Povandeninis pasaulis 2 jaunių grupėje. NOD: Kūno kultūra

Tikslas: 1. Pateikite pradinį supratimą apie žuvies sandarą - pailgas kūnas, galva priekyje, uodega už nugaros, nugara viršuje, pilvas apačioje, yra pelekai; galva turi burną ir akis. Supažindinkite su akių ir burnos funkcijomis: žuvis mato aplinkui esančius daiktus, valgo maistą burna. Parodykite, kad ši žuvis yra kaip vaikai.

2.Išsilavinti draugiškas požiūris visoms gyvoms būtybėms.

Pamokos eiga:

Mokytojas įjungia garso įrašą su jūros garsais – bangų pliūpsniais, banglentėmis, vaikai įeina į salę.

Pedagogas:- Vaikinai, klausykite. Ką tu girdi?

Vaikai:- Jūros ošimas, bangos purslai ant kranto ...

Pedagogas:- Kas iš jūsų yra matęs jūrą? Maudėsi jame?

Vaikų atsakymai:

Pedagogas:– Ar norėtum vėl būti jūroje?

Vaikų atsakymai:

Pedagogas:- Vaikinai, pasakykite man, kaip jūs galite keliauti jūra?

Vaikų atsakymai:- Laive, jachtoje, valtyje ...

Pedagogas:– Dabar sėskime į valtis ir išplaukime į kelionę per bangas.

Pedagogas:– Paspausiu du delnus ir plauksiu per jūrą.

Du delnai, draugai, tai mano valtis.

Pakelsiu bures, plauksiu mėlynoje jūroje.

O ant audringų bangų šen bei ten plaukioja žuvys.

Vaikai spaudžia abu delnus nesujungdami nykščių. Imituoti valties judėjimą.

Vaikai, skambant muzikai, išplaukia į „mėlynosios jūros“ vidurį. (Salė papuošta figūromis jūrų augalija ir gyvūnija, ant grindų imituojama jūra. Vaikai apžiūri žuvų figūras ir sėdi ant kėdžių.)

Pedagogas:- Vaikinai, plaukėme į patį mėlynos jūros vidurį. Ir jie atsidūrė povandeniniame pasaulyje. Žiūrėk, čia kažkieno namai. Įdomu, kas jame gyvena? Reikia atspėti mįslę, tada išsiaiškinsime, kas čia gyvena?

Gyvena vandenyje – snapo nėra, bet peša.

Šviečia upėje švaria sidabrine nugara.

Dabar pažiūrėkime, ar teisingai atspėjote. (Mokytojas pakelia namą, jame yra žuvis; išima iš namo žuvies figūrėlę ir pritvirtina ant magnetinės lentos.)

Pedagogas: Pažvelkime į ją atidžiau. Čia žuvies kūnas pailgas, ilgas, galva priekyje, uodega už nugaros. Žuvis visada turi nugarą viršuje, o pilvą apačioje. Ant nugaros, ant pilvo ir uodegos yra pelekai.

Kodėl žuvims reikia pelekų?

Vaikų atsakymai:- Plaukti…

Pedagogas:- Judėti. O uodegos pelekas yra pagrindinis judėjimo organas, jis veikia kaip vairas, ypač įtemptų posūkių metu.

Žuvis turi akis ant galvos. Dabar išsiaiškinsime, kodėl mums reikia akių. Visi užmerkite akis ir neatidarykite, kol nepasakysiu. Pasakyk man, ką aš darau? Neatmerkite akių. (Mokytojas mosteli ranka. Tyli.) Dabar atmerk akis. Ką aš padariau? Nežinau. Ir štai ką aš padariau. (Mokytojas kartoja savo veiksmus.) Tai kam mums reikalingos akys?

Vaikų atsakymai:- Matyti.

Pedagogas: Teisingai, jei užsimerki, nieko nematai.

Kodėl žuvims reikia akių? Ką tu manai?

Vaikų atsakymai:- Matyti.

Pedagogas:- Teisė pamatyti. Žuvis viską aplinkui mato akimis, kaip ir tu ir aš. Kas dar yra ant žuvies galvos?

Vaikų atsakymai: Burna.

Pedagogas: Teisingai. Dabar pažiūrėkime, kodėl jums ir man reikia burnos.

Priešais jus yra duonos gabalas. Valgyti. (Mokytojas siūlo vaikams duonos riekeles ant dantų krapštukų.)

Dabar suspauskite lūpas ir, neatverdami burnos, pasakykite: mama, tėti. (Vaikai negali.) Tai kam tau ir man reikia burnos?

Vaikų atsakymai:- Pavalgyti, pasikalbėti.

Pedagogas: Kam žuviai reikalinga burna?

Vaikų atsakymai:- Pavalgyti, pasikalbėti.

Pedagogas:– Taip, kaip ir tu ir aš, kad pavalgytume ir pakalbėtume. Juk ir žuvys moka kalbėti, tik labai tyliai, todėl niekas jų negirdi.

Vaikinai, pasakykite man, ar tai tikra žuvis, ar žaislas. Žinoma, tai žaislas, o kadangi tai žaislas, galime su juo žaisti. Vaikai, kaip vadinasi žmogus, kuris gaudo žuvį?

Vaikų atsakymai:- Žvejys.

Pedagogas:– Dabar pažaiskime žaidimą „Žvejai ir žuvys“. Berniukai bus žvejai, o merginos – žuvys.

Vyksta lauko žaidimas „Žvejai ir žuvys“.

„Žvejai“ susikiša rankomis, sudaro ratą ir pakelia rankas aukštyn. O „žuvytės“ bėga atsitiktinai, bėga į ratą ir išbėga iš jo, skambant muzikai. Kai tik muzika nutrūksta, apvalus šokis turėtų vieningai nuleisti rankas žemyn ir pagauti žuvį. Pagauta „žuvis“ prisijungia prie „žvejų“.

Vietoj muzikos mokytojas gali ištarti žodžius:

Jūra vaikšto žuvys

Žuvys vizgina uodegas.

Saugokitės, saugokitės!

Neužsikabink!

(Vaikai sėdi ant kėdžių.)

Pedagogas:- Vaikinai, jūs sukėlėte tokį triukšmą, kad negirdėjote, kaip žuvis kalba. O dabar ji man į ausį pasakė, kad jai labai liūdna.

kodel tu toks liūdnas? Kas tau nutiko?

Vaikinai, pasirodo, žuvys mėgsta maudytis pas viena kitą. mėlyna žuvis nuplaukė aplankyti sesers – raudonos žuvelės ir pasiklydo. Nes pakilo bangos ir prasidėjo audra.

ka manai apie bangas?

Vaikų atsakymai:

Pedagogas:– Kartais jie būna maži ir ramūs, o kai audra: aukšti ir putojantys, didžiuliai. Nagi, tu dabar man parodysi, kas yra bangos.

Pratimas "Banga"

Mokytojas bangų prigimtį: ramią, tinginę, o dabar linksmą, o dabar piktą, o dabar audra – vadina didžiule. Vaikai rankomis ir rankomis rodo bangas (pagal muziką - „Jūros garsas“).

Štai kas yra bangos.

Pedagogas:- Kokios didžiulės bangos pakilo, išmaišė visą vandenį ir atnešė visą krūvą kriauklių. (Mokytojas išima konteinerį su kriauklėmis.)

Vaikinai, gal bangos atnešė dar ką nors be kriauklių. Patikrinkime.

Vaikai pakaitomis įkiša ranką į indą su kriauklėmis, suranda mėlynos žuvies dalis ir pavadina jas: galva, nugara, uodega ...

Vyksta žaidimas „Atgaivink žuvį“.

Pedagogas:- Vaikinai, jūs radote žuvies kūno dalis, o dabar reikia žuvį atgaivinti. Sukurkite visumą iš dalių. (Vaikai išeina kada panorėję ir ant stalo surenka dėlionę.)

Kokie vaikinai yra puikūs! Surado seserį raudonai žuviai. Žuvys labai laimingos ir dabar gali žaisti kartu. Ir vaikai gali žaisti.

Vyksta kūno kultūros užsiėmimas

Žuvis plaukia vandenyje

(Imituoja rankų judesius)

Žuvis smagu nardyti.

(pritūpimai)

Žuvis, žuvis, atsakyk!

(Du delnai kartu - prie ausies)

Mes norime tave sugauti.

(ploja kairėn, dešinėn)

Pedagogas:– O dabar sėskime ir pakartokime, ką šiandien išmokome.

Mokytojas įvardija laukinės gamtos temą, o vaikai turi įvardyti objekto judėjimo būdą. Pavyzdžiui, kiškis šokinėja ir bėga, paukštis skrenda, o ką veikia žuvis? - plūduriuoja. Ir ką turi žuvis, kad

plaukti? - pelekai.

Mokytojas klausia, ką dar turi žuvis?

Mokytojas parodo žuvį, o vaikai vardija kūno dalis: nugara (kur? - iš viršaus), pilvas (kur? - iš apačios), galva (kur? - priekyje), uodega (kur? - už nugaros) . O ant galvos ką turi žuvis? Vaikai skambina: akys (už ką? - pamatyti), burna (už ką? - valgyti ir kalbėti).

Mokytojas įvardija gyvūną, o vaikai turi teisingai nustatyti objekto „namų“ vietą: įduba, urvas, veislynas, jūra... Pavyzdžiui, dauboje gyvena lokys, gyvena paukštis. medyje lizde, bet kur gyvena žuvis?

Vaikai skambina: upėje, jūroje, ežere ...

Norėdami naudoti pristatymų peržiūrą, susikurkite „Google“ paskyrą (paskyrą) ir prisijunkite: https://accounts.google.com


Skaidrių antraštės:

POVENDENS PASAULIS Sudarė: Pakulina Vera Vladimirovna Auklėtoja 1 kvalifikacinė kategorija MBDOU d / s "Joy", asbestas

Problemos aktualumas. Šiandien aplinkosaugos problemos yra labai opios. Viena iš to priežasčių – žmonių aplinkosauginio sąmoningumo ir kultūros stoka. Pagrindai ekologinė kultūra yra išdėstyti ikimokyklinio amžiaus. Mūsų šalis iš visų pusių skalaujama jūros. O norint išsaugoti savo grožį ir turtus, būtina ugdyti vaikus atsargiai ir sąmoningai elgtis su gimtoji gamta. Bet, deja, iš pokalbių su vaikais matyti, kad jie labai mažai žino apie jūrų florą ir fauną. Siekiant suvokti šių gamtos objektų išskirtinumą ir skatinti aplinkai kompetentingą elgesį, buvo sukurtas projektas „Povandeninis pasaulis“. Projekto tikslas: sudaryti sąlygas aplinkos kultūros ugdymui ir pažinimo bei kūrybiškumas vaikai įgyvendinimo procese kūrybinis projektas„Povandeninis pasaulis“. Supažindinkite vaikus su jūrų gyvūnija. Projekto tikslai: 1) Formuoti vaikų idėjas apie jūros gyvybę; 2) Tobulinti žodinio bendravimo įgūdžius; 3) Lavinti kūrybiškumą, vaizduotę, fantaziją; 4) Formuoti paieškos veiklos įgūdžius; 5) Ugdyti bendravimo įgūdžius, savarankiškumą, iniciatyvumą; 6) Mokytis atsargus požiūrisį gamtą. Laukiamas rezultatas: suformuoti pirminiai aplinkai kompetentingo elgesio gamtoje įgūdžiai;

JŪROS ŽVAIGŽDĖ Žvaigždė nukrito iš dangaus, Įkrito į vandenyną. O dabar ten ištisus metus Lėtai šliaužia išilgai dugno. (V. Morozas)

MEDUSA Tyliai plaukia skaidri medūza. Jei paliesite medūzą, ji jus sudegins kaip srovė! (N. Migunova)

JŪRŲ VĖŽLYS Iš vandens kyšantis kiautas žaidžia aukso blizgesiu. Koks tai gyvūnas ar paukštis? Be jokios abejonės, vėžlys. (N. Gerumas)

RINKINYS Banginis visą gyvenimą praleidžia vandenyje, nors jis nėra žuvis. Jis valgo jūroje ir miega jūroje, Už ką jis - ačiū: Iš didžiulės skerdenos būtų sausakimša žemėje! (B. Zakhoder)

DELFINAS Iš jūros vandens delfinai rodo mums savo nugaras. Kaip gražiai jie plaukia - Labai greitai ir žaismingai! (N. Migunova)

RYKLYS Nežiūrėk, kad rykliai turi iš šono nematomus skruostikaulius, Dantų burnoje trimis eilėmis Suvalgys bet ką be vargo. (Ju. Parfenovas)

Aštuonkojis Jis gyvena pačiame dugne, siaubingame gylyje - Daugiarankis, Daugiakojis, Kojinis, Rankinis. Pasivaikščiojimai jūroje be batų Aštuonkojis Kalmarych Aštuonkojis! (G. Kružkovas)

KORALAI Vandenyno dugne gyvena koralai, O užsukti kviečiamos įvairios žuvys. Koralai didžiuojasi savo grožiu, Koralų apranga visai nėra paprasta. Ir ten, po vandeniu dideliame gylyje, įsivaizdavau matau koralus. Kas nematė bangose jūros gėlės Tokio grožio jis dar nebuvo matęs savo gyvenime.

ŽUVYS Žuvis žuvį pasivijo, Žuvis vizgina uodegą, Įsmeigė į pilvą - Sugavo! - Ei, drauge! Kaip laikaisi? T. Vtorova


Tema: metodologiniai patobulinimai, pristatymai ir pastabos

Kai kuriose ikimokyklinių įstaigųįvedė pasirenkamąjį dalyką apie pagrindus Ortodoksų kultūra. Manau, kad tai teisinga. Ir visi ginčai apie mūsų daugiakonfesinę šalį skamba pašaipiai. Taigi tu nori...

Edukacinės programos „Vaikystė“ skiltyje „Vaikas vaizduojamųjų menų pasaulyje“ jungtinės veiklos santrauka I jaunesniųjų grupėje. Tema: „Lėlės Katios gimtadienis“. Bendros veiklos konspektas skiltyje: „Vaikas pasaulyje yra vizualiai

Užbaigė: Kuznecova M.E. Programos turinys: 1. Suformuokite paprasčiausias technikas vizualinė veikla, įvaldęs įvairias darbo technikas (šerių...

Kaip išmokyti vaiką spręsti konfliktus? Susitaikyk, pasitaisyk, susitaikyk ir daugiau nesimušk

Ką daryti, jei vaikas įsižeidžia? O kaip išmokyti jį adekvačiai išsisukti iš tokių situacijų?Mokytojo užduotis – išmokyti vaiką konstruktyviai ir kūrybiškai spręsti konfliktus...

Programinės įrangos turinys.

Mokymosi užduotys. Sukurkite palankią aplinką lygiaverčiui žaidimo sesijos dalyvių bendradarbiavimui. Padėkite tėvams sužadinti vaikų norą būti aktyviems žaidimo užsiėmime. Supažindinkite vaikus su nauja pasaka, išmokti suvokti veiksmą siužete, savarankiškai veikti improvizacijoje. Skatinkite vaikus išreikšti onomatopoėją. Išmokyti vaikus lyginti, nustatyti vienarūšių objektų tapatybę ir skirtumą pagal spalvą. Toliau mokykite vaikus piešti rankomis, formuokite susidomėjimą ir Teigiamas požiūris prie piešimo.

plėtros uždaviniai. Tobulėti smulkiosios motorikos įgūdžius rankos, judesių išraiškingumas, lytėjimo pojūčiai, koordinuoti abiejų rankų judesiai, dėmesys, vaizduotė, judesių koordinacija. Plėtoti ir praturtinti vaikų žodyną.

edukacines užduotis. Mokyti vaikus ir suaugusiuosius draugiškus santykius, savitarpio pagalba, organizavimas. Sužadinkite vaikų emocinę reakciją į žaidimo seansą ir norą jame dalyvauti.

Preliminarus darbas. Rodomi paveikslėliai, vaizduojantys jūrų gyvybę, transportą, eilėraščių „Jūra“, „Aštuonkojis“ skaitymas, pirštų mankšta „Garlaivis“, pasakos „Garlaivis“ skaitymas, didaktinis žaidimas „Aštuonkojis“.

Žodyno darbas. Daiktavardžiai, reiškiantys gamtos reiškinius: saulė, jūra, žymintys jūrų gyventojus:žuvis (žuvis), aštuonkojai, reiškiantis vandens transportas: garlaivis (dundėjimas, plaukiantis) būdvardžiai, reiškiantys spalvą, skonį, temperatūrų skirtumus(geltona, mėlyna, sūri, šilta, šalta).

Metodai ir technikos. Staigmenos akimirka, žaidimo priėmimas, meninis žodis, veiksmo demonstravimas.

Įranga. Vamzdis, indas su vandeniu, žaislinis garlaivis, sportiniai kalneliai, pirštų dažai, skuduras ( drėgna servetėle), didaktinis žaidimas „Aštuonkojai“, magnetofonas, televizorius, DVD, platus mėlynas kaspinas, vonia su vandeniu, vienkartiniai puodeliai.

GCD progresas.

Vaikai su mamomis, mokytoja, sustoja ratu ir sveikina kiekvieną vaiką paeiliui, pasilenkę į priekį ir šaukdami jo vardą mažybine – glamonėjančia forma. Ekrane pavaizduota jūra, įjungtas garso įrašas „Jūros garsas“.

Auklėtojas. Mieli vaikai ir suaugusieji, ką girdite?

Vaikai. Jūros jūra.

Auklėtojas. Teisingai, girdi jūros ošimą. Ar norėtumėte dabar aplankyti jūrą?

Vaikai. Taip.

Auklėtojas. Na, mes visi esame vaikai ir suaugusieji, maži burtininkai. Padarykime didelę magiją, ar ne?

Vaikai. Gerai.

Auklėtojas. Užmerkime akis ir visi kartu, įsivaizduokime didelę, šiltą jūrą, švelnias žaismingas bangas besitaškančias šalia kranto ir visi kartu, tarkime, Ššššš... (Mokytojas naudoja plačią mėlyną juostelę, kad nubrėžtų pakrantę).

Auklėtojas. Atmerk akis. Tu ir aš atsidūrėme ant jūros kranto. Visai šalia mūsų ošia jūra. Mūsų magija suveikė. Pasivaikščiokime pakrante ir prisiminkime eilėraštį apie jūrą.

Auklėtojas. Jūra, aš bėgu pas tave! Aš jau paplūdimyje!

Aš bėgu prie tavo bangos, o banga bėga prie manęs!

Auklėtojas. Einame vienas po kito, keliame aukštai kelius. Smėlyje sutinkame didelius akmenukus. Eikime ant jų. (Ėjimas ant sportinių iškilimų yra pusiausvyros pratimas).

Auklėtojas. Karšta! Sušlapinkime rankas ir kojas jūroje.

1. I.P.: kojos atskirtos, rankos prie pečių, rankos suspaustos į kumščius.

1. Rankas aukštyn, delnus kartu, žiūrėk, ištiesk.

2. I.P. (Pakartokite 3-4 kartus).

2. I.P .: kojos šiek tiek viena nuo kitos, rankos sulenktos per alkūnes, delnai žemyn, pirštai liečia vienas kitą.

1-3 - atlikti 3 krūtine judesius (ištiesti rankas į priekį, išskėsti, grįžti į ip);

4 – I.P. (Pakartokite 3-4 kartus).

3. I.P .: kojos atskirtos, rankos žemyn.

1 - pakreipkite į priekį, atlikite du siūbavimo judesius abiem rankomis į priekį - atgal;

2 – I.P. (Pakartokite 3-4 kartus).

Auklėtojas. Ištieskite delnus į priekį. Ar jie vis dar sausi?

Vaikai. Taip.

Mokytojas ant rankos uždeda šlapią pirštinę, suaugęs perbraukia kiekvieno vaiko delną.

Auklėtojas. Duok man ranką, mažute, aš paglostysiu tavo ranką.

Mūsų delnai sušlapo. Sakykime kartu: šlapias! (Vaikai kartoja).

Auklėtojas. Kas daro viską šlapia?

Vaikai. Vanduo!

Auklėtojas. Apsidairykite, kur yra vanduo? (Baseinas mėlynos spalvos užpildytas vandeniu). Tai kaip jūra. Matai, kas slypi apačioje?

Vaikai. Akmenukai, kriauklės.

Auklėtojas. Puiku, gerai, pabandykime juos gauti ir mesti atgal į savo mažąją jūrą. (Vaikų eksperimentas).

Auklėtojas. Vaikinai akmenukai ir kriauklės krenta į dugną, nes yra sunkūs. Ar norite paragauti tikro jūros vandens. (Vaikai ragauja nuo vienkartiniai puodeliaišiek tiek pasūdytas vanduo).

Auklėtojas. Vaikinai jūros vanduo kuri?

Vaikai . sūrus.

Auklėtojas. Teisingai sūrus. Visi kartu pasakykime: sūru! (Vaikai kartoja).

Auklėtojas. Pažiūrėk, kas gyvena jūroje. (Vaikai ateina į baseiną ir mato, kad ten plaukioja žuvis)

Vaikai. Žuvis.

Auklėtojas. Teisingai, žuvis. Ji gali plaukti. Ar norite paleisti žuvį į jūrą?

Vaikai. Mes norime.

Auklėtojas. Ateik pas mane, turiu stebuklinga žuvis Kai tik jie patenka į vandenį, jie iškart pradeda plaukti ir žaisti vienas su kitu. (Vaikai su mama išardo žaislus ir nuleidžia juos į vandenį).

Auklėtojas. Puiku, pakabinome mūsų žuvį.

pirštų mankšta"Garlaivis"

Auklėtojas. Žiūrėk, garlaivis

Plaukia į priekį ant bangų.

Mokytojas uždeda šiek tiek suapvalintus delnus ant šonkaulių. Sujungia indekso, vidurio ir žiediniai pirštai. nykščiai pakelia aukštyn – tai garlaivio vamzdis. Ekrane pasirodo valtis.

Auklėtojas. Garlaivis šnibždėjo man į ausį, kad nori mums papasakoti pasaką pavadinimu „Garlaivis“. Mieli vaikai ir tėveliai, susėskite ant kėdžių, žiūrėkime ir klausykimės pasakos. (Naudojant pristatymą „Pasakojimas apie garlaivį“).

Auklėtojas. Garlaivis plaukė jūra. Kartą jis nuliūdo ir pamiršo, kaip niūniuoti. Jis plaukė palei krantą, sutiko šuniuką ir paklausė:

- Ne, - pasakė šuniukas. - lojau. Ar nori, kad tave pamokyčiau? WOF WOF!

Auklėtojas. Kaip šuniukas lojo? Pasakyk. (Vaikai atlieka užduotį).

- Kas tu, kas tu! — pasakė garlaivis. „Jei aš pasakysiu „wo-wo-wo!“, visi keleiviai išsisklaido.

- Tu nemoki niūniuoti?

– Ne, – tarė paršelis, – galiu niurzgėti. Ar nori, kad tave pamokyčiau? Oink - Oink!

Auklėtojas. Kaip kiaulė niurzgė? Parodyti ir papasakoti! (Vaikai atliks užduotį).

- Kas tu, kas tu?! Garlaivis išsigando. „Jei aš pasakysiu „Oink, oink!“, visi keleiviai juoksis.

Jie niekada nemokė šuniuko ir paršelio niūniuoti garlaiviu. Garlaivis pradėjo klausinėti kitų.

Raudonasis kumeliukas pasakė: "Jo - eik - eik!"

Auklėtojas. Kaip kumeliukas kaimynavo? Pasakyk. (Vaikai atlieka užduotį).

Ir žalia varlė: "Kwa-kva-kva!" (Vaikai kartoja.)

Auklėtojas. Garlaivis buvo visiškai prislėgtas. Jis įkišo nosį į krantą. Ir staiga pamato: sėdi ant kranto mažas berniukas ir liūdna.

- Kas tau nutiko? – paklausė garlaivis.

„Taip, man liūdna“, - sakė berniukas.

Garlaivis ruošėsi išplaukti, kai staiga išgirdo:

- Doo-doo-doo! (Vaikai kartoja).

Atrodo, kad kažkas ūžia? – paklausė garlaivis.

Taip, atsakė berniukas, kai man liūdna, groju vamzdžiu.

- Manau, kad prisiminiau? vaikinas nustebo.

- Aš žinau, kaip riaumoti! Doo-doo-doo! Tai tu mane išmokei!

Ir liūdnas berniukas linksmai nusijuokė. Ir garlaivis dūzgė:

- Doo-doo-u-u!

Auklėtojas. O dabar, vaikinai, niūniuosime kaip maži garlaiviai. Daryk kaip aš. (Kiekvienas vaikas gamina dūdelę ir ja groja.)

Auklėtojas. O dabar plauksime kaip garlaiviai, ir niūniuosime: doo - doo!

Skambant muzikai vaikai vaikšto ir dūzgia sakydami „Doo-du-du“.

Auklėtojas. Žiūrėk, jūroje atsirado aštuonkojai. (Parodo didaktinis žaislas„Aštuonkojis“)

– Gyvenu jūros dugne.

Galva ir daug kojų

Aš esu juokingas aštuonkojis!

(Vaikai žiūri į aštuonkojį. Mokytoja prašo parodyti galvą ir kojas – čiuptuvus.)

Auklėtojas. Mūsų aštuonkojis Yasha turi vaikų, žiūrėk, jie dar maži, tik buvo maža bėda, susimaišė čiuptuvus - kojas. Padėkite jiems juos rasti, čiuptuvai turi būti tokios pat spalvos kaip galva.

Mokytoja kiekvienam vaikui duoda po aštuonkojo siluetą, dėžutėje yra skalbinių segtukai skirtinga spalva. Vaikai randa tokios pat spalvos skalbinių segtukus kaip aštuonkojo siluetas, įvardija spalvą, tėvai padeda vaikams. Mokytoja kartu su mamomis skatina vaiką surasti tinkamą „tos pačios spalvos“ skalbinių segtuką, orientuojant vaikus į pagrindines spalvas (geltona, raudona, mėlyna, žalia).

Didaktinis žaidimas su segtukais "Padėk vaikams"

Auklėtojas. Aštuonkojai mums sako: „Ačiū! Dabar norime grįžti prie jūros! Vaikinai, padėkime savo aštuonkojams patekti į jūrą?

Vaikai. Gerai.

Auklėtojas. Kartu su vaikais deklamuokite eilėraštį.

Rašikliai spaudžia dažus.

Buvo kartą Tuščias lapas.

Paliksiu ryškius pėdsakus

Šiandien jums nereikia šepetėlio.

(Išima tamsintą popierių – tai jūra. Parodo, kaip daryti rankų atspaudus – nupiešti aštuonkojus.)

Vaikai piešia ant didelio popieriaus delnais, panardindami juos į dažus. Mamos padeda vaikams panardinti rankas į dažus ir po dažymo nusiplauti rankas vandenyje.

Auklėtojas. Puiku vaikinai, ačiū mamai už pagalbą.

Auklėtojas. Šiandien nuvažiavome prie jūros, padėjome garlaiviu, aštuonkojai, bet laikas namo, užmerkim akis ir kartu pasakykime Š-Š-Š. (Visi daro pratimą)

Skamba kaip jūros ošimas

Auklėtojas. Atmerk akis, pažiūrėk, čia mes savo grupėje. Laikas pasakyti viso gero. Mokytojai prieina prie kiekvieno vaiko ir kiekvienas vaikas paliečia mokytojo rankas.

Mokytojas sako vaikams "Sudie!"

Naudotos knygos.

1. Kazina O.B. Geriausia sportinė veikla, atostogos ir pramogos darželyje. - Jaroslavlis: Plėtros akademija, 2009. - 160p.

2. Miklyaeva N.V. Pirmieji žingsniai į pasaulį. Žaidimų užsiėmimai 2-3 metų vaikams. - M .: TC Sphere 2014. - 128s.

3. Naibauer A.V. Sudaryti sąlygas vaikams adaptuotis ankstyvas amžiusį darželis. M.: TC sfera, 2013. - 128s.

4. Yanushko E.A. Piešimas su mažais vaikais (1-3 metų). - M.: MOZAIKA - SINTEZĖ, 2011. 64s.

Pamokos „Akvariumas ir jo gyventojai“ santrauka. Antroji jaunimo grupė

Tikslas: Supažindinti ir plėsti vaikų idėjas, kad akvariume gyvena žuvys, sraigės, augalai;

Užduotys:
Įtvirtinti vaikų žinias apie žuvų funkcijas, akvariumo augalų paskirtį (plaukioja žuvys, šliaužioja sraigės, valo akvariumo sienas, auga augalai, puošia akvariumą, patiekia kokią nors žuvelę kaip maistą ar pastogę)
Ugdykite empatijos jausmą ir emocinį reagavimą į akvariumo gyventojus.
Plėsti vaikų žodyną.
Ugdyti susidomėjimą ir meilę gamtai, pagarbą jai.

Medžiaga ir įranga: akvariumas gamtos kampelyje, žuvies maketas, plastilinas, modeliavimo lenta, rietuvės, muzikos įrašas "jūros garsai", molbertas.

Pamokos eiga:

(vaikai sėdi puslankiu priešais stalą, ant kurio yra skarele uždengtas akvariumas, pas mus akvariumas prisuktas prie sienos ir šalia molbertas su magnetukais žuvų fotografijoms rodyti)


globėjas:- Vaikinai, pabandykite atspėti mano mįslę:
- Žiūrėk, namas stovi,
Pripildytas iki kraštų vandens.
Be langų, bet ne niūrus,
Permatomas iš keturių pusių.
Šio namo gyventojai
Visi įgudę plaukikai (Akvariumas)
(vaikų atsakymai)
globėjas
:- Teisingai, akvariumas, o kokie nuomininkai gyvena akvariume (Žuvys, sraigės)
-Susipažinkime su žuvimi ir pasvarstykime, ką žuvis turi.
Žaidimas „Akvariumas ir jo gyventojai“
(mokytoja skaito eilėraštį apie žuvis ir atkreipia vaikų dėmesį į šias žuvis)
1. Atėjo pas mus iš pasakos,
Ten buvo karalienė
Ši žuvis nėra lengva.
Ši žuvis yra auksinė
Ilgas smailus kuodas
Ir yra vadinamas (kardo nešėjas)

2. Plėšri žuvis su ūsais
Mes skambiname ... (gurami)

3. Kas turi namą po akmeniu?
Jis ūsuotas, margas (šamas)

4. Kaip mėnuo, sidabrinis ir liūdnas,
Paslaptinga žuvis sėdi akvariume (skaliaras)

5. Gražu stikliniame name,
Visos žuvys – kaip ekrane,
Bet žuvis vardu (Guppy)
Svajojate apie vandenyną!
G. Maksimova



Pedagogas:– Pasigrožėjome žuvimi, o dabar pažiūrėkime ir įvardinkime, ką žuvys turi ir kam to reikia:
(atkreipia vaikų dėmesį į žuvies modelį)
– Žuvies kūnas ovalus
- Pelekai ant nugaros ir pilvo (padeda žuvims plaukti vandenyje)
- Uodega (padeda plaukti, vairuoti ir suktis)
- Akys (žuvys miega su atmerktas akis, nes nėra vokų)
- Burna (valgyti)
- Žiaunos (žuvų pagalba kvėpuoja po vandeniu)\
– Kūnas padengtas žvynais.
Pedagogas:- Pažiūrėkime, vaikinai, kas dar gyvena su žuvimi akvariume, mes rodome sraigių ir augalų nuotraukas ir kriaukles, taip pat galite aiškiai parodyti lukštus (vaikų atsakymai)

Teisingai – tai sraigės, kriauklės, akvariumo augalai.
Pedagogas: Kaip manote, žuvys, sraigės, gyvos ar ne? (vaikų atsakymai)
Pedagogas:– Taip, žuvys ir sraigės yra gyvi padarai.
Kokiame vandenyje jie norėtų gyventi? (vaikų atsakymai)
Mokytojas: B svarus vanduo. Žinote, vaikinai, akvariumo augalai irgi reikalingi akvariumui, grožiui, deguonies išsiskyrimui, o kai kurios žuvys ten pasislėps ir gali vaišintis žolės ašmenimis. Žuvys valgo specialų maistą, kuris parduodamas naminių gyvūnėlių parduotuvėse. Na, ar vaikai pavargę? Eikime toliau.
Fizminutka "Penkios žuvytės"
Penkios žuvytės nardė upėje
(žuvies imitacija).
Didelis rąstas gulėjo ant smėlio
(ištieskite rankas į šonus).
Pirmoji žuvis pasakė: – nardyti čia lengva.
(nardymo imitacija).
Antrasis pasakė: – čia gilu
(grasinama rodomuoju pirštu).
Trečias pasakė: - Aš noriu miego
(rankos su valtimi po ausimi).
Ketvirtasis pradėjo po truputį stingti
(pečius patrinkite šepečiais).
Penktas sušuko: – štai krokodilas
(rankos imituoja krokodilo burną).
Greitai plaukite, kad nenurytumėte
(pabėgti).
globėjas: - Žiūrėkite, vaikinai, mes turime žuvų, bet jos kažkodėl be žvynų. Papuoškime juos.
(Ant stalo yra žuvytės ir šalia plastilinas. Susukame mažus rutuliukus ir pirštu prispaudžiame prie žuvies kūno) (modeliavimo metu įjungiame muziką jūros ošimą)







Pedagogas:- Puiku vaikinai! Jūsų žuvytės labai gražios ir jos tikrai patiks mūsų akvariumo gyventojams.
Šiandien susitikome su akvariumo gyventojais ir išsiaiškinome, kad žuvytės mėgsta švarų vandenį, ypatingą maistą. Akvariumo gyventojai yra gyvi ir jiems reikia mūsų dėmesio, o mainais jie džiugins mus savo grožiu.

Tatjana Litvinenka
Atvira integruota pamoka antroje jaunesnioji grupė"Povandeninis pasaulis"

Tikslas: Sąlygų ekologinės kultūros ugdymui ir pažintinių bei kūrybinių vaikų gebėjimų ugdymui sudarymas.

Užduotys:

Supažindinti vaikus su jūros gyvūnija, pateikti paprasčiausių idėjų apie kai kurias kūno struktūrines ypatybes, susijusias su jų gyvenimu vandenyje, judėjimo būdus (plūdes, apie kiekvienos rūšies unikalumą;

Išmok atspėti mįsles; praturtinti vaikų žodyną;

Tobulėti loginis mąstymas, gebėjimas daryti pačias paprasčiausias išvadas ir išvadas, remiantis faktų, rezultatų, pastebėjimų palyginimu;

Ugdykite estetinį pasaulio suvokimą, gebėjimą matyti gražų;

Ugdyti gebėjimą klausytis gamtos garsų;

Lavinti pažinimo palūkanų, Kūrybiniai įgūdžiai;

Naudoti įvairius netradicinius kūrybinius įgūdžius;

Išmok saugoti aplinką; pradėti formuoti vaikams pirminius aplinką tausojančio elgesio gamtoje įgūdžius;

Sukurkite teigiamą psichoemocinį foną grupė.

Žodynas: jūra, jūrų gyvūnai, nardytojas, akvalangas, banginis, ryklys, jūrų žvaigždė, jūrų ežiai, jūrų arkliukas, medūza.

Įranga: projektorius, ekranas pristatymui peržiūrėti, paveikslėliai, vaizduojantys jūrinę gyvybę, plastilinas, lentos modeliavimui, jūros gyvybės siluetai, plakatas su jūros dugno imitacija, magnetai, grūdai gaminiams dekoruoti.

Pamokos eiga:

1. Įvadas:

Mokytojas kviečia vaikus save:

Visi vaikai susirinko į ratą

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.

Tvirtai suimkime rankas

Ir šypsosi vienas kitam.

Vaikai laikosi už rankų ir šypsosi vienas kitam.

globėjas:

Dabar šypsokitės mūsų svečiams ir pasisveikinkite su jais.

Vaikai sveikina.

2. Jūros triukšmas. globėjas: Šiandien, vaikai, mes ketiname kruizas. Einame su tavimi pakrante, sustojame, įkvėpiame gaivaus vėsaus oro, klausomės bangų ošimo ir žuvėdrų šauksmo, pasilenkiame, liečiame vandenį dešine, kaire ranka, išsitiesiame - dešine. koja, kaire koja. Užsidėkite nardymo įrangą, kaukę ir nardykite. Kvėpuojame teisingai. Lėtai. Lėtai einame į vandenį. Lėtai grimzta vis gilyn ir gilyn... (Vaikai sėdi ant kėdžių) Ir štai mes jūros dugne. Aplink mus plaukioja jūrinė gyvybė. Ką mes matome?

Siūlomi vaikų atsakymai.

3. Pirštų gimnastika. "Jūra".

globėjas: Jūra tyli ir rami. Bangos yra aukštos (rodo tolygius judesius abiem rankomis "bangos"). Jūroje plaukioja laivas (rankos priešais jus, dešinė kairėje). Virš jo skraido žuvėdros (mojuoti rankomis). O po juo – plaukioja rykliai (pirštai išskėsti kaip žandikauliai). Medūza (suspauskite kumštį ir staigiai ištieskite). žuvis (sklandūs rankos judesiai aukštyn ir žemyn). banginis plaukia pro šalį (rankos kartu su delnais viena prieš kitą ir lėti judesiai į šonus). O pačiame apačioje tykojo krabai (paspaudimai). Jūrų arkliukai greitai plaukia. Ten auga gražūs koralai (alkūnės remiasi į kelius, judinkite pirštus).

4. Rodyti pristatymą „Jūrų ir vandenynų gyventojai“- 1 skaidrė

Žiūrėkite, vaikinai, tai mūsų Žemė. Didžiąją Žemės dalį dengia jūros ir vandenynai. Yra keturi dideli vandenynai ir daug jūrų – 2 skaidrė

O kas yra vandenyje? Taip, vaikinai, tai nardytojas. Tai vyras, kuris plaukia po vandeniu su specialiu kostiumu – slide 3

Pasinerkime kartu su tavimi povandeninis pasaulis ir pamatyti kas ten gyvena?

Jis kaip namas, didžiulis,

Bet ramus ir nuolankus.

Valgo jūroje ir miega jūroje -

Taigi jis gyvena pasaulyje... (banginis)- 4 skaidrė

Banginis yra didžiausias gyvūnas mūsų planetoje. Banginiai atrodo kaip didžiulės žuvys, bet jie nėra žuvys. Jie maitina savo jauniklius pienu. banginių ilgam laikui gali būti po vandeniu. Jie plaukia paimti oro.

Ši žuvis yra piktas plėšrūnas,

Visi bus praryti.

Rodydama dantis ji žiovojo

Ir nuėjo į dugną... (ryklys)- 5 skaidrė

Ryklys yra didelė žuvis. Ji yra plėšrūnas. Ji turi labai aštrūs dantukai. Rykliai yra skirtingi ir labai dideli, ir net maži.

Giliai apačioje ji

Tarsi danguje matyta.

Bet jis nešviečia ir nešildo,

Nes jis negali (žvaigždė)- 6 skaidrė

Šis jūrų gyvūnas atrodo kaip žvaigždė, turi penkis ar šešis spindulius. Kilus pavojui, jūros žvaigždė gali skaudžiai durti atsikišusiais žiupsneliais. Ji yra plėšrūnas, minta moliuskais ir jūros ežiais.

Aukščiau jūrų žvaigždės pergalė,

Varžėsi, laimėjo:

Po minutės aš du metrai,

bėgiojo ant smeigtukų (Jūrų ežiai)- 7 skaidrė

Šlakio kūnas padengtas kiautu, iš kurio kyšo adatos. Adatos yra labai plonos ir aštrios. Adatų pagalba jie ginasi nuo priešų ir juda. Spygliuose slepiasi mažos žuvelės. jūros ežiai labai nuodingas.

Plaukioja skaidrus skėtis.

„Aš sudeginsiu! – grasina. - Nelieskite!

Ji turi rankas ir pilvą.

O jos vardas... (medūza)- 8 skaidrė

Medūzos turi permatomą kūną skėčio pavidalu. Jie atrodo kaip želė. Medūzos yra skirtingų dydžių ir labai maži, ir labai dideli. Jie gali švytėti tamsoje kaip žibintuvėliai. Skėtis ir čiuptuvai švyti geltonai oranžine spalva. Jei į paviršių iškyla daug medūzų, atrodo, kad jūra liepsnoja raudona ugnimi.

Atrodo kaip arklys.

Ir jis taip pat gyvena jūroje.

Tai žuvis, lope, taip, lope...

Šokinėjantis jūrinis (čiuožykla)- 9 skaidrė

Jūrų arkliukas taip pat yra žuvis. Jis plaukia labai greitai ir beveik niekas negali jo pasivyti.

Šviečia švarioje upėje

Sidabrinė nugara ... 10 skaidrė - žuvis klounas, 11 skaidrė - drugelis

Ir taip pat po vandeniu pasaulyje labai gausu įvairios augmenijos – 12 skaidrė – koralų

13 skaidrė - koralinis rifas

5. Fizinė minutė: "Žuvis"

Žuvis plaukia vandenyje

(vaikai vaikšto grupė)

Su žuvimi smagu žaisti.

Žuvis, žuvis, neklaužada,

(grasinti pirštu)

Mes norime tave sugauti.

(gaudyti žuvį)

Žuvis išlenkė nugarą

(vėl pavaizduokite, kaip plaukia žuvis)

Paėmiau trupinėlį duonos

(padarykite sugriebimo judesį abiem rankomis)

Žuvis vizgina uodegą

Žuvis greitai nuplaukė.

(vaikai bėga)

6. Ant lentos kabo plakatas su jūros dugno imitacija.

globėjas: Pažiūrėkite vaikinai. Čia yra jūros dugnas, bet kažkas čia ne taip. Yra akmenukų, yra dumblių, bet mūsų jūrų gyvūnų neužtenka. Ką? (vaikų atsakymai)

7. Ant jūsų stalų yra jūros gyventojų siluetai, tačiau jie nėra spalvoti. Eikime prie stalų ir papuoškime savo jūrinę gyvybę plastilinu, o tada papuoškime juos dribsniais, kurie guli jūsų lėkštėse.

Vaikai atlieka darbus ant stalų, o tada magnetukais puošia jais plakatą.

8. Baigiamoji dalis:

globėjas (rodo į plakatą):

Štai žuvys plaukia jūroje,

Ir banginiai plaukia

O žvaigždės spalvingos

Taip pat aš ir tu.

Štai mes prie kranto

Ir žuvys gelmėse;

Mes užaugome saulėje

Ir visos žuvys yra vandenyje.

Bet mes panašūs į juos:

Mums patinka žaisti

Bet mes tiesiog negalime

Kaip žuvis, užsičiaupk.

Mes norime linksmintis

Ir aš noriu rėkti

Mes norime linksmintis

Ir dainuoti dainas.

9. Auklėtojas: O dabar žaisime su tavimi įdomus žaidimas"Vandenynas dreba" (į muziką). O svečius kviečiame žaisti su mumis. Ir visus vaišinsime saldumynais - "Jūros akmenukai".


Į viršų