Pamokos temos pavasario parengiamosios grupės santrauka. Pamokos apie pažintinį vystymąsi parengiamojoje grupėje „Ankstyvas pavasaris

Integracija edukacinės sritys: „Žinios“, „Bendravimas“, „ Kūno kultūra“, „Sveikata“, „Muzika“, „Darbas“, „Skaitymas grožinė literatūra».

Vaikų užsiėmimų rūšys: komunikacinis, pažintinis, produktyvus, motorinis.

Planuojami rezultatai: Turi idėjų apie charakteristikos pavasaris (diena didėja, saulė labiau šildo, tirpsta sniegas, grįžta migruojantys paukščiai); jie moka atsakyti pilnu atsakymu, supranta ryšį tarp negyvosios gamtos reiškinių.

Tikslas: Vaikų žinių apie būdingus pavasario ženklus formavimas ir sisteminimas.

Užduotys:

1. Gilinti supratimą apie sezoninius gamtos pokyčius; toliau mokyti vaikus užmegzti paprasčiausius priežasties-pasekmės ryšius (kodėl tirpsta sniegas, ar saulė pasidarė šiltesnė ir pan.).

2. Toliau supažindinti vaikus su tautosakos kūriniais apie pavasarį (mįslės, užkalbėjimai); vystytis loginis mąstymas, šnekamoji kalba: praturtinti ir aktyvinti žodžių žodyną; įtvirtinti gebėjimą kurti iš popieriaus; ugdyti bendravimo įgūdžius.

3. Ugdyti vaikus reagavimą, meilę ir pagarbą gamtai.

judėti

Vaikai įeina į salę

Pedagogas: - Vaikinai, pažiūrėkite, kiek svečių atėjo pas mus. Pasisveikinkite, galite paspausti ranką ir pasakyti savo vardą. Dabar ateik pas mane ir atidžiai klausyk. Dabar užduosiu tau mįsles, o tu jas atspėk.

1. Sniegas tirpsta, pieva atgijo,

Ateina diena, kada tai įvyks? (pavasaris)

2. Buvo baltai pilka

Ar atėjo jaunas žalias? (žiema Pavasaris)

globėjas : - Gerai padaryta, teisingai atspėjai mįsles.

Muzika pradeda tyliai groti pavasario lašai».

Pedagogas: Vaikinai, ar girdite grojančią muziką? Atidžiai klausykitės muzikos.

Vaikai klausosi pavasarinių lašelių melodijos.

Pedagogas: – Vaikai, apie kokį sezoną, jūsų manymu, yra ši muzika?

Vaikai: Apie pavasarį.

Pedagogas: – Kodėl jūs, Arina (Tanya, Artiomas ir kt.) taip manote?

Vaikai: „Nes muzikoje girdi lašus, o lašai būna pavasarį.

Pedagogas: Taigi apie kokį metų laiką ši muzika?

Vaikai: – Apie pavasarį.

Pedagogas: – Teisingai, net muzika gali mus nuteikti pavasariška nuotaika.

Už durų girdisi kurkimas

Pedagogas: - O, vaikinai, man atrodė, kad ir jūs kažką girdėjote. Eisiu ir pažiūrėsiu.

Mokytojas už durų paima Karkušą ir įveda į salę

Pedagogas: - Vaikai, pažiūrėkite, kas kurkėjo už durų, kas tai?

Vaikai: - Karkuša.

Pedagogas: - Sužinojome, gerai padaryta, o Karkušos vaikinai labai nerimauja.

Mokytojas atneša Karkušą prie ausies.

Ji sako, kad atskrido į mišką ir ten vis dar šalta ir šalta, bet mieste jau pavasaris ir Karkuša prašo padėti jai iškviesti pavasarį į mišką, ar galime padėti Karkušai?

Vaikai: Pagalba.

Pedagogas: - Vaikinai, norėdami padėti Karkušai, turime patekti į mišką. Kaip greičiausias būdas patekti į mišką?

Vaikai: - Automobiliu, lėktuvu, malūnsparniu.

Pedagogas: – Na, aš siūlau patiems pasistatyti orlaivį ir pavadinti jį kažkaip pavasariu, kaip vadinsime savo lėktuvą?

Vaikai: - Pavasaris ir kt.

Pedagogas: - Taigi mes pastatėme savo pavasario vasarą, užimkite savo vietas.

3 vaikų vaikai stovi lankais

Pedagogas: - Karkušą pasiimame su savimi. Užvedame variklį. Skriskite vaikinai! O kad pavasarį pasikviestum į mišką, reikia daug apie jį žinoti. Štai mes miške.

Miško nuotrauka ekrane

Pedagogas: - Žiūrėkit, vaikinai, į kokį mišką atskridome? Pavasarį ar žiemą?

Vaikai atranda pavasario ženklus

Vaikai: – Pavasarį, nes nėra sniego pusnynų, ant šakų sniegas, matosi atitirpę lopai ir šviečia saulė.

Pedagogas: Kokius pavasario ženklus dar žinai?

Vaikai: - Varvekliai varva, sniegas patamsėjo ir tirpsta ir t.t.

Pedagogas: – Kokie jūs geri bičiuliai, įvardinkite pirmąjį pavasario mėnesį?

Vaikai: – kovo mėn.

Pedagogas: – Taip, bet kovo mėnesį liaudyje vadina lašinukais, dienomis skambančiais lašeliais, saulėgrąžomis. Jūs tikrai daug žinote apie pavasarį, o dabar laikas vadinti pavasarį.

Kūno kultūros minutė

Visi žmonės šypsosi

Pavasaris! Pavasaris! Pavasaris!

Ji yra visur, kur ji yra

Raudona! Raudona! Raudona!

Per pievas, mišką ir pro plyną,

Tai ateina! Tai ateina! Tai ateina!

Saulėje kviečia kaitintis

Paskubėk! Paskubėk! Paskubėk!

Ir upelis karštai teka,

Skamba! Skamba! Skamba!

Upė plati virš akmenukų,

Burbuliuoja! Burbuliuoja! Burbuliuoja!

Ir aplinkui kvepia

Gėlės! Gėlės! Gėlės!

Ir visa gyva iš karto girdi

Pavasarinis skambutis!

Pedagogas: - Klausyk, vaikinai, kaip linksmai čiulba paukščiai. Galbūt pavasaris mus išgirdo. Ir ji atėjo į mišką linksmai čiulbant paukščiams. Kaip vadinasi paukštis, kuris pirmas atskrenda pavasarį?

Vaikai: - Rokas.

Pedagogas: – Teisingai.

Visi migruojantys paukščiai juodesni,

Valo dirbamą žemę nuo kirmėlių,

Visą dieną

Ir tai vadinama bambos paukščiu.

Pedagogas: Kokius dar migruojančius paukščius žinai?

Vaikai: - Starkiai, kregždės ir kt.

Pedagogas: - Vaikinai, siūlau pažaisti. Žaidimas vadinasi „Paukščiai atvyko“.

Įsiklausykite į taisykles: aš suteikiu paukščiams vardus, bet jei ką nors ne taip pasakau, ploji rankomis, būk atsargus.

1. Atskrido paukščiai: balandžiai, zylės, žandikauliai ir varnos, skėčiai ir makaronai.

2. Atskrido paukščiai: balandžiai, zylės, gandrai. Varnos, musės ir varnos.

3. Atskrido paukščiai: balandžiai, zylės, vilkai ir skroblai.

Pedagogas: - Puiku, buvai labai dėmesingas.

Žiūrėkit, vaikai, mūsų Karkušai kažkas atsibodo. Siūlau padaryti dovaną Karkušai. Sėskim prie stalų. Sėdime gražiai, nugara tiesi. Dovanosime Karkušos lervutes. Tegul kartu su Karkuša kviečia pavasarį.

Vaikai iš popieriaus lipdo lubus.

Pedagogas: - Larks - lekiukai, skraido spyruoklė ant sparnų.

Karkuša, pažiūrėk, kokius lynus tau padarė vaikai. Dabar apie pavasarį čiulbėsi ne tik tu. Vaikučiai, pakabinkime ant šakų lervutes, tegul čiulba. Vaikinai, Karkusha buvo labai patenkinta ir jums ačiū. Ir mums laikas prie to grįžti Darželis. Įgula užima savo vietas. Užveskite variklį! Skriskime!

Štai mes darželyje.

Vaikinai, ar manote, kad mes padėjome Karkušai iššaukti pavasarį?

Vaikai: - Taip.

Pedagogas: – Kaip padėjote?

Vaikai: – Buvo minėtos mįslės, šaukiamas pavasaris, daromos lervos.

Pedagogas: - Tu nuostabus! Jūs daug žinote apie pavasarį. Jūs esate draugiški vaikinai. Dabar atsisveikinkime su svečiais.

Vaikai: - Iki pasimatymo.

Atviros integruotos pamokos apie supantį pasaulį pažinimo konspektas.

Tema " Pavasaris ateina pas mus greitais žingsniais » parengiamoji grupė

Tikslas: Prisidėti prie idėjų apibendrinimo apie pavasarį kaip sezoną, ženklus, pavasario ženklus, apie gyvūnų, paukščių gyvenimą, apie oro sąlygos in pavasario laikas;; formuoti teigiamą emocinis požiūris pavasario gamtos grožiui.

Edukacinės užduotys: Susisteminti ir įtvirtinti žinias apie būdingus pavasario ženklus. Tvirtinti žinias liaudies ženklai, mįslės apie pavasarį, mokykite vaikus iš paveikslėlio sugalvoti istoriją. Tobulinti gebėjimą nuosekliai ir nuosekliai reikšti savo mintis, visapusiškai atsakyti į užduodamus klausimus;

Vystymo užduotys: plėtra vizualinis dėmesys, mąstymas .. Ugdyti meninę viziją, vaizduotę ir supratimą ne tik apie paveikslų turinį, bet ir vaizdinę kalbą, kuria menininkas perteikia paveikslo reikšmę ir išraišką, nuotaiką ir požiūrį į tai, ką pamatė.

Edukacinės užduotys : Ugdyti pagarbą gamtai, pasididžiavimo savo gimtąja gamta jausmą. Sukelti vaikams emocinę reakciją į peizažo paveikslų nuotaiką: džiaugsmą, nuostabą, estetinį malonumą, mėgavimąsi menininko vaizduojamu grožiu, nuosavybės jausmą, pasididžiavimą mus supančių grožiu. gimtoji gamta. Ugdykite vaikų susidomėjimą tapyba. Ugdykite gebėjimą klausytis bendražygių, tiksliai reikšti savo mintis.

Savarankiškas darbas: Individualiai – diferencijuotas požiūris į mokinius dirbant su kortomis.

Darbas su žodynu: suaktyvinkite žodyną su žodžiais tam tikra tema.

Parengiamieji darbai: V. Biankos pasakojimų „Sinichkino kalendorius“, N. Sladkovo „Pavasario džiaugsmai“ skaitymas, pažintis su F. Tyutčevo eilėraščiu „Žiema nepyksta veltui...“, eilėraščių, mįslių, ženklų apie pavasarį mokymasis, pokalbiai šia tema, sezoninių gamtos pokyčių stebėjimai.

Priėmimai: žodinis, vaizdinis, praktinis, žaidimų, muzikinis akompanimentas.

Įranga ir medžiagos: kompaktiniai diskai su daina „Pavasario lašai“, „Paukščių balsai“, paveikslėliai apie pavasarį, laiškas iš pavasario, kortelės su užduotimis individualus darbas skirtingi laipsniai Sunkumai „braižymo“ technologijoje, teptukai, tuša, Savrasovo tapyba. „Rooks Have Arrived“, IKT.

Pamokos eiga:

Atskrenda Šarka

Šarka: Aš taip skubu, turiu daug reikalų miške., Čia tau padavė voką, aš skrisiu toliau (šarka išskrenda)

Pedagogas Ar norite sužinoti, kas yra voke? (atidarykite voką), pažiūrėkite, ar čia daug lapų ir jie visi švarūs. Kieno tai gudrybės? Tikriausiai pikta ragana. Kas mums padės? Žinoma, pasirodęs gerasis Fėjos Kutas.paaiškinkite žodžių reikšmę. Kokį metų laiką prisimename vardindami šiuos žodžius?

Klausimas: Kas žino pavasario ženklus?

D: Varnėnas skrenda – žiemos pabaiga.

Žvirbliai maudosi baloje – pasišildyti.

Debesys plaukia aukštai – iki gero oro.

Pokalbis apie I. Tokmakovos eilėraštį „Pavasaris“.

Klausykite I. Tokmakovos eilėraščio „Pavasaris“:

Pavasaris ateina pas mus

Greitais žingsniais

Ir sniego pusnys tirpsta

Po jos kojomis.

Juodi atšildyti pleistrai

matomas laukuose.

Tikrai labai silta

Pavasario kojos.

Apie ką eilėraštis?

Ką daro pavasaris?

Kas atsitiks su dreifais

Ant laukų matosi... (juodos atšildytos dėmės).

Kodėl visa tai vyksta? Koks yra pagrindinis eilėraščio bruožas? – Kokie pokyčiai gyvūnų gyvenime vyksta pavasarį? (Meška išeina iš duobės, triušiai pasirodo prie kiškio).

Fizminutka:

Saulė pradėjo šildyti

Pradėjo belstis lašeliai

Numesk vieną, numesk du

Iš pradžių krinta lėtai

Ir tada greičiau, greičiau

Upeliai bėgo

Išbandykite, pasivikite! (Vaikai atlieka veiksmus pagal tekstą)

B: Lauke tirpsta sniegas ir ledas, teka upeliai. Kaip manote, iš kur atsiranda srautai? (Varvekliai varva, sniegas tirpsta) Tyliai pradeda skambėti muzika „Pavasario lašai“.

Pedagogas: - Vaikinai, ar girdite grojančią muziką? Atidžiai klausykitės muzikos.

Vaikai klausosi pavasarinių lašelių melodijos.

Pedagogas: - Vaikai, apie kokį metų laiką, jūsų manymu, yra ši muzika?

Vaikai: Apie pavasarį.

Pedagogas: - Kodėl jūs Katya (Ksyusha, Artyom ir kt.) taip manote?

Vaikai: - Nes muzikoje girdimi lašai, o lašai būna pavasarį.

Pedagogas: – Taigi, apie kokį sezoną ši muzika?

Vaikai: – Apie pavasarį.

Pedagogas: – Taip, net muzika gali mus nuteikti pavasariška nuotaika.

Oi! Po medžiu – skrynia! O jame – paslaptingas raizginys. Kas paims šį kamuolį į rankas, tas gražiu žodžiu pavadins pavasarį, kad ji greičiau eitų per mišką.

K: Koks yra pavasaris?

D: šiltas, gražus, saulėtas, ilgai lauktas, džiaugsmingas, žaismingas, draugiškas, paslaptingas, paslaptingas, pasakiškas, stebuklingas, linksmas, draugiškas, žalias, skambus, dainuojantis, triukšmingas, kvapnus, šviesus, skambantis, raudonas, malonus, žydi, jaunas, margas.

Pedagogas: nuostabus pasaulis mus supa. Tai yra gamtos pasaulis. Menininkai padeda mums pamatyti jos grožį. Kaip vadinasi paveikslai, vaizduojantys gamtą?

Vaikai: Nuotraukos vadinamos peizažais.

Pedagogas: Šiandien mes susipažinsime su kraštovaizdžiu, bet kas jame pavaizduotas, turite atspėti:

Sudarykite žodžius pagal pirmuosius daiktų pavadinimų garsus.

Kas tai? (Rook)

Rook, koks paukštis? (Migracija).

Pokalbis apie Savrasovo paveikslą. "Rooks atvyko",

Kaip menininkas mums parodo pavasario artėjimą? (laukuose ištirpo sniegas, atsidengė tamsiai ruda, drėgme prisotinta žemė, matosi atitirpusių dėmių)

Pažvelk į dangų. Kas tai? (dangus aukštai, pavasaris. Dar negijo, bet pro pilkus, niūrius debesis matosi mėlynumas)

Vaikinai, atidžiai pažiūrėkite, ar nuotraukoje yra saulė?

Kaip tu atspėjai?

(Saulė dingo už debesų. Dar blanku, tingu. Pro debesis šiek tiek šviečia... Kad tuoj „purkštis“ iš dangaus, byloja ant tvoros krentantys ir tirpstantys giedri šešėliai sniegas)

Vaikinai, pasakykite man, kaip matote sniegą?

(Sniegas patamsėjęs, purus, drėgnas, šaltas, šlapias, ištirpęs, purus)

Sniege yra paukščių pėdsakai.

Kas iš karto patraukia žiūrovo akį?

(Medžiai su daugybe lizdų) Papasakokite apie beržus, kokie jie? (neišvaizdus, ​​senas, nerangus centre, o jaunas, lieknas dešinėje)

Ką matote už beržų, toli nuotraukoje? (Kaimas, begaliniai atstumai, platybės, Rusijos žemės plotis,

už beržų matyti senas medinis pastatas. Per medinis pastatas- balto akmens katedra su trimis kupolais ir aukšta varpine)

Veiksmo žodžių pasirinkimas

Ką veikia rokai? (Rokai šurmuliuoja, rėkia, triukšmauja, taiso, taiso lizdus; apačioje, prie beržo šaknų, bokštas rado šakelę ir laiko ją snape, šeimininkauja, stato, tvarko, vaikšto, skraido, sukinėja, peša, apsaugoti, sugauti, grąžinti)

Padarė. žaidimas "Kas daugiau pamatys paveikslėlyje?" - Išvardykite viską, ką matote paveikslėlyje.

(gremėzdiški beržai, išmarginti uogomis; ištirpęs pilkas sniegas; atitirpę lopai; kaimo trobelių stogai; tirpstantis vanduo užpildė nedidelį tvenkinį; sena bažnyčia, varpinė; tolumoje matyti jau nuo sniego išlaisvinti laukai; matome, kaip po medžiu ant auksinio sniego darbštus bokštas snape laiko mažą šakelę)

Nuotraukoje viskas labai įprasta; sena negraži bažnyčia, už kurios traukiasi begaliniai Rusijos laukai, keistas grožis neišvaizdūs beržai, kurių šakose sustatyti lizdai, iš pietų atskridę uogos, kempingas tirpstantis sniegas su išblukusiais šešėliais.

Tačiau už šio paprastumo jaučiama menininko siela, kuriai visa tai brangu, prie širdies.

Turiu tris stiklines vandens. Stiklinė su kibirkštimis vandenyje simbolizuoja džiugias mintis, taurė su grynas vanduo- rami, subalansuota būsena. Stiklas su purvinas vanduo- nemalonios, liūdnos mintys. Kokios mintys kyla žiūrint į šią nuotrauką?

Vaikai: Keli vaikai prieina ir parodo, kaip jautėsi pamatę paveikslėlį.

Pedagogas: Šiandien mes susitikome su nuostabiu paveikslu, ir manau, kad nepraeisite abejingai pro apsnigtą mišką, spindintį saulėje, pro giraitę su rudenine suknele. Jūs džiaugsitės šiuo susitikimu su gražiuoju ir, ko gero, jis taps geresnis ir malonesnis.

Kad paukščiai visada mus aplankytų svetainėje, ką turėtume turėti svetainėje?

Vaikai: šėrykla.

Pedagogas: Eisime pasivaikščioti ir pakabinsime. Pamoka baigta.

Abstraktus švietėjiška veikla parengiamojoje grupėje "Pavasario gelbėjimas!"

Tikslas:

Prisidėti prie idėjų apibendrinimo apie pavasarį kaip sezoną, apie gyvūnų, paukščių gyvenimą, apie oro sąlygas pavasarį; formuoti teigiamą-emocinį požiūrį į pavasariškos gamtos grožį.

Edukacinės užduotys :

Plėsti ir aktyvinti vaikų žodyną šia tema; įtvirtinti žodžių darybos ir linksniavimo įgūdžius, įtvirtinti gebėjimą kurti žodžius iš skiemenų. Darbas su sakiniu: sakinių sudarymas iš žodžių pagal schemą, siekiant įtvirtinti gebėjimą atsakyti į klausimus visu sakiniu.

R kūrimo užduotis:

Darnios kalbos, artikuliacijos, smulkiosios ir bendrieji motoriniai įgūdžiai. Taisyklingo žodžių tarimo automatizavimas, kalbos derinimo su judesiu ugdymas, atminties, dėmesio, mąstymo ugdymas.

Edukacinės užduotys :

Bendradarbiavimo žaidime įgūdžių ugdymas; aktyvumas, iniciatyvumas, savarankiškumas, kūrybiškumas, vaizduotė.

Edukacinių užsiėmimų eiga:

Pedagogas:

Vaikinai, šiandien, pakeliui į darželį, mane pasitiko Lesovichokas, jis pasakė, kad buvo bėda su pavasariu, stiprus gūsingas vėjas ją laikė miške, jis nenori ateiti į kaimą. pavasario šiluma. Vesna paprašė Lesovičkos paprašyti jūsų pagalbos. Ar manote, kad galime išgelbėti pavasarį? Pabandykime. Ir kad vėjas paleistų pavasarį, turime atlikti visas Lesovichoko užduotis. Ar esate pasiruošę padėti?

Vaikai:

Taip, pasiruošę!

Pedagogas:

Pirma, jūs ir aš turime prisiminti, po kurio sezono ateina pavasaris, prieš kurį laiką?

Vaikai:

Pavasaris ateina po žiemos. Tai atsitinka prieš vasarą.

Pedagogas:

Pirmoji užduotis tokia: jums reikia įvardyti pavasario ženklus, o nuotraukos mums tai padės (pristatymas apie pavasario ženklus). Sakinį reikia pradėti žodžiais - Pavasarį... (Vaikai pagal paveikslėlius kuria sakinius. Pavasarį mėlynas dangus. Pavasarį šviečia saulė. Pavasarį paukščiai išskrenda iš šiltų šalių. Pavasarį varvekliai varvėjo nuo namų stogų. Pavasarį pradėjo tirpti sniegas, tekėjo upeliai. Pavasarį atsirado atitirpusių lopų. Pavasarį ant atitirpusių lopinėlių pasirodo pirmieji žiedai, pavasarį ant medžių išbrinksta pumpurai ir pasirodo švelnūs žali lapai).

Pedagogas:

Vaikinai, kodėl, jūsų manymu, tirpsta sniegas ir ledas, teka upeliai?

Vaikai:

Sniegas tirpsta, nes saulė vis labiau kaitina.

Pedagogas:

Ar ateis pavasaris, jei saulė nešviečia ir nešildo? Kodėl?

Pedagogas:

O mūsų saulė, užburta vėjo, išsklaidė visus saulės spindulius ir pasidarė liūdna.

Pedagogas:

Parodyk man, kaip saulė liūdna. Bet tai vyriausioji padėjėja pavasarį. Vaikinai, ką reikia padaryti, kad saulė būtų linksma?

Pedagogas:

Sugalvokime nuostabūs žodžiai saulė.

Didaktinis žaidimas„Pasirink žodį“

Kokia saule? (Prie lentos pritvirtinamas apskritimas, vaikai, tardami žodį, pritvirtina juostelę). Pažiūrėk kaip gražu švytinti saulė gavome, tai mums nusišypso. Čia mes atlikome antrą užduotį.

Pedagogas:

Pasakyk man, kokie pokyčiai pavasarį vyksta gyvūnų gyvenime?

Vaikai:

- Pavasarį meškos pabunda po žiemos miego, susilaukia palikuonių. kiškis keičiasi baltas paltasį pilką. Voverė vėl parausta.

Pedagogas:

Visi gyvūnai ant stalo sumaišyti, tereikia atrinkti mūsų miškų gyvūnus.

Pedagogas:

Pažiūrėkite į medį, kurį mums paliko Lesovičius. Tai nėra paprasta, bet su užduotimi (skiemeniai kabo ant medžio), reikia iš šių skiemenų padaryti žodžius. Vaikai sudaro žodžius iš skiemenų (vetas, vėjas, inkstas, bala, lašas, žolė, saulė).

Pedagogas:

Puiku, susidorojote su šia užduotimi, prisiminkime eilėraštį apie vabalą, tegul akys pailsi ir treniruojasi.

Į mūsų grupę atskrido vabalas.
Sukiojosi ir dainavo;
„Džu-žu-džu, žu-džu-džu,
Smagaus sukimosi ratu!“
Čia jis skrido į dešinę -
Visi žiūrėjo į dešinę.
Čia jis skrido į kairę -
Visi žiūrėjo į kairę.
Vabalas sukasi ir juokiasi,
Jis nori atsisėsti Ildarui ant nosies.
Tu, niekšelis, nebūk šlykštus!
Kur mes sakome, sėdėkite.
Vabali, čia yra dešinysis delnas,
Pasėdėk ant jo kurį laiką
Vabali, čia yra kairysis delnas,
Pasėdėk ant jo kurį laiką.
Vabalas nuskrido nuo delno
Ir atsisėdo ant lubų.
Atsistojome ant kojų pirštų galų
Bet vabalo negavome.
Plojome kartu;
Ploji, ploja, ploja,
Greitai skrisk šalin, bug.

Pedagogas:

Kokius dar vabzdžius žinai?

Vaikai:

Skruzdėlės, drugeliai, žiogai, vorai, musės, vikšrai.

Pedagogas:

Sudarykite sakinį su vabzdžiais pagal šią schemą. (Paeiliui siūlomi trys variantai).

Vaikai:

1. Drugelis skrenda. 2. Laumžirgis delne. 3. Boružė sėdi ant gėlės.

Pedagogas:

Kaip manote, kas apsidžiaugs vabzdžių atsiradimu?

Vaikai:

Paukščiai bus sužavėti vabzdžiais, nes vabzdžiai yra paukščių maistas.

Pedagogas:

O taip pat, norint padėti pavasariui, reikia prisiminti iš šiltųjų kraštų grįžtančius paukščius, juos pakviesime paeiliui ir tuo pačiu tik labai atsargiai sulankstyti šiuos lapus, jie vis tiek mums pravers.

Vaikai įvardija paukščius ir lanksto akordeoną.

auklėtojas b:

Gerai padaryta, kiek paukščių žinai, bet kaip atrodo mūsų „akordeonas“?

Pedagogas:

Tai taip pat atrodo kaip sparnai.

Pedagogas:

Kurkime paukščius ir papuoškime savo eglutę. Manau, kad šie paukščiai pamalonins pavasarį. (paukščiai čiulba)

Pedagogas:

Kitas uždavinys, svarbiausia, mes turime išspręsti kryžiažodį su jumis.

Taigi mes su jumis išvardinsime pavasario ženklus.

Kryžiažodis

1. Įkurtuvės pas starkį
Jis džiaugiasi be galo.
Kad turėtume pašaipūną
Padarykime jam... (paukščių namelis)

2. Mėlynais marškiniais
Bėga daubos dugnu. (srautas)

3. Pirmiausia išlipti iš žemės
Ant atlydžio.
Jis nebijo šalčio
Nors ir mažas. (sniego lašas)

4. Čia ant šakos kažkieno namas,
Jame nėra durų, nėra langų,
Bet jaunikliai ten šiltai gyvena
Šis namas vadinamas ... (lizdu)

5. Ji tyliai beldžiasi į pavasarį,
Ir girdi visas kaimas. (lašai)

5. Tu sušildysi visą pasaulį,

Tu nežinai nuovargio

Šypsosi prie lango

Ir visi tave vadina... (saulė).

Pedagogas:

Taigi piktojo vėjo kerai prapuolė, pavasaris išlaisvintas ir mums bus šilta.

Vaikinai, ar jums patiko mūsų pamoka? (vaikų atsakymas).

Ką konkrečiai tau patiko veikti?

Apie kokį sezoną šiandien kalbame?

Kuris gražus laikas metai yra pavasaris. Poetai rašo eilėraščius apie pavasarį, tapytojai piešia paveikslus, kompozitoriai rašo gražią muziką. Pavasariui bus malonu išgirsti jūsų atliktą dainą baškirų kalba. (vaikai dainuoja dainelę „Kunelle yaz kile“).

GCD santrauka

ikimokyklinėje grupėje

Tema: "Pavasaris ateina"

Edukacinė sritis „Pažinimas“

Kryptis – „Kognityvinis ir kalbos vystymas“

Tikslas: prisidėti prie idėjų apie pavasarį kaip sezoną, apie gyvūnų, paukščių gyvenimą, apie pavasario oro sąlygas apibendrinimo.

1. Pagilinkite savo supratimą apie sezoniniai pokyčiai gamtoje; toliau mokyti vaikus nustatyti paprasčiausius priežasties ir pasekmės ryšius (tirpsta sniegas, nes saulė pasidarė šiltesnė ir pan.).

2. Toliau supažindinti vaikus su tautosakos kūriniais apie pavasarį (mįslėmis, patarlėmis); ugdyti loginį mąstymą, šnekamąją kalbą: turtinti ir aktyvinti žodyną, ugdyti bendravimo įgūdžius.

3. Ugdyti vaikų reagavimą, formuoti teigiamą emocinį požiūrį į pavasariškos gamtos grožį.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

GCD santrauka

Parengiamojoje mokyklai grupėje

Tema: „Ateina pavasaris“

Edukacinė sritis „Pažinimas“

Kryptis – „Kognityvinis ir kalbos vystymas“

Edukacinių sričių integravimas: „Pažinimas“, „Bendravimas“, „Grožinės literatūros skaitymas“, „Muzika“.

Tikslas: prisidėti prie idėjų apie pavasarį kaip sezoną, apie gyvūnų, paukščių gyvenimą, apie pavasario oro sąlygas apibendrinimo.

Užduotys:

1. Gilinti sezoninių gamtos pokyčių supratimą; toliau mokyti vaikus nustatyti paprasčiausius priežasties ir pasekmės ryšius (tirpsta sniegas, nes saulė pasidarė šiltesnė ir pan.).

2. Toliau supažindinti vaikus su tautosakos kūriniais apie pavasarį (mįslėmis, patarlėmis); ugdyti loginį mąstymą, šnekamąją kalbą: turtinti ir aktyvinti žodyną, ugdyti bendravimo įgūdžius.

3. Ugdyti vaikų reagavimą, formuoti teigiamą emocinį požiūrį į pavasariškos gamtos grožį.

Planuojami rezultatai: Vaikai turi supratimą apie būdingus pavasario požymius (saulė stipriau šyla, pailgėja diena, tirpsta sniegas, grįžta migruojantys paukščiai); jie moka atsakyti pilnu atsakymu, supranta ryšį tarp negyvosios gamtos reiškinių.

Medžiagos:

· Paveikslėliai rebusui „Pavasaris“, raidžių rinkinys, paveikslėliai, vaizduojantys 4 metų laikus.

· Paveikslėliai, kuriuose vaizduojami pavasario ženklai.

· „Saulė“.

Preliminarus darbas:

1. Svarstant iliustracijas su vaikais apie pavasarį, pavasarinius gamtos pokyčius.

2. Kalbėjimasis su vaikais apie rūpestingas požiūrisį gamtą.

3. Stebėjimai pasivaikščiojant, pokalbis su vaikais apie pavasario ženklus, kodėl ateina pavasaris.

4. Grožinės literatūros skaitymas.

5. Eilėraščių apie pavasarį, apie pavasario mėnesiai, mįslių, posakių ir patarlių spėjimas.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Vaikai, šiandien kalbėsime apie nuostabų metų laiką. Apie ką – spėkite. Vaikinai, ar girdite grojančią muziką? Atidžiai klausykitės muzikos.

Klausausi melodijos „Pavasario lašai“.

Pedagogas: Vaikai, apie kokį metų laiką, jūsų manymu, yra ši muzika?

Vaikai: Apie pavasarį.

Pedagogas: Kodėl taip manai?

Vaikai: Nes muzikoje girdimi lašai, o lašai būna pavasarį.

Pedagogas: Taip, net muzika gali mus nuteikti pavasariška nuotaika.

Didaktinis žaidimas „Pasakyk žodį“:Iš paveikslėlių pavadinimų turite pasirinkti pirmąjį garsą ir padaryti iš jų žodį.

Vaikai atlieka užduotį.

Mokytojas: Kas yra žodis?

Vaikai: pavasaris.

Pedagogas: Ji ateina maloniai.

Ir su savo istorija.

Mojuoja burtų lazdele

Miške pražys putinas.

Pedagogas: O šiandien kalbėsime apie pavasarį.

Mokytojas: Atsakykite į klausimus:

Po kurio sezono ateina pavasaris?

O prieš kokį metų laiką?

Visi sezonai seka vienas kitą, bet kiek jų iš viso?

Pedagogas: Vaikai, prisiminkime pavasario ženklai , bet nuotraukos mums tai padės. Turite pradėti sakinį žodžiu „Pavasaris ...“.

(Vaikai atlieka užduotį).

Pedagogas: Vaikai, kodėl, jūsų manymu, tirpsta sniegas ir ledas, teka upeliai?

Vaikai: Sniegas tirpsta, nes saulė šildo.

Pedagogas: Ar ateis pavasaris, jei saulė nešvies ir nešils?

Vaikai: Ne, saulė yra pagrindinė pavasario pagalbininkė.

Vaikai: Kažkas nuliūdino mūsų saulę.

Sugalvokime gražių žodžių saulei ir ištiesinkime jos spindulius.

Didaktinis žaidimas „Pasirink žodį“

Saulė ką? (meilus, geltonas, šiltas, šviesus, švytintis, auksinis, gražus, malonus, lengvas)

Yra patarlė: „Kai mama gera, bet kai saulė šildo“

Kuris graži saulė pasirodė, mums šypsosi, o mes jam.

Kūno kultūros minutė

Visi žmonės šypsosi

Pavasaris! Pavasaris! Pavasaris!

Ji yra visur, kur ji yra

Raudona! Raudona! Raudona!

Per pievas, mišką ir pro plyną,

Tai ateina! Tai ateina! Tai ateina!

Saulėje kviečia kaitintis

Paskubėk! Paskubėk! Paskubėk!

Ir upelis karštai teka,

Skamba! Skamba! Skamba!

Upė plati virš akmenukų,

Burbuliuoja! Burbuliuoja! Burbuliuoja!

Ir aplinkui kvepia

Gėlės! Gėlės! Gėlės!

Ir visa gyva iš karto girdi

Pavasarinis skambutis!

Pedagogas: Vaikinai, atsakykite į klausimus:

Koks oras pavasarį?

Kokie yra debesys pavasarį?

Kokie pavasario lašai?

Koks dangus pavasarį?

Kokius drabužius žmonės dėvi pavasarį?

Kokia žolė auga pavasarį?

didaktinis pratimas.

Pasakykite žodžiu „Pavasaris“ – diena, oras, nuotaika, perkūnija, saulė, žolė, mėnesiai.

Mokytojas: Klausyk. galvosūkiai:

  1. Pūs šiltas pietų vėjas.

Saulė šviečia ryškiau

Sniegas plonėja, minkštas, tirpsta,

Skrenda garsiakalbis bokštas.

Kokį mėnesį? Kas sužinos? (KOVAS)

  1. Įnirtingai ošia upė

Ir pralaužia ledus.

Varnėnas grįžo į savo namus,

Ir miške meška pabudo.

Danguje triliuoja lerys.

Kas atėjo pas mus? (BALANDIS)

  1. Laukai žali,

Lakštingala dainuoja.

AT balta spalva aprengtas sodas,

Pirmieji skrenda paukščiai.

Griaustinis griausmas, spėk

Koks čia mėnuo? (GEGUŽĖ)

Vaikai kartoja visus pavasario mėnesius.

Pedagogas: O dabar turėsime mažą viktoriną. Aš užduosiu klausimus, o jūs atsakysite.

Viktorina.

  1. Kokie medžiai ankstyvą pavasarį pirmiausia pasipuošti? (gluosnis arba gluosnis)
  2. Kurie medžiai žaliuoja ankstyvą pavasarį? (eglė ir pušis)
  3. Kur pernykštis sniegas? (ant žemės, po nauju sniegu)
  4. Kur sniegas tirpsta greičiau – lauke ar miške?
  5. Kodėl pavasarį aplink medžius susidaro piltuvėliai?
  6. Kur varnėnai peri lizdus, ​​jei nėra paukščių namelių (po namų stogais, paukščių įdubose)
  7. Kodėl starkiai pavasarį sėdi ant gyvūnų (karvių, arklių)? (pešti vilną lizdui)
  8. Kodėl paukščiai skrenda už traktorių ir tupia ant suartos žemės? (po arimo jie ieško kirminų)

Žaidimas „Pataisyk klaidą“

Pavasario mėnesiai – gruodis, sausis, vasaris?

Ar tai lapų kritimas pavasarį?

Ar pavasarį gyvūnai kaupia atsargas?

Pavasarį paukščiai skrenda į pietus.

Vaikai pavasarį apsirengia pavasario drabužiais

Pedagogas: Gerai padaryta! Apie ką šiandien kalbėjome klasėje? (apie pavasarį, apie pavasario ženklus, mįsles ir kt.)

Kas buvo lengva, o kas sunku?


Parengiamoji grupė.

Programos turinys:

Sukelti vaikams žavėjimosi savo gimtosios gamtos grožiu jausmą, norą išreikšti savo įspūdžius žodžiais, žodiniu aprašymu, parinkti epitetus, palyginimus su duotu žodžiu, lavinti pratimus. skirtingos formos veiksmažodžiai ir būdvardžių lyginamasis laipsnis.

Ankstesnis darbas:

Didaktiniai žaidimai: „Pasakyk žodžiu“, „Pasakyk teisingai“

Nagrinėjant didžiųjų peizažo tapytojų paveikslus

Apsilankymas vietiniame muziejuje

Tapybos darbų paroda grupėje „Gimtosios gamtos paveikslai“.

Medžiaga:

Saulė su spinduliais, lentelės su schemomis, rutulys, „kristalinė lazda“, garsinės spalvos drožlės žodžiams, raidėms kurti.

Pamokos eiga

Laiko organizavimas

Visi mes draugiški vaikinai
Mes esame ikimokyklinukai.
Mes nieko neįžeidžiame
Kaip rūpintis, mes žinome.
Nieko nepaliksime bėdoje,
Neišimsime, bet paprašysime.
Tegul visiems būna gerai
Bus džiugu, lengva.

Pedagogas: Vaikinai, jei teisingai išspręsite šiuos pavyzdžius, žinosite, apie ką kalbėsime klasėje.

Vaikai keičia raides ir skaito žodį.

Pedagogas: Gerai, vaikinai! O kaip tu supranti posakį: "Pavasaris ateina!"

1. Nuo kovo vidurio, nuo pirmųjų atšilusių lopinėlių, galima pastebėti pavasario atsiradimą. Vis dar yra sniego, niekas nepasikeitė, bet gamtoje vis tiek viskas keičiasi. Lauke pliki medžiai. Gali snigti, varvėti nuo stogų, gali būti niūrių dienų.

2. Jei pasirodo saulė, ji šviečia taip ryškiai, kad kartais tiesiog skauda akį. Oras skaidrus, švarus, šiek tiek apšalęs. Dangus ryškiai mėlynas.

Pedagogas: Taigi saulė atėjo pas mus, bet buvo mažai spindulių. Kodėl? (Klausykite vaikų atsakymų). Manau, jei pasakysite daugiau pavasario ženklų, tada saulė turės daugiau spindulių.

3. Kai debesys sklando dangumi, apie juos galima sakyti kaip apie dangišką ledo dreifą, nes šiuose debesyse yra ledo kristalų.

4. Diena ateina kiekvieną dieną. Artėja kovo 21 d pavasario lygiadienis. Dabar šviesių dienų bus vis daugiau. Kovas vadinamas šviesos maršu.

5. Atskrenda paukščiai – starkiai, uogos, kregždės, gegutės.

6. Sniegas pradeda tirpti kartu, kuris virsta vandeniu, todėl – antrasis pavasario mėnuo – balandis vadinamas vandens mėnesiu.

7. Naktį balos šąla ir šąla. Einant keliuku į darželį įdomu užlipti ant jų. O po pietų, kai įšyla saulė, jie vėl virsta balomis. Juose galima pamatyti besimaudančius žvirblius ir balandžius.

8. Mūsų kaime yra daug sniego, kad žmonėms būtų patogu vaikščioti švariu asfaltu, sniego valytuvai jį nuvalo nuo sniego.

9. Gegužės mėnesį atsiranda daug žalumos, žydi paukščių vyšnios, žydi lapai ant medžių. Gegužė vadinama pirmtake, nes viskas žydi, paukščiai garsiai riaumoja, jie kuria lizdus jaunikliams veisti.

Pedagogas: Na, jūs kalbėjote apie pavasario ženklus, todėl saulė turi spindulius.

  • Žaidimas „Pasakyk žodžiu“ pavasaris „. Aš sakau žodį „oras“, o tu man atsakyk „pavasarinis oras“ ir tt (metu kamuoliuką vaikui ir sakau žodį). Žodžiai: diena, lietus, nuotaika, perkūnija, saulė, mėnesiai, miškas, žolė, dangus, gėlės, strazdanos.
  • Žaidimas „Pasakyk vieną žodį“:
  • „Ledas eina palei upę“ – ledo dreifas;
  • „Pirmosios gėlės“ – raktažolės;
  • „Iš po sniego auganti gėlė“ – putinas.
  • Žaidimas su "krištoline lazdele": pereikite ratu ir įvardykite vaizdingus posakius - "Koks pavasaris?" (žaismingas, šiltas, džiaugsmingas, draugiškas, skambus, linksmas, džiūgaujantis, paslaptingas, saulėtas, niūrus, tylus, nedrąsus, niūrus, pasakiškas, šviesus, mėlynas, magiškas, triukšmingas, smaragdas, krištolas, šviesus, šviesiai žalias, šviesiai mėlynas, švytintis , paslaptingas, slidus).

Fizminutka:

  • Mėlyna upė.

Mokytoja kviečia vaikus pasiskirstyti į 3 kompanijas po 4 žmones.

Kiekviena įmonė turi savo užduotį.

1 įmonė: žodis „Apple“ – parašykite šį žodį, norėdami atspausdinti medžių pavadinimus.

  • Aš esu uosis
  • B - beržas
  • L - liepa
  • O - drebulė
  • K - klevas
  • O - alksnis

2 įmonė: žodis „Apple“ – parašykite šį žodį, norėdami atspausdinti laukinių ir naminių gyvūnų vardus.

  • Aš esu jakas
  • B – jautis
  • L - briedis
  • O - elniai
  • K - karvė
  • O - avys

3 įmonė: Žodis „Obuolys“ – surašyk šiltuose kraštuose gyvenančių gyvūnų vardus.

  • Aš esu jaguaras
  • B – begemotas
  • L - tinginys
  • O - beždžionė
  • K - kengūra
  • O - asilas

Auklėtoja: (kartu su vaikais tikriname užduotis) Puiku, vaikai. Susitvarkei su sunkiomis užduotimis, o saulė tau šypsosi (aš saulę nukreipiu į besišypsančią pusę).

Apvalus šokių žaidimas „Vesnyanka“.

Pavasario raudona atėjo pas mus
Su grūduotais rugiais,
Su auksiniais kviečiais
Su garbanotomis avižomis
Su ūsuotais miežiais
Su dygliuotomis soromis,
Su linais - krūminis,
Su viburnum - avietėmis,
Su raudonu šermukšniu
NUO Juodieji serbentai,
Su kiekvienu sodu
Su žydros spalvos
Su šilta vasara!

Pedagogas: pasirinkite žodžius „Pavasaris“ susijusius žodžius

Strazdanos

Pavasaris

strazdanotas

akmeninis

laimingas

Kokio žodžio trūksta? (laimingas)

Pedagogas: Vaikinai, dabar mes daug žinome apie pavasario ženklus ir ženklus. Siūlau namuose piešti piešinius apie pavasarį. Iš Jūsų piešinių padarysime nedidelę knygelę su eilėraščiais ir žaidimais.


Į viršų