Tiriamųjų vaikų psichoprofilaktinio darbo mokyklos sąlygomis planas. Žaidimas: „Magic Ball“

savivaldybės valstybinė ikimokyklinė ugdymo įstaiga

Darželis № 5

"Beržas"

Abstraktus

psichokorekciniai užsiėmimai su vaikais

Ugdymo psichologė:

Černova O.A.

2015 m

Psichokorekcinių užsiėmimų su vaikais santrauka

Vyresnysis ikimokyklinio amžiaus

„Kelionė į karšto oro balionas»

Tikslas: pažinimo procesų raida ir bendravimo įgūdžiai ikimokyklinukai.

Užduotys:

valingo dėmesio, atminties ugdymas;

mąstymo ir kalbos ugdymas;

valingo elgesio reguliavimo ugdymas;

plėtra smulkiosios motorikos įgūdžius ir rankų-akių koordinacija;

gebėjimo naršyti popieriaus lape ir erdvėje ugdymas;

bendravimo įgūdžių tobulinimas;

ugdyti gebėjimą pajungti savo veiksmus nurodymams;

auklėjimas draugiškas požiūris aplinkiniams.

Medžiagos ir įranga:

magnetinė lenta, paprasti pieštukai, žymekliai, albumo lapai; šablonai - gyvūnų snukučių siluetai;

Tūrinis žaislas-šarka;

Standartinė kortelė su baliono atvaizdu, standartinė kortelė, supjaustyta į gabalus;

Kortelės su raštais;

Paveikslėliai, kuriuose vaizduojama saulė, debesys, eglė, voveraitės, ožiukas, meškiukas, ežiukas;

Kortelės su labirintų atvaizdais;

Kortelės su skanėstų gyvūnams atvaizdu.

Pamokos eiga:

I. Įvadas:

pasisveikinimo ritualas.

Vaikai kartu su psichologe susikimba rankomis, sudaro ratą, šypsosi ir sveikinasi, vadindami visus vardais: „Sveika, Katya! Sveiki, Baina! Labas Timas! ir tt".

Bendravimo vaidmenų gimnastika.

(vaikai žodį „saulė“ taria: džiaugsmingai, nustebę, iškilmingai, nusivylę, švelniai, piktai).

II. Pagrindinė dalis.

1. Šarkos išvaizda.

Vaikinai! Manau, kad kažkas beldžiasi į mūsų langą. Žiūrėk, tai Šarka! Ji mums kai ką pasakoja.

Atidžiai jos klausykime.

Šarka:

Klausykite, vaikai, atidžiai!

Ir būtinai viską atsiminkite!

Aš skridau labai aukštai

Ir pamačiau proskyną virš miško!

Plyne, kiškis, kačiukas,

Ežiukas, voverė, ožiukas ir meškos jauniklis.

Miško piktadarys Koschey nori juos valgyti!

Padėkite jiems greitai!

Baltoji šarka išskrido! Vaikinai, ar pamenate, apie ką ji čiulbėjo?

Kas ką nori valgyti? (Koschey nori valgyti kiškį, voverę, kačiuką ir kt.)

Kur tie gyvūnai? (Pievoje).

Kur yra šis laukas? (Tankiame miške).

Ką mes ketiname daryti? (Turime išgelbėti gyvūnus).

Kaip patekti į miško proskyną? (Eiti miško taku, skristi oro balionu).

2. „Baliono kūrimas“.

Na, negaiškime laiko. Turiu brėžinį ir detales iš kurių galima surinkti balioną. Įsitikinkite, kad visos dalys yra tinkamai suderintos, kad mūsų dirižablis nesugestų kelionės metu. (Vaikams siūloma standartinė kortelė su baliono atvaizdu ir panašios kortelės padidintos ir supjaustytos į gabalus).

3. „Įsiminti elementus“

Kokių daiktų mums reikia pakeliui?

(kuprinė, kompasas, virvė, kastuvas, žibintuvėlis, vaistinėlė, žiūronai, vaizdo kamera, pieštukas, popierius).

Vaikai kartoja įvardintus elementus, pridedant po vieną elementą. /Atminties lavinimas/.

4. Skrydžio maršrutas.

– Bet kad nenuklystume, nepraskristume pro proskyną, reikia skrydžio maršrutą nubraižyti žemėlapyje.

Paimkite korteles, atidžiai apsvarstykite kelio pradžią ir tęskite jį iki kliringo, pakartodami modelį be klaidų. (Vaikai paima korteles su pavyzdiniu raštu ir tęsia).

Taigi! Ar visi pasiruošę? Leiskitės į kelią!

5. Dinaminė pauzė.

Pradinė padėtis: (vaikai stovi, kojos pečių plotyje)

Vėjas kyla! (Rankos per šonus į viršų)

Medžiai siūbuoja! (Rankas aukštyn, lengvai drebina rankas)

Vėjas pučia stipriau, (rankos aukštyn, dinamiški rankų judesiai nuo

iš vienos pusės į kitą)

Ir supurto visus draugus. (Rankos ant diržo, siūbuojančios kūną, perkeldamos svorio centrą iš vienos kojos į kitą)

Bet kokiu atveju mes skrisime (plaukimo judesių imitacija rankomis)

Išleiskime visus gyvūnus! (Rankos aukštyn, plojimai virš galvos)

6. Pievos panorama.

Vaikinai, kaip rasti tinkamą proskyną miške?

Ir Šarka mums padės. Ji skrido aukštai ir pažvelgė toli ir nusprendė mums padėti. Štai jos laiškas.

Sukurkime vaizdą, ką ji pamatė iš savo istorijos.

Skaitome Sorokos laišką:

Viršuje dešinėje matau saulę;

Viršuje kairėje – debesys;

Vidury miško matau proskyną;

Centre auga Kalėdų eglutė;

Dešinėje nuo medžio - meškiukas ir ožka,

Tarp meškiuko ir ožkos

Ežiukas susirangęs;

Voverė sėdi ant eglės.

(Vaikai ant magnetinės lentos iškelia pievos panoramą, fiksuodami savo orientaciją erdvėje).

7. Labirintai.

Taigi mes susitikome su draugais ir mums visiems laikas grįžti namo. Bet, žiūrėk, labirintai, kuriuose slepiasi Koschei, užstoja kelią draugams. (Vaikams siūlomos atvirutės su labirintų atvaizdu ir paprasti pieštukai).

Nutieskite taką gyvūnams per labirintą. Būkite labai atsargūs ir atsargūs, kad gyvūnai nepatektų į Koshchei.

8. Gydykite draugus(Daiktavardžių didžiųjų raidžių formų tvirtinimas).

Gyvūnai išgelbėti!

Bet kaip jie išsigandę! Kaip galime jiems padėti? (glostyti, glostyti, raminti, paguosti, gydyti).

Pamaitinkime juos. Pažiūrėkite, kas gali pasiūlyti skanėstą? (Vaikai dėl gyvūnų atvaizdo kišenėse dėlioja korteles su „gardumynais“ ir įvardija, kas ką valgo.)

9. „Draugų portretai“.

Na, dabar visi laimingi! Kokios mūsų draugų nuotaikos? Nupieškime savo draugų portretus ir parodykime juos darželyje.

Vaikams siūlomi flomasteriai, albumų lapai, šablonai – gyvūnų snukučių siluetai. Vaikai atsega siluetus ir piešia gyvūno veido detales, atkreipdami dėmesį į jį emocinė būklė.

Kokių nuostabių portretų gavome, visi džiaugiasi, patenkinti ir, žinoma, nori žaisti.

5. Žaidimas „Pradėti ratu“

(vaikai perduoda vienas kitam siūlomus: dovaną, šarkos laišką, obuolį, pieno lėkštę, jauniklį, jūros ežiukas, purvinas lapas...)

Ir dabar galbūt gyvūnai gali eiti namo. Ar jie visi eis kartu? Kur, kieno namas? (Kačiukas ir ožka – naminiai gyvūnai, eis pas žmones; miške gyvena zuikis, ežiukas, voveraitė, meškiukas, laukiniai žvėrys, iškeliaus į gimtąjį mišką).

Na, mes ketiname Kelionė namo mūsų balione. Vaikai stovi ratu ir imituoja oro baliono skrydį.

III. Baigiamoji dalis.

Pamokos santrauka. Atspindys.

Atsisveikinimo ritualas.

Panina Svetlana Ivanovna
Darbo pavadinimas: mokytojas
Švietimo įstaiga: MBOU vidurinė mokykla Nr. 5
Vietovė: Kropotkino miestas, Krasnodaro kraštas
Medžiagos pavadinimas: metodinis tobulinimas
Tema: Psichokorekcinės pamokos santrauka pagal federalinį valstybinį išsilavinimo standartą
Paskelbimo data: 20.07.2017
Skyrius: ikimokyklinis ugdymas

Pamokos forma: grupė

Amžiaus grupė (klasė):

metai, vidutinis (korekcinis) DOW grupė(ZPR

psichogeninė kilmė)

Pamokos trukmė: 30 minučių

Pamokos tema: « Paslaptingoji sala». Didaktinis žaidimas- kelionė.

Pamokos vieta ir vaidmuo nagrinėjamoje temoje: Korekcinė pamoka tobulėjimui

teigiamos komunikacinės asmenybės savybės.

Pamokos tipas: sujungti.

Tikslas: pozityvių komunikacinių asmeninių savybių ugdymas.

Pamokos tikslai:

Švietimo :

1. Toliau ugdykite regimąjį suvokimą.

2. Toliau ugdyti vaizdinį-vaizdinį mąstymą.

3. Suformuokite kalbos planavimo funkciją.

4. Toliau ugdykite kryptingą įsiminimą.

5. Toliau ugdykite savanorišką dėmesį.

Pataisymas:

1. Išmokykite vaikus valingos savireguliacijos technikos.

3. Ugdyti protinį atsilikimą turinčių vaikų emocinę-valinę sferą.

Švietimas:

1. Toliau ugdyti Dėmesingas požiūris bendraamžiams.

2. Ugdykite mandagų požiūrį į žmones.

Pagrindinės kompetencijos, kurios susiformuoja pamokos metu:

Gebėjimas organizuoti bendravimą, įskaitant gebėjimą išklausyti pašnekovą;

Gebėjimas emociškai užjausti, parodyti empatiją;

Gebėjimas apsispręsti konfliktines situacijas ir kt.; taisyklių ir nuostatų išmanymas

būtina laikytis bendraujant su kitais;

gebėjimas derėtis dėl bendrų reikalų ir žaidimų;

Statinių planai ir jų įgyvendinimas ir kt.; laisvė reikšti prašymus;

Naudoti bendravimo procese įvairių komunikacijos priemones- kalba,

mimikos, vaizdinės-gestinės.

Planuojami rezultatai:

žodžių reikšmių įsisavinimas ir tinkamas jų vartojimas atsižvelgiant į kontekstą

pareiškimus, su situacija, kurioje vyksta bendravimas;

Vaikas įvaldo pagrindinius kultūrinius veiklos metodus, šou

iniciatyvumas ir savarankiškumas skirtingi tipai veikla – žaidimas, bendravimas,

pažintinė tiriamoji veikla, dizainas ir kt.;

Galimybė pasirinkti profesiją, jungties dalyviai

veikla;

Vaikas turi požiūrį Teigiamas požiūris pasauliui, kitiems žmonėms ir

sau;

Turi savigarbos;

Aktyviai bendrauja su bendraamžiais ir suaugusiais, dalyvauja bendroje veikloje

Geba derėtis, atsižvelgti į aplinkinių interesus ir jausmus, užjausti

nesėkmes ir džiaugtis kitų sėkme, adekvačiai parodo savo jausmus, įskaitant

pasitikėjimo savimi jausmas;

Bando spręsti konfliktus;

Vaikas turi išvystytą vaizduotę, kuri realizuojama įvairiomis formomis.

veikla ir, svarbiausia, žaidime; vaikui priklauso skirtingos formos ir tipai

žaidimus, skiria sąlygines ir realias situacijas, moka paklusti skirtingoms taisyklėms

ir socialines normas;

Vaikas gana gerai moka žodinė kalba gali reikšti savo mintis ir

nori, gali naudoti kalbą išreikšti savo mintis, jausmus ir norus,

kalbėjimo teiginio konstravimas bendravimo situacijoje.

Įranga:

1. Interaktyvi lenta, pristatymas su vaizdais į mišką, jūrą.

2. Pagalvės, žaislai (nuo m / f "38 papūgos"), peizažiniai paklodės, pieštukai; "gėlės -

animacijos“ paskutiniam etapui.

3. Garso eilutė:

skraidantis

lėktuvas;

P.I. Čaikovskis „Gėlių valsas“, „Mano sodas“

Pamokos planas: TKZ

Auklėtojos veikla

Vaikų užsiėmimai

Įvadinis etapas.

(organizacinis

Siurprizas

atsiskleidžiantis

tikslų nustatymas

pamokos).

- Sveiki bičiuliai! tegul

visi sveikiname vieni kitus.

Su šypsena parodykime, kokie esame laimingi

pamatyti vienas kitą.

Sakyk, kad myli

keliauti, aplankyti

nepažįstamas įdomus gražus

vaikai džiaugiasi

mokytojas ir vienas kitą.

Vaikų atsakymai.

Pagrindinė scena

(iš eilės

visų sprendimas

pristatyta

Aš taip ir maniau. Tada aš siūlau

visi kartu eiti į

kelionė. Už tai mes

atsisėsti ant kilimo ir

Apsimeskime, kad tai kilimas

lėktuvas. Laikyti rankas

Vykdykite komandą

auklėtojas.

užmerkite akis ir eikite toliau.

(negarsiai – skrendančio lėktuvo garsas

lėktuvas)

Įsivaizduok,

kopdamas į debesis

aukščiau, virš debesų, skrisk, kilimas

siūbuojantis.

palauk

Viskuo kvėpuojame lengvai, tolygiai, giliai.

Giliai

Mums gera skraidyti, įsikibus

nusileidžia

apačioje, apačioje.

(įrašyti miško garsus, jūros garsus)

Atviras

paslaptinga sala.

(gamtos skaidrės)

Apeikime salą, apsidairykime

Ką tu matai?

Vieta nepažįstama, nes

turite eiti ir klausytis kiekvieno garso.

Atrodo, kad viskas ramu ir saugu.

p o ir gr a t b.

Prieš mus yra upelis ir mums reikia

Pereiti per

kitą, tu ir aš pašoksime

iš akmens į akmenį, bet tu turi būti

atsargus

padėti

Ir yra urvas, įėjimas į

mažas

Paeiliui lipkime į

urvas. Berniukai eina pirmi

nes urvas gali būti

Šauniai padirbėta! Dabar pailsėkim.

("Gėlių valso" įrašas)

žiūrėk,

gėlės? Apibūdinkite juos.

žydėti. Apsimeskime

kad mes esame gėlės. tupėjo ant grindų,

Kvėpavimo pratimai

Vaikai aprašo ką

žiūrėkite skaidrėse.

Jie pereina nuo „nelygybių iki

guzas“ (iš lapo į lapą).

Jie šliaužia į lanką.

Berniukai pirmi.

Jie atsisėda ant kilimo.

Pateiktas skambutis

gėlės ant skaidrės

apibūdinti (jei

poreikis skatinti

klausimus į

naudoti

apkabinti

gėlių keliai

W a r s y p a y t s

vingiuoti

dingo – gėlės vėl užmigo.

Pabudau - juokinga, užmigo -

liūdnas. Vėl pabudo.

Taip, jie gyvena šioje saloje!

Kas pavadins šį m/f?

Įsivaizduokite, kad mes, kaip jie,

Rodyti

dramblio veršelis...,

apie beždžionę...

papūga ..., boa susiaurėjimas ...

Šie veikėjai visada yra kartu

žaisti, niekada nesiginčyti,

nes jie draugai.

Ir čia gyvena zuikiai.

Vienas jų bijo visų.

Parodykite, kaip jis nusikrato

Kitas – drąsus kiškis. „Aš esu niekas

nebijo!" - atsistokite ir drąsiai

pasakyk tai.

Vaikai, prisiminkite, kada jūs

sakė, kad bijai tamsos

baisūs žvėrys, važiuokite toliau

sūpynės? Čia, saloje, tu

toks drąsus ir

stiprus!

Dabar aš išjungiu muziką, o tu

prisimink, koks buvai

bijojo. Nupieškite viską. Kada

Suplosiu delnais, viskas bus gerai

kitam: baimė išnyks, tu

pajusite stiprybę, gerumą.

Suplėšykite baimes į mažus-mažus

gabalus ir išmeskite

šiukšlių krepšelis.

Žinai, saloje yra krioklys.

Jis taip pat stebuklingas. vanduo jame

žemesnė

rankas, maudytis joje – tada vanduo

nuplauti visas blogybes, visas nuoskaudas. Tu

tapti džiaugsmingu, viskas liūdna

būdvardžiai)

Dramblys, boa, beždžionė

ir papūga.

Vaikų atsakymai.

Vaikai su judesiais

reprezentuoti gyvūnus.

kartokite žodžius

auklėtojas.

Nubrėžkite savo baimes.

Nuplėškite savo piešinį

sakyk: „Sustojau

išsigandęs…"

Pamerkite rankas į šiltą

Eime

krioklio ir panardinkite rankas

šilti purkštukai. Vanduo nuplauna viską

liūdesys, sielvartas, pasipiktinimas, kivirčai.

Nuotaika

ve c elo e,

džiaugsmingas.

Galutinis

etapas(apibendrinant

pamokos rezultatai

(apibendrinimas),

veikla

vaikai, kūryba

palankus

emocingas

fone, išeiti į

kitos rūšies

veikla).

Mūsų kelionė baigėsi.

Visi buvo dėmesingi

aktyvus, draugiškas. At

kuriems buvo malonu

patirtis su draugais

- paimkite "ramunėlę" kaip dovaną,

kuris buvo liūdnas ir nesidomėjo

- paimkite "liūdną nusvirimą

varpas". Po pamokų,

jei nori gali leisti man

kalbėti apie priežastis

paėmė varpą. Gali

papasakok apie savo išgyvenimus

Mano draugams.

Sėdi ant pagalvių

atgal į grupę.

(lėktuvo garsas)

Na, štai mes grįžome. Visi

labai ačiū! Iki naujų

Paimk "gėlę -

animacija“, pasidalinkite

įspūdžiai. atsisėsti

pagalvės, ramina.

Atsisveikink su mokytoju.

Vardas: Pamokos apie psichokorekciją santrauka emocinis vystymasis vyresnieji ikimokyklinukai tema „Emocijų žemė“
Nominacija: darželis, Metodologiniai pokyčiai ikimokyklinio ugdymo įstaigų specialistams, Mokytojui-psichologui, 6-7 m. parengiamoji grupė

Pareigos: ugdymo psichologė
Darbo vieta: MBDOU Nr.248
Vieta: Krasnojarsko sritis, Krasnojarsko miestas

Pamokos apie vyresnio amžiaus ikimokyklinio amžiaus vaikų emocinės raidos psichokorekciją tema santrauka „Emocijų žemė“

Tikslas: atnaujinti vaikų žinias emocijų ir jausmų srityje, tobulinti savo ir kitų emocijų refleksijos ir identifikavimo įgūdžius, užtikrinant jų išsaugojimą. psichinė sveikata mokinių, jų psichologinę ir psichosomatinę savijautą, skatinant kiekvieno vaiko teigiamos emocinės nuotaikos kūrimą ir teigiamą emocinį klimatą grupėje, vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikų agresyvumo, impulsyvumo, baimės, nesaugumo apraiškų psichokorekciją.

Užduotys: prisidėti prie teigiamų vaikų charakterio savybių formavimo, mokyti ikimokyklinukus savęs atsipalaidavimo technikų, ugdyti gebėjimą atskirti žmogaus emocines būsenas pagal jo išorinis pasireiškimas ir išraiška per veido išraiškas, pantomimą, intonaciją, ugdyti vaikams savo emocinės būsenos savikontrolės įgūdžius.

Vaikų amžius: 6-7 metų amžiaus. Optimalus kiekis dalyviai 6-8 žmonės.

Medžiagos: dekoras muzikos sale- emocijas vaizduojantys lietaus lašai, spalvoti pieštukai, A4 formato popieriaus lapai, fotografijos vaizduojančios skirtingos emocijosžmonių veiduose paveikslai, kuriuose vaizduojamas vėžlys, skėtis, muzika: atsipalaidavimas, C. Saint-Saens „Gulbė“, siūlų kamuolys, veidrodis, nešiojamas kompiuteris.

Pamokos eiga:

Psichologas: Sveiki bičiuliai!

Vaikai: Sveiki!

Psichologas: Linkiu jums visiems gero ryto

Aš nekalbu paprastų žodžių

Aš kalbu, nes žinau:

Labas rytas - pirmyn dienos link! (O. Vernikova)

Psichologas: Vaikai, kaip šiandien jaučiatės?

Pratimas „Mano nuotaika“

Pratimą galima atlikti ir pamokos pradžioje, ir pabaigoje.

Tikslas: asociacijų pagalba nustatyti grupės narių nuotaikos būseną, padaryti išvadą apie atlikto psichokorekcinio grupinio darbo kokybę.

Ratu vaikinai tęsia frazę: „Mano nuotaika panaši į ..., o tavo?“. Pavyzdžiui: „Mano nuotaika kaip baltas pūkuotas debesis ramybėje mėlynas dangus, ir tavo?"

Pasakojimo pabaigoje galite apibendrinti grupės nuotaiką, kokia ji – liūdna, rami, linksma, juokinga ir pan.

Pratimas „Perduokite šypseną ir gera nuotaika»

Vaikai, būdami ratu, paima vienas kitą už rankų, žiūri į kaimyno akis dešinėje ir nusišypso. Taigi šypsena perduodama ratu.

Psichologas: Vaikinai, noriu jums kai ką pasiūlyti. Kviečiu leistis su manimi į kelionę į emocijų šalį, ar sutinkate?

Vaikai: Taip!

Psichologas: Tada po minutės paprašysiu visų mūsų grupės narių užmerkti akis ir pasiimsiu jus į įsivaizduojamą fantastišką kelionę. Kai baigsime, atmerksite akis ir nupiešite tai, kas nutiks kelionėje. Dabar norėčiau, kad jaustumeisi kuo patogiau ir užsimerktum.

Pratimas „Netikėta kelionė“ Tokiam fantazavimui reikia pasakojimo tinkamu balsu. Istorija pasakojama lėtai, su daugybe pauzių, kad dalyviai galėtų įsivaizduoti, ką pasakoje prašau jų padaryti.

Tikslas: psichoterapinis pokalbis, savistaba.

Psichologas: Užmerkus akis atsiranda erdvė, kurioje atsiduri. Tai jūsų erdvė. Užmerkę akis galite pajusti šią erdvę, joje telpa jūsų kūnas ir oras aplink jus. Tai graži vieta, nes tai jūsų erdvė. Atkreipkite dėmesį į tai, kas nutiks jūsų kūnui. Jei jaučiate įtampą kurioje nors kūno vietoje, nesistenkite atsipalaiduoti. Tiesiog pažymėkite. Stebėkite visą savo kūną
nuo galvos iki pirštų galiukų. Kaip turėtumėte kvėpuoti? Giliai įkvėpkite ar kvėpuokite paviršutiniškai ir greitai? Norėčiau, kad dabar porą kartų giliai įkvėptumėte. Iškvėpkite triukšmingai: "Haaaaaah". Puikiai.

Dabar papasakosiu jums nedidelę istoriją ir pakviesiu leistis į įsivaizduojamą kelionę. Įsivaizduokite, kad einame kartu. Psichiškai įsivaizduokite, ką jums sakau, ir pastebėkite, kaip jausitės tai darydami. Pažiūrėkite, ar jums patinka tai daryti. maža kelionė arba ne. Jei jums nepatinka kuri nors kelionės dalis, jums nereikia jos tęsti. Tiesiog klausykite mano balso, sekite mane, jei norite, ir stebėkite, kas atsitiks. Noriu, kad įsivaizduotumėte, kad einate per mišką. Aplink tave auga medžiai, o paukščiai gieda. saulės spinduliai pereiti per lapiją. Labai malonu vaikščioti per tokį mišką. Aplinkui auga gėlės ir laukiniai augalai. Jūs einate taku.
Jo šonuose yra akmenų, karts nuo karto pamatai bėgiojantį mažą gyvūnėlį, tikriausiai triušį. Eini toliau ir greitai pastebi
kad kelias veda aukštyn. Dabar supranti, kad lipi į kalną.
Kai užeini į kalno viršūnę, atsisėdi didelis Akmuo, atsipalaiduoti. Jūs apsižvalgote aplinkui. Šviečia saulė, aplink jus skraido paukščiai. Tiesiai per slėnį kyla kitas kalnas. Matai, kad kalne yra ola, ir norisi į tą kalną patekti. Matai, kad ten lengvai skrenda paukščiai, ir norisi paukščiu tapti. Staiga, kadangi tai tavo fantazijos,
o sapnuose visko būna, supranti, kad gali virsti paukščiu.
Pradedi bandyti savo sparnus ir įsitikinti, kad gali skristi.
Pakylate ir lengvai skrendate į kitą pusę. (Pristabdykite, kad liktų laiko skrydžiui). Kitoje pusėje tu nusileidi ant uolos ir tučtuojau vėl virsi žmogumi. Lipate į kalną, ieškote įėjimo į urvą,
ir pamatysi mažas duris. Prieinate prie jo ir atsiduriate oloje. Kai įeini į urvą, vaikštai, žiūrėdamas į sienas,
ir staiga pastebi praėjimą-koridorių. Eini koridoriumi ir netrukus pamatai daugybę durų, ant kurių kiekvienoje yra užrašytas vardas. Ateini prie durų su savo vardu. Jūs stovite priešais savo duris. Žinote, kad netrukus jį atidarysite ir atsidursite kitoje pusėje. Tu žinai, kad tai bus tavo vieta, tavo namai. Tai gali būti vieta, kurią prisiminsite, vieta, kurią vėl atpažinsite, vieta
apie kurią svajojate, vieta, kuri jums patinka ar nepatinka, vieta, kurios niekada nematėte, vieta urve arba už jo ribų. Tu iš šito
Kol neatidarysi durų, nesužinosi. Bet kad ir kas tai būtų,
tai bus tavo vieta. Taigi, pasukite rankenėlę ir peržengiate slenkstį. Apsidairykite savo vietoje. Ar tu nustebintas? Įsižiūrėti aplink. Jei nieko nematote, įsivaizduokite tai dabar. Pažiūrėkite, kas yra aplinkui. Kas čia? Ar čia yra žmonių, kuriuos pažįstate ar nepažįstate? Ar čia yra gyvūnų? O gal čia niekas nėra? Kaip jautiesi šioje vietoje. Atkreipkite dėmesį, kaip jaučiatės. Jautiesi gerai ar blogai? Apsidairykite aplinkui, pasivaikščiokite. (Pauzė).
Apsidairę aplinkui atsimerksite ir vėl atsidursite mūsų bendrame kambaryje.

Norėčiau, kad atsimerkęs paimtum popierių ir pieštukus.
ir nupiešė vietą, kur buvai, savo vietą. Prašau,
nekalbėk, kol pieši. Jei reikia ką nors pasakyti, darykite tai pašnibždomis. Jei trūksta norima spalva, tyliai prieikite ir pasiimkite tai, ko jums reikia, arba pasiskolinkite iš ko nors. Nupieškite vietą, kurią įsivaizdavote kuo geriau. Jei norite, galite išreikšti savo jausmus apie šią vietą naudodami spalvas, įvairių formų, linijos. Nuspręskite, kur norite pavaizduoti save šioje vietoje, kur ir kaip – ​​pasitelkę formą, spalvą ir simbolius.
Galiu, kad žiūrėdamas į tavo nuotrauką nieko nesužinosiu apie tavo vietą, bet tu turėtum būti pasirengęs man paaiškinti. Pasikliaukite tuo, ką pamatėte atidarę duris, net jei jums tai nepatiko. Turėsite apie 10 minučių. Kai jausitės pasiruošę, galite pradėti.

Diskusija: meistriškumo klasės dalyviai pasakoja apie tai, kas pavaizduota jų piešiniuose, apie savo jausmus.

Psichologas:Čia, vaikinai, mes atsidūrėme su jumis iš emocijų šalies.

Žaidimas: „Magic Ball“

Tikslas: empatijos formavimas, nematomo ryšio tarp žmonių vizualizacija.

Vaikai sėdi ratu, perduoda vienas kitam kamuoliuką, pakaitomis vardydami gerą žodį ir vyniodami siūlą aplink pirštą.
Psichologas:Ši gija mus sujungė. Kiekvienas iš mūsų yra reikalingas šiame pasaulyje. Žiūrėk, mes turime daugybę gerų, nuoširdūs žodžiai. Ar šie žodžiai pakeitė tavo nuotaiką? Pavyzdžiui, mano širdyje buvo malonu ir šilta. Ir tu? Suvyniokime savo gerą kamuolį ir išsaugokime jį grupėje. Ir jei kam staiga pasidaro liūdna ar reikia geri žodžiai, reikia laikyti kamuolį rankose – jis iš karto primins visus malonius ir nuoširdžius žodžius.

Psichologas: Vaikai, bet, nepaisant to, kad vieni kitiems sakėme tik gerus žodžius, emocijų šalyje yra tokių emocijų kaip baimės, pasipiktinimas, Bloga nuotaika, abejingumas.

Pokalbis su vaikais „Kaip suprasti žmogaus nuotaiką?

Psichologas: Ar visada esi geros nuotaikos? Pažvelkite į šias nuotraukas ir pasakykite man, kuo jos skiriasi?

Kodėl žmonės liūdi?

– Jei jautiesi blogai, liūdi, kaip elgiesi?

– O jei mama blogos nuotaikos, iš kur tai žinoti?

Koks yra liūdno žmogaus veidas?

– Kaip nudžiuginti?

– Kaip galima klausti apie prastos nuotaikos priežastį?

Kaip žinoti, kad žmogus yra geros nuotaikos? Nuo ko tai atsitinka?

Kaip oras veikia žmogaus nuotaiką?

– Jei namuose svečių, linksma atmosfera, o jūsų nuotaika bloga, ar parodysite tai kitiems? Kaip manote, ar tai jiems trukdys?

Psichologas: Paimkime vienas kito rankas ir pažiūrėkime į akis, tarkime žodžius: „Tegul visiems gera nuotaika!

Pasaka "Naudinga baimė"

Tikslas: lavinti psichomotorines funkcijas, koreguoti baimes.

Viename name gyveno maža pilka pelytė ilga uodega. Su pelyte viskas buvo gerai: buvo šilta ir skaniai pamaitino. Visi, bet ne visi. Mažoji pelytė turėjo vieną didelę bėdą, pavadintą Baimė. Pelė labiau nei visos katės bijojo tamsos.

Kai tik atėjo naktis, jis pradėjo lakstyti po namus ir ieškoti, kur šviesiau. Tačiau namo gyventojai nakčiai užgesino šviesą. Taigi pelė bėgo iki ryto.

Bėgo savaitės ir mėnesiai, o pelytė kasnakt lakstė ir lakstė. Ir jis buvo toks pavargęs, kad vieną dieną atsisėdo prie durų ir verkė. Pro šalį ėjo šuo ir paklausė:

- Kodėl tu verki?

"Aš noriu miego", - atsako pelė.

– Tai kodėl tu nemiegi? Šuo nustebo.

Negaliu, bijau.

Kas ta Baimė? Šuo nesuprato.

- BAIMĖ, - sušuko pelytė dar stipriau.

- Ką jis daro?

– Neleidžia užmigti visą naktį, atmerkia akis.

„Tai laimė, – pavydėjo šuo, – man patiktų tavo baimė.

- Tu? Pelytė nustojo verkti. - Kam tau jo reikia?

- Aš pasenau. Atėjus nakčiai akys pačios užsimerkia. Ir aš niekaip negaliu užmigti: esu sarginis šuo. Prašau tavęs, pelytė, duok man baimės.

Pelė pagalvojo: gal jam pačiam reikia tokios Baimės? Bet nusprendžiau, kad šuniui jo reikės labiau, ir padovanojau.

Nuo tada pelytė ramiai miega naktimis, o šuo toliau saugo kaimo namą.

Žaidimas „Padovanok savo baimę“

Psichologas- didelis sargas vaikai- mažos pelytės. Kiekviena pelė atiduoda savo Baimę (kalba apie tai, ko bijo), o „šuo“ vietoj Baimės duoda „pelėms“ ką nors skanaus.

Pokalbis „Paimkime save“.

Psichologas: Mes visi dažnai nerimaujame, negalime į ką nors susikoncentruoti, nerimaujame, nerimaujame. Todėl jūs turite išmokti padėti sau.

Kai tik pajusite, kad pykstate, atsiras noras kam nors trenkti, kažką mesti, savo jėgoms įrodyti galite labai paprastu būdu: delnais apkabinkite alkūnes ir stipriai prispauskite rankas prie krūtinės – tai yra santūraus žmogaus poza.

Technika "Vėžlys"

Tikslas: mokyti įvairių savireguliacijos metodų gyvenimo situacijos, mokyti įveikti motorinį sustingimą.

Psichologas: Vaikinai, atsisėskite ir įsivaizduokite, kad jūs vėžlys. Reikia stipriai, stipriai įtempti visus raumenis – jie turi tapti kieti, kaip kiautas.

Psichologas p tikrina, liečia rankeną, kojas, nugarą, pilvuką, pirštus ir kt. vaikinai. "Oho! Kokie jie sunkūs! Ar galite tai dar labiau apsunkinti? Žiūrėk, jie stiprėja! Tu tikras vėžlys kietu kiautu! Turėtumėte laikyti vaiką įtemptą 10 sekundžių... nuolat tikrindami įtampą skirtingos dalys kūną ir nuotaiką, paskatindamas jį.

O dabar – išlindo saulė ir jos spinduliais sušilo vėžliai. Jie dabar karšti, todėl išlukšteno ir tapo minkšti, minkšti, kaip sviestas.

Tada patikriname, ar visos kūno dalys tampa minkštos. Leiskite kūdikiui „nutekėti“ nuo kėdės ar sofos. Pasigrožėkite, koks jis švelnus, ir paskatinkite jį dar labiau atsipalaiduoti.

Atkreipkite dėmesį į kaklo ir veido raumenis!!! Dažniausiai apie juos pamirštama, o ypač svarbu juos įtempti ir atpalaiduoti.

Todėl testo metu būtinai dažnai lieskite skruostus, kaktą ir skatinkite juos įsitempti bei atsipalaiduoti.

„Bet kaip su mūsų veidu? Taip pat su apvalkalu? O, tau reikia daugiau!

Žaidimas „Judėti draudžiama“

Šiandien eisime į pasaką apie G.-Kh. Andersenas „Bjaurusis ančiukas“. Aš tave ten nuvešiu. Bet pirmiausia noriu sužinoti, ar jūs, vaikinai, atkreipiate dėmesį.

Susukite į ratą, pažaiskime dėmesio žaidimą „Judėti draudžiama“. Visus judesius kartojate paskui mane, o uždrausto judesio - rankos ant diržo - nekartosite (2-3 kartus).

Žaidimas „Musės – neskrenda“

Tikslas: mokyti atskirti ir reikšti emocijas (baimę, apmaudą), ugdyti empatijos įgūdžius, skatinti vaikus parodyti užuojautą tiems, kurie jaučiasi blogai, kurie buvo įžeisti, juos saugoti, skatinti saviraišką vaizdine veikla.

Psichologas: Dar viena užduotis. Dabar patikrinsime, kuris iš jūsų yra dėmesingiausias. Kai įvardysiu daiktus ir gyvūnus, kurie gali skraidyti, jūs mojuosite rankomis, lyg tai būtų sparnai. O kai įvardysiu ką nors, kas neskraido, paslėpsi rankas už nugaros. (Drugelis, bitė, grybas, vapsva, lakštingala, medis, valtis, lėktuvas, malūnsparnis, voverė, skėtis, žvirblis, Boružė, ant.)

Jūs, vaikai, buvote labai dėmesingi, todėl laikas eiti į Pasaką. Būkite po mano stebuklingu skėčiu ir mes pateksime į paukštyną. (Psichologas atidaro skėtį, suka jį pagal muziką.)

Štai mes vietoje.

Psichologinė gimnastika "Paukščių kiemas"

Žąsys (įtampa). Pirmos išlindo žąsys. Jie pradėjo šnypšti, nes pamatė bjaurų ančiuką. Kaklas ištrauktas, pečiai pakelti, sparnai atitraukti atgal ir šnypšti - ššš... Kaklas įsitempęs, žąsys piktos. Sparnai-rankos įtemptos, paimkite jas atgal. Kaip jie šnypščia! Koks blogis!

(Atsipalaidavimas) Žąsys išvijo ančiuką ir nurimo. Jie pradėjo laisvai plakti sparnais, kaklas buvo tiesus, atsipalaidavęs, minkštas.

Turkija (blunkanti). Vos ančiukas pabėgo nuo žąsų, jis pateko į pompastišką ir piktą kalakutą. Kalakutas supyko iš pykčio ir tuštybės, atmetė galvą ir įsitraukė į pečius, susiraukė, sumerkė akis ir šaukė: „Kamuoliukai“.

(Judesys) Kalakutas papurtė galvą: „Kamtelis, eik šalin!“. Ančiukas išsigando ir pabėgo.

Gaidys (bėga, juda po kambarį). Vargšas ančiukas dar nebuvo atsigavęs po kalakuto užpuolimo, kai į jį atskrido gaidys, kuris pradėjo lakstyti po kiemą stipriai plakdamas sparnais ir garsiai šaukdamas: „Ku-ka-re-ku!“. Beveik nuskabė antį!

Katė (užšalimas, įtampa). Vargšė antis! Nusiraminau tik pamačiusi katę, kuri nori ją valgyti! Ji stovėjo ant minkštų letenų, išlenkė nugarą, įsitempė, ruošėsi šuoliui.

(Judesys) Tada katė vos girdimai pradėjo artintis prie ančiuko, minkštasis tampa jo letenėlėmis. Tyliai sėlina. Norėjau tik pagriebti, bet tada šuo pabudo ir lojo: „Oho-wow-wow!“. Katė išsigando ir užlipo ant tvoros.

Antys (įtemptai, ritmingai). Iš upės grįždavo pompastiškos ančių tetos. Parodykite, kaip jie vaikšto, lėtai braidžioja (eidami vienas po kito, pusiau susikūprinę).

(Atsipalaidavimas) Pavargę po ilgos kelionės atsisėdome, ištraukiame sparnus už nugaros, atsirėmėme į juos ir pajudinkime letenas, atsipalaiduok. Jie pajudina letenas, pamatė ančiuką ir šaukė: „Kvak-kvak, kaip negražu! Visai ne kaip mes! “.

Tai buvo paskutinė ančiuko viltis. Jis pabėgo iš kiemo ir pradėjo gyventi vienas. O pasakos pabaigoje jis pavirto gražia gulbe.

Atsistokite aplink ežerą. Pirmiausia nuleiskite ilgą kaklą, tada vieną sparną, tada kitą. Plakstom sparnais ant vandens. Kokios mes gražios gulbės! Parodykite, kad jums malonu matyti ančiuką.

Pratimas „Perteikiame baimės, pasipiktinimo emocijas“

Psichologas: Dabar galite pailsėti. Bjaurusis ančiukas virto gražia gulbe, nuo kurios visi džiaugiasi.

Dabar kiekvienas iš jūsų paeiliui vaizduosite gražią gulbę, o mes jam pasakysime apie savo požiūrį: „Kokia tu graži, sniego baltumo! Kuris Ilgas kaklas! Kaip išdidžiai jį laikote! Kokie nuostabūs sparnai!

O dabar pasiklausykime C. Saint-Saenso „Gulbės“ muzikos ir pabandykime judėti taip, kaip juda tikros gulbės. (Vaikai juda pagal muziką)

Ar pamenate, kaip iš pradžių visi vijosi ančiuką ir vadino jį bjauriu? Kaip jį tai įžeidė!

Atsistokite ratu, vienas po kito pavaizduosite išsigandusį ančiuką, o kiti – piktus paukščius su paukštynas: „Norėčiau, kad katė tave suvalgytų! Kokia tu bjauri ir negraži, tu visai nepanaši į mus! Su kiemu, mes nenorime su tavimi draugauti!

Vargšas ančiukas, išsigandęs, visas susigūžė, sparnais užsidengė galvą. Kas jam dabar bus?

Pokalbis apie elgesio taisykles

Psichologas: Vaikai, ar, jūsų nuomone, įmanoma ką nors pažeminti ir įžeisti, jei jis nėra toks kaip kiti?

Ar galima spręsti apie žmogų pagal jo išvaizdą?

-BET gražūs žmonės ar visada geras ir malonus?

- O jei vaikas ne toks kaip visi, bet jis dėl to nekaltas (ir tiek kenčia). Kaip vertinate vaikus su negalia?

Ką reiškia būti gailestingam? ( miela širdis.) Po to, kai paukščiai užpuolė ančiuką, jis labai nusiminė.

Pasigailėkime jo, priimkime jį į savo draugiška šeima, sakyk saldūs žodžiai kad ančiukas išdidžiai pakeltų galvą ir neslėptų jos nuo baimės bei pasipiktinimo (treniruotė su vaidmenų apsikeitimu).

Žiūrėk, vaikai malonūs žodžiai ir jūs visi tapote gražios gulbės, kuri ne tik graži išvaizda, bet ir kilni širdis ir siela.

Technika "Veidrodis"

Tikslas: pasitikėjimo savimi ugdymas, pasitikėjimas savimi

Psichologas: Nagi, gražūs išdidūs paukščiai, pažvelk į save ežero vandenyje ( psichologas išdalina vaikams mažus veidrodėlius). Pažiūrėkite, kokios nuostabios gulbių akys, jos spindi gerumu, kaip žvaigždės. Kokie jų liekni kaklai, kokie stiprūs ir minkšti sparnai! Virš ežero skraidė gulbės, tegul visi mato, kokie jūs gražūs ir mieli paukščiai. (Vaikai juda pagal C. Saint-Saenso „Gulbės“ muziką.)

Dabar eik po skėčiu, nuvesiu į darželį (vaikai „grįžta“).

Pabaigos ritualas

Pratimas "Ačiū, kad šiandien buvote su manimi"

Bibliografija:

  1. Belobrykina O.A. Kalba ir bendravimas. - M., 2000 m.
  2. Klyueva N.V., Kasatkina Yu.V. „Mes mokome vaikus bendrauti“ – Jaroslavlis: Vystymosi akademija, 1996 m

3. Kryukova S.V., Slobodnyak N.P. „Esu nustebęs, piktas, bijau, giriuosi ir džiaugiuosi“ - M .: „Genesis“, 1999 m.

4. Oaklanderis V. Langai į vaiko pasaulį. -M., Leidykla: Nepriklausoma firma "Klasė" 2005 m.

5. Panfilova M.A. „Bendravimo žaidimų terapija: testai ir korekciniai žaidimai“. - M .: leidykla GNOM ir D, 2001 m

Olga Bobočka
Psichokorekcinės pamokos tobulėjimui santrauka emocinė sfera ir teigiamas charakterio savybes vaikams

Psichokorekcinės pamokos santrauka

ant emocinės sferos ir teigiamų vaikų charakterio savybių ugdymas vyresnio ikimokyklinio amžiaus

"Štai ir mes!".

Aiškinamasis raštas.

Emocijos daryti įtaką viskam psichinis vystymasis ikimokyklinukas. Jie turi įjungimo ir išjungimo galią asociacijų, jo mąstymo atžvilgiu.

Be to, emocingas išgyvenimai yra empatiško žmonių bendravimo, empatijos ir simpatijos vienas kitam pagrindas.

Šiuo atžvilgiu ypač svarbu atlikti korekcinius ir plėtojanti veikla skirtas formavimui ir tobulėjimui emocinė sfera ikimokyklinio amžiaus vaikas.

Pagrindinės pataisos namų užduotys vystomoji veikla yra:

1. Pataisykite adekvačios išraiškos būdus emocijos(fizinis, kūrybinis, žodinis ir kt.).

2. Išplėskite savo žodyną vaikai per žodžius reiškiantis įvairius emocijos ir jų atspalviai.

3. Padėkite vaikams prisitaikyti prie vaikų kolektyvo sąlygų.

4. Pristatykite vaikai, turintys tam tikrus asmenybės bruožus, paaiškinkite jų poliškumą.

5. Vykdyti nepageidaujamų vaiko asmenybės savybių prevenciją.

6. Plėtra bendravimo įgūdžiai vaikai.

7. Supažindinkite vaiką su žmonių pasauliu emocijos kad padėtų jums suprasti savo emocinis jautrumas išmokti tai tinkamai išreikšti.

Koregavimo sąlygos plėtojanti veikla:

Optimalus kiekis vaikai - 10;

Dažnumas - 1-2 kartus per savaitę;

Trukmė užsiėmimai – 20-30 min.

Kurso eiga.

Tikslas:

Tobulėti vienybės ir sanglaudos jausmas.

Išmokite išreikšti savo jausmus piešiniu, naudodami visą spalvų spalvą.

Stebėjimo plėtra, gebėjimas veikti pagal valinio reguliavimo taisykles.

Medžiaga: kamuolys, žaislas, ramios muzikos įrašas, spalvoti pieštukai, popierius.

1. Pradžios ritualas pamokos.

"Draugystė prasideda nuo šypsenos".

Vaikai, stovintys ratu, žiūri į kaimyno akis ir tyliai šypsosi vienas kitam.

2. "Paskambinkite maloniai" Vaikai stovi ratu. Mokytojas pasiūlo mesti kamuolį arba perduoti žaislą kitam bendraamžiui (jei pageidaujama, meiliai jį vadinti vardu).

3. "Meilės piramidė". Vaikai stovi ratu. Psichologas sako: „Kiekvienas iš mūsų kažką ar ką nors mylime, visi žinome šį jausmą ir visi jį išreiškiame skirtingai. Myliu savo šeimą, namus, miestą, savo darbą. Pasakyk mums, kas ir ką myli“. Suaugęs žmogus paeiliui perduoda kamuolį, o vaikai kalba apie tai, ką ar ką myli.

Kiti pasiūlymai: „Pastatykime iš savo rankų meilės piramidę. Įvardinsiu ką nors, ką myliu ir padėkite mano ranką, tada kiekvienas iš jūsų įvardins savo mėgstamiausią ir padėjo ranką(piramidė pastatyta). Ar jaučiate savo rankų šilumą? Ar tau patinka ši būsena? Pažiūrėkite, kokia piramidė aukšta. Aukštas, nes mylime ir esame mylimi patys.

4. Vaikai kviečiami piešti tai, kas jiems labiausiai patinka. Vaikai piešia pagal muziką, tada pasakoja, ką nupiešė ir kodėl. (neprivaloma).

5. Lauko žaidimas.

"Klyksniai, šnabždesiai, duslintojai".

Iš daugiaspalvio kartono reikia padaryti tris siluetus delnai: raudona - bėgti, rėkti, triukšmauti; mėlyna - sustingti vietoje, gulėti ant grindų, nejudėti; geltona - šnabždėk, judėk tyliai.

6. Baigimo ritualas pamokos.

„Draugystės estafetė“.

Vaikai stovi ratu, laikosi už rankų ir psichologas sako taip žodžiai:

AT darželis jo

Mes gyvename labai draugiškai.

Mes juokingi draugai

Tu ir aš, tu ir aš!

Ir tada jie pradeda praeiti kaip estafetė, rankos paspaudimas. Prasideda suaugęs: „Perduodu tau savo draugystę, kuri iš manęs eina, nuo... iki... ir t.t. ir vėl grįžta pas mane. Jaučiu, kad draugystė išaugo, nes kiekvienas iš jūsų pridėjo dalelę savo draugystės. Tegul ji tavęs nepalieka ir nešildo.

Literatūra.

1. Alyabyeva E. A.

Pataisymas - edukaciniai užsiėmimai vaikams vyresnio ikimokyklinio amžiaus. - M; 2002 m

2. Petrukhina S. R.

Emocinis ikimokyklinuko ugdymas. Volžskas, RME

Psichokorekcinių užsiėmimų vaikams santraukos

Tyrimas buvo atliktas tik dalyvaujant eksperimento dalyviui ir vaikui, jo netrukdė nepažįstami asmenys. Su vaikais buvo užmegztas kontaktas klasėje. Vieta, diagnostikos priemonės buvo paruoštos iš anksto, blaškymasis (triukšmas, pašaliniai, papildomi objektai ant stalo) buvo atmesti. Vaikai jautėsi laisvai ir patogiai. Apžiūros trukmė 30 - 40 minučių (priklausomai nuo atlikimo)

1 pamoka. „Kelionė į Dobrandijos šalį“ (7-8 m.).

sumažinti emocinis stresas, sukurti teigiamą emocinė nuotaika ir priėmimo atmosfera kiekvienam;

Ugdyti gebėjimą suprasti kito emocinę būseną ir gebėjimą išreikšti savo;

Mokyti savęs atsipalaidavimo technikų;

Formuoti moralines idėjas, adekvačias elgesio formas.

Medžiaga ir įranga: kėdės, kamuolys, kilimas, magnetofonas, „Paukščių balsų“ garso įrašas, šalikas.

Pamokos eiga:

1) Pasisveikinimas.

Vaikai susėda ratu su psichologu. Visi kviečiami išmokti giedoti sveikinimą:

Labas rytas, Saša (šypsokis ir linkteli galva), vaikų vardai vadinami ratu;

Labas rytas, saulė (visi pakelkite rankas, tada nuleiskite jas)

Labas rytas dangus (panašūs rankų judesiai),

Labas rytas, mes visi (visi išskėskite rankas į šonus, tada nuleiskite).

PS: vaikinai, šiandien mes eisime į neįprastos kelionėsį Dobrandijos šalį. Kaip manai, kodėl taip vadinasi? (atsako vaikai) Prieš išvykdami į kelionę, turime susitarti su jumis, kaip bendrausime vieni su kitais:

Reikia kalbėti paeiliui, klausytis vienas kito, draudžiama šaukti „galiu“; nes kiekvienas gali sakyti ka nori. (groja raminanti muzika)

Ps: užmerkite akis, jausitės gerai ir maloniai. Įsivaizduokite, kad mes ketiname pasakų šalis Dobrandija ant nuostabaus skraidančio kilimo. Mes skrendame žemai virš žemės, prieš tave platus – platus kelias, link tavęs linkteli gėlės, mirksi medžiai, čiulba paukščiai linksmos dainos. Visi linksmai kalbasi, o aplinkui skamba maloni ir rami muzika, viskas aplink gera ir draugiška (pauzė). Kai kuriuos iš jūsų palietė lengvas vėjelis, perduokite vėjo prisilietimą kitam... Vėjas palietė jus visus. Jis palydėjo jus į nuostabius nuostabius rūmus, grožėkitės jais, jų tyrumu ir gerumu (pauzė). Norėdami atsidurti šiuose rūmuose, turite vienas kitam meiliai skambinti.

Žaidimas „Meilus vardas“.

Tikslas: savo vardo suvokimo harmonizavimas. (vaikai vardija savo meilūs vardai paeiliui perduoda kamuolį)

Ps: mes visi vardijome vardus, kurie jums patinka, tai maži rakteliai su kuriais patenkame į rūmus.

Taip atsidūrėme kvapnioje vasaros pievoje šios gražios pilies viduje. Virš mūsų šilta saulė ir aukštai mėlynas dangus. O dabar, kad nebūtų liūdna, pažaiskime.

2. Žaidimas "Pyptelėk!"

Tikslas: grupės santykių atskleidimas.

Judėti: vaikai sėdi ant aukštų kėdžių, veda su užmerktos akys vaikšto ratu, paeiliui atsisėda vaikams ant kelių ir spėlioja, ant ko sėdi. Jei jis atspėjo teisingai, tas, kuriam buvo suteiktas vardas, sako: "Pyptelėkite!"

Ps: gerai padaryta, visi atpažino vieni kitus, buvo labai dėmesingi. O dabar pažiūrėkime į „iškreipiantį veidrodį“.

Žaidimas "Veidrodis"

Tikslas: suteikti galimybę parodyti aktyvumą pasyviems vaikams.

Judėti: pasirinktas vairuotojas, likusieji yra „veidrodžiai“. Vairuotojas žiūri į juos, ir jie atspindi visus jo judesius. Suaugęs žmogus stebi teisingą vykdymą.

Ps. Gražioji princesė gyvena mūsų pilyje - Nesmeyana. Kas nori ja būti?

Žaidimas "Princesė - Nesmeyana"

Tikslas: psichologinių spaustukų pašalinimas.

Ps: kiekvienas iš jūsų paeiliui artės prie princesės Nesmeyanos ir stengsis ją prajuokinti. Princesė – Nesmeyana iš visų jėgų stengiasi nesijuokti. Laimi tas, kuris gali priversti ją juoktis (diskusija, kaip lengviau prajuokinti kitą žmogų?)

3. Atsipalaidavimas

PS: O dabar atsisėskime ant savo kilimo – lėktuvo. Atėjo laikas mums atsisveikinti su šiais nuostabiais rūmais, bet mes čia dar sugrįšime. Galite atsigulti, atsipalaiduoti (skamba rami muzika). Užmerkite akis ir klausykite mano balso. Virš tavęs vasaros saulė ir aukštas mėlynas dangus. Jautiesi absoliučiai ramus ir laimingas... Lėtai kylame. Skrendame žemai ir matome, kaip su mumis atsisveikina visi Dobrandijos šalies gyventojai. Jie mojuoja paskui tave ir laukia, kol vėl apsilankysime. O mes pamažu skrendame ir jaučiame, kaip mums gera ir malonu... Mėgaukitės laisve ir nuostabiu jausmu kylant ore... O dabar pamažu artėjame prie žemės ir leidžiamės žemyn... visą dieną.

Apmąstymas: ką atsimeni? kaip tu jautiesi? kokia tavo nuotaika?

Atsisveikinimo ritualas: visi sustoja ratu, susikibę rankomis sako žodžius „visi, visi, atsisveikink!

Pamoka 2. Kamuolys (5-3 metų vaikams).

Mitingas šauni komanda, gebėjimo bendrauti su bendraamžiais ugdymas;

Ritmo pojūčio, judesių koordinacijos, orientacijos erdvėje ugdymas;

Išmokti reflektuoti kalboje savo, kitų vaikų, daiktų buvimo vietą;

Vizualinės ir lytėjimo suvokimas, kalba ir vaizduotė. Medžiagos: didelis kamuolys, medžiaginis maišelis, mažas plastikinis rutulys ir plastikinis kubas (atitinkančio dydžio). Pamokos eiga:

Pasisveikinimas (visi vaikai vadinami vardais).

Psichologas parodo vaikams didelį rutulį ir pasiūlo nustatyti jo dydį, spalvą ir formą. Vaikai atlieka užduotį.

Ranka parodykite rutulio formą. (Vaikai piešia ratą ore: viena ranka, kita, abiem rankomis vienu metu).

Susėskime aplink balą ir papasakokime apie jį eilėraštį.

Visi sėdi aplink kamuolį ir deda ant jo delnus. Vaikai kartoja po psichologo S. Maršako eilėraščio „Mano linksmieji skambantis kamuolys“ ir ritmiškai pliaukštelėti kamuoliuku iš pradžių viena, paskui kita ranka. (Psichologas padeda vaikams, kurie pliaukštelėja kamuoliuku nereguliariai).

Žaidimas „Kamuoliukai“.

Dabar įsivaizduokite, kad virtote kamuoliukais. Katya, kokios spalvos tu būsi kamuolys? O tu, Vova? ir kt. (Vaikai žiūri į savo drabužius ir įvardija atitinkamas spalvas).

Aš žaisiu su kamuoliukais – lengvai trenkk delnu, ir tu šoksi kaip kamuoliukai.

Psichologas, deklamuodamas eilėraštį, kiekvienam vaikui pakaitomis uždeda ranką ant galvos. Vaikai, jausdami prisilietimą, atsimuša į vietą. Į žodžius: „Nespėk nuo tavęs“ – vaikai bėga nuo psichologo pas mokytoją. Žaidimas kartojamas ir vaikai bėga nuo mokytojo pas psichologą.

4) Žaidimas „Slėpynės“

Psichologas pasiūlo „kamuoliukus“ žaisti slėpynių. Skaito eilėraštį „Mano linksmas skambus kamuolys“, vaikai šokinėja. Į žodžius: „nespėk nuo tavęs“ – vaikai išsibarsto po grupę ir slepiasi. Psichologė ieško vaikų. Rastas vaikas turi pasakyti, kur slėpėsi (po stalu, už spintos ir pan.). Žaidimas kartojamas 2-3 kartus.

Vaikinai, jūs žaidėte slėpynių taip smagiai, kad kamuolys taip pat norėjo žaisti su jumis. Užmerkite akis ir kamuolys pasislėps. Vaikai užsimerkia, psichologė slepia kamuolį. Psichologo nurodymu vaikai atmerkia akis ir pradeda ieškoti kamuolio. Radę jie sako, kur jis „pasislėpė“.

5) Žaidimas „Surask kamuolį“.

Psichologas parodo vaikams medžiaginį maišelį, kuriame yra mažas kamuoliukas ir kubas.

Šiame krepšyje buvo paslėptas mažas rutulys. Turite jį rasti nežiūrėdami į maišelį. (Vaikai pakaitomis ieško kamuoliuko liesdami ir pasakoja, kaip jį skyrė nuo kubo).

6) Refleksija.

Vaikai ir suaugusieji prisimena, kokie žaidimai buvo žaidžiami pamokoje, aptaria, kas jiems patiko labiausiai.

Mūsų pamoka baigiasi. Padėkokime vieni kitiems linksmas žaidimas. Viso gero!

3 pamoka „Aš esu berniukas. mergaitė“ (5-7 metų vaikams)

Teigiamos emocinės nuotaikos kūrimas grupėje; grupės sanglauda, ​​gebėjimo bendrauti su bendraamžiais ugdymas;

Susitapatinimas su savo lytimi

Pažinimo procesų raida: dėmesys, atmintis. Medžiagos: 2 rutuliukai skirtinga spalva, dvi kėdės, magnetofonas, atsipalaidavimo garso įrašas. muzika.

Pamokos eiga:

Pasisveikinimas (vaikai perduoda kamuolį ratu ir vadina vienas kitą meiliais vardais).

Žaidimas „Merginos ir berniukai gali tai padaryti“.

Šeimininkas paima du skirtingų spalvų kamuoliukus ir pakaitomis meta juos vaikams. Vaikai, gavę pirmąjį kamuolį, sako, ką gali padaryti berniukai, vaikai, pagavę antrą kamuolį, sako, ką gali mergaitės.

3) "Aš myliu".

Apskritimo centre yra dvi kėdės. Kiekvienas vaikas pirmiausia atsisėda ant pirmosios kėdės ir užbaigia sakinį „Jei aš mergaitė, aš myliu ...“, tada ant antrosios kėdės ir baigia sakinį „Jei aš esu berniukas, aš myliu ...“.

4) „Aš esu mama“.

Vaikai paeiliui atspėja ir vaizduoja vieną iš šeimos vaidmenys. Likusieji bando tai išsiaiškinti.

Tiriamųjų vaikų psichoprofilaktinio darbo mokyklos sąlygomis planas

Tikslas

Veiklos pavadinimas

Veiklos objektas

Tėvų registracija

Psichologinis tėvų, mokytojų švietimas mokymosi problemomis ir

Asmeninis

vaiko adaptacija mokykloje.

"Amžius psichologinės savybės pirmokai“

Pageidaujant

„Vaiko mokykliniai sunkumai. Būdai, kaip juos įveikti »

„Netinkamo mokyklinio prisitaikymo priežastys“

jaunesnysis

„Bendravimas su agresyviais vaikais“.

moksleiviai.

„Tėvų požiūrio įtaka“

„Vaikų nerimo valdymas“.


Į viršų