2 jaunesniųjų piešimo klasių santrauka. Piešimo pamokos antroje jaunesniųjų grupėje santrauka „Gražus dryžuotas kilimėlis

Tikslas: Išmokti brėžti horizontalias linijas, įtvirtinti gebėjimą taisyklingai laikyti teptuką, fiksuoti spalvas: mėlyną ir raudoną, lavinti estetiniai jausmai.

žodyno darbas: Horizontalios linijos, ilgos, iš kairės į dešinę.

Įranga: popieriaus lapai, teptukai kiekvienam vaikui, dažai (mėlyni, raudoni), šluostės pagal vaikų skaičių, žaislas - meškiukas.

Demonstracinė medžiaga: kilimėlio pavyzdys.
Ankstesnis darbas: kalbėtis su vaikais apie kilimėlį, netikėtumo akimirka.
Vaikų organizavimas: Pamoka vyksta prie stalo.

Pamokos eiga

Organizavimo laikas: pasibelsti į duris.

Pedagogas: kažkas į mus beldžiasi.
Pažiūrėkite, vaikinai, kas atėjo pas mus?
Teisingai, tai lokys. Ir lokys pas mus atėjo ne be priežasties. Meška man į ausį pasakė, kad nori, kad nupieštum jam kilimėlį. Mėgsta gulėti ant kilimėlio, bet jo neturi. Jis labai apsidžiaugs, jei padovanosite dažytą kilimėlį. Meškiukas mėgsta įvairius kilimėlius, bet labai nori dryžuoto. Šiandien nupiešime meškučiui dryžuotą kilimėlį. Vaikinai, padovanokime lokiui kilimėlį?

Vaikų atsakymai

Pedagogas: tu, Mišenka, atsisėsk, atsisėsk ant kėdės, o aš vaikinams parodysiu, kokį kilimėlį nupiešime. Pažiūrėk, ką laikau rankose, nutapiau kilimėlį. Pažiūrėkite, kokios ilgos, horizontalios linijos. Paimkite šepetį į dešinė ranka ir parodykite, kaip teisingai jį laikyti. Pakelkite dešinę ranką aukštyn, kaip ir aš, ir nubrėžkite horizontalią ilgą liniją ore iš kairės į dešinę. Kartok paskui mane. Puiku, vaikinai, elgiatės teisingai.
Ant stalo visi turi po popieriaus lapą, stiklainius mėlynų ir raudonų dažų, audeklą.

Pedagogas: Vaikinai, pradėkime piešti, aš jums padėsiu. Kas teisingai piešia, pažiūrės lokys. Panardinkite teptuką į raudonus dažus ir nubrėžkite tiesią liniją iš kairės į dešinę, nuo vieno lapo krašto iki kito lapo krašto. Kartok paskui mane. Atsitraukite kaip aš ir braukite kitu žemiau horizontali linija. Dabar nuplaukite šepetį ir paimkite mėlyni dažai. Tarp raudonų juostelių nubrėžkite horizontalią mėlyną liniją. Pieškite tvarkingai, gražiai, kad lokiui patiktų kilimėlis. Pakaitomis raudona ir mėlynos juostelės, iki lapo pabaigos. Darbo pabaigoje šepetėlį kruopščiai išskalaukite, nepalikite jo stiklainyje.

Darbo metu kreipiuosi į vaikus, kuriems sunku piešti ir taikyti „pasyvaus piešimo“ techniką, duodu nurodymus, padrąsinu.

Pedagogas: Na, tai baigta. Padėkite šepečius, pakilkite nuo stalų, pakelkite rankas į viršų, sulenkite ir atlenkite pirštus:

Dažytas, dažytas
Mūsų pirštai pavargę
Mes šiek tiek pailsėsime
Ir pažaiskime visi su meška.

Pedagogas: Puiku vaikinai!
Mūsų darbai truputį apdžiūvo, imkim ir eikime atiduoti meškiukui.
Meška sako, kad kilimėliai labai gražūs, jam labai patinka, paima visus ir padovanoja draugams miške.
Šiandien pamokoje visi buvote puikūs, visi bandė ir nupiešė gražius, dryžuotus kilimėlius.

Pamoka baigta.

mokytojas MBOU Astrachanė "NShDS Nr. 97"

Astrachanės miestas, Rusija

Vardas:
Nominacija: Darželis, Užsiėmimų suvestinės, GCD, veikla, 2 jaunesniųjų grupė

Pareigos: auklėtoja
Darbo vieta: MA DOU CRR darželis Nr. 66 Nr. Teremok "
Vieta: Belgorodas

Atviros laidos santrauka švietėjiška veikla
antrajame jaunesnioji grupė pagal programą „Vaikystė“

Edukacinė sritis:"Meninė kūryba"

Edukacinės veiklos rūšis: Piešimas.

Tema:Į pievelę išėjo smalsūs viščiukai.

Tikslas: Sukurkite vaizdingą vištienos mįslės versiją.

Užduotys:

1. Meninės ir vizualinės užduoties sprendimo paieškos atmosferos sukūrimas (vaizduojamų objektų formos analizė, siekiant atpažinti bendrą ir specifinį vištos ir kiaulpienės atvaizduose);

2. Anksčiau įgytų darbo su teptuku (su kieta ir minkšta krūva) ir guašu įgūdžių ir gebėjimų įtvirtinimas (naudojant techniką: „bakstyti“, „klijuoti“); galimybė pasirinkti tinkamas spalvas savo piešiniui;

3. Klausos raida ir vizualinis suvokimas, smulkioji pirštų motorika, orientacija erdvėje; skatinimas ir palaikymas kalbos veikla kiekvienas vaikas;

4. Sukelti norą padėti žaidimo veikėjui, išreikštą veiksmu; ugdyti džiaugsmo jausmą iš piešimo proceso ir rezultato – prisidedant prie pasakos-žaidimo situacijos herojų.

Metodai ir technikos Raktažodžiai: meninis žodis, muzikos klausymasis, netikėtumo akimirka, motorinės kalbos lavinimas, bendravimo žaidimas komentavimas piešimas, analizė, patikslinimas, individuali pagalba.

Medžiagos ir įranga: žaislas vištiena, demonstracinė medžiaga: „Kiaulpienės žydi“, „Viščiukai vaikšto“, spausdinimo drobė, tamsinti popieriaus lapai šviesiai žalios spalvos½ A4 (su apskritimų atvaizdu: mažas kampuose, didelis centre), guašas paletėje: raudona, geltona, žalia, juoda; šepečiai: šereliai Nr.3, "ponis" Nr.3; servetėlės ​​šepečiams, vandens indai, aliejai stalams, dainos „Viščiukas išėjo pasivaikščioti“ garso įrašai, flangrafas, molbertas, magnetofonas, temų paveikslėliai flangrafui.

parengiamieji darbai: nagrinėja ir kalbasi apie paveikslą „Višta su vištomis“, mįslių apie pavasarį, paukščius spėjimas, žydinčių kiaulpienių stebėjimas, piešimas tema: „Kiaulpienė nešioja geltoną sarafaną“, dainuojama A. Filippenko daina „Viščiukai“.

Bendra edukacinės veiklos trukmė: 15 min.

I. Įvadinė dalis 2 min.

1. Kalbos ir motorikos lavinimas „Saulė“ – 1 min.

2. netikėtumo akimirka „Pestrushka višta“ – 1 min.

II. Pažintinė dalis – 4 min.

1. Improvizacinis žaidimas „Viščiukas išėjo pasivaikščioti“ - 1 min. 50 sek.

2. Iliustracijų svarstymas, pokalbis apie jų turinį - 2 min.

3. Žaidimo motyvacija produktyvią veiklą– 30 sek.

III. Praktinė dalis – 7 min.

1. Vaizdingos mįslės apie vištą varianto kūrimas (komentarinis piešinys) - 6 min.30 sek.

2. Pirštų žaidimas „Viščiukai“ – 30 sek.

IV. Paskutinė dalis:

Bendros kompozicijos sudarymas ant spausdinimo drobės - 2 min.

Pamokos eiga.

  1. Įžanginė dalis.

Mokytoja su vaikais įeina į grupę, pasisveikina su svečiais ir sustoja į ratą. Kalbos mokymas vykdomas:

Pratimas „Saulė“ (E. Makshantseva)

Taip kyla saulė – lėtai kelkite rankas aukštyn

Aukščiau, aukščiau, aukščiau!

Naktį saulė nusileis - Lėtai nuleiskite rankas

Žemyn, žemyn, žemyn.

Gerai Gerai. "Žibintai"

Saulė juokiasi

O po saule visi linksmai dainuoja... ...plodami rankomis.

Mokytojas. Taigi atėjo pavasaris: saulė švelniai šildo, žolė žalia, medžiai žydi. Ir naminiai paukščiai turi kūdikių. Višta turi viščiukus, antis – ančiukus, žąsis – žąsiukus, o kalakutas – kalakutų viščiukus. Teisingai, vaikinai. Jie labai juokingi ir, kaip ir visi maži vaikai, tokie juokingi ir smalsūs (mokytojas deda dalykines nuotraukas ant flanegrafo)

(Mokytojas išima žaislą - vištą)

Pavasarį mama turi kvolių

Kūdikiai išsirito.

Vienas viščiukas, du viščiukas,

Trys keturi penki.

Suskaičiavau visas viščiukus:

— Ko-ko-ko! Atėjo laikas vaikščioti.

(Mokytojas skaito eilėraštį ir žaidžia siužetą su vaikais - paliečia kiekvieną vaiką žaislu)

  1. Kognityvinė dalis

Mokytojas: Vaikinai, parodykime, kaip viščiukas vaikščiojo su vištomis pievoje.

Laikymas improvizaciniai žaidimai pagal dainos „Viščiukas išėjo pasivaikščioti“ siužetą (skambant dainos melodijai)

Vištiena išėjo pasivaikščioti, čiupti šviežios žolės, o už jos vaikinai – geltonos vištos (vaikai imituoja pasivaikščiojimą – laisvas ėjimas).

Bendradarbiauti, bendradarbiauti, neik toli! Irkluokite letenomis – ieškokite grūdelių (vaikai imituoja viščiukų judėjimą).

Jie valgė riebų vabalą, slieką (glostydami pilvą pagal laikrodžio rodyklę dešine ir kaire ranka).

Išgerk šiek tiek vandens – visas lovis! (kūno pakreipimas į priekį, rankos atloštos).

(Vaikai kviečiami prisėsti ant kilimo)

Mokytojas:(žaidimo veikėjo požiūriu): Ko-ko-ko! Vis žiūriu toli, bet nematau viščiukų! Pievoje aplinkui geltona! (mokytoja demonstruoja iliustraciją „Kiaulpienės žydi“). Staiga matau: „Geltona kiaulpienė vaikšto ant žolės, geltona kiaulpienė peša grūdus. Kur mano vištos?

Mokytojas: Vaikinai, įminkime šią mįslę. Kiaulpienės neįprastas vištienos susitiko. Jis geltonas ir purus. Jis gali vaikščioti, todėl turi kojas. Jis peša grūdus, vadinasi, turi snapą. Kas tai per kiaulpienė? (vaikų atsakymai)

Teisingai, tai vištiena! (mokytoja atskleidžia iliustraciją „Viščiukai vaikšto“). Dabar pažiūrėkime, kas bendro tarp vištienos ir kiaulpienės? (geltona, pūkuota, apvali). Ir kuo jie skiriasi? (Viščiukas turi kojas, snapas - jie raudoni. Kiaulpienė turi stiebą ir lapus - jie žali).

mokytojas(pirmojo simbolio vardu):

Smalsūs viščiukai

Kuris pabėgo

Vienas sutiko kirminą

Ir dar viena klaida.

Trečias paukštis pamatė

Ir pakėlė galvą aukštyn

Ko-ko-ko! Nebėk nuo manęs!

Reikia pasivaikščioti.

(Mokytoja, vedanti žaislą, imituojantį viščiukų paiešką spausdinimo drobėje-pievoje)

mokytojas: Vaikinai, suraskime viščiukų, kurie į viską įkiša snapą ir pabėga, rasime tarp kiaulpienių. Mes juos piešime. Hen-Ryaba iškart atpažįsta atsakymą į juokingą mįslę!

Straipsnio pavadinimas:
  1. Praktinė dalis

Mokytojas išdalija vaikams tamsinto popieriaus lapus (su apskritimų kontūrais) nuo spausdinimo drobės, o vaikai susėda prie stalų.

mokytojas: Pievoje žydi maži kiaulpienių apskritimai - atverkime joms žiedlapius. Kiaulpienės turi daug geltonų žiedlapių – kietu teptuku nupieškime purius geltonus rutuliukus. Teptuką laikome vertikaliai ir jis linksmai šokinėja ratu – kairėje viršutiniame kampe, o dabar viršutiniame dešiniajame kampe, lapo apačioje esančiuose kampuose.

Bet lapo centre didelį apskritimą paverčiame vištiena. Jis mūsų piešinyje – pagrindinis, didelis. Vištiena – užuomina juokingos mįslės. Geltona ir pūkuota!

Kietas šepetys veikė ilgai – pavargo. Nuplauk ją ir paguldyk ant servetėlės, vaikinai!

O mums laikas ištiesti pirštus ir žaisti žaidimą:

(Atliekant pirštų žaidimas„Viščiukai“):

Jaunikliai vaikščiojo pievoje,

Jaunikliai ieškojo grūdų

(vaikai beldžiasi rodomieji pirštai ant stalo (lėtai bakstelėkite)

Raktas-raktas, raktas-raktas

Taigi nuskinu grūdus

(Rankų alkūnės yra ant stalo, vaikai sujungia pirštus tuo pačiu ritmu - nykščiu ir smiliumi ant abiejų rankų)

Maša išėjo į kelią,

Viščiukus sutrupinau.

Klyu-klyu-klyu-klyu, klyu-klyu-klyu

(vaikai greitai baksnoja rodomuoju pirštu į stalą)

O dabar, vaikeli, plonu ir minkštu šepetėliu nupiešime viščiukų letenėles ir snapą. Letenos ir snapas raudoni? Kokios spalvos yra kiaulpienės lapai ir stiebai? Teisingai, žalia. Šepetys išplauti ir žali dažai panardintas. Teptuku tepame lapą daug kartų – kiaulpienė turi daug lapelių. Koks grožis! Bet viščiukai to nemato! Ko reikia norint nupiešti viščiuką? Žinoma, akys yra juodi taškai. Viščiukai ne tik vaikšto, bet ir ieško maisto. Kuo šeriame viščiukus? (grūdai, kirminai, vabzdžiai).

mokytojas(žaidimo veikėjo požiūriu): Ko-ko-ko, ko-ko-ko! Mums laikas namo! Artėja audra! Susiburkite vaikai! Kur mano vištos – smalsūs vaikai.

  1. Baigiamoji dalis.

Vaikai pateikia savo paveikslus mokytojui, mokytojas parodo juos ant spausdinimo drobės.

mokytojas(žaidimo veikėjo požiūriu): O, koks grožis! Aš matau savo viščiukus! Apvalūs geltoni gumuliukai! (mokytoja pasiūlo papasakoti, kokios vištos ir ką jos veikia)

Nagi, vaikinai, jūs pavirsite į mažą pūkuotą juokingi viščiukai ir eiti pasivaikščioti? (Vaikai sutinka. Mokytoja duoda vaikams medalionus-viščiukus).

Naudotos knygos:

1. Lukina O.I. Ir trypti kojomis, ir spragtelėti pirštais...// Ikimokyklinis ugdymas. №2, 1999

2. M.Yu. Kartušina. Logoritmas vaikams: Scenarijai užsiėmimams su 3-4 metų vaikais. - M .: TC sfera, 2004 m.

3. Koroleva T.V. Piešiame ir mokomės: piešimo užsiėmimų vaikams tezės ml.doshk. amžiaus / T.V. Koroleva. - M.: Humanitarinės leidybos centras VLADOS, 2008 m.

Planavimas II jaunių grupėje pagal T.S. Komarova su I.A. elementais. Lykova

(Remiantis ikimokyklinio ugdymo įstaigoje vykdoma „Ugdymo ir lavinimo programa“, redagavo M.A. Vasiljeva, V.V. Gerbova, T.S. Komarova, 2005 m.)

Pakvieskite vaikus piešiniais perteikti aplinkinių objektų ir gamtos grožį (mėlynas dangus su baltais debesimis; įvairiaspalviai lapai krentantys ant žemės; snaigės krentančios ant žemės ir pan.).

Toliau mokykitės, kaip taisyklingai laikyti pieštuką, flomasterį, valyti šepetėliu neįtempiant raumenų ir stipriai nespaudžiant pirštų; pasiekti laisvas judėjimas rankos pieštuku ir teptuku piešimo procese. Norėdami išmokyti surinkti dažus ant teptuko: švelniai pamerkite juos su visa krūva į dažų indelį, lengvai paliesdami krūvą pašalinkite dažų perteklių nuo stiklainio krašto, gerai nuplaukite teptuką prieš rinkdami dažus kitokia spalva. Išmokykite nusausintą šepetį išdžiovinti ant minkšto audinio ar popierinio rankšluosčio.

Įtvirtinti žinias apie spalvų pavadinimus (raudona, mėlyna, žalia, geltona, balta, juoda), supažindinti su atspalviais (rožinė, mėlyna, pilka). Atkreipkite vaikų dėmesį į spalvų, atitinkančių vaizduojamą objektą, pasirinkimą.

Įtraukite vaikus į dekoratyvinė veikla: išmokite Dymkovo raštais dekoruoti mokytojos iškirptų žaislų (paukštis, ožka, arklys ir kt.), daiktų (lėkštė, kumštinės pirštinės) siluetus.

Išmokyti ritmiškai piešti linijas, potėpius, dėmes, potėpius (lapai krenta nuo medžių, lyja, „sniegas, sniegas sukasi, visa gatvė balta“, „lietus, lietus, lašas, lašas, lašas ...“ ir kt.).

Išmok pavaizduoti nesudėtingus daiktus, brėžti tiesias linijas (trumpas, ilgas) įvairiomis kryptimis, jas kirsti (juostelės, kaspinai, takeliai, tvora, languota nosinė ir kt.). Nukreipkite vaikus į daiktų vaizdą skirtingos formos(apvalinti, stačiakampiai) ir objektai, sudaryti iš įvairių formų ir linijų derinio (roly-poly sniego senelis, vištiena, vežimėlis, priekaba ir kt.).

Ugdykite gebėjimą kurti paprastą siužetinės kompozicijos, atkartojant vieno objekto vaizdą (mūsų apylinkėse eglutės, vaikšto būgniniai) arba vaizduojantys įvairius daiktus, vabzdžius ir pan. (žolėse ropoja vabzdžiai ir kirminai; meduolis rieda takeliu ir pan.). Išmokykite vaikus išdėstyti vaizdus visame lape.

Pagrindinė literatūra:

1. Komarova T.S. Klasės skirtos vizualinė veikla antroje jaunių grupėje darželis. Klasių santraukos. - M .: Mozaika - sintezė, 2009. - 96 p.

(22 pamokos iš 35 ≈ 63%)

2. Lykova I.A. Vaizdinė veikla darželyje: planavimas, klasės užrašai, Gairės. Jaunimo grupė. - M .: "KARAPUZ - DIDAKTIKA", 2008. - 144 p.

(13 pamokų iš 35 ≈ 37 %)

Pamokų skaičius:35

Iki metų pabaigos vaikai gali:

ü Žinoti ir įvardinti medžiagas, kuriomis galima piešti; programos apibrėžtos spalvos; liaudies žaislai (matryoshka Dymkovo žaislas).

ü Vaizduoti atskirus objektus, kurių sudėtis paprasta ir nesudėtinga turinio siužetuose.

ü Pasirinkite spalvas, atitinkančias vaizduojamus objektus.

ü Teisingai naudokite pieštukus, flomasterius, teptukus ir dažus.

Pateikė: Komarova T.S. Dailės užsiėmimai darželio antroje jaunesniojoje grupėje. Klasių santraukos. - M .: Mozaika - sintezė, 2009. - p. 7-9.


rugsėjis

I savaite

1-oji pamoka

Pamokos tema : « Mano linksmas skambantis kamuolys» - piešimo tema, diagnostika.

Programos turinys : sukelti susidomėjimą piešti žaislus. Formuoti gebėjimą pavaizduoti apvalius spalvotus daiktus (rutulį). Išmokite uždaryti liniją į žiedą, padalinkite apskritimą į dvi dalis ir pieškite, kartodami nupieštos figūros kontūrus. Praktikuokite piešimo guašu dažais techniką. Lavinti akį, koordinaciją sistemoje „akis – ranka“.

parengiamieji darbai : lauko žaidimai ir pratimai su kamuoliais (riedėjimas, metimas dviem rankomis iš apačios ir iš krūtinės, perdavimas iš rankų į rankas). Įvairių kamuoliukų apžiūra ir apžiūra lytėjimo pojūtis, formos ir spalvų suvokimas.

Pamokos eiga : cm. Lykova I.A. Vaizdinė veikla darželyje: planavimas, klasės užrašai, gairės. Jaunimo grupė. - M .: "KARAPUZ - DIDAKTIKA", 2006. - p. 18-19.

Medžiaga pamokai: vaikams: kvadratiniai popieriaus lapai skirtingo dydžio(neprivaloma) - 15x15, 20x20, 25x25 cm; Kartoniniai apskritimai formai tirti; guašo dažai(po dvi spalvas kiekvienam vaikui); šepečiai, indeliai su vandeniu; medžiaginės servetėlės ​​džiovinimui. Pas mokytoją: tuščias popieriaus lapas kvadrato forma ne mažiau 25x25 cm; puslankių poros spalvų deriniams (mėlyna + raudona, mėlyna + geltona, žalia + oranžinė ir kt.) parodyti, teptukas, stiklinė vandens, servetėlė, kartono apskritimas, dvispalviai rutuliai.

Aš I savaitę

2 pamoka

Pamokos tema : " Lyja " .

Programos turinys : išmokyti vaikus perteikti įspūdžius apie aplinkinis gyvenimas, pieškite trumpus potėpius ir linijas, taisyklingai laikykite pieštuką, pamatykite reiškinio vaizdą piešinyje. Ugdykite norą piešti.

parengiamieji darbai : stebėjimų metu Pasivaikščiojimų pavadinimas. Dainuoja dainą apie lietų.

Pamokos eiga : cm. Komarova T.S. Vaizdinės veiklos užsiėmimai darželyje: Knyga. vaikų mokytojui sodas. - 3 leidimas, pataisytas. ir papildomas - M.: Švietimas, 1991. - p.11 - 12. (. Lykova I.A. Vaizdinė veikla darželyje: planavimas, klasės užrašai, gairės. Jaunimo grupė. - M .: "KARAPUZ - DIDAKTIKA", 2006. - p. 50-51.)

Medžiaga pamokai: pieštukai mėlynos spalvos, popieriaus dydis ½ kraštovaizdžio lapas.

I II savaitė

3 pamoka

Pamokos tema : « Spalvoti pieštukai» .

Programos turinys : mokykite vaikus brėžti linijas iš viršaus į apačią, stenkitės jas brėžti tiesiai, nesustodami. Norėdami sužinoti, kaip surinkti dažus ant teptuko, pamerkite jį su visa krūva į dažus, pašalinkite papildomą lašą, nuplaukite teptuką vandenyje, nusausinkite jį lengvai paliesdami ant audinio. Tęskite gėlių pristatymą. Ugdykite estetinį suvokimą.

Pamokos eiga : cm. Komarova T.S. Vaizdinės veiklos užsiėmimai darželyje: Knyga. vaikų mokytojui sodas. - 3 leidimas, pataisytas. ir papildomas - M.: Švietimas, 1991. - p.13.

Medžiaga pamokai: ½ kraštovaizdžio lapo dydžio popierius. Keturių spalvų guašo dažai (ant skirtingos lentelės dvi spalvos skirtingu deriniu, bet gražiai sujungtos).

I V savaitė

Pamoka numeris 4

Pamokos tema : « Gražus dryžuotas kilimėlis» .

Programos turinys : mokyti vaikus brėžti linijas iš kairės į dešinę, šepetėliu neatskiriamai vesti išilgai krūvos; gerai pasiimti dažus ant teptuko, gerai nuplauti teptuką; pieškite kitais dažais atsargiai, nesikreipdami į tas vietas, kur jau buvo nudažyti. Ugdykite spalvų suvokimą, įtvirtinkite žinias apie spalvą.

parengiamieji darbai : didaktiniuose žaidimuose patikslinti žinias apie spalvas. Apsvarstykite gražius dryžuotus audinius, takus, nosines.

Pamokos eiga : cm. Komarova T.S. Vaizdinės veiklos užsiėmimai darželyje: Knyga. vaikų mokytojui sodas. - 3 leidimas, pataisytas. ir papildomas - M .: Švietimas, 1991. - p.14.

Medžiaga pamokai: kvadratinio popieriaus lapai. Dryžuotų kilimėlių raštai. Kiekvienas stalas turi du skirtingus, gerai derančius dažus; indeliai vandens, medžiaginiai skudurai, šepetys.

Spalio mėn

I savaite

Pamoka numeris 5

Pamokos tema : « spalvoti rutuliai» .

Programos turinys : išmokyti vaikus brėžti ištisines linijas sukamaisiais judesiais, nepakeliant pieštuko nuo popieriaus; teisingai laikykite; piešdami naudokite pieštukus skirtinga spalva.

parengiamieji darbai : dalykų pažinimas apvali forma, skirtingų spalvų žaidimų eigoje.

Pamokos eiga : cm. Komarova T.S. Vaizdinės veiklos užsiėmimai darželyje: Knyga. vaikų mokytojui sodas. - 3 leidimas, pataisytas. ir papildomas - M .: Švietimas, 1991. - p. penkiolika.

Medžiaga pamokai: spalvoti pieštukai arba spalvotos kreidelės, peizažinis popieriaus lapas.

Aš I savaitę

6 pamoka

Pamokos tema : "Žiedai" .

Programos turinys : išmokyti vaikus taisyklingai laikyti pieštuką, piešinyje perteikti apvalią formą, lavinti sukamąjį rankos judesį. Išmokite naudoti įvairių spalvų pieštukus. Ugdykite spalvų suvokimą. Stiprinti žinias apie spalvas.

parengiamieji darbai : Tęsti pažintį su apvaliais daiktais, skirtingomis spalvomis žaidimų procese.

Pamokos eiga : cm. Komarova T.S. Vaizdinės veiklos užsiėmimai darželyje: Knyga. vaikų mokytojui sodas. - 3 leidimas, pataisytas. ir papildomas - M .: Švietimas, 1991. - p. 16.

Medžiaga pamokai: spalvoti pieštukai, apvalūs popieriaus lapai 20x20 cm.

I II savaitė

Pamoka numeris 7

Pamokos tema : « geltoni lapai skrenda» - dekoratyvinis piešinys.

Programos turinys : išmokite taisyklingai laikyti teptuką, įmerkite visą krūvą į dažus, pašalinkite papildomą lašą ant stiklainio krašto; pavaizduoti lankstinukus, teptuku su visa krūva užtepdami ant popieriaus ir, jei reikia, panardindami jį į dažus. Išmokite atpažinti ir teisingai pavadinti geltoną spalvą. Ugdykite estetinį suvokimą. Sukurkite sąlygas meniniam eksperimentavimui: parodykite galimybę gauti oranžinė spalva maišant geltoną su raudona; atkreipkite dėmesį į nupieštų lapų dydžio priklausomybę nuo šepečio dydžio. Ugdykite spalvų ir ritmo pojūtį. Ugdyti susidomėjimą ryškiais, gražiais gamtos reiškiniais, norą perteikti savo įspūdžius piešinyje.

parengiamieji darbai : vaikų supažindinimas su rudens reiškiniais: pagelsta ir krenta lapai, tampa drumsta ir lietinga; žmonės renka daržoves ir vaisius. Dailės kūrinių skaitymas, pasakojimas, dainavimas (rudeninės dainelės klausymas). Žaidimai su rudeniniais lapais, puokščių darymas. Didaktinis žaidimas"Iš kokio medžio yra lapas?"

Pamokos eiga : cm. 1. Komarova T.S. Vaizdinės veiklos užsiėmimai darželyje: Knyga. vaikų mokytojui sodas. - 3 leidimas, pataisytas. ir papildomas - M .: Švietimas, 1991. - 14 - 15 p. 2. Lykova I.A. Vaizdinė veikla darželyje: planavimas, klasės užrašai, gairės. Jaunimo grupė. - M .: "KARAPUZ - DIDAKTIKA", 2006. - p. 42-43.

Medžiaga pamokai: popieriaus lapai (1/2 gulsčiojo lapo) mėlyna spalva, geltoni ir raudoni guašo dažai, paletės ar plastikiniai dangteliai eksperimentuoti su spalvomis, dviejų dydžių teptukai, indeliai vandens, popierinės ir medžiaginės servetėlės. Gražūs įvairių spalvų ir dydžių rudeniniai lapai, surinkti pasivaikščiojant.

I V savaitė

8 pamoka

Pamokos tema : « Uoga po uogos» - piešimas pirštais.

Programos turinys : išmokyti vaikus kurti ritmiškas kompozicijas „Uogos ant krūmų“. Parodykite galimybę derinti vizualines technikas: piešti šakeles spalvotais pieštukais ir uogas pirštais (nebūtina). Ugdykite ritmo ir kompozicijos pojūtį. Ugdyti domėjimąsi gamta ir ryškių įspūdžių (reprezentacijų) rodymą piešinyje.

parengiamieji darbai : uogų lipdymas modeliavimo pamokoje. Uogų vaizdų tyrimas nuotraukose, nuotraukose. Didaktinis pratimas „Uoga prie uogos“, siekiant lavinti ritmo jausmą – uogų ar jų pakaitalų atvaizdų (įvairių spalvų apskritimų) dėliojimas tam tikra tvarka, pvz.: 1) viena raudona – viena žalia; 2) dvi raudonos - viena geltona ...

Pamokos eiga : cm. Lykova I.A. Vaizdinė veikla darželyje: planavimas, klasės užrašai, gairės. Jaunimo grupė. - M .: "KARAPUZ - DIDAKTIKA", 2006. - p. 30-31.

Medžiaga pamokai: vaikams: balto arba šviesiai mėlyno popieriaus lapai, guašiniai dažai dangteliais (2 kontrastingos spalvos - raudona ir žalia), spalvoti pieštukai arba flomasteriai, popierinės ir medžiaginės servetėlės. Pas mokytoją: kompozicijos „Uogos ant krūmų“ variantai, balto arba mėlyno popieriaus lapas, flomasteris; flanelgrafas arba magnetinė lenta ir raudonos bei žalios spalvos apskritimų rinkinys.

lapkritis

I savaite

9 pamoka

Pamokos tema : Sveika, sveika! » - piešimas vatos tamponais.

Programos turinys : mokykite vaikus pavaizduoti debesį ir krušą su vatos pumpurais, pasikeitus spalvai ir dėmių išsidėstymo dažnumui (dėmės ant debesies yra arti viena kitos, kruša danguje retesnė, su tarpeliais). Parodykite ryšį tarp vaizdo prigimties ir meninės bei vaizdinės raiškos priemonių. Ugdykite spalvų ir ritmo pojūtį.

parengiamieji darbai : pokalbis apie sezoninius reiškinius ir skirtingi tipai krituliai (lietus, sniegas, kruša). G. Ciferovo pasakos „Grad“ (I.A.Lykova, p. 48) skaitymas.

Pamokos eiga : cm. Lykova I.A. Vaizdinė veikla darželyje: planavimas, klasės užrašai, gairės. Jaunimo grupė. - M .: "KARAPUZ - DIDAKTIKA", 2006. - p. 48-49.

Medžiaga pamokai: mėlyno popieriaus lapai krapštukai, guašo mėlyna ir balta spalva, popierinės ir medžiaginės servetėlės, puodeliai vandens. Kintami pavyzdžiai, paaiškinantys techniką.

Aš I savaitę

10 pamoka

Pamokos tema : « gražūs balionai» .

Programos turinys : toliau mokykite vaikus piešti apvalius daiktus. Išmokite taisyklingai laikyti pieštuką, piešdami naudokite skirtingų spalvų pieštukus. Ugdykite susidomėjimą piešimu.

parengiamieji darbai : salės, grupės kambario šventinės puošybos pastebėjimai.

Pamokos eiga : cm. Komarova T.S. Vaizdinės veiklos užsiėmimai darželyje: Knyga. vaikų mokytojui sodas. - 3 leidimas, pataisytas. ir papildomas - M .: Švietimas, 1991. - p. aštuoniolika.

Medžiaga pamokai: spalvoti pieštukai (visa dėžutė), kraštovaizdžio popieriaus lapas.

I II savaitė

11 pamoka

Pamokos tema : « Šimtakojis parduotuvėje (mandagus pokalbis)» .

Programos turinys : išmokite braižyti sudėtingų formų vaizdus pagal banguotas linijas, derinti popieriaus lapo (fono) ir numatomo vaizdo proporcijas. Ugdyti gebėjimą suvokti spalvą ir formą kaip pagrindines meninės raiškos priemones.

parengiamieji darbai : plastikinių šimtalapio atvaizdų kūrimas iš popieriaus ir plastilino. Žodyno darbas: žodžių „ilgas – trumpas“ reikšmės patikslinimas.

Pamokos eiga : cm. Lykova I.A. Vaizdinė veikla darželyje: planavimas, klasės užrašai, gairės. Jaunimo grupė. - M .: "KARAPUZ - DIDAKTIKA", 2006. - p. 58-59.

Medžiaga pamokai: ilgi mėlynos, geltonos ir šviesios spalvos lapai arba popieriaus juostelės Žalia spalva(vaikų pasirinkimas), guašo dažai (raudona, geltona, žalia), teptukai, žymekliai(arba pieštukai), popierinės ir medžiaginės servetėlės, puodeliai (stiklainiai) su vandeniu.

I V savaitė

12 pamoka

Pamokos tema : « Dryžuoti rankšluosčiai miško gyvūnams» .

Programos turinys : mokykite vaikus piešti raštus iš tiesių ir banguotų linijų ant ilgo stačiakampio. Parodykite rašto (dekoro) priklausomybę nuo gaminio ("rankšluosčio") formos ir dydžio. Pagerinkite piešimo teptuku techniką. Rodyti kintamų linijų pagal spalvą ir konfigūraciją parinktis (tiesi, banguota). Ugdykite spalvų ir ritmo pojūtį. Padidinkite susidomėjimą menais ir amatais.

parengiamieji darbai : dekoratyviai žiūri į daiktus taikomosios dailės(kilimėliai, rankšluosčiai, servetėlės), pirminė pažintis su audimu ir kilimų audimu. Namų apyvokos daiktų modelių tyrimas. Didaktinis žaidimas „Sulenk juostelių raštą“. Šimtakojų piešimas (pagal banguotas skirtingų spalvų linijas).

Pamokos eiga : cm. Lykova I.A. Vaizdinė veikla darželyje: planavimas, klasės užrašai, gairės. Jaunimo grupė. - M .: "KARAPUZ - DIDAKTIKA", 2006. - p. 62-63.

Medžiaga pamokai: pailgi balto popieriaus lapai, 2-3 spalvų guašiniai dažai, teptukai, puodeliai (stiklainiai) su vandeniu, popierinės ir medžiaginės servetėlės. Kintamo rašto raštai ant stačiakampio. Rankšluosčiai su gražūs raštai. Virvė vaikų darbelių parodai ir dekoratyvinės skalbinių segtukai. Burbulų pūstuvas.

gruodį

I savaite

13 pamoka

Pamokos tema : "Mediena" .

Programos turinys : mokykite vaikus nupiešti objektą, sudarytą iš tiesių vertikalių ir pasvirusių linijų, padėkite vaizdą popieriaus lapo centre, nubrėžkite didelį, pilną lapą. Atkreipkite vaikų dėmesį į tai, kad medis turi ilgas ir trumpas šakas.

parengiamieji darbai : stebėjimai pasivaikščiojant, žiūrint į medžių vaizdus knygose, nuotraukose.

Pamokos eiga : cm. Komarova T.S. Vaizdinės veiklos užsiėmimai darželyje: Knyga. vaikų mokytojui sodas. - 3 leidimas, pataisytas. ir papildomas - M .: Švietimas, 1991. - p. 22-23.

Medžiaga pamokai: ½ kraštovaizdžio lapo popierius, spalvoti pieštukai.

II savaitė

14 pamoka

Pamokos tema : « Sniego gniūžtės, didelės ir mažos» .

Programos turinys : įtvirtinti gebėjimą piešti apvalius objektus. Išmokite tinkamų dažymo dažais technikų neperžengdami kontūro ribų. Pakartokite vaizdą, užpildydami laisvą lapo vietą.

parengiamieji darbai : vaikai žaidžia sniege.

Pamokos eiga : cm. Komarova T.S. Vaizdinės veiklos užsiėmimai darželyje: Knyga. vaikų mokytojui sodas. - 3 leidimas, pataisytas. ir papildomas - M .: Švietimas, 1991. - p. 21-22.

Medžiaga pamokai: peizažo dydžio arba šiek tiek didesnio spalvoto popieriaus lapas, priklausomai nuo teptukų dydžio, balto guašo.

III savaitė

15 pamoka

Pamokos tema : « Serpantinas šoka» .

Programos turinys : mokykite vaikus laisvai brėžti įvairios konfigūracijos linijas (banguotas, spiralines, su kilpomis įvairiais jų deriniais), skirtingų spalvų (raudonos, mėlynos, geltonos, žalios). Išlaisvinkite piešimo ranką. Tobulinkite piešimo dažais techniką (dažnai sušlapinkite teptuką, laisvai judinkite jį visomis kryptimis). Ugdykite spalvos ir formos pojūtį.

parengiamieji darbai : žiūri į atvirukus ir kalendorius Kalėdų eglutė. Didaktiniai ir lauko žaidimai su serpantinu. Pratimai „kutų šokiai“, „eilutė pasivaikščiojimui“.

Pamokos eiga : cm. Lykova I.A. Vaizdinė veikla darželyje: planavimas, klasės užrašai, gairės. Jaunimo grupė. - M .: "KARAPUZ - DIDAKTIKA", 2006. - p. 70-71.

Medžiaga pamokai: balti skirtingų formatų ir dydžių popieriaus lapai; guašo dažai, flomasteriai; šepečiai, paletės, puodeliai (stiklainiai) su vandeniu; popierinės ir medžiaginės servetėlės; įvairių spalvų serpantinas.

IV savaitė

16 pamoka

Pamokos tema : Piešimas pagal intenciją.

Programos turinys : paskatinkite vaikus piešti, pagalvokite apie paveikslėlio turinį, užpildykite visą lapą. Ugdykite norą žiūrėti į baigtus piešinius, kalbėti apie juos, džiaugtis jais. Ugdykite savarankiškumą ir kūrybiškumą.

parengiamieji darbai : vaikščiojimo stebėjimai.

Pamokos eiga : cm. Komarova T.S. Vaizdinės veiklos užsiėmimai darželyje: Knyga. vaikų mokytojui sodas. - 3 leidimas, pataisytas. ir papildomas - M .: Švietimas, 1991. - p. 24.

Medžiaga pamokai: peizažinis tamsinto popieriaus lapas, švelnus, baltas, žalias, geltonas guašas.

sausio mėn

Aš I savaitę

17 pamoka

Pamokos tema : « Kalėdų eglutė papuošta lemputėmis ir kamuoliukais» .

Programos turinys : mokykite vaikus piešti objektus, sudarytus iš linijų (vertikalių, horizontalių ar įstrižų). Išmokite piešinyje sukurti elegantiškos eglutės įvaizdį. Išmok nupiešti eglutę didelę, pilną lapą; papuošti jį klijavimo technikomis, piešiant apvalias formas, linijas. Ugdyti estetinį vaikų suvokimą. Pristatykite rožines ir mėlynas gėles. Atkreipkite vaikų dėmesį į piešinių svarstymą, pateikdami jiems vaizdingą aprašymą. sukelti džiaugsmo jausmą iš gražūs piešiniai. Toliau mokykite vaikus naudotis dažais ir teptuku, plaukite teptuką.

parengiamieji darbai : apsvarstykite eglutę darželio teritorijoje, eglutę grupės kambarys, palyginkite su kitais medžiais. Dalyvavimas Naujųjų metų ir Kalėdų šventėse, eglutės dekoracijų žiūrėjimas.

Pamokos eiga : cm. Komarova T.S. Vaizdinės veiklos užsiėmimai darželyje: Knyga. vaikų mokytojui sodas. - 3 leidimas, pataisytas. ir papildomas - M .: Švietimas, 1991. - p. 25, 26.

Medžiaga pamokai: kraštovaizdžio popieriaus lapas, dažai - tamsiai žalios, geltonos, rožinės, mėlynos, baltos spalvos guašas; 2 dydžių šepečiai, medžiaginė servetėlė, indelis vandens.

III savaitė

18 pamoka

Pamokos tema : « Žiūrėk - beigeliai, kalachi...» .

Programos turinys : sužadinti vaikų susidomėjimą piešti spurgas ir beigelius. Išmokite piešti kontrastingo dydžio (skersmens) žiedus (beigelius, beigelius), patys išsirinkite teptuką: su plačia krūva - beigeliams piešti, su siaura krūva - beigeliams piešti. Praktikuokite piešimo guašu dažais techniką. Lavinti akį, koordinaciją sistemoje „akis – ranka“.

parengiamieji darbai : lauko žaidimai ir pratimai su lanku (riedėjimas, metimas dviem rankomis iš apačios ir iš krūtinės, perdavimas iš rankų į rankas). Įvairių dydžių piramidės žiedų apžiūra ir apžiūra lytėjimo pojūčiui, formos ir spalvos suvokimui. Didaktinis žaidimas „Spalvoti žiedai“ (formos, spalvos, dydžio suvokimo ugdymas). Modeliavimo, piešimo ir aplikacijų užsiėmimai tema „Bablis – spurgos“. Bendras rusų liaudies pramogų pasakojimas (vaikai kalba katės vardu):

- Kisonka - murysenka,

Kur buvai?

- Prie malūno.

- Kisonka - murysenka,

Ką ji ten veikė?

- Susmulkinau miltus.

- Kisonka - murysenka,

Kas buvo kepama iš miltų?

- Meduoliai.

– Su kuo valgėte meduolius?

- Vienas.

- Nevalgyk vienas!

Nevalgyk vienas!

Pamokos eiga : cm. Lykova I.A. Vaizdinė veikla darželyje: planavimas, klasės užrašai, gairės. Jaunimo grupė. - M .: "KARAPUZ - DIDAKTIKA", 2006. - p. 82-83.

Medžiaga pamokai: vaikams: pasirinkti popieriaus lapai – šviesiai mėlyna, šviesiai žalia, Rožinė spalva(fonui), guašo dažai geltona spalva, 2 dydziu šepečiai, flomasteriai, kartoniniai žiedeliai formai tirti, indeliai vandens, medžiaginės servetėlės ​​krūvelei džiovinti. Mokytojas turi du kvadratinis lapasįvairių dydžių popieriai su dažytais žiedeliais - beigeliai ir beigeliai.

IV savaitė

19 pamoka

Pamokos tema : « Bandelė nuriedėjo taku» - siužeto brėžinys.

Programos turinys : mokyti vaikus piešti pagal liaudies pasakas. Sukelkite susidomėjimą kurti koloboko, kuris rieda takeliu ir dainuoja dainą, įvaizdį. Sujungti skirtingos technikos: koloboko piešimas guašiniais dažais (spalvinė dėmė apskritimo arba ovalo formos), ilgo banguoto ar vingiuoto tako vaizdas flomasteriais. Lavinti vizualiai – vaizdinį mąstymą, vaizduotę. Didinkite susidomėjimą vaizdinėje veikloje atspindėti įspūdžius ir idėjas apie pasakų personažus.

parengiamieji darbai : rusų liaudies pasakos „Kolobok“ skaitymas, pokalbis apie jos turinį. Gyvūnų atvaizdų nagrinėjimas (iliustracijos knygoje). Koloboko įvaizdžio kūrimas. Piešti rutulį, serpantiną, didaktiniai pratimai meninio turinio „kutų šokiai“, „linija pasivaikščiojime“.

Pamokos eiga : cm. Lykova I.A. Vaizdinė veikla darželyje: planavimas, klasės užrašai, gairės. Jaunimo grupė. - M .: "KARAPUZ - DIDAKTIKA", 2006. - p. 86-87.

Medžiaga pamokai: pailgi skirtingų spalvų (baltos, šviesiai žalios, mėlynos, mėlynos) popieriaus lapai (juostelės) - vaikams rinktis, guašo dažai, teptukai, puodeliai (stiklainiai) su vandeniu, flomasteriai ar spalvoti pieštukai, popierius ir audinys servetėlės. Personažai lėlių teatrasį rusų kalbą liaudies pasaka„Kolobokas“.

vasario mėn

I savaite

20 pamoka

Pamokos tema : "Sniego senis" .

Programos turinys : pratinkite vaikus piešti apvalius objektus. Išmokyti piešinyje perteikti objekto struktūrą, susidedančią iš kelių dalių, įtvirtinti įgūdžius piešti apvalią formą ištisinėmis linijomis iš viršaus į apačią arba iš kairės į dešinę visais teptuko šeriais.

parengiamieji darbai : modeliuoti sniego senį pasivaikščiojimui, žiūrėti į knygų iliustracijas.

Pamokos eiga : cm. Komarova T.S. Vaizdinės veiklos užsiėmimai darželyje: Knyga. vaikų mokytojui sodas. - 3 leidimas, pataisytas. ir papildomas - M .: Švietimas, 1991. - p. 28.

Medžiaga pamokai: tamsintas popierius - mėlynas (blyškus), pilkas, baltas guašas, šepetys, indelis vandens, medžiaginė servetėlė.

II savaitė

21 pamoka

Pamokos tema : "Medžiai sniege" .

Programos turinys : išmokite perteikti žiemos paveikslą piešinyje. Praktikuokite medžių piešimą. Išmokite išdėstyti kelis medžius ant lapo. Susipažink su nauja meno medžiagos(dirbant su anglimi ir kreida). Įtvirtinti galimybę plauti teptuką (dirbant su dažais). Ugdykite estetinį suvokimą.

Pamokos eiga : cm. Komarova T.S. Vaizdinės veiklos užsiėmimai darželyje: Knyga. vaikų mokytojui sodas. - 3 leidimas, pataisytas. ir papildomas - M .: Švietimas, 1991. - p. 31.

Medžiaga pamokai: ½ kraštovaizdžio lapo (švelniai mėlyna arba pilka spalva), balta kreidelė ir anglies arba guašo dažai (rudi, balti).

III savaitė

22 pamoka

Pamokos tema : "Lėktuvai skrenda" .

Programos turinys : išmokite piešti objektus, susidedančius iš kelių dalių. Stiprinti gebėjimą brėžti tiesias linijas įvairiomis kryptimis. Išmokite perteikti dalyko vaizdą. Ugdykite estetinį suvokimą.

parengiamieji darbai : žaidimai, iliustracijų peržiūra.

Pamokos eiga : cm. Komarova T.S. Vaizdinės veiklos užsiėmimai darželyje: Knyga. vaikų mokytojui sodas. - 3 leidimas, pataisytas. ir papildomas - M .: Švietimas, 1991. - p. trisdešimt.

Medžiaga pamokai: šviesiai pilki dažai, šviesiai mėlyno popieriaus kraštovaizdžio lapas.

IV savaitė

23 pamoka

Pamokos tema : « Gėlės mamai (sveikinimo atvirukai)» - piešinys su aplikacijos elementais.

Programos turinys : sukelti norą nupiešti piešinį kaip dovaną mamai kovo 8 d. Išmokite piešti gėles pagal idėją išvaizda augalai (vainikas, stiebas, lapai). Praktikuokite piešimo guašu dažais techniką: derinkite įvairias formas ir linijas, savarankiškai pasirinkite teptukų spalvą ir dydį. Ugdykite formos ir spalvos pojūtį. Ugdykite rūpestingą požiūrį į tėvus.

parengiamieji darbai : kolekcija Atvirukai. Tyrinėjant tulpes ir kitas pavasarines gėles, išsiaiškinant išvaizdos idėją (pavyzdžiui, tulpė turi ryškų varpelio ar apversto sijono formos pumpurą, ilgą tiesų stiebą, ilgus lapus, žiedlapius būna įvairių spalvų ). Kalbėk apie mamas ir močiutes.

Pamokos eiga : cm. Lykova I.A. Vaizdinė veikla darželyje: planavimas, klasės užrašai, gairės. Jaunimo grupė. - M .: "KARAPUZ - DIDAKTIKA", 2006. - p. 106–107.

Medžiaga pamokai: balto popieriaus lapai, perlenkti per pusę dvigubo atviruko pavidalu, vazų siluetai (vaikų pasirinkimas), spalvoti pieštukai arba flomasteriai, vatos tamponai, guašo dažai, teptukai, indeliai su vandeniu, klijai ar klijų lazdelė, popierius ir medžiaginės servetėlės.

Kovas

I savaite

24 pamoka

Pamokos tema : "Saulė šviečia" .

Programos turinys : išmokite perteikti saulės vaizdą piešinyje, derinkite suapvalintą formą su tiesiomis linijomis. Pratimai, kaip išspausti dažų perteklių nuo stiklainio krašto. Išmokite papildyti piešinį temą atitinkančiais vaizdais. Ugdykite savarankiškumą ir kūrybiškumą.

parengiamieji darbai : pastebėjimai pasivaikščiojant, žiūrint iliustracijas.

Pamokos eiga : cm. Komarova T.S. Vaizdinės veiklos užsiėmimai darželyje: Knyga. vaikų mokytojui sodas. - 3 leidimas, pataisytas. ir papildomas - M .: Švietimas, 1991. - p. 29. (Papildomos medžiagos apie pamokos eigą ir turinį žr. Lykova I.A. Vaizdinė veikla darželyje: planavimas, klasės užrašai, gairės. Jaunimo grupė. - M .: "KARAPUZ - DIDAKTIKA", 2006. - p. 118-119.)

Medžiaga pamokai: spalvoto popieriaus kraštovaizdžio lapas (švelnus mėlynas arba pilkas tonas), geltonas, baltas, raudonas, rudas, žalias, juodas guašas; šepečiai, vatos pagaliukai, flomasteriai, indeliai su vandeniu, servetėlės.

Aš I savaitę

25 pamoka

Pamokos tema : « Nuplaukite nosines ir rankšluosčius» .

Programos turinys : išmokite piešti stačiakampius ir kvadratinius objektus (nosines ir rankšluosčius) atskiromis vertikaliomis ir horizontaliomis linijomis. Pristatykite stačiakampio formą. Sukelti susidomėjimą tapytų objektų dekoravimu ir kompozicijos kūrimu pagal linijinį piešinį (linas džiovinamas ant virvelės). Ugdykite vaizdinį-vaizdinį mąstymą. Toliau lavinkite piešimo ir tapybos ant piešinių spalvotais pieštukais technikas.

parengiamieji darbai : žaidimuose, skirtuose supažindinti vaikus su daiktais stačiakampio formos.

Pamokos eiga : cm. Komarova T.S. Vaizdinės veiklos užsiėmimai darželyje: Knyga. vaikų mokytojui sodas. - 3 leidimas, pataisytas. ir papildomas - M .: Švietimas, 1991. - p. 32-33. (Papildomos medžiagos apie pamokos eigą ir turinį žr. Lykova I.A. Vaizdinė veikla darželyje: planavimas, klasės užrašai, gairės. Jaunimo grupė. - M .: "KARAPUZ - DIDAKTIKA", 2006. - p. 100-101.)

Medžiaga pamokai: spalvoti pieštukai, popieriaus juostelė 10x20 cm, su siūlu. Virvė su dekoratyviniais skalbinių segtukais, skirta surengti originalią vaikų piešinių parodą. Servetėlės ​​formai tirti. Servetėlė ir rankšluostis palyginimui.

III savaitė

26 pamoka

Pamokos tema : "Kastuvas" .

Programos turinys : išmokti piešti objektą, susidedantį iš keturkampės formos dalies ir tiesios pagaliuko, teisingai perteikti jo struktūrą ir proporcijas. Sužinokite, kaip piešti viena kryptimi. Pataisyti galimybę nuplauti šepetį ir jį išdžiovinti.

parengiamieji darbai : iliustracijų peržiūra.

Pamokos eiga : cm. Komarova T.S. Vaizdinės veiklos užsiėmimai darželyje: Knyga. vaikų mokytojui sodas. - 3 leidimas, pataisytas. ir papildomas - M .: Švietimas, 1991. - p. 33-34.

Medžiaga pamokai: Mentė. Popieriaus dydis ½ kraštovaizdžio lapas, raudonas ir geltonas guašas; šepetėlis, indelis vandens, medžiaginė servetėlė.

IV savaitė

27 pamoka

Pamokos tema : "Knygos - kūdikiai" .

Programos turinys : mokyti formuoti keturkampių figūrų piešimo judesius nepertraukiamu rankos judesiu iš kairės į dešinę, iš viršaus į apačią ir pan. (judesį galite pradėti iš bet kurios pusės). Išsiaiškinkite dažymo būdą rankomis judant iš viršaus į apačią arba iš kairės į dešinę. Ugdykite vaizduotę.

parengiamieji darbai : žiūri į knygas. Skaitant juos.

Pamokos eiga : cm. Komarova T.S. Vaizdinės veiklos užsiėmimai darželyje: Knyga. vaikų mokytojui sodas. - 3 leidimas, pataisytas. ir papildomas - M .: Švietimas, 1991. - p. 34. Aš: "Ladybug" .

Programos turinys : mokykite vaikus piešti ryškius išraiškingus vabzdžių vaizdus. Parodykite galimybę sukurti kompoziciją pagal mokytojo iškirptą žalią lapelį (piešinio ir aplikacijos integravimas). Sukelti emocinę reakciją į gražius gamtos objektus. Tobulinkite piešimo dažais techniką (pakartokite suapvalintos formos kreives, sujunkite du įrankius - teptuką ir vatos tamponą). Ugdykite formos ir spalvos pojūtį.

parengiamieji darbai : peržiūrėti vabalo „saulės“ vaizdus ( Boružė). Eilių ir užkeikimų skaitymas. Apvalių objektų piešimas ištisus mokslo metus.

Pamokos eiga : cm. Lykova I.A. Vaizdinė veikla darželyje: planavimas, klasės užrašai, gairės. Jaunimo grupė. - M .: "KARAPUZ - DIDAKTIKA", 2006. - p. 130–131.

Medžiaga pamokai: mokytojos iš spalvoto popieriaus iškirpti žali lapai (piešinių pagrindas), raudoni ir juodi guašo dažai, 2 dydžių teptukai, vatos tamponai, indeliai vandens, popierinės ir medžiaginės servetėlės. Boružėlės nuotrauka.

I V savaitė

Pamokos tema : « Rankoje laikau vėliavą» - dalyko piešimas.

Programos turinys : toliau mokykite vaikus piešti kvadratinius ir stačiakampius objektus. Patikslinkite savo idėją geometrines figūras Oi. Sukelti susidomėjimą įvairių formų vėliavų įvaizdžiu pagal jų dizainą (stačiakampės, kvadratinės, pusapvalės, trikampės). Ugdykite formos ir spalvos pojūtį.

parengiamieji darbai : kvadrato ir stačiakampio formos daiktų piešimas pamokoje „Skalbiame nosines ir rankšluosčius“. Ritminių kompozicijų kūrimas iš vėliavėlių pamokoje programoje „Vėliavos tokios skirtingos“. Įvairių formų vėliavų nagrinėjimas. Didaktiniai žaidimai, skirti lavinti ritmo jausmą, ir pratimas kurti raštus iš elementų, besikeičiančių spalvomis ir formomis. Stačiakampių ir trikampio formos. Geometrinių formų (kvadratas, stačiakampis, trikampis) idėjos paaiškinimas. Objektų (geometrinių figūrų) rūšiavimas ir klasifikavimas pagal formą ir spalvą. Pamokos tema : « Kiaulpienės žolėje» .

Programos turinys : išmokite piešinyje perteikti žydinčios pievos grožį, gėlių formą. Praktikuoti tapybos technikas. Norėdami sustiprinti galimybę švelniai nuplauti šepetį, nusausinkite jį ant skuduro. Ugdykite gebėjimą mėgautis savo piešiniais. Ugdykite estetinį suvokimą, kūrybinę vaizduotę.

parengiamieji darbai : mokantis E. Serovos eilėraščio „Kiaulpienė“, žiūrint vaikiškų knygelių iliustracijas, žaidžiant pasivaikščiojimu „Surask tą pačią gėlę“.

Pamokos eiga : cm. Komarova T.S. Vaizdinės veiklos užsiėmimai darželyje: Knyga. vaikų mokytojui sodas. - 3 leidimas, pataisytas. ir papildomas - M .: Švietimas, 1991. - p. 41-42. (Papildomos medžiagos apie pamokos eigą ir turinį žr. Lykova I.A. Vaizdinė veikla darželyje: planavimas, klasės užrašai, gairės. Jaunimo grupė. - M .: "KARAPUZ - DIDAKTIKA", 2006. - p. 140-141.)

Medžiaga pamokai: kraštovaizdžio lapelis žalio popieriaus, geltonas, žalias guašas, 2 dydžių šepečiai, vatos tamponai, indelis vandens, popierinės ir medžiaginės servetėlės, flomasteriai.

I II savaitė

34 pamoka

Pamokos tema : « Filimonov žaislai» .

Programos turinys : supažindinti vaikus su žaislu Filimonovo kaip savotiška liaudies meno ir amatų rūšimi, kuri turi savo specifiką ir vaizdinę išraišką. forma pradinis vaizdas apie žaislų meistrų amatą. Sudaryti sąlygas vaikų kūrybiškumui, remiantis Filimonovo žaislu. Išmokite piešti raštus ant siluetų, iškirptų iš popieriaus. Suteikite idėją apie būdingus dekoro elementus ir spalvų derinius.

parengiamieji darbai : dekoratyvinės ir taikomosios dailės objektų apžiūra, pokalbis apie tai, kad visus šiuos gražius daiktus kūrė amatininkai – liaudies amatininkai. Filimonov žaislų apžiūra. Žaidimai – pramogos su liaudiškais žaislais.

Pamokos eiga : cm. Lykova I.A. Vaizdinė veikla darželyje: planavimas, klasės užrašai, gairės. Jaunimo grupė. - M .: "KARAPUZ - DIDAKTIKA", 2006. - p. 136–139.

Medžiaga pamokai: vaikai turi popierinius vištų ir gaidžių siluetus, guašo dažus ( spalvų paletė Filimonov žaislai), ploni šepečiai, puodeliai vandens, popierinės ir medžiaginės servetėlės. Mokytojas turi Filimonov žaislų, dekoracijų, skirtų vaidinti mini spektaklį; didaktinis vadovas su būdingais spalvų deriniais ir dekoratyviniais elementais. Komarova T.S. Vaizdinės veiklos užsiėmimai darželyje: Knyga. vaikų mokytojui sodas. - 3 leidimas, pataisytas. ir papildomas - M .: Švietimas, 1991. - p. 42-43.

Medžiaga pamokai: tamsintas popierius, guašas raudonas, baltas, mėlynas, geltonas, žalias; 2 dydžių šepečiai, indelis vandens, medžiaginės ir popierinės servetėlės.

Liudmila Cheryapkina
Piešimo pamokos antroje jaunesniųjų grupėje „Balionai“ santrauka

Programos užduotys:

1) Švietimo:

Išmokyti vienu rankos judesiu pavaizduoti apvalios formos daiktus;

Toliau pristatykite pagrindines spalvas (geltona, žalia, mėlyna, raudona);

2) Švietimo:

Tobulėti smulkiosios motorikos įgūdžius rankos, rankų judesių koordinavimas; spalvos, formos, dydžio pojūtis; ugdyti estetinį suvokimą, kalbą ir mąstymą.

3) Techninis:

Toliau ugdykite gebėjimą tinkamai laikyti šepetį.

4) Švietimo:

Auklėk atsargus požiūris prie daiktų draugiškas požiūris vienas kitam.

medžiagų:

a) demonstracija Balionai, keturių spalvų siūlai (geltona, žalia, raudona, mėlyna).

b) dalomoji medžiaga – teptukai, dažai, servetėlės, indeliai su vandeniu, popieriaus lapai.

Elgesio forma: Komandinis darbas.

Metodinės technikos: Laiko organizavimas, praktiniai pratimai, fizinis lavinimas „Pripūsk mano balioną“, kvėpavimo pratimai, pirštų gimnastika „Pripūsk balioną su savimi“, apibendrinimas, vaikų skatinimas.

parengiamieji darbai:

Mobilieji žaidimai ir estetiškos pramogos su balionai . Didaktinis žaidimas « Balionai» (formos ir spalvos pojūčio ugdymas).

Pamokos eiga:

Mokytojas pasako vaikams, kad turi jiems dovaną, ir prašo atspėti mįslė:

Aš skubu į šventę

Aš laikau juos už siūlo:

Raudona, geltona, mėlyna -

Plaukiojantis virš galvos

Geriau ne vaikams

Kaip oro.

- kamuoliukus(padeda, jei vaikams sunku atsakyti, parodo kamuolį).

Kamuolys nepripūstas. Vaikai jį apžiūri, paryškina charakteristikos. globėjas: "Kokios spalvos balionas?"

Vaikai: "raudona"

Mokytojas pasiūlo pripūsti balioną.

Kvėpavimo pratimai: „Greitai pripūsk balioną, jis pasidaro didelis. (Vaikai daro kvėpavimo pratimai- pakelti rankas prie lūpų, pūsti). Mokytojas pripučia balioną, užriša tokios pat spalvos siūlą. Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į tai, kaip kamuolys padidėjo.

Mokytojas kviečia vaikus žaisti su kamuoliuku.

Fizminutka: Vaikai stovi ratu, laikosi už rankų. Suaugęs žmogus lėtai, dainingai taria žodžius, atsitraukia atgal:

- „Pripūsk mano balioną!

Susprogdink smarkiai...“

Visi sustoja, susikibę už rankų ir sudaro didelį ratą. globėjas tęsiasi: - „Būk toks ir nesprogk... trenk!

-— Susprogdinkime dar kartą! - Kartoja žaidimo žodžius. Kamuoliukas mėgsta būti metamas ir gaudomas, kamuolys nori gulėti, kamuolys gali šokinėti (vaikai atlieka įvairius judesius).

globėjas: - Ar tau patinka žaisti su kamuoliu? Nupieškime daug kamuoliukų.

Labai mėgsta vaikus

Dažai ir pieštukai.

Mes būsime dažyti

Ką? Gali atspėti? (kamuolys)

Vaikinai, šiandien mes tai padarysime piešti spalvotus rutulius. ant tavo lapų nupieštasįvairiaspalviai siūlai. Eikime prie raudonos gijos "įpareigoti" raudonas rutulys, mėlynas - mėlynas, geltonas - geltonas rutulys, žalias - žalias rutulys.

Bet pirmiausia paruošime pirštus.

Pirštų gimnastika.

Pripūskite balioną kartu su savimi

("kamuolys")

Jis tampa didelis.

(ištepti šepečiai)

Kamuolys sprogo, nors ir buvo geras,

(uždarykite šepečius)

Atrodė kaip skuduras.

("skuduras")

Mokytojas parodo vaikams, kaip taisyklingai laikyti šepetį (trimis pirštais, tiesiai virš geležies antgalio, įsitikinkite, kad vaikai sėdi tiesiai. Pirmiausia vaikai atlieka sukamuosius judesius oro, tada atsargiai pamerkite teptuką iš pradžių į vandenį, paskui į dažus. Dažų perteklius išspaudžiamas ant stiklainio krašto. Teptukas nuplaunamas nuo dažų, nuvalomas servetėle.

Visus vaikų piešinius mokytoja iškelia į parodą, analizuoja vaikų darbelius, pagiria vaikus, o prireikus padeda vaikui, kuriam sunku atlikti užduotį.

Bibliografija

1) Komarova, T. S. Pamokos už vizualiuosius menus antra jaunesnioji darželio grupė. - M .: Mozaika-sintezė, 2016.- 112 p.

2) Tkačenko, T. Žaidžiame pirštais, laviname kalbą (vaikams nuo 3-5 metų).- Jekaterinburgas: Leidykla LLC "Litur", 2016.- 48 p.

Susijusios publikacijos:

Edukacinių užsiėmimų apie juslinį ugdymą ankstyvojo amžiaus grupėje „Balionai“ santrauka Pamoka toliau juslinis vystymasis grupėje ankstyvas amžius„Balionai“ Kūrėjas: Bochkina I. F. Sergach 2015 m. Užduotys: Edukacinis:.

Pamokos tema: " elegantiška Kalėdų eglutė». ( Komandinis darbas). Tikslas: išmokti papuošti eglutę naudojant netradiciniai metodai piešimas. Uždaviniai: tobulėti.

Kovo 8-osios šventės „Balionai“ vidurinėje grupėje santrauka Grupę puošia spalvingi balionai, sveikinimai mamoms ir vaikų pasisakymai apie mamas ant sienų. Programinės įrangos turinys:.

Piešimo pamokos antroje jaunių grupėje „Lietus“ santrauka Tikslai: išmokyti vaikus ritmiškai daryti potėpius, išdėstant juos per visą lapą; supažindinti gamtos reiškinys(lietus); išmokite rasti panašumų.

ir kt. velėna: mokyti vaikus atlikti žiedinį audimą pagal siūlų raštą, lavinti rankų smulkiąją motoriką, formuoti gobeleno pynimo būdus,.

Piešimo pamokos antroje jaunesniųjų grupėje „Gėlės Mašos gimtadieniui“ santrauka Tema: „Gėlės Mašos gimtadieniui“. Tikslas: supažindinti vaikus su netradicinė technika piešimas pirštu Formavimasis ir vystymasis.

ANTROJOS JAUNESNIŲJŲ GRUPĖS PIEŠIMO KLASĖS SANTRAUKA „Lėkštės projektavimas Skirtingi keliai piešimas“.

Programos turinys:

    Toliau mokykite vaikus piešti poke metodu.

    Stiprinkite gebėjimą tinkamai laikyti šepetį.

    Ugdykite smulkiuosius rankos raumenis.

    Stiprinti gebėjimą pasirinkti spalvas.

    Ugdykite tikslumą piešdami dažais.

Medžiaga: 1/2 albumo lapo su nupieštu lėkštės kontūru, guašu, dviem teptukais ir visais kitais piešimo reikmenimis (teptuko stovas, servetėlės, skudurai ir kt.). Du demonstraciniai pavyzdžiai: ant vieno nupiešti plokštės kontūrai paprastu pieštuku, kitoje - lėkštė, nudažyta kišeniniu būdu. Lėkštės nuotraukos.

STUDIJŲ PROCESAS

Mokytojas užduoda vaikams mįslę

Aš pietausiu iš jo

Iš gilių arba seklių.

Ir tai yra patiekalas

Jis vadinamas (plokšte)

Mokytojas parodo paveikslėlį – lėkštes, kviečia vaikus 2-3 kartus pakartoti mįslę, kad prisimintų, o vakare pasakyk mamai ir tėčiui.

- Istorijos skaitymas. Klausyk Pasaka apie liūdną lėkštę

Kartą gyveno mergina Katya. gera mergaitė buvo Katya: maloni, mandagi, rūpestinga. Tik Katya nemėgo valgyti. O ko mama jai nevirė: sriubos, košės, kotletai su makaronais – ir Katya į viską turėjo vieną atsakymą: „Nenoriu, nedarysiu“.

Kartą močiutė padovanojo mergaitei naują lėkštę. Gražus, lygus. Jis sako: „Štai, Katya, tau nauja lėkštė, ji nėra įprasta. Jam patinka, kai vaikai gerai valgo. Katya padėkojo močiutei už dovaną, bet ji nevalgė geriau.

Kartą padėjo Katios mamą ant naujos lėkštės bulvių košė su vištienos kotletu, o ji pati paliko virtuvę darbo reikalais. Katya sėdi priešais lėkštę, nevalgo, o tik šakute neša bulvių košę. Staiga mergina išgirsta ką nors verkiant. Katya apsidairė, bet nieko negalėjo suprasti. Ji net šiek tiek išsigando, o paskui drąsiau paklausė:

Kas verkia?

Tai aš lėkštė. As verkiu.

Kodėl tu verki? – klausia mergina.

Apmaudu, kad blogai valgai, o mano šypsenos niekada nematai, – atsako lėkštė.

Ar moki šypsotis? Katya nustebo.

Žinoma, aš galiu. Štai suvalgyk visą maistą iki pat dienos ir pamatysi, – atsakė lėkštė.

Mergina iškart paėmė šakutę ir suvalgė visą kotletą bei bulvių košę. Ir vos tik lėkštės dugnas tapo tuščias, Katya pamatė, kad ji tikrai šypsosi ir nebeverkia.

Nuo tada Katya visada valgydavo tai, ką gamindavo mama, o lėkštė jai už tai visada dėkingai šypsodavosi.

Apšilimas:

Laikykite šepetį taip:

Tai sunku? Ne, šiukšlės!

Dešinė – kairė, aukštyn ir žemyn

Mūsų šepetys nubėgo.

Ir tada, ir tada

Šepetys bėga aplinkui.

Susuktas kaip viršus.

Po kišimo ateina pokštas! (Vaikai judesius atlieka pagal tekstą).

Vaikai iš pradžių, be dažų, kiša išilgai lėkštės kontūro linijos. Tai pati svarbiausia sąlyga piešiant poke metodu. Dažymas išilgai linijos leis vaikams geriau suprasti objektų formas. Piešiniai yra patikimesni ir ryškesni. Pasikartojantys šepetėlio judesiai išilgai kontūro padės geresnis vystymasis smulkūs plaštakos raumenys.

Pedagogas: - O dabar ant teptuko įrašykite guašą ir pradėkite piešti pokštais išilgai šuniuko kontūro linijos, o tada viduje. Darbo metu mokytojas primena vaikams, kurie yra netekę, apie piešimo būdus.

Padėkite teptukus į šalį ir žaiskime, kol dažai džiūsta.

Kūno kultūra: "Pinokis"

Po kūno kultūros vaikai piešia antgaliu smulkus šepetys nepakeliant šepetėlio nuo plokštelėse nurodytos linijos.

IŠ VISO:

Pedagogas: – Pasigrožėkime lėkštėmis, kokios jos gražios! Vaikai su mokytoja apžiūri visus piešinius.

Taikymas:


Į viršų