Pastabos dėl mazgų specialios transporto parengiamosios grupės. Pažintinės edukacinės veiklos parengiamojoje grupėje „Transportas“ suvestinė

Pamokos tipas: medžiagos apibendrinimo ir sisteminimo pamoka.

Tikslas: sisteminti ir įtvirtinti žinias apie antžeminio transporto rūšis.

Švietimas:

  • suaktyvinti žodyną tema „Žemės transportas“;
  • išmokti vardinti skaičius pirmyn ir atvirkštine tvarka naudojant žaidimą „Suderinkite paveikslėlį pagal skaičius“;
  • sustiprinti bendrą vaikų „transporto“ sampratą.

Korekcinis ir vystomasis:

  • vystytis vizualinis-vaizdinis mąstymas, suvokimo vientisumas remiantis žaidimo „Surink paveikslėlį pagal skaičius“ medžiaga;
  • sudaryti sąlygas vystytis lytėjimo ir vizualinis suvokimas naudojant žaidimus „Išsirink langą“, „Sužinok pagal dalį“;
  • ugdyti gebėjimą konstruoti gramatiškai taisyklingas įprastas frazes atsakant į klausimus ir žaidime „Sužinok dalimis“;
  • lavinti judesių koordinaciją naudojant dinaminę pauzę „Traukinys su kroviniu“;
  • skatinti vystymąsi loginis mąstymasžaidimų „Ketvirtasis ratas“, „Atspėk mįslę“ pagalba.

Švietimas:

  • kartoti elgesio taisykles transporte;
  • skiepyti vaikams pagarbą sau ir kitiems;
  • sudaryti sąlygas ugdyti emocinį reagavimą ir gebėjimą džiaugtis pasiektu rezultatu.

Metodai: vizualinis ( demonstracinė medžiaga, Power Point pristatymas), žodinis (pokalbis, pasakojimas), praktinis (užduočių atlikimas).

Įranga ir demonstracinė medžiaga: sieninė lenta, kompiuteris, didaktinis vadovas"Autobusas" pagamintas iš medžio arba storo kartono, rutuliai, iškirpti paveikslėliai „Transportas“, garso įrašas su traukinio garsu, nuotraukos su įvairiu transportu, pristatymas su žaidimu „Šviesoforas“ arba šviesoforas, nupieštas ant kartono su Velcro spalvotiems apskritimams, nuotraukos žaidimas „Sužinok pagal dalis“.

Žodyno darbas: viešasis, geležinkelis, antžeminis transportas, traukinys, metro.

Preliminarus darbas: pokalbiai įjungti leksinė tema„Transportas“, iliustracijų žiūrėjimas, eilėraščių apie transportą skaitymas ir mokymasis, paveikslėlių lankstymas į 4-5 dalis, skirtingų transporto rūšių palyginimas.

Pamokos eiga:

1. Laiko organizavimas- 2-3 min.

Žaidimas „Sužinok pagal dalis“.

Žaidimo eiga. Vaikai įeina į biurą, kiekvienas jų turi kortelę su transporto paveikslėliu ant savo kėdės. Vaikai turi atspėti, ką menininkas norėjo nupiešti, ir įgarsinti, pavyzdžiui: „Menininkas norėjo nupiešti raudoną motociklą“.

Defektologas:„Ar atspėjote, apie ką šiandien kalbėsime? (Apie antžeminį transportą.)

2. Pagrindinė dalis - 20 min.

Įvadinis pokalbis su vaikais.

Defektologas: Man paskambino vienas draugas ir pasakė, kad jam reikia mūsų pagalbos labai svarbiu klausimu, einam pas jį?

Kas žino, kuo galime jį aplankyti? (vaikų atsakymai). Tai va, galime važiuoti (rodomos nuotraukos) automobiliu. Koks kitas automobilio pavadinimas? (automobilis) Yra automobilių ir sunkvežimių. Ką veža sunkvežimiai? O kaip su automobiliais? Kas vairuoja automobilį? (vairuotojas arba vairuotojas).

Kuo dar galima važiuoti? (ant motociklo). Kas vairuoja motociklą? (motociklininkas).

Taip pat galite keliauti autobusu. Autobusas yra viešasis transportas, visi miesto žmonės gali keliauti viešuoju transportu, tačiau lipdami į autobusą turite sumokėti bilieto kainą. Kokį dar viešąjį transportą žinote? (mikroautobusas, troleibusas, tramvajus) Atidžiai pažiūrėkite, kuo tramvajus skiriasi nuo troleibuso? (vaikų atsakymai)

Sužinojau, kad ten, kur gyvena mano draugas, labai sunku patekti, todėl važiuosime įvairiomis transporto priemonėmis. Norėdami sužinoti, kuo važiuosime pirmiausia, turite pažvelgti į nuotraukas ir atsakyti, kuri nuotrauka yra keistesnė.

Žaidimas „Ketvirtasis ratas“.

Žaidimo eiga. Lentoje rodomos „laivo“, „valtelės“, „valtelės“, „autobuso“ nuotraukos. Vaikai pavadina visas nuotraukas ir pasirenka vieną, kuri netinka prie kitų (autobusas), paaiškina atsakymą (valtis, laivas ir kateris vandens transportas, o autobusas įžemintas).

Defektologas: Prieš išvykstant reikia peržiūrėti elgesio autobuse taisykles. Jei kalbėsiu taisyklingai, plosite, jei netaisyklingai – trypsite.

Žaidimas „Elgesio autobuse taisyklės“.

Žaidimo eiga. Mokytojas daro pareiškimus, jei vaikai sutinka, ploja, jei ne – trypia.

  • Sumokėkite bilieto kainą įlipdami.
  • Sėdi ant tuščios sėdynės.
  • Stumdymasis.
  • Keliaukite be bilieto.
  • Garsiai valgo saldainius.
  • Atsiremkite į priekines duris.
  • Pasilenk pro langą.
  • Duok kelią senoliui.
  • Kalbėk garsiai ir šauk.

Defektologas:Štai mūsų autobusas. Kažkaip ten pasidarė labai šalta, reikia uždaryti visus langus.

Žaidimas „Surask langą“.

Žaidimo eiga. Vaikai paeiliui išima „langus“ iš maišelio, sutelkdami dėmesį į lytėjimo pojūčiai, ir įkišama į tinkamą angą.

Defektologas: Deja, vaikinai, mes dar neatvažiavome, reikia persėsti į kitą transportą, spėkite kokį?

Žaidimas „Atpažink pagal garsą“.

Žaidimo eiga. Mokytojas įjungia garso įrašą su traukinio garsu, vaikai atsako, kokį garsą girdėjo.

Defektologas: Teisingai, tada važiuosime traukiniu. Kaip dar kitaip vadinamas geležinkeliu keliaujantis transportas? (geležinkelis) Kokį dar geležinkelio transportą žinote? (rodomos nuotraukos: traukinys, tramvajus, metro) Ką gali gabenti traukiniai? (žmonės ir prekės) Kas valdo traukinį? (vairuotojas)

Ritminė minutė:

eina, eina (2 plojimai)

lokomotyvas (3 plojimai)

trys vamzdžiai (2 plojimai)

penki ratai (3 plojimai)

ma-shi-nist - (3 plojimai)

Raudonasis šuo (2 plojimai)

3. Dinaminė pauzė"Traukinys su kroviniu"- 4 min.

Žaidimo eiga. Vaikai sustoja ratu, o duodami ženklą meta vienas kitam kamuoliukus (krauna vagonus). Po komandos „pakrovimas baigtas“ vaikai atlieka judesius rankomis (imituodami važiavimą traukiniu), judėdami ratu vienas po kito ir iškvėpdami tardami „chuh-chukh-chukh“ (iki 1 minutės). Po to traukinys sustoja, kuo ilgiau iškvėpdamas „sh-sh-sh“. Giliai įkvėpkite per nosį – pasisemkite jėgų ir pradėkite iškrauti automobilius. Kamuoliai perduodami į kitą pusę.

Žaidimas „Suderinkite paveikslėlį pagal skaičius“.

Žaidimo eiga. Vaikams įteikiami vokai su paveikslėliais, supjaustytais į dešimt vertikalių juostelių, kurių kiekviena sunumeruota nuo 1 iki 10. Norint gauti paveikslėlį, reikia susumuoti visas juostelės dalis su skaičiais, pavadinti gautą eilutę pirmyn ir atvirkštine tvarka.

Defektologas: Vaikinai, čia mes, atspėkite, kas mūsų laukė?

Atspėti mįslę:

Trys spalvingi apskritimai

Mirksi vienas po kito

Jie šviečia, mirksi -

Žmonėms padedama (šviesoforas).

Lentoje pasirodo šviesoforas su netinkamomis spalvomis, vieta ir apskritimų skaičiumi: mėlyna, žalia, raudona, geltona.

Defektologas: Vaikinai, ar nemanote, kad kažkas negerai su šviesoforu? Susirgo šviesoforas, susimaišė visos jo spalvos, atsirado papildomų. Šviesoforui tikrai reikia, kad padėtume jam atsigauti. Vaikai atlieka užduotį lentoje.

4. Pamokos apibendrinimas - 3 min.

Defektologas:Šviesoforui labai patiko, kaip tu įvykdai visas užduotis, paruošė tau prizus. Vaikai gauna prizus – lipdukus su automobiliais, įvardija savo automobilio spalvą.

GCD santrauka parengiamoji grupė.

šia tema: " Oro transportas".

Švietimo sričių integracija:„Bendravimas“, „Pažinimas“, „Skaitymas“ grožinė literatūra“, „Socializacija“.

Vaikų užsiėmimų rūšys:žaidimai, bendravimas, grožinės literatūros suvokimas.

Užduotys: plėsti idėjas apie transporto rūšis; supažindinti su oro transportu ir žmonių, kurių darbas susijęs su oro transportu, profesijomis; kalbėti apie oro transporto raidos istoriją.

Medžiagos ir įranga:oro transporto nuotraukos.

GCD judėjimas:

1. Mokytojo įžanginis žodis. Žaidimo momento įvadas.

Pas mus atskrido Baba Yaga. Kaip vadinasi jos transportas? (Skiedinys). Papasakokime jai, kuo žmonės šiandien skraido.

2. Oro transportas. - Atspėk mįsles:

Laumžirgis zuja didelis.
Kviečiu skristi!
Kėdės jums minkštos.
Ir pilotai - aukščiausia klasė!
(Sraigtasparnis)

Stebuklas paukštis, raudona uodega

Atvyko žvaigždžių pulke.

(Raketa)

Sidabras giedrame danguje
Nuostabus paukštis.
Skridau į tolimas šalis,
Šis paukštis pagamintas iš metalo.
Atlieka skrydį
Stebuklingas paukštis...

(Lėktuvas )

Aš skrendu aukštyn be pagreičio,
Aš tau primenu laumžirgį.
Aš skrendu į skrydį
Kas čia?
(Sraigtasparnis)

Iš sparnuotos liepsnos liejasi...

Greitai veržiasi aukštyn,

Į pasimatymą su kometa

Smailia nosimi...

(Raketa)

Skrenda pasakiškas paukštis,
Ir žmonės sėdi viduje,
Jis kalbasi vienas su kitu.

(Lėktuvas )

Šauniai padirbėta! Apie ką buvo mįslės? (apie oro transportas)

Taigi, apie ką šiandien kalbėsime? (apie oro transportą)

3. Mokytojas lentoje atveria spėliojamus paveikslėlius.

Kas vienija visus šiuos elementus? (TAI ORO TRANSPORTAS).

Kokia transporto rūšis vadinama oro transportu?

Ką veikia oro transportas? (VEŽA KELEIVIUS IR ĮVAIRUS KROVINIUS)
– Kaip mes vadiname žmogų, kuris skrenda lėktuvu? (PILOTAS)
– Kaip turėtume vadinti jūsų pilotų komandą? (Įgula)

Įvardykite žmonių, užsiimančių oro transportu, profesijas.
– Kaip manote, ar lėktuvai turi parašiutus? Kam jie skirti? (ATVEJAUS AVARIJĄ, GELBĖKITE ŽMONIŲ GYVYBES)
-Iš kur skrenda lėktuvai? (ORO UOSTAS)

4. Mokytojas rodo nuotraukas:

Kiek iš jūsų žinote, iš kokių dalių susideda lėktuvas ir sraigtasparnis?
- Pažiūrėkite į lėktuvo nuotrauką. Kuris iš jūsų parodys lėktuvo sparnus? uodega? kadras? kabina? durys? iliuminatoriai? važiuoklė?

Pažiūrėkite į sraigtasparnio nuotrauką? Pažiūrėkime, iš kokių dalių susideda sraigtasparnis. Kas man parodys kajutę? uodega? varžtas? ratai? iliuminatoriai? durys?

Pedagogas:
– Dabar žinote, kaip vadinamos pagrindinės orlaivio dalys. O kad galėtumėte šiek tiek pailsėti, žaisime su jumis.

5. Žaidimas: „Trečias ratas“(vaikas turi susirasti papildomą transportą ir pagrįsti savo pasirinkimą). Pavyzdžiui, kortelėje: lėktuvas, malūnsparnis, automobilis; automobilis - „Trečias ratas“, nes antžeminio transporto rūšis.

6. Žaidimas „Lėktuvas“

Pedagogas:
– Aš perskaitysiu tekstą, o jūs atliekate atitinkamus judesius ir onomatopėją.

Pedagogas: Ar žaisime lėktuvu?

Vaikai: Taip.

Pedagogas: Jūs visi esate sparnai, aš esu pilotas.

Gavo instrukcijas

Pradėkime akrobatinį skrydį.

Vaikai (išsirikiuoja vienas po kito).

Skrendame sniege ir pūgoje.

Oho!

Pedagogas: Mes matome kažkieno krantus.

Vaikai: Ah-ah!

Pedagogas:

Ry-ry-ry – burzgia variklis.(Atlikite sukamuosius rankų judesius)

Skrendame aukščiau už kalnus. (Būkite visoje svetainėje)

Čia mes visi leidžiamės žemyn(Pritūpkite ant vieno kelio).

Į mūsų pakilimo taką!

Na, mūsų skrydis baigėsi.

Iki pasimatymo, lėktuvas!(Mojuoja ranka).

7. Žaidimas „Skrenda – neskrenda“. (ant kilimo)(Mokytojas iškviečia transporto priemonę, jei ore esantys vaikai rodo „sparnus“, o jei ne, jie trypia kojomis)

Sraigtasparnis, metro, lėktuvas, raketa, tramvajus, autobusas, troleibusas, balionas, valtis.

8. Mokytojas skaito eilėraščius:

Lėktuvas

Aš visoje savo šlovėje
Aš skubu kilimo ir tūpimo taku,
Skubu, riedau ir tolumoje
Pakeliu save nuo žemės.
Žemė pašalinama
Laukai kaip kilimėliai,
Ir aukštybiniai namai,
Kaip tos knygos.

Sraigtasparnis

Pažvelgti man į akis -
Aš visai ne laumžirgis
Mes šiek tiek panašūs į ją,
Esu didesnis ir stipresnis.
Jei tik aš noriu
Aš skrisiu aukštai be pagreičio,
Svarbus vertikalus kilimas,
Vaikinai, aš esu malūnsparnis.

9. Pamokos santrauka: – Ką jūs ir aš šiandien veikėme ir kuo keliavome?

Apie ką mes šiandien kalbėjome? Ką naujo išmokote?
Kuri užduotis jums pasirodė įdomiausia?


Tikslai:

Supažindinti vaikus su įvairių transporto rūšių atsiradimu.
Įtvirtinti žinias apie vairuotojo profesiją ir būtinybę laikytis taisyklių eismo.
Praktikuokite gebėjimą klasifikuoti transportą pagal tipą.
Aktyvinkite vaikų žodyną žodžiais-transporto priemonių pavadinimais, šias transporto priemones vairuojančių žmonių profesijas.
Praktikuokite taisyklingą „r“ ir šnypštimo garsų tarimą bei gebėjimą pateikti išsamius atsakymus į klausimus.
Stiprinti gebėjimą dirbti su popieriumi ir klijais, iš elementų sukurti holistinę kompoziciją.
Ugdykite smalsumą, mąstymą, fonetinę klausą, smulkiąją motoriką.
Ugdykite pagarbą vairuotojo profesijai

Įranga:

Paveikslėliai, kuriuose vaizduojamos įvairios transporto priemonės, kelias, jūros prieplauka, geležinkelis, aerodromas ar dangus su debesimis.
Transporto priemonių skleidžiamų garsų garso įrašai.
Trys apskritimai, simbolizuojantys tris šviesoforus, kamuoliukus.
Servetėlės-burės kvėpavimo pratimams.
Įranga pritaikymui.

Preliminarus darbas:

Transporto stebėjimas.
Dalyko svarstymas ir pasakojimų nuotraukos tema „Transportas“.
Spalvinimo paveikslėlių, vaizduojančių transporto priemones, spalvinimas.
Pokalbis, didaktinis žaidimas arba pamoka apie eismo taisykles.

Pamokos eiga:

Mano metai sensta
bus septyniolika.
Kur tada turėčiau dirbti?
ką daryti?

Žmogus sugalvojo daug įvairių ir įdomių profesijų. Kiekvienas iš jūsų, kai šiek tiek paaugs, pasirinks ką veikti ir kokią profesiją rinktis.

Šiandien kalbėsime apie žmones, kurie mums padeda patekti iš vienos vietos į kitą, kurių užduotis – gabenti žmones ir prekes skirtingais atstumais.

Klausykite mįslės:

Mįslė apie vairuotoją

Visi keliai man pažįstami,
Kajutėje jaučiuosi kaip namie.
Man mirksi šviesoforas
Jis žino, kad aš...
(Vairuotojas)

(Taip, tai yra vairuotojai. Vairuotojas arba, kaip jis dar vadinamas, vairuotojas. Kokiomis savybėmis, jūsų nuomone, turėtų pasižymėti geras vairuotojas ar vairuotojas? Ką jis turėtų žinoti ir mokėti? (Vaikų atsakymai).

(Mokytojas pataiso vaikus ir akcentuoja tokias savybes kaip atsakingumas, atidumas, sąžiningumas, disciplina, darbštumas, mandagumas).

Tačiau svarbiausia, kad vairuotojas turi labai gerai išmanyti kelių eismo taisykles, nes nuo to priklauso ir keleivių, ir pėsčiųjų saugumas keliuose. Kelių eismo taisykles turi išmanyti ne tik vairuotojai, bet ir pėstieji, o ne tik žinoti, bet ir visada laikytis šių taisyklių reikalavimų. Tai labai svarbu!

Skaityti eilėraštį „Vairuotojai“

"Vairuotojai"

(Kurbanas Cholievas)

Šlamėjimas pakelėse
Linksmos padangos
Skuba keliais
Mašinos, mašinos...
O gale - svarbūs,
Skubus krovinys:
Plyta ir geležis
Malkos ir arbūzai.
Vairuotojų darbas
Sudėtinga ir sudėtinga
Bet kaip ji yra žmonėms
Visur reikia.

Didaktinis žaidimas „Visos profesijos yra svarbios“

Mokytojas kviečia vaikus pagalvoti apie transporto rūšis ir pabandyti prisiminti, kas kokią transporto rūšį vairuoja. Patartina skatinti vaikus atsakyti išplėstine forma naudojant epitetus (lėktuvas – drąsus pilotas, laivas – drąsus kapitonas ir pan.). Siūlomos šios transporto rūšys: automobilis, lėktuvas, laivas, raketa, dviratis, motociklas, traukinys.

Mokytojas parodo vaikams visas anksčiau žiūrėtas nuotraukas.
– Kaip vienu žodžiu galima apibūdinti viską, kas pavaizduota šiose nuotraukose?
(Vaikų atsakymai).

Teisingai, transportas. Transporto rūšių yra įvairių – vieni skraido dangumi, kiti važiuoja keliais, treti plaukia per jūras ir vandenynus. Yra net požeminis transportas – metro. Kokias transporto rūšis žinote? (Žemė, po žeme, oras, vanduo).
Gerai pagalvokite ir atsakykite, kam žmonėms reikalingas transportas? (Vaikų atsakymai).

Didaktinis žaidimas „Ji, plaukia, skrenda“

Vaikai pasirenka paveikslėlį, kuriame pavaizduota transporto priemonė, ir turi nunešti jį į tą vietą, kur pavaizduota būtent šią transporto rūšį atitinkanti vieta (kelias, jūros prieplauka, Geležinkelis, aerodromas arba dangus su debesimis).

Didaktinis žaidimas „Atspėk transporto tipą iš ausies“

Mokytojas paeiliui įjungia vaikams būdingų garsų ir signalų, kuriuos skleidžia įvairios transporto priemonės – stabdžių girgždesį, traukinio švilpimą, garlaivio švilpimą, lėktuvo ūžesį, automobilio garsą, įrašą. ratai, veikiančio automobilio variklio garsas. Vaikai, išklausę įrašo fragmentą, turi nustatyti, kuriam transporto tipui būdingas triukšmas.

Dinaminė pauzė „Traukinys su kroviniu“

Vaikai stovi ratu. Gavę signalą, vienas kitam meta kamuoliukus (krauna vagonus). Po komandos „pakrovimas baigtas“ vaikai atlieka judesius rankomis (imituodami važiavimą traukiniu), judėdami ratu vienas po kito ir iškvėpdami tardami „chuh-chukh-chukh“ (iki 1 minutės). Po to traukinys sustoja, kuo ilgiau iškvėpdamas „sh-sh-sh“. Giliai įkvėpkite per nosį – pasisemkite jėgų ir pradėkite iškrauti automobilius. Kamuoliai perduodami į kitą pusę.

Transporto rūšių yra nemažai ir kiekvienais metais jų vis daugėja – atsiranda greitųjų traukinių ir vienabėgių bėgių. Tiek vaikai, tiek suaugusieji turi būti labai atsargūs, kur galite sutikti šiuos didelius ir stiprių automobilių– keliuose, traukinių stotyse, uostuose.

Pasakojimas apie transporto rūšis

Prisiminkime, kokia tvarka atsirado transporto rūšys.

Iš pradžių žmonės judėdavo savarankiškai ir visus krovinius nešė ant savęs. Ar manote, kad buvo lengva nešti didelius svorius? Buvo labai sunku. Bet tada į pagalbą atėjo žmonės... Taip, augintiniai. Arkliai, asilai, o karštose šalyse – drambliai. Žmogus gavo galimybę keliauti ir gabenti nedidelius krovinius.

Tada žmogus išrado valtį ir burę, pradėjo statyti laivus iš medžio ir panaudoti vėjo jėgą burėms pripūsti, gavo galimybę plaukioti upėmis, jūromis, o paskui ir vandenynais. Tai atvėrė žmonėms tolimus ir paslaptingus kraštus.

Kvėpavimo pratimai „Vėjas pučia bures“

Vaikai kviečiami papūsti ant servetėlės ​​– vėjas išpučia bures. Pasiūlykite išbandyti įvairaus stiprumo vėją – kvėpavimą.

Daugelį metų naminiai gyvuliai ir vėjas ištikimai tarnavo žmogui. Tačiau žmonių poreikiai visą laiką augo ir jokie arkliai negalėjo pakelti svorių, kuriuos žmonėms reikėjo nešti dideli atstumai. Ir tada vyras suprato, kad transporto priemones reikia išradinėti pačiam. Taip atsirado kitos transporto rūšys, kurių pirmoji buvo... balionas.

Balionas galėjo pakelti žmogų ar naudingą krovinį ir jį nešti ilgas atstumas. Deja, suvaldyti baliono buvo beveik neįmanoma – jis skrisdavo tik ten, kur vėjas neša. Todėl žmonės turėjo išradinėti toliau. Po kurio laiko žmogus išrado variklį – bet kurios mašinos širdį. Pirmieji varikliai veikė anglimi ir mediena, jie buvo labai dūminiai ir aprūkę, bet padėjo išradėjams sukonstruoti pirmąjį traukinį – garvežį.

Gryna frazė „Traukinys“

Traukinys skuba šlifuodamas: zhe, che, sha, sha - che, sha, sha.

Tęskime savo istoriją.

Lokomotyvas galėjo gabenti labai didelius krovinius ir žmones dideliais atstumais ir pasirodė esąs labai naudingas. Bet pasirodė, kad bėgiai, kuriais judėjo traukiniai, gali būti nutiesti ne visur. Kaip būti? Ir tada išradėjai pastatė lokomotyvą ant ratų ir nuėmė bėgius – gavo pirmąjį automobilį.

Nuo tada transporto rūšys buvo nuolat tobulinamos. Po benzininio variklio atsiradimo automobiliai tapo greitesni ir galingesni. Šis variklis pasirodė labai naudingas ne tik automobiliams – tokį galingą variklį sumontavęs ant sklandytuvo, žmogus sukonstravo pirmąjį lėktuvą.

Ir tik tada atsirado raketos, povandeniniai laivai, metro ir daugybė kitų transporto rūšių.

Kūno kultūros pamoka „Šviesoforas“

Vaikai vienas po kito tampa grandine. Mokytojo signalu („Užveskite variklius! R-rr-r-r“) vaikai pradeda judėti, o mokytojas valdo judesį keldamas apvalus lapas atitinkamos spalvos kartonas – raudonas, geltonas arba žalias.

Na, šiandien mes susitikome skirtingi tipai transporto. Jau puikiai susipažinote su automobiliais, traukiniais ir laivais, o kiek vėliau susipažinsite su kitomis transporto priemonėmis. Tačiau visą likusį gyvenimą turite atsiminti, kad bet kokiuose keliuose ir bet kokio tipo transporte turite būti atsargūs ir laikytis kelių eismo taisyklių.

Programa "Balionas"

Vaikai ant mėlyno popieriaus lapo įklijuoja paveikslėlio detales – rutulį, krepšelį. Tada suklijuokite siūlus – stropus. Iš suglamžytų servetėlių baltas debesys daro. Mokytoja atkreipia vaikų dėmesį į tai, kad po balionu galima dėti debesėlius. Nes oro balionas gali pakilti virš debesų.

Apie viską pasaulyje:

1930 m. Amerikoje buvo išleistas filmas „Sąžininga daina“ apie merginos pagrobimą Kaukazo kalnuose. Aktoriai Stanas Laurelas, Lawrence'as Tibbettas ir Oliveris Hardy šiame filme vaidino vietinius sukčius. Keista, kad šie aktoriai labai panašūs į personažus...

Sekcijos medžiagos

Pamokos jaunesnei grupei:

Užsiėmimai vidurinei grupei.

Irina Dubyshkina
GCD santrauka, skirta susipažinti su išoriniu pasauliu „Žemės transportas“ parengiamojoje grupėje

Tiesiogiai – švietėjiška veikla

apie susipažinimą su išoriniu pasauliu parengiamojoje grupėje

tema „Sausumos transportas“.

Parengė: mokytoja Dubyshkina Irina Anatolyevna.

Edukacinė sritis: „Pažinimas“.

Tikslas: Išplėskite savo supratimą apie antžeminio transporto rūšis.

Programos turinys:

įtvirtinti žinias apie miesto transporto rūšis (autobusas, troleibusas, tramvajus, taksi, mikroautobusas, metro);

miesto transporto, kelių ir geležinkelių transporto rūšys;

elgesio taisyklės transporte;

mokytis saugus elgesys gatvėse ir keliuose;

supažindinti su transporto svarba žmogaus gyvenime;

praturtinti žodyną žodžiais, reiškiančiais su transportu susijusių žmonių profesijas: vairuotojas, vairuotojas, vežimo vairuotojas, motociklininkas, dviratininkas;

ugdyti pagarbą transporto priemones kuriančių žmonių profesijai.

Švietimo sričių integracija:

„Socialinis ir komunikacinis vystymasis“:

Suformuokite sąvokas: žemė, krovinys, keleivis, specialus transportas;

Parodykite vaikams naudojimosi transportu svarbą žmonių gyvenimui palengvinti;

Supažindinti vaikus su įvairių transporto rūšių atsiradimu.

Įtvirtinti žinias apie saugaus pėsčiojo ir keleivio judėjimo transporto priemonėje taisykles.

„Kalbos raida“:

Aktyvinti vaikų žodyną žodžiais – transporto priemonių pavadinimais, šias transporto priemones vairuojančių žmonių profesijas;

Tobulinti kalbą kaip komunikacijos priemonę;

Tobulinti monologines ir dialogines kalbos formas;

Tobulėti foneminis suvokimas, dėmesys, atmintis, mąstymas, vaizduotė, smulkioji motorika.

Tiesioginės švietėjiškos veiklos pažanga

1. Organizacinis momentas.

Pedagogas: Labas rytas, Vaikinai!

Tu pabudai? Taip, pabudome.

Ar šypsotės vienas kitam? Nusišypsojome.

Džiaugiuosi, kad esate geros nuotaikos.

Prieš pamoką mokytojas lentoje padeda antžeminio transporto nuotraukas.

Vaikinai, siūlau įminti mįsles. Atidžiai jų klausykite.

Galvosūkiai:

Neskraido, neskrenda,

Gatvėmis laksto vabalas.

Ir jie dega vabalo akyse,

Dvi blizgios lemputės.

Ne šuo – o su grandine.

Ne arklys – o su balnu.

(dviratis)

Raudonas automobilis skuba,

Neišjungus priekinių žibintų,

Už pavojingą paslaugą,

Skubėk gesinti gaisrą!

(gaisrinė mašina)

Broliai pasiruošę aplankyti,

Jie prilipo vienas prie kito,

Ir jie išskubėjo į ilgą kelionę,

Jie tiesiog paliko šiek tiek dūmų. (Traukinys)

Koks stebuklas – ilgas namas!

Jame daug keleivių.

Avi guminius batus

Ir veikia benzinu.

(autobusas)

Esu bet kuriuo metų laiku

Ir bet kokiu blogu oru

Labai greitai bet kurią valandą

Nuvesiu tave po žeme.

Jis lekia greičiau nei visi automobiliai,

Vaikinai, koks jo vardas?

(Motociklas)

Vaikinai, kaip galima pavadinti šį transportą? (Sausumos transportas).

Mokytojo istorija. Skaidrė Nr. 3-10.

Transportas – tai susisiekimo priemonių visuma (traukinys, automobiliai, autobusai, metro ir kitos, taip pat atskira priemonių rūšis).

Yra geležinkelių, keleivinis ir miesto transportas.

Transporto rūšys: sausumos (geležinkelio, miesto, metro, oro, vandens. Šiandien daugiausia dėmesio skirsime sausumos transportui:

miesto: lengvasis automobilis, autobusas, troleibusas, tramvajus, dviratis, motociklas, motoroleris;

geležinkelis: traukinys (automobilis, garvežys, dyzelinis lokomotyvas, elektrinis traukinys, metro.

sunkvežimiai (sunkvežimis, savivartis, furgonas, cisterna,

specialios mašinos ( greitoji pagalba, gaisras, policija, greitoji pagalba, taksi).

Krovinis antžeminis transportas gabena krovinius.

Tikriausiai mėgstate pasivaikščioti su mama parke. Autobusai, tramvajai, troleibusai ir taksi taip pat turi parkus, kuriuose sustoja naktį. Autobusų ir kitų automobilių parkas vadinamas parku. Tramvajų depe stovi tramvajai, geležinkelio depe – traukiniai. Taksi ilsisi taksi depe, o troleibusai – troleibusų depe. Vieta, iš kurios išvyksta traukiniai, vadinama geležinkelio stotimi, o autobusai išvyksta iš autobusų stoties.

TRANSPORTO RŪŠYS: krovinys ir keleivis. Krovinys – prekės, daiktai, kurie kažkur vežami. Keleivis yra asmuo, kuris keliauja ar ketina kažkuo važiuoti.

TRANSPORTO DALYS: priekinis žibintas, kėbulas, kabina, variklis, ratas, durys, padangos, bagažinė, vairas, sėdynė, pedalai, stabdžiai.

TRANSPORTO VALDYMAS IR PRIEŽIŪRA: vairuotojas, vairuotojas, vairuotojas, vairuotojas, motociklininkas, dviratininkas, keleivis.

FIZMINUTĖ.

Vaikai juda visoje grupėje, garsiai kartodami žodžius:

Aš pučiuosi, pūčiu, pūčiu,

Beldžiu, beldžiu, beldžiu

Aš sūpau, sūpau, sūpau,

Nenoriu vėluoti.

Mokytojas duoda komandą „stop“, vaikai sustoja.

Žaidimas kartojamas 2-3 kartus.

Klausimai pokalbiui:

1. Koks transportas vadinamas sausumos transportu?

2. Ar jis juda geležinkeliu?

3. Ar jis juda ant žemės?

4. Išvardykite antžeminį transportą (geležinkelio, miesto?

5. Kokius automobilių tipus žinote? (sunkvežimis, keleivis, specialus)

6. Kokius traukinių tipus žinote? (keleivinis, krovininis).

7. Parodyti ir pavadinti mašinų dalis? (ratas, kabina, kėbulas, žibintai, vairas, durys).

8. Kas vairuoja automobilį, traukinį, motociklą, dviratį? (mechanikas, dviratininkas, vairuotojas, motociklininkas).

9. Koks turi būti vairuotojas, vairuotojas ir pan.? (dėmesingas, mandagus, mandagus, tvarkingas, griežtas, efektyvus).

10. Ar jums patinka keliauti viešuoju transportu? Kuris turi daugiausiai?

11. Kokiu transportu keliaujate darželis?

Žaidimas „Ketvirtasis ratas“. Skaidrė Nr.11-13

Pasirinkite papildomą transporto priemonę ir paaiškinkite savo atsakymą.

Žaidimas „Atspėk transportą“. Skaidrė Nr.14-33.

Paveikslas padengtas 6 stačiakampiais. Transportą vaikinai atspėja dalimis, kurios atskleidžiamos palaipsniui.

Baigdamas mokytojas klausia, ko naujo vaikai šiandien išmoko pamokoje, apie ką jiems buvo įdomu kalbėti.

Pristatymo skaidrės

Antžeminis transportas.

Transportas, keliaujantis sausuma, vadinamas antžeminiu transportu. Tai įtraukia:

Antžeminis transportas skirstomas į keleivinį, krovininį ir specialųjį. Keleivinis transportas veža žmones – keleivius. Tai apima: autobusus, troleibusus, taksi ir tramvajus.

Krovinis antžeminis transportas gabena krovinius. Tai apima tokias transporto priemones kaip savivartis, sunkvežimis, miltų sunkvežimis, cemento sunkvežimis ir kt.

Į antžeminį transportą specialus tikslas apima: greitąją pagalbą, policijos automobilis, gaisrinis automobilis, kėlimo platforma, sniego valytuvas, vamzdžių sluoksnis, įvairios statybinės ir karinės transporto priemonės.

Tikriausiai mėgstate pasivaikščioti su mama parke. Autobusai, tramvajai, troleibusai ir taksi taip pat turi parkus, kuriuose sustoja naktį. Autobusų ir kitų transporto priemonių parkas vadinamas transporto priemonių parku.

Tramvajų depe stovi tramvajai, geležinkelio depe – traukiniai.

Taksi ilsisi taksi depe, o troleibusai – troleibusų depe.

Vieta, iš kurios išvyksta traukiniai, vadinama geležinkelio stotimi, o autobusai išvyksta iš autobusų stoties.

Joks transportas nejuda be žmogaus. Autobusus ir kitus automobilius vairuoja vairuotojas, tramvajus – vairuotojas, traukinį – vairuotojas, motociklą – motociklininkas, dviratį – dviratininkas. Visos mašinos yra labai naudingos žmonėms.

11–13 skaidrė

Žaidimas „Ketvirtas ratas“

14–33 skaidrė

Žaidimas „Atspėk transportą“

Interneto ištekliai

Pamokų užrašai

parengiamojoje mokyklai grupėje tema:

"Transportas"

Pirmos kategorijos logopedas

Orskas, 2014 m

PILNAS VARDAS. mokytojas:Trapeznikova Julija Vladimirovna, logopedė mokytoja

Plėtros kryptis: kognityvinė kalba.

Dominuojantis švietimo sritis: pažinimas.

Pamokos tema: "Transportas"

Amžiaus grupė: parengiamieji

Tikslas: Idėjų apie transportą konsolidavimas.

Užduotys:

Plėsti žodyną tema: „Transportas“, stiprinti sudėtingų žodžių vartojimo įgūdžius.

Plėtra leksinė-gramatinė kalbos pusės.

Žinių apie su transportu susijusias profesijas įtvirtinimas.

Bendrųjų sąvokų įtvirtinimas kalboje.

Darnios kalbos ugdymas: kompiliacija aprašomoji istorija apie sunkvežimį naudojant: "Žadintuvas" teisinga kalba».

Garsinio skiemens analizės ir sintezės formavimas.

Darbo poromis įgūdžių įtvirtinimas (gebėjimas užduoti klausimus apie žodžio sudėtį).

Ugdykite susidomėjimą transporto ypatybėmis ir rūšimis.

Gebėjimo dirbti poromis ugdymas.

Metodai ir metodai:

sąmonės formavimo metodai (frontalinis pokalbis);

veiklos organizavimo ir elgesio patirties formavimo metodai (kalba problemines situacijas, plėtra emocinė sfera, dirbti porose);

elgesio skatinimo metodai (skatinimas, netikėtumo akimirka);

kontrolės, savikontrolės ir įsivertinimo metodai (apklausa, savo veiklos rezultatų analizė);

sveikatos išsaugojimo metodai (kintamos veiklos rūšys).

Švietimo sričių integracija: socialinis ir komunikacinis tobulėjimas; Kognityvinė raida; kalbos raida;fizinis vystymasis.

Vaikų užsiėmimų rūšys: žaidimų, komunikabilus, motorinis, produktyvus.

Sukurkite aplinką GCD vykdymui: nešiojamas kompiuteris, vaizdo projektorius; pristatymas; vaizdo įrašas; Iškirpti paveikslėliai, spalvoti lustai garso analizei ir flanelografai kiekvienam vaikui; dalykiniai paveikslėliai, kuriuose vaizduojami simboliai ir transporto rūšys; „Žadintuvas taisyklingai kalbai, projektorius, objektų nuotraukos, vaizduojančios transporto priemonių atliekamus veiksmus.

Laiko praleidimas: 35 minutes

Planuojamas pamokos laikas: antrasis studijų laikotarpis – sausio 3 dekada.

Preliminarus darbas: žiūrėti paveikslėlius apie transportą, kartoti transporto rūšis, profesijas, susijusias su transportu; parašyti aprašomąją istoriją apie įvairių tipų transporto.

Pamokų užrašai

Progresas

. Įvadinė dalis.

1. Organizacinis momentas.

Sveiki, vaikinai, šiandien turime svečių. Sakyk labas.

2. Motyvacija.

Vaikinai, mūsų darželis gavo vaizdo laišką nuo vaikų iš Saulėto miesto. Paklausykime jo.Pristatymas. SKAIDRĖ Nr.2

Laiškas.

Sveiki, vaikinai, aš esu Vintikas ir aš Shpuntik. Mes esame iš saulėtas miestas. Esame dizaineriai – mechanikai. Dirbame prie naujo automobilio projekto, bet nežinome, kas tai yra, nes pametėme jo surinkimo instrukciją. Padėkite mums prisiminti transporto rūšis, galbūt tai mums padės mūsų darbe. Su Jumis bendrausime internetu ir SKYPE.

Ar padėsime Vintikui ir Shpuntikui?

II . Pagrindinė dalis.

1. Prisiminkime, kur gali judėti transportas? (greitai, jūra, geležinkelis, dangus)

2. Žaidimas: „Transporto rūšys“

Taigi, kokios transporto rūšys egzistuoja?

Yra oro transportas.

Yra vandens transportas.

Yra antžeminis transportas.

Yra geležinkelių transporto rūšis.

3. Žaidimas: „Suderink transportą“

Kokį transportą galime priskirti antžeminiam transportui ir kodėl?

Automobilis (autobusas, savivartis) važiuoja keliu – tai sausumos transporto rūšis.

Į geležinkelį?

Traukinys (tramvajus, elektrinis traukinys) važiuoja geležinkeliu – tai geležinkelio transporto rūšis.

Prie vandens?

Laivas (valtis, kateris) plūduriuoja ant vandens, tai vandens transporto priemonė.

Į orą?

Danguje skrenda raketa (lėktuvas, sraigtasparnis) – tai oro transporto rūšis.

4. Žaidimas: „Kodėl jie taip vadinami? Pristatymas. SKAIDRĖ Nr.3-8

Kodėl taip vadinosi?

Lėktuvas skrenda pats.

Visureigis – važiuoja visur.

Garvežys neša garą (veikia garo pagalba).

Savivartis pats išmeta krovinį.

Motoroleris rieda pats

Tai vaikinai Sunkūs žodžiai, susideda iš dviejų žodžių.

5. Pratimai žodynui lavinti gramatinė pusė kalba. Žaidimas: „Kas ką valdo“ Pristatymas. SKAIDRĖ Nr.9-16

Vaikinai, ar žinote, kas vairuoja transportą?

Kas vairuoja autobusą?

Vairuotojas vairuoja autobusą.

Kas skraido lėktuvu?

Lėktuvą valdo pilotas.

Kas valdo traukinį?

Traukinį vairuoja mašinistas.

Kas skraido malūnsparniu?

Sraigtasparnį valdo sraigtasparnio pilotas.

Kas valdo laivą?

Laivą valdo kapitonas.

Kas valdo raketą?

Raketą valdo astronautas.

6. Pratimai leksiniams ir gramatiniams kalbos aspektams lavinti

Shpuntik ir Vintik negali suprasti transporto rūšių veiksmų.

Įvardykite paveikslėlyje parodytą transporto rūšį ir jo veikimą.

Tai autobusas.

Autobusas įvažiuoja į garažą.

Tai autobusas.

Autobusas išvažiuoja iš garažo.

Tai savivartis.

Prie namo privažiuoja savivartis.

Tai savivartis.

Savivartis nuvažiuoja nuo namo.

Tai sunkvežimis.

Sunkvežimis važiuoja į kalną.

Tai sunkvežimis.

Sunkvežimis važiuoja žemyn nuo kalno.

7) fiz. Viena minutę.

O dabar tu ir aš pailsėsime ir važiuosime sunkvežimiu, atlikdami judesius.Pristatymas. SKAIDRĖ Nr.17-20

(Logopedas skaito lopšelį, palydi kalbą animuotu motociklu. Vaikai po logopedo kartoja tekstą ir imituoja motociklo judesius.)

Važiavome, važiavome, pasiekėme kalvą,
Atsikraustėme, išsikraustėme ir pajudėjome toliau.
Važiavome, važiavome, pasiekėme duobę,
Apvažiavome duobę ir važiavome toliau.
Važiavome ir važiavome ir pasiekėme tiltą,
Perėjome tiltą ir toliau.
Važiavome, važiavome, grįžome namo,
Įvažiavome į kiemą, ir štai.

8. Garsinė žodžių analizė.

O dabar, remdamiesi pavaizduota transporto rūšimi, atlikime garsią žodžių analizę. Šie žodžiai yra sunkūs, būkite atsargūs.

Užduokite klausimus apie garsų sudėtį žodyje.

Pasakyti žodį. Kiek balsių, priebalsių garsų. Kiek skiemenų yra žodyje?

Tai savivartis. Šis žodis turi 8 garsus, 3 balses „a“, 4 priebalsius: „s, m, v, l“. Yra dar vienas priebalsis. Trys skiemenys 3 skiemenys sa- ma- dump. Ploti.

Koks pirmasis šio žodžio garsas?

Pirmasis šio žodžio garsas yra „s“, jis yra priebalsis, nuobodus, sunkus. Pažymime jį juodu lustu.

Koks garsas sklinda tarp garsų „s“ ir „m“?

Tarp garsų „s“ ir „m“ yra balsis „a“, žymime jį raudonu lustu.

Kiti žodžiai analizuojami pagal analogiją.

8. Mįslė. Pristatymas. SKAIDRĖ Nr.21

Daša užmeta mįslę apie transportą.

Sunkvežimis.

Tai antžeminis transportas, kaip ir autobusas.

Jis metalinis, kaip vinis.

Jis gabena krovinius kaip savivartis.

9. Aprašomosios istorijos rašymas. Pristatymas. SKAIDRĖ Nr.21

Sukurkime istoriją – aprašymą apie Sunkvežimį, naudodami teisingą kalbos žadintuvą.

Tai sunkvežimis.

Tai reiškia sausumos transportą.

Susideda iš dalių. Turi 4 ratus, saloną, variklį, kėbulą, 2 priekinius žibintus.

Jis pagamintas iš metalo.

Šis sunkvežimis yra žalias.

Sunkvežimis važiuoja benzinu.

Jis gabena prekes. (plytos, smėlis, daržovės, lentos)

Vairuotojas vairuoja sunkvežimį.

Man patinka toks transportas. Mano tėtis dirba sunkvežimyje. Ir kartą su tėčiu nuėjome į degalinę.

2-am vaikui siūloma kurti pasaką.

Žadintuvui patiko jūsų istorijos. Ir Vintikas ir Špuntikas vėl kreipiasi į mus.

III . Pamokos užbaigimas, refleksija.

Vaizdo įrašas įsijungia. Pristatymas. SKAIDRĖ Nr.23

Vaikinai, ačiū už jūsų pagalbą! Jūs padėjote mums surinkti sunkvežimį iš dalių. Mums jo labai reikia daržovių gabenimui. Šiemet nuskynėme didelį agurkų derlių! O už tai, kad tu mums padėjai, mes su tavimi elgiamės.

Štai vaikinai iš Saulėto miesto mums padovanojo skanėstą.

Vaikinai, ką mes šiandien veikėme?

Susipažinome su Vintiku ir Shpuntiku ir padėjome jiems surinkti sunkvežimį, įminėme mįslę, dirbome iš paveikslėlių, identifikavome transporto rūšis, atlikome žodžių garsinę analizę, parašėme istoriją apie sunkvežimį.

Kas tau labiausiai patiko mūsų darbe?


Į viršų