Izglītības pasākumu kopsavilkums, izmantojot mūsdienu izglītības tehnoloģijas Runas attīstība “Vārds” (materiāla pastiprināšana) ar sagatavošanas grupas bērniem. GCD kopsavilkums, izmantojot mūsdienu izglītības tehnoloģijas (vidējā grupa)

GCD, izmantojot mūsdienu pedagoģiskās tehnoloģijas V vidējā grupa

Tēma "Koki".

Mērķis:
- audzināt uzmanīga attieksme dabai, nostiprināt bērnu zināšanas, ka koks ir dzīvs organisms.
Uzdevumi:
Izglītības:
- Turpināt, precizēt bērnu priekšstatus par kokiem;
- iemācīties veidot īpašības vārdus no lietvārdiem;
- Iemācīties analizēt dabas objektus (kokus), izcelt būtiskas iezīmes(sakne, stumbrs, zari, lapas);
Izglītības:
-Attīstīt bērnu sakarīgu runu;
- Attīstīt bērnu iztēli, domāšanu, atmiņu un zinātkāri.
Izglītības:
-Izkopt saudzīgu attieksmi pret dabu;

Materiāli un aprīkojums Kabīne: multimediju instalācija, portatīvais dators.

Nodarbības gaita:

1. Organizatoriskais moments.

Audzinātāja. Puiši, pārbaudiet savus krēslus. Vai tie ir veseli? Neviens tos nesalauza? Bērni no kaimiņu bērnudārza neuzmanīgi izturējās pret saviem krēsliem un galdiem un tos lauza. Vajadzēja Jaunas mēbeles.

Vai jūs zināt, no kā tiek izgatavotas mēbeles? (Bērni atbild) Protams, no koka.

Klausieties stāstu.

Kokstrādnieki iegāja mežā un sāka cirst kokus. Viņu ir mazāk. Koki, kuros dzīvoja vāveres, guļ uz zemes. Un tā puiši, kas lauza mēbeles, uzzināja par to, viņiem bija žēl dzīvnieku un meža. Viņi nolēma salabot vecos krēslus un galdus. Bet no kokiem tiek izgatavotas ne tikai mēbeles, bet arī papīrs, koka rotaļlietas, trauki, mūzikas instrumenti. Koki ir noderīgi, jo tie attīra gaisu, ko elpojam. kaitīgās vielas. Jūs nevarat nolauzt zarus vai noplēst lapas. Mums ir jāaizsargā koki un jāstāda jauni. Un mežs ir pieliekamais, dāsni dāvinot savas dāvanas: sēnes, ogas, sēnes. Šādi koki gūst labumu. .Mums ir jāaizsargā koki un nocirsto vietā jāstāda jauni.

Klausieties, ko raksta dzejnieks S. Maršaks:

Ko mēs stādām, stādot mežus?

Biezis, kur klīst āpsis un lapsa,

Biezoknis, kur vāvere slēpj savus vāveru mazuļus,

Biezoknis, kur no rīta raud vārnas.

Ko mēs stādām, stādot mežus?

Lapa, uz kuras krīt rasa

Gaiss plaušām, mitrums un ēna -

Tas ir tas, ko mēs šodien stādām.

2. Iepazīšanās ar koku un to augļu nosaukumiem

Skolotājs rāda slaidus, kuros attēloti koki un to augļi, un bērni tiem nosauc vārdus.

3. Vingrinājums “Nosauc koka daļas”

Vispirms skolotājs uz plakāta parāda saknes, stumbru, zarus, vainagu, lapas. Pēc tam katrs bērns nosauc koka daļas.

4. Fiziskās audzināšanas nodarbība “Ozols”

Izcirtumā zaļš ozols, stiepjas - rokas uz augšu

Viņš sniedzās pret debesīm ar savu kroni.

Viņš ir uz zariem meža vidū Stiepjas - rokas uz sāniem

Viņš dāsni izkāra zīles.

Un lejā aug sēnes,

Viņu šeit tagad ir tik daudz. Liekumi uz priekšu

Neesiet slinki un nekautrējieties,

Noliecies pēc sēnēm!

Šeit varde uzlēca,

Acīmredzot viņai šeit nav pietiekami daudz ūdens. Lēkāšana vietā

Un varde jautri lec

Taisni uz dīķi, ne mazāk.

Nu, mēs pastaigāsim mazliet. Staigāšana vietā

Pacel kāju augstāk!

Staigāja apkārt, draiskojās, tupus

Un viņi nolaidās uz zāles!

5. Vingrinājums “Kura lapa? »

Visas lapas ir atšķirīgas. Paskaties, kāda koka lapa šī ir? No kāda koka šis ir?

Kļavas lapa - kļava,

Ozollapa --- ozols,

Lapa --- bērzs

Bērni, paskatieties, kas atrodas zem Ziemassvētku eglītes? Šis ir grozs. Lapiņas, bet ne vienkāršas - ar mīklām.

Sēdēsim uz celmu krēsliem un risināsim mīklas.

Tas ir pārklāts ar tumšu mizu

Skaista griezta lapa

Un zaru galos ir daudz ozolzīļu (ozols)

Ragveida kuces

Augļi ir spārnoti.

Un lapu ar plaukstu

Ar garu kāju. (kļava)

Šis koks ir modē,

Ģērbies šādi rudenī

Zaļais mētelis

Pogas ir sarkanas, bet (Pīlāds)

Stāv baltās drēbēs

Karājoši auskari. (Bērzs)

Labi, puiši, jūs atrisinājāt visas mīklas.

Vai zini, ka arī cilvēks un koks ir līdzīgi. Salīdzināsim. Cilvēka rumpis ir kā koka stumbrs, rokas kā zari, plaukstas kā lapas, kājas kā saknes un āda kā koka miza. Koks ir dzīvs. Tas aug, ēd, ziemā guļ un elpo. Arī cilvēki un dzīvnieki elpo. Viņi ieelpo un izelpo gaisu (aicina bērnus ieelpot un izelpot) Un koki arī elpo, bet ieelpo "slikto" (smago, netīru) gaisu un izelpo tīru, svaigu dzīvo gaisu. Šo gaisu sauc par skābekli. Skābeklis. Tas nozīmē, ka koki attīra gaisu.

6. Spēle “Viens - daudzi”.

Skolotājs parāda slaidus uz ekrāna un nosauc koku vienskaitlī, un bērni nosauc to daudzskaitlī.

7. Tiek spēlēta didaktiskā spēle “No kura zara ir bērni?”.

Manā krūtīs ir augļi dažādi koki. Uzziniet, no kura zara ir bērni (Bērni atpazīst augļus, nosauciet, no kura koka tie nāk, iet uz magnētisko tāfeli, kur viņi atrada kokus, no kura zara ir bērni)

Labi darīts, jūs paveicāt uzdevumu.

8. Skolotājs iesaka iestādīt zīli krāsainā podiņā ar zemi un veikt ikdienas novērojumus. Piedāvā krāsot ozola lapas izvēloties savu materiālu.

9. Nodarbības kopsavilkums. Atbildes uz jautājumiem:

1) Kādus kokus tu pazīsti?

2) No kādām daļām sastāv koks?

3) Kas jums patika nodarbībā?

Mērķis:

Mācīt bērniem stāstīt stāstus, izmantojot modeļus.

Uzdevumi:

  • (izmērs, krāsa)

Integrācija izglītības jomās:

sociāli komunikatīvā attīstība, izziņas runas, mākslinieciski estētiskā, fiziskās audzināšanas attīstība.

Darbības formas – pieaugušo un bērnu kopīgās aktivitātes

Bērnu aktivitāšu veidi:

spēļu, komunikatīvā, kognitīvā, fiziskā

Īstenošanas forma: situācija - spēle

Metodes un metodiskie paņēmieni:

verbāls, vizuāls, rotaļīgs; Laika organizēšana, iedomāta situācija, problemātiskās situācijas, pārsteiguma mirkļi.

Vārdu krājuma darbs:

iemācīt bērniem veidot vārdus ar deminutīvām sufiksiem (zaķis - zaķis, zaķis).

Aprīkojums un materiāli:

Aploksnes ar maketiem katram bērnam, pele, suns, lapsa, lācis-maska, burvju mugursoma, veselības celiņi.

TIEŠĀS IZGLĪTĪBAS DARBĪBAS PROGRESS

Laika organizēšana.

Bērni stāv aplī.

Puiši, šodien mēs dosimies uz Burvju pasaule pasakas

Vai jums patīk pasakas? Man patīk arī pasakas, jo tur notiek reālas lietas.

Pasaulē ir daudz pasaku,

Bērniem patīk pasakas.

Ikviens vēlas viņus apmeklēt

Un spēlējiet mazliet!

Tu gribi? Tu esi gatavs? Bet kā mēs ar jums varam nokļūt pasaku zemē? Sagatavosim pirkstus un sakām burvju vārdi. (Bērni saka burvju vārdus)

Pirkstu spēle "Pils"

Mēs sākam burvest un atveram durvis pasakai. (Mēs ar spēku savelkam un attaisām dūres.)

Lai gan slēdzene ir ļoti spēcīga - (salieciet plaukstas)

Metālisks un izturīgs (izpletiet plaukstas un pavelciet slēdzeni)

Mēs to izgriezīsim (pagrieziet "slēdzeni")

Un tad mēs pūtīsim trīs reizes, (ieelpojiet caur degunu un pūtiet 3 reizes)

Kratīsim – viens, divi, trīs.

Durvis, aizslēdz, atslēdz! (Elkoņi krūšu līmenī, plaukstas cieši saspiestas kopā, pagrieziet “slēdzeni” prom no sevis.)

Atveras durvis, sākas pasaka.

2. Pārsteiguma brīdis.

Parādās burvju mugursoma, kurā ir rotaļu zaķis.

Puiši, paskaties, kas tas ir?

Pareizi, kāds aizmirsa burvju mugursomu, un tur kaut kas ir iekšā. Mēģināsim uzminēt, kas tur ir, bet ne ar acu, bet ar roku palīdzību. Tagad es ļaušu dažiem puišiem tai pieskarties, un viņiem vajadzētu nosaukt, kas atrodas mugursomas iekšpusē.

Bērni jūt saturu un mēģina uzminēt, kas atrodas iekšā.

Kā tu uzminēji, ka somā ir paslēpts zaķis? (Viņš īsa aste, garas ausis)

Tieši tā, puiši! Šis ir zaķis, viņš atskrēja pie mums no pasakas.

Ko jūs varat teikt par zaķa raksturu, kāds viņš ir pasakās? (gļēvulis, bailīgs.)

Kā pasakās sauc zaķi? (zaķis, aizbēgušais zaķis, mazais zaķis, gļēvs zaķis).

Labi darīti zēni. Zaķītis pie mums atskrēja no pasakas, bet kuru jūs domājat? Kurās pasakās mēs sastopam zaķi? ("Lepojošs zaķis" , "Kolobok" , "Teremok" , "dūriņš" .)

Jā, tiešām, šajās pasakās mēs sastopam zaķi, bet mūsu viesis atskrēja no pasakas, kur lapsa viņu aizvainoja un izsvieda no mājas. (Zajuškina būda.)

4. Spēle ar mīklām.

Tieši tā, puiši, to sauc par pasaku "Zajuškina būda" un zaķis mums atnesa mīklas līdzi. Uzmanīgi klausīsimies viņos un uzminēsim. Vispirms noklausāmies mīklu un tad sakām atbildi.

Viņa pati ir sarkanīga,

Purns ir rupjš,

Viņai nav laika pīrāgam

Vai viņai vajadzētu ēst gailīti? (lapsa)

Puiši, ko jūs varat mīļi saukt par lapsu? (lapsa, lapsa, lapsa)

Kurš, liels un šaurkājains,

Vai ar ķepu izņēmāt medu no mucas?

Es ēdu saldumu un rūcu.

Kā viņu sauc? (Lācis.)

Piesauciet lāci mīļi (lācis, mazais lācis, mazais lācis)

"Ku-ka-re-ku" viņš skaļi kliedz

Spārni plīvo skaļi.

Uzticīgs vistu gans,

Kā viņu sauc? (Gailis.)

Nastja, laipni piesauc gaili (gailītis, petenka)

Man ir lieliska dzirde

Asas acis un smalka oža.

Es uzreiz sāku cīnīties ar kaķi,

Tāpēc es... (Suns.)

Nosauksim suni mīļi (sunītis, mazs suns)

Dzīvo bedrē

Graužot garozas.

īsas kājas,

Baidās no kaķiem. (pele)

Puiši, paskatieties, kādus dzīvniekus mēs uzminējām. Vai viņi visi ir pasakas varoņi? "Zajuškina būda" ? (Nē, pele ir no citas pasakas.)

5. Fiziskās audzināšanas minūte.

Tieši tā, puiši, zaķis redz, ka esat noguris un grib ar jums spēlēties. Vai vēlaties spēlēt ar viņu? Tad mēs stāvam aplī.

  • Sveiki, puiši, vai jūs guļat?

Parādiet mums dzīvniekus.

Lapsai ir ass deguns,

Viņai ir pūkaina aste.

Sarkanās lapsas kažociņš

Neizsakāms skaistums.

Lapsa staigā pa mežu,

Viņš glāsta sarkano kažoku.

  • Zaķis auļoja pa mežu

Zaķis meklēja barību.

Pēkšņi zaķa galvas galā,

Ausis cēlās kā bultas.

Zaķis palēca, pagriezās,

Un viņš noliecās zem koka.

Lācis izlīda no bedres,

Miša pastiepj kājas

Viņš staigāja uz pirkstiem,

Un tad uz papēžiem.

6. Pasakas modelēšana.

Tagad esam mazliet atpūtušies, un zaķis aicina pie galdiņiem.

Uz jūsu galdiem ir aploksnes, atveriet tās. Kuras ģeometriskas figūras guļ tavā priekšā? (apļi). Kāda ir atšķirība? (krāsa, izmērs). Nosauciet krāsas (balta, pelēka, oranža, sarkana, brūna).

pasaka "Zajuškina būda" Mēs apkoposim un pastāstīsim, izmantojot aizstājējus modeļus. Katram pasaku varonim - aplis noteikta krāsa. Par zaķi, kā jūs domājat - kuru? (balts). Kāpēc? Oranžs aplis priekš... (lapsas). Kāpēc? (sarkanā lapsa). Kāda krāsa atbilst varonim "Zajuškina būda" - sunim? (pelēks). Lāci, kādā krāsā ir aplis, kāpēc? (bērni paskaidro, kāpēc apļi dažādi izmēri, katra krāsa ir saistīta ar pasakas varoņiem). Kas vēl jums uz galdiem - būdiņas. Viņi dažāda krāsa, Kāpēc? (lops ir brūns, un ledus ir zils).

Tieši tā puiši.

Un tagad mēs pastāstīsim pasaku, izmantojot krāsainus apļus. Es stāstu pasaku, un jūs izklājat apļus vienu pēc otra. Esi uzmanīgs. (Es stāstu pasaku, bērni izliek apļus)

Reiz dzīvoja lapsa un zaķis. Lapsai bija ledus būda, bet zaķim - būda. (bērni izliek būdiņu modeļus) Pienāca pavasaris, un lapsas būda izkusa. Un lapsa lūdza ieiet zaķa būdā sasildīties, un viņa izsvieda zaķi ārā. Pa taku iet zaķis un raud, un viņu sagaida suns:

- Bow-wow! Ko, zaķīt, tu raudi?

- Kā lai neraud? Man bija bastu būda, un lapsai bija ledus būda. Pienāca pavasaris, viņa lūdza atnākt pie manis un izdzina mani ārā.

- Neraudi, zaķīt! Es viņu izdzīšu!

Suns piegāja pie būdas un teica:

Vau, ārā, lapsa!

- Un lapsa no plīts atbild:

- Tiklīdz es izlecu, tiklīdz es izlecu, lūžņi aizies pa aizmugurējām ielām! Suns nobijās un aizbēga. Zaķis staigā un atkal raud. Puiši, parādiet man, kā zaķis raud (bērni rāda, kā zaķis raud). Lācis viņu satiek:

-Par ko tu raudi, zaķīt?

- Kā lai neraud? Man bija būda, ko puiši? - basts, un lapsa - ledus. Atnācis pavasaris, lapsas būda izkususi. Tāpēc viņa mani izsvieda no manas būdas.

- Neraudi, zaķīt! Es palīdzēšu jūsu bēdām, mēs viņu izdzīsim no būdas!

- Nē, tu nepalīdzēsi! Suns dzenāja, bet ārā nedzina. Un tu, neveiklais, tevi neizsitīsi.

Viņi piegāja pie būdas, Lācis norūca:

- Ej prom, Lapsa, ej ārā no būdas!

Un Lapsa kliedz no plīts:

- Tiklīdz es izlecu, tiklīdz es izlecu, lūžņi aizies pa aizmugurējām ielām!

Lācis nobijās un aizbēga. Cik nobijies lācis? (bērnu izrāde)

- Dzeguze! Par ko tu raudi, zaķīt?

- Kā lai neraud? Man bija bastu būda, un lapsai bija ledus būda. Atnācis pavasaris, lapsas būda izkususi. Tāpēc viņa mani izsvieda no manas būdas.

"Nāc, zaķīt, es tev palīdzēšu, es izdzīšu lapsu!"

- Nē, gailīt, tu nevari palīdzēt!

Kuri puiši palīdzēja zaķim izdzīt lapsu? (suns, lācis) Suns dzenāja, bet neizdzina ārā, lācis dzenāja, bet neaizdzina.

Viņi tuvojās būdiņai,

- Dzeguze! Izkapti nēsāju uz pleciem, gribu pātagu lapsu! Ej ārā, lapsa!

Lapsa dzirdēja, nobijās un teica:

- Es ģērbjos.

Gailis dziedāja skaļāk, puiši man palīdz:

Un lapsa:

Es uzvelku kažoku.

Gailis kliedza vēl skaļāk, puiši palīdz gailītei:

- Dzeguze! Izkapti nēsāju uz pleciem, gribu pātagu lapsu! Ej ārā, lapsa!

Lapsa nobijās un aizbēga, un gailis un zaķis sāka dzīvot labi un darīt labas lietas.

Stāsta laikā bērni attēlo, kā zaķis raud, kā suns baidās no lapsas, kā gailis dzied dziesmu: vispirms klusi, tad arvien skaļāk.

Puiši. Sakiet, vai lapsa labi uzvedās ar zaķi? (Nē).

Kāda lapsa ir šajā pasakā? (Lapsa - viltīga, gudra, bezsirdīga, mānīga, melis, blēdīgs)- Kāds zaķis? (Zaķis - laipns, vājš, neaizsargāts, lētticīgs, nelaimīgs).

Kāpēc vilks un lācis nepalīdzēja zaķim? (Vilks un lācis nobijās un aizbēga).

Kurš izrādījās īstais varonis – palīgs, kurš nebaidījās no lapsas? Kas viņš ir? (Gailis ir drosmīgs, drosmīgs, labs, skaists).

Kas pasakā uzvarēja, labais vai ļaunais? (labi).

Acu vingrošana "Cieši aizveriet acis"

Mēs cieši aizveram acis,

Mēs kopā skaitam līdz pieciem

Mēs atveramies, mirkšķinām,

Un mēs turpinām strādāt.

Labi darīti zēni. Jūs visu pareizi salikāt kopā un palīdzējāt man izstāstīt stāstu. Kā to sauc? ("Zajuškina būda" ) . Vai jums patika sacerēt pasaku, izmantojot modeļus?

Bērni pamet galdus un stāv uz paklājiņa.

Jāizpilda vēl viens uzdevums. Mums priekšā ir trīs ceļi.

Paņemsim pirmo - tiksim pie vardēm purvā.

Paņemsim otro - mēs nonāksim pie Baba Yaga.

Ejam pa trešo - atradīsim pasakainu lādi.

Kuru ceļu mēs izvēlamies? Tad uz priekšu!

Elpošanas vingrinājums

Mēs sekojam viens otram

Meža un pavasara pļava. Dziļi elpojiet caur degunu, turiet muguru taisni! (Ieelpo izelpo)

Un šeit tas ir burvju lāde! Kas ir iekšā? kārums bērniem)

7. Atspulgs.

Nu mums ir pienācis laiks atvadīties.

Un šķirieties no pasakas.

Mēs redzējām pasaku, spēlējām pasaku,

Un, protams, bijām nedaudz noguruši.

Mūsu lielās lietas ir beigušās,

Un mums bērnudārzs ir pienācis laiks atgriezties.

Šodien spēlējām spēli “Burvju mugursoma, minējām mīklas, tēlojām dzīvniekus un devāmies ceļojumā uz pasaku “Zajuškinas būda” kas tika sastādīts un pēc modeļiem izstāstīts deputātiem.

IZGLĪTĪBAS DARBĪBAS PAŠANALĪZE

"CEĻOJUMS UZ PASAKU" .

Komunikācija, izmantojot vizuālās modelēšanas metodi.

Mērķis: mācīt bērniem stāstu, modelējot pasakas.

Uzdevumi:

  • iemācīt bērniem patstāvīgi pārstāstīt un saprast pasaku, pamatojoties uz vizuālā modeļa konstruēšanu
  • Attīstīt bērnu domāšanu un iztēli, emocionālo atsaucību, runu, atmiņu, izvēloties nosacītus aizstājējus pasaku varoņiem, izvēloties tos atbilstoši dotā īpašība (izmērs, krāsa)
  • audzināt bērnos atsaucību, iejusties un izprast pasakas varoņus

Izglītības jomu integrācija: sociālā un komunikatīvā attīstība - komunikācija ar pieaugušajiem un bērniem, runas attīstība mutvārdu runa, izziņas - cauri rotaļu aktivitāte, fiziskais - caur pirkstspēli, acu vingrošanu, veselības takām, muzikāliem fiziskiem vingrinājumiem.

Darbības formas - skolotāja un bērnu kopīgās aktivitātes

Bērnu aktivitāšu veidi: spēļu, komunikatīvā, kognitīvā, fiziskā

Īstenošanas forma: spēle-situācija

Materiāli un aprīkojums: -aploksnes ar maketiem katram bērnam, pele, suns, lapsa, lāča maska, burvju mugursoma, veselības trases.

Sagatavošanas darbs: pasakas lasīšana "Zajuškina būda" ; nemācīgs pirkstu spēle "Bloķēt" ; mīklu risināšana par dzīvniekiem, rotaļāšanās "brīnišķīga soma" ar objektu aprakstu un salīdzinājumu;

Tehniskais atbalsts: PSO nozīmē

Vārdu krājuma darbs: iemāciet bērniem veidot vārdus ar deminutīviem sufiksiem (zaķis - zaķis, zaķis).

Metodes un metodiskie paņēmieni: verbālā, vizuālā, spēle; organizatoriskais moments, iedomāta situācija, problemātiskas situācijas, pārsteiguma momenti.

OD - veicināja bērnu veidošanos, lai attīstītu domāšanu un iztēli, emocionālo atsaucību, runu, atmiņu, izvēloties nosacītus aizstājējus pasaku varoņiem, izvēloties tos atbilstoši noteiktai iezīmei

Visā spēles situācija bērnu interese tika saglabāta, garīgie procesi: uzmanība, runa, domāšana, iztēle, bērnu interese un vēlme piedalīties konkrētajā situācijā.

Secinājums: mērķis ir sasniegts, uzdevumi izpildīti.

Konspekts par netradicionālo fiziskās audzināšanas stunda plakano pēdu profilaksei st.gr. "Tur pa nezināmiem ceļiem..."
Mērķis: bērnu veselības stiprināšana un saglabāšana; plakano pēdu attīstības novēršana.
Mērķi: iemācīt veikt vingrinājumus plakanās pēdas profilaksei; stiprināt bērnu interesi par aktivitātēm fiziski vingrinājumi; turpināt mācīt bērnus saskaņot savas darbības ar komandām un mūziku; uzlabot motoriskās prasmes; vingrināties pareizu pēdu novietojumu ejot un izpildot Aprīkojums: multimediju projektors, klēpjdators, skaļruņi, 4 stīpas, mīkstie moduļi (ķieģeļi, stabs, 2 balsti stabam), forma rāpošanai, bumbiņas sausajam baseinam un tenisa bumbiņas pēc bērnu skaita, rievota celiņa, šaurs dēlis, aukla 1,5 m, sūkļa sēnes, grozi 4 gab., smilšu maisi 10-12 gab., burbulis, papīrs un zīmuļi atbilstoši bērnu skaitam, dāvana - grāmata.
vingrinājumi.
Nodarbības gaita.
Slaids 1. Logs (durvis) pasakā
Bērni ienāk zālē, novelk apavus un paliek basām kājām.
Instruktors: Pasaka ir pārsteidzoša, maģiska pasaule, kurā notiek visneparastākie brīnumi un pārvērtības. Vai jums patīk pasakas?
Instruktors: Puiši, mēs saņēmām video vēstuli, paskatīsimies, no kura tā ir.
2. slaids. Vēstule no Vasilisas
(Video vēstule no Vasilisas: Sveiki, puiši. Es zinu, ka jums patīk pasakas, bet šodien es nevaru jums tās pastāstīt. Notika nepatikšanas, Kosčejs Nemirstīgais mani nozaga un paslēpa augstā tornī. Puiši, jūs zināt, kā uzvar Kosčeju Palīdzi, brīvi, un, lai palīdzētu sev, atrodi septiņu ziedu ziedu.
Puiši, tagad mēs dodamies pasakainā ceļojumā.
Pirmkārt, mums ir labi jāsasilda. Mūsu iecienītākais daudzfunkciju lādētājs mums to palīdzēs.
Veidošanās 1 kolonnā, no tās uz 3.
3. slaids. Daudzkārtēja uzlāde
Mēs tagad iesim pasakā
Atradīsim piedzīvojumus
Izstiepiet rokas un kājas
Dariet visu lēnām.
4. slaids. Nezināmi ceļi
Instruktors: Mēs reti ejam uz mežu
Un mēs nezinām ceļus
Kā jūs zināt, kur doties?
Lai mēs varētu atrast Vasilisu.
Puiši, dosimies ceļojumā pa nezināmiem ceļiem.
Mēs ejam pa takām
Mēs nonāksim izcirtumā.
Zieds - septiņziedu Mēs to ātri atradīsim
Un mēs izglābsim Vasilisu no Koščeja.
(- ejot no stīpas uz stīpu
- mīkstie ķieģeļi
- caur "koku"
- caurumā).
5. slaids. Ziedu pļava
Mūsu priekšā ir Ziedu laukums.
Un šeit ir septiņu ziedu zieds,
pasaku zieds
Tajā bija paslēpti uzdevumi
Katrai ziedlapiņai.
Mēs atveram ziedlapu
Un mēs izpildām uzdevumu.
1 ziedlapiņa. Vingrojiet ar sausām bumbiņām vai tenisa bumbiņām.
I. p.: sēž uz grīdas, bumba zem kājām. Ritiniet bumbu uz priekšu un atpakaļ ar abām kājām kopā.
I.p. : sēžot uz grīdas, bumba zem kājām. Ritiniet bumbu uz priekšu un atpakaļ ar kreiso un labo kāju pārmaiņus.
I. p.: sēž uz grīdas, bumba zem kājām. kāju kustības - vispirms uz priekšu un atpakaļ.
I.p. : sēžot uz grīdas, turiet bumbu starp kājām, rokas aizmugurē. Satveriet bumbu ar kājām un turiet to augstu, lai saskaitītu 8.
Instruktors: Ejam tālāk.
Ejam pa tiltu
Jūs un es nonāksim maģiskā pasakā.
Mēs atveram ziedlapu
Un mēs izpildām uzdevumu.
Ziedlapa 2. Pastaiga pa tiltu
(- uzlieciet uz grīdas: auklu, rievotu dēli un koka dēlis. Dodiet bērniem iespēju izvēlēties, kuru tiltu viņi vēlas šķērsot? Kāpēc?).6. slaids. Sēņu laukums.
- Ak, puiši, te ir izcirtums
Nav vienkārši, bet Sēņu.
Jāvāc sēnes
Un izmet visu miskastē.
Ziedlapa 3. Sēnes
(bērni sēž ap stīpām, kurās izliktas sēnes, mazi konstruēšanas komplekti utt. Bērni ar kāju pirkstiem liek sēnes grozos).
7. slaids. Purvs
Mums ir tāls ceļš ejams
Tas nav viegli iet.
Ziedlapa 4. Purvs
Purvs mums priekšā
Jāiet uzmanīgi.
(- staigāšana pa smilšu maisiem).
8. slaids. Burvju pļava
Instruktors: Puiši, Magic Glade ir mūsu ceļā
Jūs varat atpūsties un doties tālāk.
Mēs atveram ziedlapu
Un mēs izpildām uzdevumu.
Ziedlapa 5. Ziepju burbuļi
(bērni guļ uz grīdas, rokas ir nolaistas gar ķermeni, instruktors pūš ziepju burbuļus, bērni mēģina popsēt ar pirkstiem).
Ziedlapa 6. 9. slaids. Pasaka
Instruktors: Noplēšam ziedlapiņu
Tu un es esam pasakā.
Pasakā ir daudz piedzīvojumu, Ļoti priecīgs uztraukums, Labais tajā uzvar, Galu galā tas ir stiprāks par ļauno.
Olu, adatu, lai mēs izglābtu Vasilisu
Koščeja nāve ir jāatrod
Un Koščejs ir nāve adatā,
Tā adata ir olā.
Puiši, mums vajadzēs zīmēt ar pirkstiem labā kāja olu, un kreisās pēdas pirksti ar adatu.
Tagad izjauksim zīmējumu. Tas ir vienīgais veids, kā tikt galā ar Koščeju.
(atskan skaļa mūzika, parādās Vasilisa).
Vasilisa: Paldies, puiši. Jūs mani atbrīvojāt, atbrīvojāt no Koščeja. Gribu pateikties un uzdāvināt grāmatu ar pasakām, to lasīsiet grupā.
Skan klusa mūzika.


Pievienotie faili

GCD lietošanas kopsavilkums multivides prezentācija 2. junioru grupā
Tēma: “Sēnes uz celma”
Mērķis: Iepazīstināt bērnus ar sēnēm – medus sēnēm, piena sēnēm.
Uzdevumi
Izglītības:
1. Veidot bērnos izpratni par sēnēm un to augšanas īpatnībām.
Izglītības:
1. Attīstīt estētisku dabas un tās objektu uztveri rudenī.
Izglītības:
1. Izglītot ekoloģiskā kultūra jaunāki pirmsskolas vecuma bērni, mīlestība pret apkārtējo dabu.. Vārdnīcas darbs: Rudens, mežs, lapas, kritušas, sēnes, cepurīte, kāja, micēlijs, medus sēnes, piena sēnes.. Priekšdarbi: apskatot ilustrāciju “ Rudens mežs", didaktiskā spēle "Sēnes grozā", apskatot sēņu manekenus.
Izglītības jomu integrācija: “Izziņa”, “Runa”, “Mākslinieciskā jaunrade”.
Veidi darbam ar bērniem:
Multimediālas prezentācijas skatīšanās: “Rudens”, “Sēnes”, saruna - spriešana, audio ieraksta “Meža skaņas” klausīšanās.
Materiāls (aprīkojums):
Sēņu manekeni grozā, liela lapa Vatmaņa papīrs kolektīvam sastāvam, dažāda izmēra un formas sēnes (izgrieztas no atbilstošas ​​krāsas papīra), kaltētas lapas, līme - zīmulis (pēc bērnu skaita), papīra salvetes (slapjas).
Tiešo izglītojošo aktivitāšu gaita:
Pārsteiguma brīdis
Skolotājs aicina bērnus aizvērt acis un klausīties mūziku.
(bērni aizver acis, skan audio ieraksts “Meža skaņas”)
Skolotājs saka:
- Puiši, es tagad noskaitīšu līdz trīs, un mēs ar jums dosimies ceļojumā.
- Viens divi trīs!
- Pastāsti man, ko tu dzirdi?
Bērnu atbildes.
– Tieši tā – putni dzied, var dzirdēt lapu šalkoņu, vēja pūšanu.
Atver acis, esam rudens mežā.
.
Prezentācija "Rudens"
Zvanošā vasara ir noslēgusies.
- Kāds, tavuprāt, tagad ir gada laiks?
- Tieši tā, Rudeniņ!
- Kā tu uzminēji?
Bērnu atbildes.
– Cik jūs esat lieliski biedri, jūs visu pateicāt pareizi.
Saule arvien vairāk slēpjas aiz mākoņiem, debesis kļuvušas pelēkas un apmākušās. No rīta ir migla. Koki ir skaisti un krāsaini, jo rudens lapas ir iekrāsojis dzeltenas, oranžas, sarkanas. Vēja brāzmas plēš no kokiem lapas, un tās, griežoties, nokrīt zemē. Ārā kļuva vēss, bērni un pieaugušie sāka ģērbties siltāk - jakas, cepures, šalles, kurpes, zābaki.
"Cepure un kāja,
tas ir viss Antoška"
(Sēne).
Puiši, uzminiet, par ko ir šī mīkla?
- Sēne! Labi padarīts!
Skolotāja atgādina bērniem, ka rudenī mežā parādās daudz dažādu sēņu, kuras pieaugušie un bērni savāc grozos.
Prezentācija "Sēnes"
Skolotājs un bērni apskata sēņu manekenus.
Sēnēm ir kāts un cepurīte. Sēņu kājas ir dažādas: īsas, garas, biezas, plānas. Un arī cepures viņiem ir dažādas: lielas, mazas, apaļas, viļņotas, dažādu krāsu. Sēnes aug pie kokiem (baravikas, baravikas), uz celmiem (medussēnes), zālē, slēpjoties zem kritušām lapām (piensēnes).
Sēnes nedrīkst plūkt ar rokām, jo ​​tas var izjaukt micēliju (sakņu savijas) un nākamgad sēnes šajā vietā vairs neaugs. Sēnes ir nepieciešams sagriezt ar pieaugušo nazi, uzmanīgi, zem saknes vai noskrūvēt to no zemes.
Dinamiskā pauze
“Viņi pacēla rokas un pakratīja - tie ir koki mežā.
Elkoņi saliekti, rokas kratītas - vējš nogāž lapas.
Pamājam ar rokām uz sāniem, gludi - putni lido mums pretī.
Mēs arī parādīsim, kā viņi nolaižas — viņu spārni ir salocīti atpakaļ.
Skolotāja vērš bērnu uzmanību uz molbertu, uz kura ir piestiprināts palags ar uzzīmētu celmu un zālīti pie tā. Aicina bērnus izrotāt koka celmu ar medus sēnēm un paslēpt piena sēņu saimi zālē zem kritušām lapām.
Sēņu izdalīšana bērniem dažādas formas un izmērs (medus sēnes un piena sēnes). Tas atgādina, ka lielas un mazas medus sēnes aug uz celmiem, un piena sēnes vislabāk ir meklēt zālē zem lapotnes. Bērni uzklāj līmi ar līmzīmuli, pēc tam pa vienam pielīmē sēnes uz kolektīva sastāva, pasakot, kur aug viņu sēne.
Darba beigās noslaukiet rokas ar salvetēm.
Relaksācija
Skolotājs stāsta bērniem:
- Cik jūs esat lielisks puisis, puiši! Lūk, cik daudz sēņu parādījās uz celma un zālē zem kritušajām lapām!
Atcerēsimies kopā ar jums:
- Kāds ir gada laiks?
- Ko viņi savāc grozos mežā rudenī?
- Kādas sēnes aug uz celmiem un zālē?
- Kāpēc jūs nevarat lasīt sēnes ar rokām?
Mūsu skaista kompozīcija Mēs to iekarināsim grupā, lai visi to varētu apbrīnot!


Pievienotie faili

Runas attīstība:

1. Labojiet dārzeņu nosaukumu.

Kognitīvā attīstība:

Fiziskā attīstība:

Priekšdarbs.

Skatīt dokumenta saturu
“Reiz bija dārzeņi” GCD kopsavilkums vidējā grupā, izmantojot mūsdienu izglītības tehnoloģijas”

“Reiz bija dārzeņi”

GCD kopsavilkums vidējā grupā, izmantojot mūsdienu izglītības tehnoloģijas:

Veselību taupoša tehnoloģija: ( dinamiska pauze(spēle ar kustību); pirkstu vingrošana; relaksācija); bērnu snieguma izmantošana dažādās telpiskā vide(uz paklāja, uz krēsliem, pie galda)

Spēļu tehnoloģija: didaktiskās spēles, vingrinājumi.

Pētniecības tehnoloģija: novērojumi; elementāra pieredze, modelēšana, eksperimentēšana.

Sociālā un komunikatīvā attīstība:

    Atbalstīt pirmsskolas vecuma bērnu vēlmi sazināties vienam ar otru un ar pieaugušajiem.

    Attīstiet bērnos uzvedības kultūru: nepārtrauciet runātāju, klausieties draugu.

Runas attīstība:

1. Labojiet dārzeņu nosaukumu.

2. Praktizējiet komponēšanu aprakstošs stāsts par dārzeņiem saskaņā ar piedāvāto plānu, diagrammu: Kas tas ir? Kur tas aug? Kāda forma, krāsa? Kā jūtas dārzenis? Kā tas garšo? Kāpēc cilvēkiem tas ir vajadzīgs? Ko mēs varam pagatavot?

3. Attīstīt taustes atmiņa; vizuālā uzmanība.

Kognitīvā attīstība:

1. Veicināt bērnu attīstību loģiskā domāšana, prasmes pētniecības aktivitātes.

2. Attīstīt spēju novērot, salīdzināt un izdarīt secinājumus.

3. Nostiprināt zināšanas par dārzeņiem un to ieguvumiem cilvēkiem.

Mākslinieciskā un estētiskā attīstība:

1. Attīstīt izpratni par mīklas, dzejoļa tekstu un korelēt to ar priekšmetiem un attēliem saturā.

2. Attīstīt pozitīvas emocijas: prieks, empātija, sajūsma.

Fiziskā attīstība:

1. Attīstīt runas koordināciju ar kustību.

2. Attīstīt smalkās motorikas rokas

3. Bērna psiholoģiskās labklājības un attīstības nodrošināšana.

Priekšdarbs.

Apgūstot pirkstu vingrošanu pēc Džuliana Tuvima dzejoļa “Dārzeņi”, aplūkojot dārzeņus, salīdzinot tos pēc krāsas, formas, garšas. Dārzeņu degustācija. Dārzeņu kontūru krāsošana. Skatīties multfilmu “Ēzelis dārznieks”, lasīt N. Podļesovas stāstu “Gļēvulis gurķis”. Klausoties mūziku P.I. Čaikovska "Gadalaiki".

Materiāls:

1. Mūzika P.I. Čaikovskis no albuma “Gadalaiki” “Oktobris”

2. Dabīgi dārzeņi spēlēšanai " Brīnišķīgs maisiņš»

3. Literatūra par dārzeņiem: dzejoļi, mīklas.

4. Šķīvji ar sasmalcinātiem dārzeņu gabaliņiem.

5. Dārzeņu bildes un fotogrāfijas.

6. Didaktiskā spēle “Savāc attēlu” “Ražas vākšana”

7. Plastilīns. Dēlis plastilīnam, kaudzes.

Kustēties kopīgas aktivitātes.

Laika organizēšana.

Klusi skan P.I. Čaikovskis no albuma “Gadalaiki” “Oktobris”. Bērni stāv aplī, centrā, uz paklāja, ir zaļa stīpa “gulta”. Tajā ir aploksnes ar norādēm par bērnu skaitu.

Puiši, paskatieties, dārza dobē ir daži burti. (Skolotājs paņem vienu no aploksnēm). Tas satur uzdevumu. Ir nepieciešams salikt veselumu no daļām. Spēle "Savāc attēlu" ( Bērni uz paklāja izmanto gabalus, lai izveidotu dārzeņa attēlu un nosauktu to)

Kā to var vienā vārdā nosaukt, savākto?

Kurš uzminēja, par ko mēs runāsim stundā?

Kādus citus dārzeņus jūs zināt?

Kur aug dārzeņi?

Galvenā daļa.

Bērni pārvietojas no paklāja uz krēsliem.

Spēle "Ražas novākšana"

Un tagad es parādīšu bildes, kurās attēloti dārzeņi, un jūs izdomāsit teikumu par to, kā šis dārzenis tiek vākts. (Izrauj burkānus; sagriež kāpostus; izrok kartupeļus, izrauj redīsus, nolasa gurķus, novāc kukurūzu utt.)

Puiši, ēzelis mums atnesa burvju maisu. Paskatīsimies, kas tajā ir. Mēs pārmaiņus pieskarsimies, atpazīsim un noņemsim no burvju soma kas tur ir paslēpts un noliek uz galda.

Spēle "Brīnišķīgā soma"(Bērni pa vienam uzmin dārzeņu pieskaroties, paļaujoties uz taustes sajūtas, izvelk no somas un noliec uz galda. Ja iespējams, paskaidrojiet, kā viņi uzminēja).

Stāsta rakstīšana par dārzeņiem.

Tagad katrs no jums paņems savu iecienīto dārzeņu un pastāstīs par to. Un karšu shēma (plāns) jums to palīdzēs. Kas tas ir? Kur tas aug? Kāda forma, krāsa? Kā jūtas dārzenis? Kā tas garšo? Kāpēc cilvēkiem tas ir vajadzīgs? Ko mēs varam pagatavot? ( Stāsta paraugs: Tie ir kartupeļi. Tas aug dārzā zemē. Viņi viņu izrok. Tas ir ovāls, brūns vai rozā. Uz tausti raupjš, ciets ar bedrītēm. Kartupeļus ēd cilvēki un izbaro dzīvniekiem. Varam pagatavot kartupeļu biezeni, kartupeļu rullīšus, pankūkas, liek dažādās zupās.)

Ieteicamie dārzeņi: burkāni, sīpoli, bietes, tomāti, gurķi, zirņi, cukini.

Un tagad mēs spēlēsim ļoti garšīgu spēli. Dārzeņu degustācija.

Spēle "Uzmini garšu" Bērni ar acis aizvērtas atpazīstiet dārzeņu pēc garšas.

Vai jūs zināt, kā dārzeņi ir noderīgi?

Ir pienācis laiks atpūsties un spēlēt ar pirkstiem.

Pirkstu vingrošana Y. Tuwim “Dārzeņi”:

Saimniece kādu dienu atnāca no tirgus,

Saimniece to atveda mājās no tirgus (Viņi staigā ar pirkstiem uz kājām.)

Kartupeļi, kāposti, burkāni,

Zirņi, pētersīļi un bietes. (Salieciet vienu pirkstu uz abām rokām.)

Ak! (Kokvilna.)

Šeit dārzeņi sāka strīdu uz galda -

Kurš ir labāks, garšīgāks un vajadzīgāks uz zemes: (Sitieni pārmaiņus ar dūrēm un plaukstām.)

Kartupeļi? Kāposti? Burkāns? Zirņi? Pētersīļi vai bietes? (Salieciet abu roku pirkstus.)

Ak! (Kokvilna.)

Tikmēr saimniece paņēma nazi

Un ar šo nazi viņi sāka cirst (klauvējiet pa labo plaukstu ar katras labās plaukstas malu.)

Kartupeļi, kāposti, burkāni (Saliekt pirkstus.)

Zirņi, pētersīļi un bietes.

Ak! (Kokvilna.)

Pārklāts ar vāku, piesmakušā katlā

Vārīts, vārīts verdošā ūdenī: (Pārmaiņus nosedziet dūri ar plaukstu, tagad labajā, tagad kreisajā pusē).

Kartupeļi, kāposti, burkāni,

Zirņi, pētersīļi un bietes. (Salieciet pirkstus.)

Ak! (Kokvilna.)

Un dārzeņu zupa sanāca tīri laba! (Labās plaukstas apļveida kustība uz vēdera).

Spēle Saki vārdu.

Spēles gaita: skolotājs lasa tekstu, bērni min.

Raža nogatavojās visu vasaru, uzmini ko:

Te pavasarī bija tukša, vasarā... (kāposti) auga.

Karstajā saulē izžuvis un plīst no pākstīm...(zirņi)

Un šajā dārza dobē zaļie viltīgie, jauni...(gurķi) spēlēja paslēpes.

Spīdēja saule, lai zaļums būtu gaišāks... (dilles).

Mēs savācam ļoti lielus... (kartupeļus) grozā.

Zeme slapja no lietus - ej ārā, treknais... (bietes).

No zemes - pie priekšpuses velkam sulīgu... (burkānu).

Mazdēls palīdz vectēvam - savāc ... (sīpolus) no dobēm.

Vectēvs jautā Fedjuškai: - Savāc vēl... (pētersīļi).

Tas ir apaļš un gluds, ja iekost, tas ir salds, tas ir stingri iekārtojies dārza dobē... (rāceņi)

Viņš liks raudāt visiem apkārtējiem, lai arī viņš nav cīnītājs, bet... (paklanās).

Ticiet vai nē, mēs nākam no Amerikas, un pasakā mēs esam seniori, dārzā ... (tomāti).

Viņš ir no ķirbju šķirnes, visu dienu guļ uz sāniem,

Kā zaļš koka baļķis ar nosaukumu...(cukini).

Spēle ar kustību “Ēzelis”.

(Bērni stāv apaļā dejā. Aplī ir stīpa. Zaļā krāsa(dārzu dārzs), stīpā ir manekeni vai dabiskie dārzeņi atbilstoši bērnu skaitam, ēzeļa rotaļlieta)

Vai dārzā, vai sakņu dārzā

Ivana ēzelis klīst (bērni, sadevušies rokās, iet pa apli pa labi)

Izvēlas, izvēlas,

Viņš nezina, ko ēst vispirms (viņi apstājas, izpleš rokas uz sāniem, paceļ plecus)

Pa kreisi - bietes, pa labi - rutabaga,

Kreisajā pusē ir ķirbis, labajā pusē ir dzērvene (kreisās (labās) rokas ņem uz sāniem):

Zemāk ir svaiga zāle (tupus, izstiepjot rokas uz priekšu)

Uz augšu ir sulīgi topi. (pacelties uz pirkstiem, rokas uz augšu)

Palīdzēsim Ēzelim novākt ražu. Es uzdošu mīklu, un jūs uzminēsit (izmantojot mīklu kartīti par dārzeņiem)

Bērni min mīklas, bērns, kurš uzminēja, paņem dārzeņu un ieliek grozā, sakot: "Es nocēlu baklažānu... Es izraku kartupeli..."

Dārzeņu modelēšana no plastilīna.

- Tagad mēs sēdēsim pie galdiem, un katrs no jums veidos jebkuru dārzeņu. Neaizmirstiet izvēlēties vēlamo krāsu lai katrs var uzminēt, kuram kāds dārzenis ir. Bērnu darba novērtējums. Noformētos dārzeņus liek uz šķīvja.

Nodarbības kopsavilkums.

Tas ir viss! Lai arī bijām noguruši, novācām visu ražu! Atcerēsimies, par ko runājām stundā un kādas spēles spēlējām.


Tops