

(Jei poliai skirtingi, jie traukia, jei vienodi - atstumia)

Nori tai patikrinti. Tada aš ateisiu prie kiekvieno iš jūsų, o jūs pritvirtinsite savo magnetą prie kiekvienos mano magneto pusės ir sužinosite, ar taip yra.

Mokytojas prieina prie visų, vaikai pritaiko magnetuką

Eksperimentinės veiklos rezultatas

Tuo mūsų šiandieninis darbas baigtas. Prisiminkime:

Kokį nuostabų akmenį sutikome šiandien? (magnetas)

Kokius objektus traukia magnetas? (Metalas)

Kaip vadinama savybė pritraukti daiktus prie savęs? (Magnetizmas, iš žodžio magnetas, ir objektai yra magnetiniai)

Kokias magneto savybes prisimenate?

(Magnetas traukia tik metalinius daiktus; Magnetas veikia per kliūtį - kartoną, stiklą, vandenį...; Magneto įtakoje metaliniai daiktai įmagnetinami ir patys trumpam tampa magnetais).

Kiek polių turi magnetas?

(Du - šiaurė ir pietūs)

Kur mūsų aplinkoje galime pamatyti magnetus?

Vaikų atsakymai

(Magnetai ant lentos, skirti laikyti paveikslėlius, raides ir skaičius ant magnetų, paveikslėlius su magnetais...)

Vaikinai, ar žinote, kur dar naudojami magnetai?

Vaikų atsakymai

(Medicinoje, įvairiuose įrenginiuose, rezervuarams valyti, kaip paieškos varikliai, statant ir remontuojant povandenines konstrukcijas, nes juose patogu laikyti įrankius)

Jei vaikams sunku atsakyti, mokytojas jiems padeda

Puiku, šiandien gerai padirbėjai, daug sužinojote nuostabus akmuo magnetas. Jūs buvote tikri tyrinėtojai. Ačiū už Jūsų mokslinis darbas. Atsisveikinkime su svečiais.

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

„Darželis kombinuotas tipas Nr. 38"

Tiesioginio santrauka švietėjiška veikla su eksperimentavimo elementais

ERDVĖ

Parengta:

Auklėtojas mišraus amžiaus grupė nuo 5 iki 7 metų

kompensuojanti orientacija

vaikams, turintiems raumenų ir kaulų sistemos sutrikimų

Klimanova A.A.

Novomoskovskas, 2015 m

ĮVADAS

Tikslas: plečiant vaikų supratimą apie Visatą, kosminę erdvę, žvaigždynus, naudojant tiriamosios veiklos elementus.

Užduotys :

  • Švietimas:

Patikslinkite vaikų supratimą apie erdvę, planetas, žvaigždes ir žvaigždynus;

Praktikuoti žodžių kūrimą ir skaitymą iš raidžių;

Išmokite pritaikyti pamokoje įgytas žinias, įgūdžius ir gebėjimus, būkite aktyvūs pažintinis susidomėjimas;

  • Švietimas:

Ugdykite gebėjimą kryptingai tyrinėti, stebėti ir domėtis eksperimentais.

Ugdykite mąstymą ir kalbos veikla, vizualinis dėmesys ir suvokimas, vaizduotė

  • Švietimas:

Skatinti aktyvumą ir iniciatyvą; gebėjimas dirbti komandoje.

Įranga:

Projektorius, ekranas, rutulys, kosminis žurnalas;

Eksperimentams - padėklas su manų kruopomis ir akmenukais, gaublys, stalinė lempa.

Dalomoji medžiaga:

Popieriaus lakštai, dažai, teptukai, puodeliai - sippy puodeliai.

Preliminarus darbas:

Pokalbiai apie kosmosą, enciklopedinės literatūros skaitymas, edukacinės istorijos„Kiek toli iki žvaigždžių“, „Kodėl šviečia saulė ir šildo“, „Žvaigždynai“. Kosmoso paslapčių sprendimas. Produktyvi veikla„Erdvė“ – piešinys. Peržiūrėkite pristatymus apie kosmosą.

VEIKLOS PAŽANGA

Laiko organizavimas

Groja muzika. Vaikai stovi šalia kėdžių.

Pedagogas: Vaikinai, pasveikinkime vieni kitus su šypsena: aš nusišypsosiu tau, o tu šypsenos draugas pas draugą. Giliai įkvėpkime ir įkvėpkime gera nuotaika, įsigykime darbinės nuotaikos.

Vaikai užima savo vietas.

Pedagogas: Vaikinai, aš žinau, kad jums labai patinka keliauti. Šiandien siūlau leistis į naują kelionę. Pirmiausia turite iššifruoti šifravimą.

1 skaidrė

Ant skaidrės išmėtytos raidės: K, O, S, M, O, S.

Užduotis „Sukurk žodį iš raidžių“

2 skaidrė

Vaikams suformavus žodį, raidės ekrane juda ir sukuria žodį „Erdvė“.

Pagrindinė dalis

Groja muzika ir ekrane pasirodo veikėjas Klepa.

3 skaidrė

Pedagogas: Vaikinai, tai mūsų senas draugas. Klepa renka informaciją apie erdvę savo žurnalui ir prašo mūsų padėti tai padaryti. Ar sutinki?

4 skaidrė

Kas yra erdvė? Erdvė yra erdvė už Žemės ribų, kurioje yra visi dangaus kūnai, dalelės. Tai planetos, kurios sukasi aplink Saulę, uodegos kometos, meteoritai – visa tai yra erdvė! Kosmosas yra visata!

Prisiminkime, ką jau žinote apie kosmosą.

Kamuolio žaidimas "KLAUSIMO ATSAKYMAS"

1. Ar saulė yra planeta ar žvaigždė? (žvaigždė)

2. Kuri planeta yra didžiausia? (Jupiteris)

3. Kuri planeta turi žiedus? (Saturnas)

4. Pirmasis kosmonautas planetoje? (Ju. Gagarinas)

5. Išvardink pirmąją moterį astronautę? (V. Tereškova)

6. Kiek yra planetų saulės sistema? (9)

7. Kokią būseną kosmose patiria astronautai? (nesvarumas)

8. Specialus kosmonauto kostiumas (skafandras)

Pedagogas: Puiku, parodei geras išmanymas galite skristi į žvaigždes. Kuo skrisime? (ant raketos)

5 skaidrė

Kad raketa pakiltų nuo Žemės ir pakiltų, reikia pasakyti magiškus žodžius:

Artikuliacinė gimnastika „Raketa“:

YOT-YOT-YOT – mes skrisime

Eta-eta-eta – štai mūsų raketa

IM-IM-IM - visi kartu SKRISIM

TA-TA-TA – AUKŠČIŲ mes nebijome

Ar-arba-arba – užveskime raketos variklį.

La-la-la – atsisveikink su planeta Žemė.

(Vaikai taria vienbalsiai ir ploja švarius sakinius.)

Pedagogas: Mes esame erdvėje. Pažiūrėkime, kas čia vyksta, bet pirmiausia atlikime kosminę gimnastiką akims.

Gimnastika akims „Kosmoso atstumai“

Pakelkime akis kartu

Vienas du trys!

Ir tada mes jį nuleisime žemyn

Vienas du trys!

Kairė Dešinė

Vienas du trys!

Ir šiek tiek pasukite

Vienas du trys!

6 skaidrė

Fragmentas "Erdvė"

7 skaidrė

Pedagogas: O dabar tu ir aš skrendame į mėnulį. Kas yra Mėnulis? (Žemės palydovas)

Kodėl Mėnulis nenukrenta į Žemę? (Mėnulis nestovi vietoje, jis sukasi aplink Žemę savo orbitoje).

Ką matote Mėnulio paviršiuje? (duobės – krateriai) Iš ko jie atsirado? (nuo smūgių į meteoritų Mėnulio paviršių)

Norite pamatyti, kaip jie formuojami?

Patirkite „Meteorų kraterius“

Pedagogas: Įsivaizduokite, kad manų kruopos yra Mėnulio paviršius, o rutulys yra meteoritas. Meteoritas dideliu greičiu skrenda per erdvę ir atsitrenkia į Mėnulio paviršių. Pažiūrėkite, kas susidarė – įdubos, skylės, krateriai. Vaikinai, kodėl susidarė krateris? (Vaikų atsakymai).

Vaikai: meteoritas sunkus, o planetos paviršius minkštas, padengtas storu dulkių sluoksniu, todėl susidaro krateriai.

Fizinis pratimas „Pratimai“ (muzikinis)

Pedagogas: Mūsų nauja stotelė yra Saulė.

Ar saulė yra planeta ar žvaigždė? (žvaigždė)

Kodėl daug šviesos iš saulės, bet ne iš žvaigždžių? (Saulė yra arti Žemės, todėl jos šviesa ir šiluma pasiekia ją, o kitos žvaigždės yra labai toli)

Ar galime nusileisti ant Saulės? (ne, saulė kaitina)

Kokį vaidmenį Žemėje atlieka Saulė? (šviečia, šildo, auga augalai)

Kas atsitiks, jei saulės nėra? (žemėje gyvybės nebus, ateis ledynmetis)

Jūs daug žinote apie saulę, bet dabar pažaiskime žaidimą „Kokia saulė?

Žodinis žaidimas su savimasažo elementais „Kokia saulė?

Pedagogas: Saulė taip pat turi įtakos sezonų ir paros laiko kaitai.

Patirtis "Diena - Naktis"

Ant stalo stovi stalinė lempa (Saulė), o šalia jos gaublys. Montuojamas ant gaublio simbolis toje vietoje, kur gyvena vaikai. Mokytojas įjungia lempą ir lėtai suka gaublį aplink savo ašį. Vaikai stebi, kaip juda piktograma ir keičiasi apšvietimas. Saulė pirmiausia apšviečia vieną pusę, o paskui kitą.

Vaikai: Jei saulė aukščiau, tai turime dieną, jei žemiau, tai naktis.

8 skaidrė

Patirtis „Žiema – vasara“

Ant stalo stovi gaublys, o mokytojo rankose – stalinė lempa. Žemė sukasi ne tik aplink savo ašį, bet ir savo orbita aplink Saulę. Mokytojas perkelia gaublį aplink lempą.

Vaikai: Jei Žemė atsukta į Saulę viena puse - Šiaurės pusrutuliu (pas mus vasara), tai kita puse - Pietinis pusrutulis(pas mus žiema, o tarp jų ruduo ir pavasaris.

9 skaidrė

Pedagogas:

Na, laikas mums grįžti. Atsistokime ir ištarkime stebuklingus žodžius:

Tu pats apsisuksi

Ir vėl grįžti į Žemę.

Ištiesime rankas kartu

Ir mes atsisėsim ant kėdžių.

Ką tu matai? (žvaigždžių žemėlapis)

10 skaidrė

Pažiūrėk, kokios gražios žvaigždės. Kelionės prisiminimui nupieškime žvaigždėtą dangų. Bet pirmiausia paruošime pirštus.

Pirštų gimnastika „Kosmonautai“

Vienas du trys keturi Penki

Į kosmosą išskrido būrys.

Vadas žiūri pro žiūronus,

Ką jis mato į priekį?

Saulė, planetos, palydovai, kometos,

Didelis geltonas mėnulis.

Užduotis „Nupiešk žvaigždėtą dangų“

Baigiamoji dalis

Pedagogas: Mūsų kelionė eina į pabaigą. Papasakokime Klepai, kokių naujų dalykų išmokote? kas tau patiko labiausiai?

11 skaidrė

Klyopa surinko daug įdomi medžiaga apie kosmosą ir paskelbė jį šiame žurnale, kurį palieka skaityti. (Mokytojas duoda žurnalą apie kosmosą)


Ugdymo sritis:« Kognityvinė raida».

Švietimo sričių integracija:

« Kalbos raida“, „Socialinė-komunikacinė raida“.

GCD vykdymo forma: eksperimentinė veikla, problemų sprendimas.

Vaikų organizacijos forma: grupė.

Tikslas: vaikų pažintinės veiklos aktyvinimas, įgytų žinių apie vandens ciklą gamtoje ir jo savybes sisteminimas.

Švietimas:

Toliau supažindinti vaikus su vandens savybėmis;

Suteikite idėją apie vandens vaidmenį žmonių, augalų ir gyvūnų gyvenime;

Stiprinti gebėjimą daryti išvadas remiantis eksperimentų rezultatais;

Suaktyvinti vaikų žodyną; su pamokos tema susiję daiktavardžiai, būdvardžiai ir veiksmažodžiai.

Švietimas:

Tobulėti loginis mąstymas, atmintis, dėmesys, stebėjimas, pažintinis domėjimasis eksperimentavimo procesu, gebėjimas daryti išvadas.

Pataisymas:

Ugdykite pirštų ir rankų raumenų-motorinę veiklą; klausos suvokimas, dėmesys, lytėjimo jautrumas, žavesys ir prisilietimai.

Švietimas:

Puoselėti draugiškus vaikų santykius;

Noras dirbti komandoje;

Atsargus požiūris į vandenį.

Įranga: netikėtumo momentas: lėlės Lašelis (plokščia figūra) atvykimas; skaidrus plastikiniai puodeliai(po 3 kiekvienam vaikui), arbatinius šaukštelius, indelius skirtingos formos, pipetė, piltuvas, servetėlės, kokteilių šiaudeliai, vanduo, pienas, apelsinų sultys, cukrus, druska, mėtų lašeliai, paveikslas „Vandens ciklas“, garso įrašas „Vandens srovės garsas“, projektorius, ekranas, skaidrių demonstracija: „Vanduo gali būti kitoks...“, „Vanduo, vanduo, vanduo aplinkui“ (pagal N. Ryžovos eilėraštį „Ar girdėjai apie vandenį?“)

Žodyno darbas:Žemės rutulys, eksperimentai, vandens ciklas, geizeris.

Preliminarus darbas: LLC už švietimo sritys„Kognityvinis vystymasis“, „Socialinis-komunikacinis vystymasis“.

Iliustracijų, fotomedžiagos apie įvairius vandens telkinius nagrinėjimas;

pokalbis „Kam reikia vandens“, „Mūsų krašto rezervuarai“; eksperimentai su vandeniu; skaitymas grožinė literatūrašia tema mokantis poezijos, posakių, mįslių mįslių; stebėjimai gamtoje skirtingas laikas metų; didaktiniai ir mokomieji žaidimai; žaidimai su vandeniu.

Grojamas įrašas „Vandens upelio garsas“.

Pedagogas: Noriu jums užduoti mįslę: „Gyvena jūrose ir upėse, bet dažnai skrenda dangumi. O kai jai nusibosta skraidyti, ji vėl krenta ant žemės“. (vaikų atsakymai). Ar galite atspėti, apie ką šiandien kalbėsime? Teisingai, pakalbėsime apie gyvojo vandens burtininkę .

Asociacijos žaidimas. Vaikinai, kai sakau žodį „vanduo“, apie ką jūs galvojate? ( Vaikų atsakymai.)

Šiandien turime neįprastą svečią - Lašelį. Jūs ir aš jau susipažinome su tuo, kai žiūrėjome į lentelę „Lašelio kelionė“. Vaikinai, Lašelis atnešė jums gaublį – tai mūsų planetos žemės modelis. Kokiomis spalvomis nudažytas gaublys? Kokios spalvos yra žemė ir kalnai? O kaip vanduo? (Vaikų atsakymai.) Gerai padaryta, tiesa: vanduo yra mėlynas, o žemė (žemė ir kalnai) yra žalia ir ruda. O jei per daug suku, kokia spalva pasidaro mūsų planeta? (Vaikų atsakymai.) Tiesa, visas Žemės rutulys tarsi pamėlyno.

Dabar pažiūrėkite į ekraną. Taip iš kosmoso atrodo mūsų planeta Žemė (skaidrių demonstravimas). Nuotraukoje matyti, kad mūsų planeta ne veltui vadinama mėlynąja kosmoso keliautoja. Štai kiek vandens turime žemėje! Vaikinai, kam, jūsų nuomone, reikia vandens? (Apie vaikų atsakymai.) Teisingai, žmonėms, augalams, gyvūnams ir paukščiams reikia vandens. Lašas kviečia žaisti žaidimą. Kalbos žaidimas"Baik sakinį":„Žmonėms (gyvūnams, paukščiams, augalams) reikia vandens, kad...“

Vaikinai, ar norite daugiau sužinoti apie vandenį ir jį tyrinėti? Lašelis kviečia į mūsų nedidelę laboratoriją. (Vaikai eina prie savo staliukų.) Primenu vandens tvarkymo taisykles.

Pedagogas: Visiems visada reikia vandens,

Vanduo šiltas ir šaltas,

Ir ji taip pat šlapia.

O kas nerūpestingai elgiasi su vandeniu,

Ji greitai juos sudrėkins.

Vaikai, mūsų laboratorijoje mes tampame mokslininkais-tyrėjais. Daug vandens savybių galima atrasti, jei apsiginkluosi kantrybe.

Patirtis 1. Vanduo skaidrus“. Prieš vaikus stovi dvi stiklinės: viena su vandeniu, kita su pienu. Į abi stiklines įdėkite šaukštus. Kuriame iš akinių jie matomi, o kuriuose ne? Kodėl? Priešais mus yra pienas ir vanduo, stiklinėje vandens mes matome lazdelę, bet stiklinėje pieno – ne. Išvada: Vanduo skaidrus, bet pienas ne.

Patirtis 2. "Vanduo neturi skonio" Vaikams siūlau išbandyti vandenį per šiaudelį. Klausimas: ar ji turi skonį? Palyginimui leidau išbandyti apelsinų sultis.

Išvada: vanduo neturi skonio.

Patirtis 3. "Vanduo neturi kvapo" Kviečiu vaikus pauostyti vandenį ir pasakyti, kuo jis kvepia (arba visai nekvepia, į stiklinę įlašinu mėtų lašelių). Išvada: Vanduo neturi kvapo.

Kūno kultūros minutė.

Mes plūduriuojame palei ramią upę,

Vanduo liejasi tyliai (plaukimo judesiais rankomis)

Danguje debesys kaip avys bėgo į visas puses (ištiesdami rankas aukštyn ir į šonus)

Štai skrenda didelis paukštis

Sklandžiai sukasi virš upės (judina rankas kaip sparnus)

Pagaliau ji atsisėda ant tvoros virš vandens (atsisėsti)

Lipame iš upės.

Kad išdžiūtų, pasivaikščiokime (vaikščiokime vietoje).

Dabar giliai įkvėpkite

Ir atsisėdame ant smėlio.

Patirtis 4. "Vanduo gali būti šiltas, šaltas ir karštas." Leidžiu vaikams išbandyti puodelius vandens. skirtingos temperatūros. Vaikai nustatys, kurioje stiklinėje vanduo šalčiausias, šilčiausias ( skaidrių demonstravimas). Upėse, ežeruose ir jūrose vandens temperatūra skiriasi. Vienos žuvys, gyvūnai, augalai gali gyventi tik šiltame vandenyje, kiti – tik šaltame vandenyje. Gamtoje yra vietų, kur iš žemės į paviršių išeina labai karštas vanduo. Tai geizeriai. Iš jų, kaip iš termoso su karštas vanduo Tas pats ateina garai. Rezervuaruose vanduo turi skirtingą temperatūrą, o tai reiškia, kad jie gyvena skirtingi augalai ir gyvūnai.

Patirtis 5." Kai kurios medžiagos ištirpsta vandenyje, kitos – ne“.

Auklėtojas: Vaikinai, pažiūrėkime, kas atsitiks su druska ir cukrumi, jei įmessime juos į vandenį. Išmaišykite juos. Kas nutiko? Cukrus ir druska ištirpinti vandenyje. Į stiklines vandens įlašinkite kelis lašus aliejaus . (Vaikai eksperimentą atlieka padedami savo tėvų.)

Kas nutiko aliejui vandenyje? Aliejus vandenyje neištirpęs, plūduriuoja vandens paviršiuje geltonais lašeliais. Ar galima gerti šį vandenį? Ir kodėl? (Vaikų atsakymai.)

Vandens išgryninimas naudojant filtrus (nuo vatos pagalvėlės, marlė, servetėlės, anglis, smėlis, akmenukai).

Pedagogas: Kur dingo aliejus? Visa alyva lieka ant filtro. Išmokome lengviausią vandens valymo būdą. Per vandentiekį į mūsų butus patenkantis vanduo taip pat yra filtruojamas. Pirmiausia vanduo imamas iš upių arba iš kokio nors požeminio rezervuaro. Tada jis patenka į specialius vandens valymo įrenginius, kur kompleksinių filtrų pagalba vanduo išvalomas nuo smėlio, nešvarumų, įvairių mikrobų. Ir tik po to patenka į vandentiekį. Vanduo yra viena nuostabiausių medžiagų planetoje. Kiekvienai gyvybei žemėje reikia vandens, todėl jį reikia saugoti ir saugoti! Vaikinai, kaip turėtume juo rūpintis ir apsaugoti?

Vaikas skaito ištrauką iš N. Ryžovos eilėraščio (skaidrių demonstravimas).

Ar girdėjote apie vandenį?

Jie sako, kad ji yra visur!

Ją rasite tvenkinyje,

Ir drėgnoje miško pelkėje.

Pelėje, jūroje, vandenyne ir čiaupe,

Lyg varveklis sušąla,

Rūkas šliaužia į mišką,

Jis verda ant tavo viryklės,

Virdulio garai šnypščia.

Be jo negalime nusiprausti,

Nevalgyk, neprisigerk!

Drįstu jums pranešti: mes negalime gyventi be vandens!

Atspindys.

Auklėtojas: Vaikinai, ką mes šiandien veikėme? Ką naujo sužinojote apie vandenį? Ar patiko darbas laboratorijoje? Kas jums pasirodė įdomiausia? ( Vaikų atsakymai.)

Grojamas įrašas „Vandens upelio garsas“.

lašelis dėkoja vaikams už dalyvavimą eksperimentinėje veikloje ir įteikia „Jaunojo mokslininko“ ženkliukus.

<įvesties tipas="image" src="/i/search.gif" style="vertical-align: middle;">

Sansyzbaeva Aliya Bulatovna

Mukhamedzyanova Albina Khamsanovna

MADOU Nr.39 mokytojai, Tiumenė

Švietimo sričių integracija:

"Pažinimas"

Įtvirtinti vaikų supratimą apie oro savybes (nematomas, bespalvis, bekvapis, kaitinant plečiasi, vėsdamas susitraukia); apie vandens savybes (bekvapis, skaidrus, neturi pastovios formos, yra kai kurių medžiagų tirpiklis)

Klausos, regos, uoslės organų vystymasis.

Ugdyti vaikų pažintinę veiklą eksperimentavimo procese.

"Bendravimas"

Skatinti laisvo bendravimo su suaugusiaisiais ir vaikais ugdymą.

Suaktyvinkite kalbą ir praturtinkite vaikų žodyną.

"socializacija"

Intelekto ugdymas, gebėjimas savarankiškai spręsti užduotą problemą.

Eksperimento metu išmokite daryti išvadas.

Puoselėkite draugiškus santykius.

"Sveikata"

Vaikų įgūdžių giliai įkvėpti, sulaikyti orą ir lėtai jį iškvėpti formavimas.

"Sauga"

Saugaus elgesio taisyklių stiprinimas atliekant eksperimentus su oru ir vandeniu.

Auklėjimas pagarbus požiūris mokslo žmonių darbui.

"Muzika"

Muzikinių įspūdžių turtinimas.

Preliminarus darbas:

Vaikų užsiėmimai mini laboratorijoje. Eksperimentai su vandeniu, oru, magnetu, smėliu, moliu ir kitomis medžiagomis.

Įranga:

Balionai (su heliu);

- indas su šaltu ir karštu vandeniu;

Plastikinis butelys;

2 puodeliai;

Stiklinė pieno;

- įvairių formų konteineriai;

Oro baliono su krepšeliu paveikslas;

Vaizdai;

Grotuvas;

Pamokos eiga:

Organizacinis momentas: „Sveiki atvykę“

Pedagogas: Žiūrėk, šiandien turime svečių!

Pasveikinkime savo svečius ir visus aplinkinius.

Sveikas dangus (rankas aukštyn)

Sveiki, žeme (pritūpęs)

Sveiki, mano draugai (rankos priešais)

1,2,3,4,5 (sulenk pirštus)

Vėl susiburkime į ratą (susikibkime už rankų)

Mes žaisime kartu.

Mes norime vėl leistis į kelionę (jie eina ratu)

Pedagogas: Su kuo galima vykti į kelionę? (vaikų atsakymai) Siūlau naudoti šiandien balionas. Ar neprieštarauji? (Ne)

Mokytojas įneša didelį indėlį helio balionas o aplink jį stovi vaikai ir mokytojas.

Mums pakeliui reikia svarbaus padėjėjo.

Mįslė apie jį sako:

Per nosį patenka į krūtinę

Ir jis grįžta atgal

Jis nematomas, ir vis dėlto

Mes negalime gyventi be jo. (oras)

Pedagogas: Oro yra visur. Apsižvalgyti.

Kas matė orą? (vaikų atsakymai). Taip, oras yra nematomas, bet jis visada yra šalia mūsų. Be jo negalėtume gyventi, nes nebūtų kuo kvėpuoti.

Dabar, vaikinai, patikrinkime, kiek laiko galime nekvėpuoti. (pratimas „Gilus įkvėpimas ir iškvėpimas po 5-7 sekundžių“)

Kodėl mes nematome oro? (vaikų atsakymai). Oras yra nematomas, nes yra skaidrus.

Ar norite pamatyti orą? (Taip)

Norėdami tai padaryti, turime eiti į savo laboratoriją (vaikai sėdi ant kėdžių).

Bet pirmiausia pakartokime taisykles saugus elgesys kai eksperimentuoja:

1. Nestumdykite kaimyno, kai dirbate.

2. Pirmiausia žiūrėkite, tada pakartokite.

3. Atsargiai su karštu vandeniu!!!

(atitinkamos nuotraukos patalpintos lentoje)

1 eksperimentas:

Pedagogas: Šiam eksperimentui reikia indo su vandeniu ir tuščios stiklinės.

Stiklas nuleidžiamas į indą su vandeniu kaklu žemyn. Ar vanduo patenka į stiklinę? Kodėl gi ne? (vaikų atsakymai)

Išvada: stiklinėje yra oro, nepraleidžia vandens.

2 eksperimentas:

Pakreipkite stiklą, kol pasirodys burbuliukai.

Pedagogas: Ką tu matai? (burbuliukai) Iš kur jie atsirado? (vaikų atsakymai) Kas atsitiks su stikline? (užpildo vandens). Kokia šio eksperimento išvada?

Išvada: oras palieka stiklą, o vanduo užima vietą.

Mokytojas atidaro baliono paveikslėlį.

Pedagogas: Pasakyk man, kodėl degiklis yra po kamuoliu? (vaikų atsakymai). Dabar išsiaiškinsime, kas atsitinka su oru, kai jis įkaista.

3 eksperimentas:

Pedagogas: Šiam eksperimentui mums reikės tuščio balionas ir plastikinis butelis.

Kamuoliuką reikia uždėti ant buteliuko kaklelio ir palaikyti 1 minutę. V karštas vanduo. - Ką tu matai? (Balionas prisipučia) Kodėl, jūsų manymu, jis išsipūtė? (vaikiškos prielaidos)

Išvada: Kaitinamas oras butelyje plečiasi ir užpildo balioną, jis išsipučia.

Tada mokytojas įdeda butelį su kamuoliuku į šaltą vandenį.

Kas atsitiks su kamuoliu? (Kamuolis ištuštėja) Kodėl kamuolys iškrito? (vaikiškos prielaidos)

Išvada: vėsdamas oras susispaudžia ir palieka balioną – ištuštėja.

Pedagogas: Kam tau reikia degiklio? (vaikų atsakymai). Kaitinamas, oras plečiasi ir užpildo kamuolį. Kai degiklis yra išjungtas, oras palaipsniui atvėsta ir susitraukia – balionas ištuštėja.

Pedagogas: Atėjo laikas mums tęsti skrydį! Užimkite savo vietas. Skriskime. (Vaikai stovi aplink kamuolį. Mokytojas išima gaublį.) Vaikai, kas čia mano rankose? (gaublis) Teisingai, taip atrodo mūsų žemė iš kosmoso. Kas pavaizduota mėlyna spalva ant gaublio? (Vanduo) Paklausykite eilėraščio apie vandenį (Mums skaitys Vika M.)

Ar girdėjote apie vandenį?

Jie sako, kad ji yra visur!

Baloje, jūroje, vandenyne

Ir vandens čiaupą.

Lyg varveklis sušąla,

Rūkas šliaužia į mišką,

Jis verda ant tavo viryklės,

Šnypščia virdulio garai,

Arbatoje ištirpina cukrų.

Mes to nepastebime.

Esame pripratę prie to, kad vanduo

Mūsų kompanionas visada!

Negalime nusiprausti be vandens,

Nevalgyk, neprisigerk.

Drįstu tau pranešti -

Mes negalime gyventi be vandens!

Pedagogas: Ir iš tikrųjų sunku įsivaizduoti gyvenimą be vandens. Dėmesio, mes čia! Nusileiskime! (Vaikai išeina.)

Kažkas ateina susitikti su mumis! (prasideda dainos „I am merman, I am merman...“ įrašymas, įeina Vodyanoy)

Vodyanoy: Sveiki! Labai džiaugiuosi tave matydamas! Mėgstu pliuškenti basomis kojomis per balas, maudytis, taškytis. Po to ant rankų ir kojų saulės spinduliai Skaidrūs lašeliai mirga. Bet aš nesuprantu: kur tada dingsta šis vanduo? Taip pat žiemą norėjau maudytis savo mėgstamoje upėje, bet vietoj vandens ten buvo ledas. Iš kur jis atsirado?

Pedagogas: Gerbiamas Vodyanoy, vaikinai ir aš pasistengsime atsakyti į jūsų klausimus. Norėdami tai padaryti, turite apsišarvuoti dėmesiu ir kantrybe.

Eime į laboratoriją.

Pedagogas: Waterman, parodysime, kokias savybes turi vanduo. Vaikai, atkreipkite dėmesį: indelyje ant stalo yra ledo. Prie jo grįšime vėliau.

O dabar mes sužinosime apie vandens savybes.

Eksperimentas Nr. 4:

Paimkite stiklinę su svarus vanduo ir užuosti.

Pedagogas: Ar vanduo turi kvapą? (Ne, vanduo neturi kvapo.) Taigi kokią išvadą galime padaryti iš šio eksperimento?

Išvada: vanduo neturi kvapo.

5 eksperimentas:

Pedagogas: Kitam eksperimentui mums reikės stiklinės vandens, stiklinės pieno ir paveikslėlių. Padėkite ant paveikslėlio stiklinę vandens ir pažiūrėkite, kas nupiešta paveikslėlyje. Tada tą patį padarykite su stikline pieno

Pedagogas: Ar matote, kas nupiešta paveikslėlyje? (Kur vanduo, matosi, o kur pienas – ne.) Kokią išvadą galima padaryti iš šio eksperimento?

Išvada: vanduo skaidrus.

6 eksperimentas:

Pedagogas: Dabar mums reikia stiklinės vandens, druskos ir šaukšto. Į stiklinę reikia įdėti šaukštą druskos ir išmaišyti.

Pedagogas: kas atsitiko su druska? (druska ištirpo)

Darome tokią išvadą.

Išvada: vanduo yra kai kurių medžiagų tirpiklis.

Eksperimentas Nr. 7:

Supilkite vandenį į skirtingus indus.

Pedagogas: Kokią formą įgavo vanduo? (Indo, į kurį jis buvo supiltas, forma)

Išvada: vanduo neturi pastovios formos, jis įgauna indo, į kurį pilamas, formą.

Vaikinai, mes sunkiai dirbome, o dabar laikas atsipalaiduoti

Kūno kultūros pamoka: „Lietus“

Lašas vieną kartą, lašas du.

Iš pradžių labai lėtai

Ir tada, tada, tada

Visi bėga, bėga, bėga.

Atsidarėme skėčius

Pasislėpė nuo lietaus.

Pedagogas: Vaikinai, eikime prie stalo, ant kurio buvo ledas. Ką tu matai? Kodėl taip atsitiko? (vaikų atsakymai)

Vodyanoy: Gaila, kad ledas ištirpo, man labai patinka jį valgyti.

Pedagogas: Ką tu sakai? Varveklių ir ledo valgyti negalima! Kodėl vaikai negali valgyti ledo? (vaikų atsakymai). Įrodykime, kad ledas yra nešvarus. (filtruokime)

8 eksperimentas:

Pedagogas: Mums reikės indo, piltuvo ir filtro.

Supilam ištirpsta vanduo iš plokštelės į piltuvėlį su filtru.

Pedagogas: (rodo filtrą) Ar ledas švarus ar nešvarus (nešvarus) Vanduo, ar galima valgyti ledą?

Vodyanoi: Apie ką tu kalbi! Daugiau niekada nevalgysiu ledo ir sniego.

Pedagogas: Pakartokime vandens savybes.

Vodyanoy: Ačiū. Prisiminsiu vandens savybes ir niekada jų nepamiršiu. Štai keletas balionų, skirtų prisiminti šią kelionę. Viso gero.

(Mermanas išeina)

Pedagogas: Atėjo laikas mums grįžti darželis. Užimkite savo vietas. Užmerkiame akis. Vienas, du, trys, keturi, penki ir mes vėl sode! Mes atvykome.

Žmogus! Prisimink amžinai:

Gyvybės Žemėje simbolis yra vanduo!

Išsaugokite jį ir pasirūpinkite.

Mes ne vieni planetoje!

Bibliografija:

1. Zubkova N. M. „Moksliniai atsakymai į vaikų „kodėl“. Eksperimentai ir eksperimentai vaikams nuo 5 iki 9 metų. 2009 m

2. Kulikovskaya I. E. “ Vaikų eksperimentai» 2005 m

3. Raviza F.V. Paprasti eksperimentai» 1997 m

4. Smirnov Yu I. „Oras“ 1998 m

5. Tugusheva G. P., Chistyakova A. E. “ Eksperimentinė veikla viduriniai ir vyresni vaikai ikimokyklinio amžiaus» 2009 m

Kviečiame mokytojus ikimokyklinis ugdymas Tiumenės sritis, Jamalo Nencų autonominė apygarda ir Hantimansi autonominė apygarda Jugra paskelbia savo metodinė medžiaga:
- Mokymo patirtis, autorinės programos, metodinius vadovus, pristatymai pamokoms, elektroniniai žaidimai;
- Asmeniškai sukurtos edukacinės veiklos, projektų, meistriškumo kursų (įskaitant vaizdo įrašus) užrašai ir scenarijai, darbo su šeimomis ir mokytojais formos.

Kodėl apsimoka skelbti pas mus?


Į viršų