Attīstošās aktivitātes bērniem no 5 gadu vecuma. Mana tēva dēls, nevis mans brālis? Veiksmīgu nodarbību noslēpumi ar pirmsskolas vecuma bērniem
© Kopēšana ir atļauta tikai no tiešās aktīva saite uz lapu ar oriģinālo rakstu.
Jebkuras slimības gadījumā neveiciet diagnozi un neārstējiet to, jums jākonsultējas ar speciālistu.
Mācību literatūras vāku attēli tiek rādīti vietnes lapās tikai kā ilustratīvs materiāls (Krievijas Federācijas Civilkodeksa 1274. panta 1. punkta ceturtā daļa)
Bērnos sāk attīstīties loģiskā domāšana agrīnā vecumā, bet tas nostiprinās tikai tuvāk skolas periodam (6–7 gadi). Galvenais domāšanas veids loģikas attīstībā ir radošā domāšana, kam vajadzētu attīstīties vistiešāk.
Bērna garīgā attīstība ir ļoti svarīgs un nozīmīgs process, kurā var palīdzēt uzdevumi attēlos.
Bērni 6-7 gadu attīstības stadijā saskaras ar vairākiem izaicinājumiem:
Zināšanas par apkārtējo pasauli;
Objektus un parādības raksturojošu modeļu uztvere;
Spēja noteikt objektu kopīgās un standarta pazīmes.
Loģiskās domāšanas attīstības posmi 6-7 gadus veciem bērniem
1. Asimilācija. Bērnam, tāpat kā sūklim, ir jāuzsūc pēc iespējas vairāk un pēc iespējas ātrāk. Apgūt loģikas pamatus – kvantitatīvo un kvalitātes īpašības mācību priekšmetiem un iemācīties pielietot šīs zināšanas Ikdiena- primārais uzdevums.
2. Īstenošana. Mazam cilvēkam jāspēj formulēt savas domas vārdos, saliekot kopā un izrunājot pilnīgu verbālo argumentāciju.
3. Nomaiņa. Šis posms– pilnīgs pretstats iepriekšminētajam posmam. Ir jāprot vizuāli uztveramus objektus un parādības aizstāt ar prāta operācijām.
Prasības attīstošajām nodarbībām
Normālam standartam bērna attīstība Līdz sešu līdz septiņu gadu vecumam bērnam jāspēj reproducēt šādas darbības:
1. Apvienojiet noteiktus objektus grupās, nosakiet modeļus, sadaliet objektus un parādības atbilstoši dažādas zīmes, kā arī turpināt loģiskās ķēdes neatkarīgi, bez palīdzība no ārpuses un ārējās norādes.
2. Atrodiet pēc kārtas papildu vienumu un skaidri izskaidrojiet iemeslu, kāpēc šī vai cita prece tika izcelta.
3. Tāpat bez ārējas uzvednes veidojiet pilnīgus, pilnīgus stāstus, pamatojoties uz piedāvātajiem attēliem.
4. Sadaliet objektus grupās, izskaidrojot šī sadalījuma iemeslu un zīmi.
Spēļu un aktivitāšu veidi bērna attīstībai 6-7 gadu vecumā
Pastāv liela summa Spēles, kas attīsta bērnu loģiku, kuras var iedalīt vairākās kategorijās:
1) Grafiskās spēles
. Mērķis ir attīstīt smalkās motorikas un pamata sagatavot roku rakstīšanai.
2) Matemātikas nodarbības
. Būtībā tās ir rēbusas un mīklas, kas veicina mutiskās un rakstiskās skaitīšanas, kā arī abstraktās domāšanas attīstību.
3) Runas nodarbības
. Pateicoties viņiem, vārdu krājums ātri palielinās.
4) Puzles un Galda spēles
. Tie palīdz veidot domas, stratēģiski sagrupēt un, pamatojoties uz tām, izdarīt secinājumus.
Loģiku attīstošu spēļu un aktivitāšu iespējas bērniem vecumā no 6 līdz 7 gadiem
Lai mazs cilvēks izstrādāts atbilstoši viņa vecumam, vecākiem ir jāvelta viņam pietiekami daudz laika, vingrojot un risinot visa veida problēmas spēļu un izklaides veidā.
I nodarbība. “Es izteicu vēlēšanos”
Spēles būtība ir tāda, ka vecāks izsaka vēlēšanos vienam vai otram priekšmetam. Bērna uzdevums ir uzminēt šo objektu, izmantojot vadošie jautājumi. Spēles būtība ir iemācīties pareizi formulēt un izteikt savas domas, pareizi konstruējot jautājumus.
II nodarbība. "Salīdzināt"
Mazajam dalībniekam tiek piedāvāti vairāki objekti un parādības, kas savā ziņā ir līdzīgi viens otram, bet savā ziņā, gluži pretēji, atšķirīgi. Bērna uzdevums ir precīzi noteikt visas līdzības un atšķirības starp šīm lietām.
Ieteikumi vecākajai paaudzei
Jums nevajadzētu piespiest savu bērnu kaut ko darīt. Jums ir jāspēj viņam šo darbību pasniegt tā, lai viņš pats to vēlētos darīt.
Tāpēc, jo vairāk pozitīvas enerģijas un enerģijas nāks no pieaugušajiem, jo lielāka būs vēlme spēlēt spēles vai apgūt ko jaunu un attīstošos pasākumos neiepazītu.
Video “Attīstības aktivitātes bērniem vecumā no 6 līdz 7 gadiem”
Latipova Aisylu
Attīstoša nodarbība 5-6 gadus veciem bērniem
Metodiskā izstrāde klases senioriem pirmsskolas vecuma bērni: "Un mēs varam darīt daudz!"
Apraksts: Attīstības aktivitāte"Un mēs varam darīt daudz!", paredzēts vecākā pirmsskolas vecuma bērniem. Vada izglītības psihologs, lai sagatavotu bērnus skolai. Attīstība klases var izmantot pedagogi un papildu izglītības skolotāji.
Mērķis klases: Attīstība kognitīvā darbība pirmsskolas vecuma bērni sagatavošanās skolai posmā, izmantojot rotaļu aktivitātes.
Uzdevumi:
1. Mācīt bērniem spēles forma atrisināt viņam uzticētos uzdevumus.
2. Piedalieties attīstību radošums, iztēle, uzmanība, bērna runa, attīstību vienotības sajūtas.
3. Izaudzināt interesi par nākotni skolas dzīve, modināt interesi par savu personību un attīstīt pozitīvu interesi par mācīšanos.
Bērnu vecums: bērni 5-6 gadi
Skatīt klases: kombinēts.
Metodes: verbāls, vizuāls, praktisks (vingrinājumi, spēle).
Priekšdarbi: sagatavot šādu izglītojošu un metodisko atbalstu klases:
No papīra izgriezti dūraiņi ar dažādiem rakstiem
Velosipēda, vēstules, zābaku, cepures, grāmatas, lietussarga, āmura un naglas rasējumi
Mīksta rotaļlieta
Aprīkojums:
Tāfele, zīmuļi bērniem
Nodarbības gaita:
I. Ievaddaļa
I.1. Sveicieni "Sveiki visiem ar bizēm"
Kam ir māsas, kas šodien ēda konfektes, kas šodien labi uzvedās un kurš slikti, kurš blondi mati. (Bērni tā vietā, lai atbildētu "Jā" Viņi saka "Sveiki").
II. Galvenā daļa
II.1. Vingrinājums “Sauc to vienā vārdā”
Mērķis: kognitīvās sfēras attīstība
Veicot: Pārbaudīsim, vai esat gatavs strādāt. Tagad es jums teikšu vārdus, jūsu uzdevums ir nosaukt tos vienā vārdā (bērni atbild pēc kārtas)
Ticība, cerība, Jeļena, mīlestība
janvārī, martā, jūlijā, septembrī
A, B, C, C, N
Pirmdiena, svētdiena, ceturtdiena
Galds, dīvāns, krēsls, gulta
Flip flops, zābaki, kurpes, zābaki
Vērsis, lācis, ezis, lapsa
Vistas, gārnis, balodis, bezdelīga
Pienene, krustnagliņa, kumelīte, āboliņš
Āmurs, skrūve, zāģis, skrūvgriezis
II.2. Vingrinājums-spēle "dūraiņi"
Mērķis: attīstību spēja sazināties ar vienaudžiem un vienoties par kopīgu lietu. Dibināšana emocionālie kontakti grupā
Veicot: lai spēlētu spēli, no papīra jāizgriež dūraiņi, pāru skaits ir vienāds ar spēles dalībnieku pāru skaitu. Katram cimdu pārim ir uzzīmēts ornaments, kas nav līdzīgs citiem dūraiņiem. Prezentētājs tos izliek pa istabu. Pēc komandas bērni izklīst pa istabu, atrod savu pāri, paņem zīmuļus (trīs krāsas un cenšas pēc iespējas ātrāk nokrāsot dūraiņus, iepriekš vienojoties, kādās krāsās rotājums tiks krāsots, lai cimdi būtu vienādi. Uzvar tas bērnu pāris, kurš visātrāk nokrāso dūraiņus tādā pašā veidā.
II.3. Fiziskās audzināšanas minūte "Sienāzis"
1. Fiziskās audzināšanas minūte. stārķis
(Mugura taisna, rokas uz vidukļa. Bērni vienmērīgi un lēni paceļ vai nu labo, vai kreiso kāju, saliektu pie ceļa, un arī vienmērīgi nolaiž. Vērojiet muguru.)
Stārķis, garkājains stārķis,
Parādi man ceļu uz mājām. (Stārķis atbild.)
Nospiediet labo kāju
Nospiediet kreiso kāju
Atkal - ar labo kāju,
Atkal - ar kreiso kāju.
Pēc - ar labo kāju,
Pēc tam - ar kreiso kāju.
Un tad tu nāksi mājās.
II.4. Vingrinājums "Kā jūs varat izmantot...".
Mērķis: iztēles attīstība, radošā domāšana.
Veicot: Prezentētājs nosauc objektu un aicina bērnus pastāstīt, kā to var izmantot. Piemērs: avīze - lasi, raksti, būvē laivu, noliec uz grīdas, izmanto kā rotaļlietu, saplēš kaķim, taisi galvā cepuri, vienkārši saplēš utt.
II.5. Vingrinājums "Ko tas vārds nozīmē?"
Mērķis: domāšanas attīstība, runa
Veicot: Jūsu priekšā ir uzzīmēti objekti. Iedomājieties cilvēku, kurš nezina neviena no šiem vārdiem nozīmi (varat apsēsties rotaļlietu un pastāstīt). Mēģiniet viņam izskaidrot katra vārda nozīmi, piemēram, "Zābaki" – ūdensizturīgi apavi staigāt pa ūdeni un dubļiem.
III. Pēdējais posms
III.1. Atspulgs klases: kāds vingrinājums tev patika vislabāk, kas nepatika.
Uzdevuma rezultāti bērniem,viņu darbība,atbildes liecina, ka,mērķis sasniegtās klases.
Šajā rakstā:
Kā strādāt ar 5-6 gadus vecu bērnu
5-6 gadu vecumā bērniem jāsāk gatavoties skolai. Bērna garīgā attīstība šajā periodā ir aktīva, viņš ir gatavs mācīties. Tomēr pagaidām nodarbības labāk vadīt rotaļīgā veidā.
Izvēlieties grāmatas no spilgtas bildes, lielā tekstā. Labākās ir grāmatas un materiāli, kas jūsu mazajam ir nedaudz izaicinoši. Tad domāšana tiek stimulēta daudz aktīvāk nekā ar ātri un vienkārši atrisināmām problēmām. Domājot un pārdomājot uzdevumu, nav nekā slikta.
Domāšanas un loģikas attīstība šajā vecumā notiek ātri. Bērniem tagad ir diezgan viegli mācīties, taču viņiem ir labi jāsakārto sava ikdiena. Ar matemātiku un rakstīšanu vienmēr ir labāk nodarboties dienas pirmajā pusē. Atstājiet lasīšanu un radošumu uz dienas otro pusi, vēlams pēc pastaigas.
Pirmsskolas vecums
Ja plānojat izglītojošas aktivitātes bērniem vecumā no 5 līdz 6 gadiem, jums jāpievērš uzmanība:
- domāšana;
- iztēle;
- loģika;
- zināšanas par apkārtējo pasauli.
Tagad plkst bērnam ir jāiet aktīva sagatavošana uz pirmo klasi, kas nozīmē, ka ir jāmācās šajā virzienā. Šajā periodā bērni ir ļoti uzņēmīgi pret aktivitātēm. It īpaši, ja tie ir uzbūvēti interesantā veidā. Jums būs nepieciešami mācību materiāli, rotaļlietas, uzskates līdzekļi. Tāda ir tā īpatnība garīgo attīstību bērnam šajā vecumā - visam jābūt spilgtam un neaizmirstamam. Pretējā gadījumā 5-6 gadus vecu bērnu smadzenes vienkārši izlaiž garlaicīgu informāciju.
Bērniem aktivitātes domāšanas un loģikas attīstīšanai jāveido pēc rotaļām. Varat uzaicināt viņus sadalīties komandās un apsolīt uzvarētājiem balvas. Ja strādājat ar savu bērnu viens pret vienu, piedāvājiet viņam nelielu atlīdzību par labi izpildītiem uzdevumiem. Taču nevajag likt dāvanas un gardumus kā vienīgo motivējošo faktoru.
Domāšanas attīstība
Domāšanas attīstība ir pirmajā vietā. 5-6 gadu vecums tiek uzskatīts par ideālu, lai sāktu aktīvas aktivitātes. Bērna koncentrēšanās laiks jau sasniedz 25-30 minūtes. Tagad mācāmies skaitīt simta robežās. Jāprot vienkārša skaitīšana, skaitīšana desmitos. 20 robežās saskaitiet un atņemiet ar vieniniekiem, pieciniekiem un desmitiem. Nepārslogojiet zināšanas, taču nevajadzētu apstāties pie vienkāršām lietām. Drīz sāksies skola, un jūsu bērnam būs daudz vieglāk pielāgoties, ja viņš jau būs pieradis pie nodarbībām.
Domāšanas attīstību var veikt vienkāršā spēles formā. Šim nolūkam jums nav nepieciešams nekas īpašs. IN bērnudārzsŠādas nodarbības ir jārīko, bet mācīties var arī mājās pie vecākiem. Domāšana ietver situācijas loģiku. Centieties, lai jūsu mazulis visu laiku būtu aizņemts ar kādiem uzdevumiem. Pat ejot, piedāvājiet saskaitīt, piemēram, stabus vai kokus. Pievērsiet viņa uzmanību priekšmetu krāsām, izmēriem, formām.
Kā organizēt nodarbības
Ja nolemjat strādāt ar mazuli viens pats, tas nav tik vienkārši, kā varētu šķist. Visas nodarbības domāšanas un loģikas attīstībai, apkārtējās pasaules izpētei prasa sistematizāciju un skaidru ikdienas rutīnu. Pavisam drīz sāksies skola, un tur ir stingri noteikti stundu un starpbrīžu laiki. Māciet savam bērnam šo darba formu. Tagad jūsu nodarbības ar viņu būs īsākas nekā skolā, taču tam nav nozīmes. Pāreja no sava darba tempa uz skolas tempu būs vieglāka, un adaptācijas periods nebūs tik sāpīgi.
Darba materiāli
Mācību materiālus 5-6 gadus vecam bērnam vislabāk meklēt grāmatnīcā vai internetā. Noteikti pievērsiet uzmanību tam, kādam vecumam ir paredzēti vingrinājumi un kam tie ir ieteicami. Ļoti vienkāršu problēmu dāvināšana nav vislabākā labākais variants. Bērnam ir jābūt stimulam attīstīties. Pat ja tie ir nedaudz grūti viņa līmenim. Pirms mācību materiālu sniegšanas novadiet īsu pārbaude, pārbaudīt, ko mazulis zina Šis brīdis. Parasti šāds pārbaudījums vienmēr ir grāmatas sākumā.
Pasakas un bērnu stāsti ir piemēroti lasīšanai. Izvēlieties tos atbilstoši bērna interesēm, tagad izvēle ir milzīga. Atkal mēģiniet uztvert tekstus nedaudz grūtāk, nekā mazulis ir pieradis redzēt un lasīt.
Būtu lietderīgi pajautāt, pēc kādām grāmatām būs balstītas nodarbības jūsu izvēlētajā skolā. Daudzas skolas uzņem bērnus no sešu gadu vecuma, un pirms tam var sagatavoties, izmantojot pirmās klases mācību grāmatas. Jums nav jāsāk nodarbības ar tām, varat vienkārši ritināt tās un parādīt bērnam. Ļaujiet viņam pierast pie grāmatas un tajā esošajiem simboliem.
Var apvienot aktivitātes sava redzesloka attīstīšanai:
- grāmatas un fotogrāfijas;
- filmas;
- muzeja apmeklējums.
Mēģiniet pārbaudīt, kā jūsu bērns atceras materiālu. Nav pat jautājums, vai viņš labi mācījās vai nē. Svarīga ir vēl viena lieta: kura nodarbību forma ir vispiemērotākā jūsu bērnam. Tādā veidā jūs varat ieinteresēt viņu iegūt zināšanas. Tad būs vieglāk strādāt ar skolas mācību programmu.
Grafiks
5-6 gadus veciem bērniem ideāls variants Mājās notiks nodarbības 20 minūtes 3 reizes dienā. Tam jāpievieno radoši uzdevumi 30-60 minūtes katrs. Radošumā nav laika ierobežojumu. Ja bērnam interesē zīmēšana vai tēlniecība, ļaujiet viņam to darīt, cik viņš vēlas. Lielāku interesi rada loģikas, skaitīšanas, rakstīšanas un vispārējās attīstības nodarbības.
Līdz piecu gadu vecumam bērni jau ir izveidojuši apzinātu iegaumēšanu. Iepriekš mazulis Dzejoli atcerējos tikai pēc vairākkārtējas atkārtošanas. Šī ir iegaumēšana. Viņš nepielika daudz pūļu, lai to apgūtu. 5-6 gadu vecumā viņš jau sāk pielikt garīgās pūles, lai mācīties materiālu. Tas vairs nav tik vienkārši, tāpēc nodarbībām ir nepieciešama laba laika organizēšana.
- Vislabāk ir sākt vingrot 30-40 minūtes pēc brokastīm.
- Pirmkārt, nodarbības skaitīšanā, loģikā un rakstīšanā.
- Pārtraukumā - pilnībā Brīvais laiks, mazulis var darīt, ko vēlas. Pārtraukumam starp nodarbībām pietiek ar 15-20 minūtēm.
- Otrā nodarbība ir sava redzesloka attīstīšana. Iesaistiet savu bērnu aktīvā diskusijā.
- Nākamais pārtraukums ir garš. Varētu būt pusdienas, pastaiga, brīvais laiks.
- Pēdējā darbība var sastāvēt no lasīšanas vai pārstāstīšanas.
- Pēc tam jūs varat veltīt vairāk laika radošumam.
Jums nevajadzētu ieplānot nodarbības vakarā un pirms gulētiešanas. Mazulim vajadzētu paņemt pārtraukumu no nodarbībām un sagatavoties gulēšanai. Pirms gulētiešanas vislabāk ir dot brīvo laiku, spēles, skatīties bērnu filmu vai multfilmu.
Pārbaudiet
Sadaliet uzdevumus:
![](https://i0.wp.com/rebenkoved.ru/wp-content/uploads/2016/11/medlennochitaet-1024x791.jpg)
Parādiet visu vienkāršus piemērus, attēli, kociņi (pupiņas, monētas un citi sīkumi). Tagad bērnam ir ļoti svarīgi redzēt pašu procesu. Šim nolūkam tiek izmantoti vizuālie palīglīdzekļi. Pēc dažām nodarbībām mēģiniet pāriet tieši uz zināmo skaitļu pierakstīšanu. Tomēr jauns materiāls Turpiniet skaidrot ar skaidriem un vizuāliem piemēriem.
Loģiskās mīklas
Tie ietver mazas krustvārdu mīklas, labirintus, objektu līdzību un atšķirību meklējumus. 5-6 gadus veciem bērniem vienmēr patīk šādi loģikas un domāšanas uzdevumi, jo tie tiek uztverti kā spēle. Pārliecinieties, ka uzdevums dod jums iespēju domāt. Nav jēgas no loģiskām problēmām, ja tās tiek atrisinātas lidojumā, bez domāšanas. Tas ir vienīgais veids, kā faktiski tiek izmantota situācijas loģika, iepriekšējā pieredze un zināšanas.
Radīšana
Radošumam noteikti jābūt brīvam. Šeit vecāki var parādīt mazs triks. Dodiet mums vispārīgu uzdevumu, kas ietver noteiktus nosacījumus. Piemēram, attīstošās nodarbības ietvaros jūs apmeklējāt muzeju vai zoodārzu. Aiciniet bērnu uzzīmēt kaut ko konkrētu. Piemēram, trīs zīdītāji no jūsu izvēlētā zoodārza. Vai arī iedomājieties, kā izskatās šo dzīvnieku mājoklis, bedre vai ligzda kas dzīvo karstā klimatā. Šeit bērnam būs jāpadomā, jāatceras, ko viņš uzzināja ekskursijas laikā.
Šo zīmējumu var izmantot rakstīšanas nodarbībā, piedāvājot vingrināties dzīvnieku nosaukumu un krāsu rakstīšanā, izmantojot flomāsterus. Protams, ir vērts atstāt laiku radošumam bez uzdevumiem. Tādā veidā bērnam būs iespēja atpūsties un relaksēties. Tas stimulē domāšanas attīstību ne sliktāk kā matemātikas un loģikas nodarbības. Zīmēšana un modelēšana ļauj iztēloties objektus trīsdimensionāli, telpā.
Lasīšana
Ir svarīgi iemācīt bērnam ne tikai saprast burtus, bet arī lasīt vienkārši teikumi. Runas attīstība bez lasīšanas nebūs normāla. Aiciniet viņu pārstāstīt izlasīto tekstu. 5-6 gadu vecumā ir atļauts lasīt zilbes ar uzsvaru. Pietiek ar 1-2 rindkopām dienā, pārrunājot izlasīto. Piedāvājums dažāda veida darbs ar tekstu:
- pievienot stāstam;
- pārstāstīt;
- atbildiet uz jautājumiem, pamatojoties uz tekstu.
Piecgadīgo bērnu vecākiem būtu jāzina, kam pievērst uzmanību, gatavojot mājas aktivitātes kopā ar bērniem. Svarīgi saprast, ka tieši šajā vecumā jāsāk gatavoties skolai. Ir svarīgi organizēt nodarbības, taču to ilgums nedrīkst pārsniegt 30-35 minūtes. Paturiet prātā, ka šī vecuma bērnu vadošā darbība ir rotaļas, tātad viss izglītojošas aktivitātes veidot tieši šādā formā. Ir nepieciešams attīstīt smalko motoriku, tas tieši ietekmē runas centru attīstību. Ja vēlaties dēlu vai meitu, kurš daudz runā un labi runā, veidojiet, zīmējiet, gleznojiet, salieciet kopā ar viņu mozaīku.
Apskatiet nodarbības gan attēlos, gan tekstā un izvēlieties to, kas vislabāk atbilst jūsu mazulim.
Spēles un aktivitātes bērniem no 5 gadu vecuma
Darbībām ar bērniem mājās vecākiem jāsagatavo balvas jau iepriekš, kā arī nepieciešamie materiāli un atribūti.
Meklējumi atrast dārgumus
Vecāki jau iepriekš izdomā un izveido karti ar uzdevumiem. Kā lokācijas tiek izmantotas dažādas dzīvokļa telpas. Katrs jauns uzdevums dod mājienu, kur atrodas dārgums.
Kādus uzdevumus var izmantot:
Salieciet mozaīku
Uzmini mīklas
Izveidojiet aplikāciju (mazu)
Atdaliet pupiņas no zirņiem
Uzceliet torni no kubiem, kas nav mazāki par 30 cm (varat norādīt objekta augstumu telpā)
Nosauciet tikai savvaļas dzīvniekus
Kārtojiet attēlus pēc sezonas
Noteikti atalgojiet detektīvu beigās, pat ja tas ir kaut kas garšīgs vai noderīgs, piemēram, neliels celtniecības komplekts vai rotaļlieta.
Nodarbība: “Karsts un auksts”
Vienkārša spēle, kas ļauj attīstīties telpiskie attēlojumi, atmiņa, domāšana un uzmanība. Paslēpiet balvu iepriekš bērnam pieejamā vietā. Lūdziet viņu atrast paslēpto lietu, dodiet mazajam dalībniekam mājienus ar vārdiem "karsts" - tas nozīmē, ka tuvu balvai un jūsu piecus gadus vecais bērns virzās pareizajā virzienā un "auksts" - tas nozīmē virzienu meklēšana ir izvēlēta nepareizi.
Varat spēlēt šo spēli otrādi, ļaut savam dēlam vai meitai paslēpt rotaļlietu un parādīt ceļu uz to, izmantojot līdzīgus vārdus. Pieaugušā uzdevums ir atrast balvu, bērna uzdevums ir pareizi dot norādes, izmantojot vārdus “karsts” un “auksts”.
Spēle: "Kas trūkst"
Spēle, kas palīdz attīstīt uzmanību. Jums būs nepieciešams dažādu priekšmetu komplekts, tās var būt rotaļlietas, zīmuļi vai kādi droši priekšmeti. Sākumā varat izmantot 5-7 vienumus, vēlāk sarežģīt uzdevumus, pievienojot arvien vairāk atribūtu.
Uzdevums ir atrast trūkstošo priekšmetu. Dodiet mazajam dalībniekam laiku atcerēties visus objektus, un pēc tam, kad viņš novērsīsies, jums ir jānoņem viens objekts. Ja bērns pareizi uzminēja, kura priekšmeta trūkst, tad ļaujiet viņam jaunajā spēlē paslēpt kādu atribūtu no jums.
Nodarbību var papildināt ar tādiem uzdevumiem kā: sakārtot priekšmetus tā, kā tie stāvēja, nosaukt trūkstošā objekta krāsu, sakārtot rotaļlietas pēc augstuma.
Nodarbība: “Roku svari”
Lai saprastu priekšmetu svaru, palūdziet viņam izmantot svarus. Novietojiet viņam rokās dažādus priekšmetus un lūdziet viņam novērtēt, kurš no tiem ir smagāks.
Lai sarežģītu uzdevumu, jūs varat aizsiet acis mazajam spēlētājam.
Nodarbība: “Augļu un dārzeņu gatavošana”
Uzaiciniet savu meitu uztaisīt savai lellei pārtikas preču komplektu. Piemēram, piedāvājiet viņam dārzeņu un augļu oriģinālus vai to attēlus. Ļaujiet viņam mēģināt izveidot dārzeņus un augļus atbilstoši to krāsām.
Izveidojiet attēlu no saņemtajām kopijām vai palūdziet sadalīt iegūtos darbus dārzeņos un augļos.
Vecākiem jāatceras, ka tikai attīstošas aktivitātes spēļu veidā var aizraut bērnu un iemācīt viņam veikt svarīgākos uzdevumus. grūti uzdevumi. Palīdziet un noteikti paslavējiet bērnu, tad viņš iemācīsies adekvāti pieņemt pat neveiksmes un nezaudēs vēlmi mēģināt atkal un atkal. Kas neizdevās pirmajā reizē.
Video “Attīstošās aktivitātes 5 gadus veciem bērniem”