Pamokos projektavimas iš popieriaus vidurinėje grupėje. Įdomios idėjos ir dizaino schemos vidurinėje grupėje

Tikslas: mokyti popieriaus dizaino.

Užduotys:

  • Išmok lenkti stačiakampis lapas popierius per pusę, sujungiant šonus ir kampus. Norėdami sustiprinti galimybę iškirpti stačiakampį į dvi ilgas juosteles išilgai lenkimo linijos. Sustiprinkite saugos taisykles dirbdami su žirklėmis.
  • Lavinti akių ir rankų darbo koordinaciją.
  • Ugdykite tikslumą.
  • Suaktyvinkite dalyko ir veiksmažodžių žodyną temoje "Avalynė" . Tobulėti smulkiosios motorikos įgūdžius pirštai. Ugdykite dėmesį, atmintį.

Komplektacija: dėžutė - pašto siunta, popierinės basutės - pavyzdys, žirklės, klijai, servetėlės ​​pagal vaikų ir suaugusiųjų skaičių, kartonas (stačiakampis su nupieštu bato pėdsako kontūru 16,5cm. x8cm. - padas) ir spalvotas popierius (juostelė 15 cm x 4 cm ir juostelė 30 cm x 2 cm - dirželiai sandalams) pagal vaikų ir suaugusiųjų skaičių (kartono spalva yra tokia pati kaip spalvoto popieriaus spalva), papuošimai juostelėms iš spalvoto popieriaus (apskritimai, širdelės ir kt.)

GCD pažanga:

  1. Tėvai sėdi ant kėdžių šalia kilimo, vaikai ir mokytoja – ant kilimo. Mokytoja parodo siuntinį.
  2. - Vaikai, atspėkite, iš ko ši pakuotė. (mokytojas skaito ant dėžutės priklijuotą mįslę).

Padėkite gudrias dvi rankas.
kulniukai ant batų,
Ir kulniukai -
Taip pat šių rankų darbas.

(batsiuvys)

Ką veikia batsiuvys?

Mokytojas žiūri į siuntinį

Vaikai, siuntiniuose yra batų, kokius batus žinote?

Mokytoja iš siuntinio išima basutes.

Koks šių batų pavadinimas, kodėl?

Mokytoja skaito batsiuvio laišką. „Prašau padėti įvykdyti didelį sandalų užsakymą. Siunčiu detales: padai ir dirželiai. Juos reikia paruošti ir suklijuoti. Ačiū iš anksto. batsiuvys"

3. Mokytojas išima iš siuntinio kartoninius stačiakampius.

Žaidimas „Surask porą“ .

Vaikams suteikiamas vienas stačiakampis (su pėdsakų kontūru). Likusi dalis yra išdėstyta ant stalo. Vaikai turi pasirinkti tinkamą arba kairę batų porą, atitinkančią spalvą.

4. Mokytojas išima iš siuntinio spalvoto popieriaus juosteles, padeda ant stalo.

Žaidimas „Rinktis pagal spalvą“

Vaikai turi derinti petnešėlių spalvą prie pado (platus ir siaura juostelė) .

5. Fizinė minutė "Čia dešinė, čia kairė" (Jekaterinos ir Sergejaus Železnovų daina pagal žodžius ir muziką). Mokytojas, tėvai ir vaikai atlieka veiksmus pagal dainos tekstą.

6. Suaugę ir vaikai susėda prie stalų. Mokytojas parodo, kaip iš dalių pasidaryti basutes ir paaiškina, kas ką darys.

Tėvai iš kartono iškirpo padą pagal kontūrą.

Vaikai: - perlenkite plačią juostelę per pusę (ilgoji pusė į ilgą), išlyginkite lenkimą, išskleiskite ir perpjaukite juostelę į dvi dalis išilgai lenkimo linijos.

Sulenkite siaurą juostelę per pusę (iš trumpos pusės į trumpąją pusę) išlyginkite lenkimą, išskleiskite ir perpjaukite juostelę į dvi dalis išilgai lenkimo linijos.

Tėveliai ir vaikai klijuoja dekoracijas ant siaurų juostelių, tada priklijuoja juosteles prie pado (siaura juostelė ant piršto ir plati juostelė kampu ant kulno).

7. Mokytojas pasakoja su vaikais apie darbo su žirklėmis taisykles.

Nelaikykite žirklių aukštyn kojomis.

Nepalikite žirklių atidarytų.

Dirbdami stebėkite kairės rankos pirštus.

Padėkite žirkles ant stalo taip, kad jos nekabintų virš stalo krašto.

Perduokite žirkles, surištas žiedais, link draugo.

Nekirpkite žirklėmis kelyje, nesiartinkite prie draugo kirpdami.

8. Mokytojas kartu su vaikais ir tėveliais veda pirštų gimnastiką.

Penki pirštai ant rankos
Skambinkite vardu Sumey.
Pirmas pirštas – šoninis
Jis vadinamas dideliu.
antras pirštas -
kruopštus rodyklė,
Nenuostabu, kad jie jam skambina
Nurodymas.
Tavo trečiasis pirštas
Tiesiog per vidurį.
Todėl vidutinis
Jam buvo suteiktas vardas.
Ketvirtasis pirštas
Vardas bevardis
Jis nerangus
Ir užsispyręs.
Visai kaip šeimoje
Jaunesnis brolis yra mėgstamiausias.
Jis penktas
Jis vadinamas mažuoju pirštu.

9. Vaikai ir tėvai pradeda gaminti basutes.

10. Apatinė eilutė. Sandalų paroda.

Bibliografija:

Ikimokyklinio amžiaus logotipas. Dalomoji medžiaga dirbti su 5-7 metų vaikais. Priedas prie knygos "Ikimokyklinio logopoint. Dokumentacija, darbo planavimas ir organizavimas"

Dizainas – tai daiktų ar dalių išdėstymo tam tikra tvarka procesas, siekiant gauti gyvybei reikalingą objektą. Visuomenės vystymosi procese vaikų dizainas išsiskyrė iš šios žmogaus veiklos srities. Vaiko veiksmai lengvesni, dizainai paprastesni. Bet vaikiškas dizainas taip pat gali būti praktinis naudojimas- gautus objektus, kuriuos naudoja vaikas žaidimų veikla. Dizainą galima atlikti su įvairios medžiagos: tikrasis dizaineris, natūrali arba atliekos, popierius ir kartonas. Tuo pačiu metu popierinių struktūrų kūrimas (galbūt dalyvaujant papildomos medžiagos) yra sunkiausia, su juo ikimokyklinukai susipažįsta vidurinėje darželio grupėje.

Popierinė konstrukcija vidurinėje darželio grupėje

Su popieriumi vaikas susipažįsta pirmaisiais gyvenimo metais. AT jaunesniųjų grupių darželis, mokosi daryti aplikacijas iš popieriaus, puošia kartoninius atvirukus, užsiima lipdymu popieriaus pagrindu. 3-4 metų vaikai įvaldo formos sampratą, lavina popieriaus karpymo įgūdžius. jaunesnių ikimokyklinukų kaupti žinias ir įgūdžius būsimas darbas su popieriumi. Mokytojas neturėtų skubėti, turi būti dėmesingas amžiaus ypatybės kiekvienai grupei. Bet kokia veikla turi teikti vaikui džiaugsmą ir pasitenkinimą, o labiausiai vaikas džiaugiasi, kai pavyksta atlikti užduotį. Būdami 4–5 metų ikimokyklinukai turi idėją apie dizaino pagrindus klasėse su kubeliais, plastikiniu dizaineriu, lankstė namus iš plastilino rąstų ir pritvirtino prie jų stogelį iš pagaliukų - štai ji, konstruktyvi veikla. Užsiimkite popierinių medžiagų (popieriaus lakštų, kartono, dėžių, degtukų dėžutės, kartoniniai voleliai ir kt.) pradeda praktikuoti vidurinėje grupėje.

Tikslas

Popieriaus dizaino užsiėmimų vidurinėje grupėje tikslas – skatinti vaikus kurti veiklas naudojant popierines medžiagas.

Užduotys

  • supažindinti mokinius su dizaino naudojamomis popieriaus savybėmis;
  • mokyti vaikus pagrindinių popieriaus konstravimo technikų (lankstyti, plėšyti, kočioti, sukti);
  • užsispyrimo, tikslumo, mandagaus bendravimo ugdymas;
  • domėjimosi kolektyvine veikla ugdymas.

Klasių tipai

  1. Visas ekranas ir pavyzdys (naudojamas pirmoje pamokoje apie popieriaus dizainą, ateityje - kuriant sudėtingas struktūras);
  2. Pagal modelį (tuo pačiu metu mokytojas duoda žodinius nurodymus ir paaiškinimus, kaip sukurti objektą).

Ruošiantis dizaino pamokai reikia atsiminti, kad tikslas vizualinė veikla vaikas - ne amatų kūrimas, o vystymasis estetinis skonis, fantazija, konstruktyvus mąstymas ir išsilavinimas moralines savybes.

Vidurinės grupės dizaino tipai

Statybinės medžiagos

  • A4 formato rašomasis ir spalvotas popierius.
  • Spalvotas kartonas.
  • Aksomo spalvos popierius.
  • Tapetų iškarpos.
  • šlamštas popieriaus medžiaga: degtukų dėžutės, vamzdeliai iš popieriaus ritinėlių, popierinės lėkštės ir puodeliai ir kt.
  • Popieriaus lapai scrapbooking - storo popieriaus lapai su teminiu spaudiniu. Brangi medžiaga vaikų amatams.

Popierinės statybinės medžiagos nuotraukoje

Pagrindinė medžiaga popieriaus gamybai Pagrindinė medžiaga popieriaus gamybai Puikus variantas imituoti įvairių paviršių pasaulio objektai
Graži ir originali, bet brangi medžiaga popierinės lėkštės Statybos pavyzdys naudojant kartonines rankoves Statybos pavyzdys iš degtukų dėžutės Statybos pavyzdys iš aksominis popierius Origami pavyzdys su priedu vyniojamasis popierius Dizaino pavyzdys su vienkartiniais puodeliais

Popieriaus konstrukcijos derinimas su kitomis dailės technikomis

Norėdami sukurti popierinius objektus, turėtumėte naudoti tokius metodus vaizduojamieji menai kaip piešimas, dažymas, aplikavimas, lipdymas. 4–5 metų ikimokyklinukai žino pagrindines šių technikų technikas ir mielai jas papildo. popieriniai modeliai. Kurdami gyvūnų ir žmonių atvaizdus, ​​mokiniai gali piešti veido ar kūno dalis / veidus ar letenas. Aplikacijos technika gali būti naudojama imituojant paukščių plunksnas, medžių vainikus, vejos žolę ir kt. Plastilino detalės taip pat dažnai naudojamos papildyti ir (arba) papuošti popierinius amatus. Dažymas turėtų būti naudojamas darbuose nuo storo kartono arba atliekos, tepant dažus deformuojasi popierius.

Įvairių popieriaus statybos darbų technikų sintezės pavyzdžiai

Detalės iš popierinių lėkščių nudažytos Privaloma užduotis – papuošti baigtas darbas plastilino detalė Kūrinio dekoravimui panaudota tiesioginio aplikavimo technika.Gyvūnų snukiukai pagaminti paprasto piešimo technika

Daugiapakopės užduotys popieriaus dizaino pamokose

Mokytojas visada turi turėti omenyje individualus požiūris kiekvieno vaiko ugdymui. Atlikdamas projektavimo užduotį, mokinys praras susidomėjimą kūrybinis procesas jei užduotis jam lengva. Todėl mokytojas, rengdamas kiekvieną pamoką, turi paruošti papildomų užduočių tiems mokiniams, kurie geriau įvaldė paprasto dizaino įgūdžius. Pavyzdžiui, puodelio su rankena kūrimo pamokoje pasiūlykite papuošti gatavą darbą popierinė aplikacija. Dirbant su projektavimu plokštumoje, užduotis yra užbaigti detales remiantis fono paveikslėliu. Iš pradžių duoti užduotis skirtingi lygiai sudėtingumas yra neteisingas, komandos padalijimas gali atrodyti kaip vykstančių ir atsiliekančių atskyrimas. Esant tokiai situacijai, mokiniai, gavę paprastą užduotį, gali jausti nerimą ar net agresiją prieš tuos, kuriems buvo duota sunki užduotis, bet įdomesnis ar gražesnis rezultatas.

Motyvuojančios medžiagos naudojimas klasėje

Ant paruošiamasis etapasĮ kiekvieną pamoką turi būti įtraukta motyvacinė medžiaga. Tai būtina norint suaktyvinti mokinių vaizduotę, plėsti jų akiratį, didinti susidomėjimą kūrybinė veikla estetinio skonio ugdymas. Medžiaga turėtų būti įvairi:

  • Vaizdinė medžiaga (kortelės su objektų ar objektų atvaizdais ta tema, plakatai, dalomoji medžiaga).
  • Garso akompanimentas (dainų klausymas pamokos tema arba foninis melodijų skambesys žaidimo ar kūno kultūros metu).
  • Eilėraščių, eilėraščių, patarlių ir priežodžių skaitymas.
  • Galvosūkiai.
  • Kūrimas žaidimo situacija(naudojant žaislus ar susijusius daiktus).
  • Rodyti skaidres ar pristatymus pamokos tema.

Motyvuojančios pamokų pradžios naudojimo pavyzdžiai

Pamokos tema Motyvuojanti pradžia
"Tumbler" Pamokos pradžioje mokytojas užduoda vaikams mįslę:
Atėjo pas mus, draugai,
Lėlė neįprasta.
Nesėdi, nemeluoja
Tiesiog žinok, kad verta.
Jie pažįsta Sašą ir Natašą,
Šios lėlės ... (stiklinukai).
Mokiniams parodomas būgnelis, kuris suskubo juos aplankyti. Mokytojas kalbasi su vaikinais, užduoda klausimus: „Kodėl, jūsų manymu, ši lėlė vadinama būgnu?“, „Kaip žaisti su būgnu?“, „Iš kokių figūrėlių susideda šis žaislas? ir tt
Žaidžiamas žaidimas „Surask, kur pasislėpei“:
Mokytoja pasakoja, kad pas vaikinus į svečius atvažiavo dar vienas būgninis, tačiau ji nedrąsi ir pasislėpusi už vieno iš kambaryje esančių žaislų. Vaikai kviečiami rasti lėlę žodžiu spėliodami (jie sako paeiliui): „Roly-poly pasislėpė už rašomosios mašinėlės“, „Roly-poly yra už kamuoliuko“, „Roly-poly yra už Katios lėlės“, ir tt, kol bus rastas roly-poly.
Pamokos pradžioje mokytojas parodo vaikams laukinių gyvūnų paveikslėlius. Vaikinai jiems skambina, mokytojas pakabina paveikslėlius lentoje. Tada mokytoja sako, kad laukiniai gyvūnai yra pavojingi ir jų elgesys gali būti nenuspėjamas, ir siūlo gyvūnus iš paveikslėlių paversti žaislais (žaidimo elementu). Norėdami tai padaryti, mokiniai turi užmerkti akis ir tuo pat metu tris kartus garsiai suploti rankomis. Šiuo metu mokytoja ant stalo padeda gyvūnėlių žaislus, kurių atvaizdus kurs vaikinai.
"Grožio snaigė" Mokytojas sukuria netikėtumo akimirką:
Ant stalo stovi pašto dėžutė, mokytoja praneša vaikams, kad paštininkas atvežė į grupę, perskaito adresą (parašytas tikrasis darželio adresas - miestas, gatvė, namas, darželio numeris, grupė). Dėžutėje randamas laiškas, kurio turinį mokytoja perskaito garsiai: į vaikus kreipiasi gyvūnai iš tolimosios Afrikos, jie pasakoja, koks klimatas juose. Gimtoji vieta ir liūdi, kad sniego nematė, bet daug girdėjo, koks tai nuostabus ir gražus reiškinys. Mokytojas klausia, kaip parodyti sniegą Afrikos gyventojams ir, vedant bei užuominomis, priveda prie minties, kad jie gali iš popieriaus pasidaryti snaiges ir išsiųsti jas paštu į Afriką.
Vaikams užduodama mįslė:
Esame žali kaip žolė
Mūsų daina: "Kva-kva" (varlės / varlės).
Mokytoja veda pokalbį su vaikinais: kokios spalvos varlės, kur jos dažniausiai gyvena, ką valgo. Rodo mokiniams paveikslėlį / plakatą, kuriame pavaizduota varlė pelkėje. Mokytoja sako, kad varlytei liūdna, kviečia vaikus jį nudžiuginti rodant judesių atlikimą Varlės kūno kultūros užsiėmime:
Pelkėje yra dvi draugės, dvi žalios varlės.
Išskalbtas anksti ryte, ištrintas rankšluosčiu,
Jie trypė kojomis, plojo rankomis,
Į dešinę, į kairę jie palinko ir grįžo atgal.
(Atlikite tinkamus judesius).
Tačiau mokytojas pastebi, kad varlytei vis dar liūdna, nes jis pelkėje vienas, ir veda vaikinus mintis, kad jie gali pasidaryti popierines varles ir jas iškabinti ant plakato.

Darbų nurodytomis užsiėmimų temomis pavyzdžiai

Statyba nuo popierines juosteles Konstrukcija iš popieriaus juostelių Konstravimas iš popieriaus juostelių plokštumoje Konstravimas iš popieriaus naudojant origami techniką

Pamokos santrauka vidurinei grupei apie popieriaus dizainą

Kiekvienai pamokai mokytojas turi sudaryti išsamią pamokos santrauką. Tikslai ir uždaviniai turi atitikti amžių ir individualios savybės vaikai. Užfiksuojamas auklėtojos vaizdinės ir techninės medžiagos panaudojimas, taip pat tos medžiagos ir priemonės, kurias naudos vaikai. Tada turėtumėte apibūdinti pamokos eigą. Visa tai būtina norint išanalizuoti po pamokos: kokie momentai pavyko, kas nepasiteisino, kokie pedagoginiai metodai buvo veiksmingi, kas sukėlė vaikų susidomėjimą, kokia jų patirtis. emocinė būklė kiekviename pamokos etape.

Laikinas pamokos planas

Statybos klasės trukmė vidurinėje grupėje – 15–20 min.

  1. Organizacinis momentas 1 minutė.
  2. Motyvuojantis etapas 3-5 min.
  3. Mokytojas 2-3 minutes parodo darbo metodus.
  4. Savarankiškas mokinių darbas 6-8 min.
  5. Darbų demonstravimas, diskusija 2 min.
  6. Apibendrinant 1 min.

Tikslų ir uždavinių nustatymas

Tikslai ir uždaviniai turi būti konkretūs, juos nustato pedagogas pagal pamokoje įgytus įgūdžius, kurie būtini dirbant su tam tikrais šablonais ir atlikimo technika. Apsvarstykite tikslų ir uždavinių galimybes, naudodami pavyzdžius su konkrečiais darbo metodais:

Pamokos tema Tikslas Užduotys Užduoties atlikimo technika
"Tiltai" Kurkite amatus su geometrines figūras iš popieriaus. - objektų analizės mokymas;
- gebėjimo sukurti pastatą, naudojant paruoštas formas, ugdymas;
- erdvinio mąstymo ir projektavimo įgūdžių ugdymas.
Pastato statyba naudojant kartonines figūras (kubas, "plyta", "baras", cilindras).
"Pavasario stebuklai" Gėlių gamyba iš popieriaus juostelių. - erdvinio ir dizaino mąstymo ugdymas;
- gebėjimo derinti ugdymas;
- estetinio skonio ugdymas.
Popieriaus juostelių klijavimas, norint sukurti "žiedlapius", sujungiant juos į gėlę, naudojant vidurį.

Pamokos „Mūsų pavasario upelis“ santrauka.
Autoriai: Petrukhina A.V. pedagogė, Tatarkina Yu.V.

Veikla Žaismingas, produktyvus, edukacinis ir tiriamasis.
Tikslai Darbo su popieriumi įgūdžių įtvirtinimas, dėmesingumo, reagavimo ugdymas, bendravimo kultūros ugdymas komandoje.
Numatomas rezultatas Gebėjimas projektuoti popierinė valtis, teigiamas ir aktyvi sąveika su visais kūrybinio proceso dalyviais.
Naudotos medžiagos vatmano popierius su upelio atvaizdu, popieriaus lapai, klijai su šepečiais, šluostės ir skudurai darbo vietos valymui.
Pamokos eiga Mokytojas veda pokalbį su vaikinais: koks metų laikas (pavasaris), vardas pavasario mėnesiai koks mėnuo, koks oras šiandien lauke.
Naudojimas vaizdinė medžiaga: mokytojas ant lentos pakabina piešimo popierių su upelio atvaizdu, prašo pasvajoti, ką jie darytų pasivaikščiodami pamatę tokį upelį. Siūlo papuošti paveikslą popierinėmis valtelėmis.
Mokytojas tiesiogiai demonstruoja veiksmus kuriant valtį.
Vaikai patys kartoja parodytus veiksmus.

Fizinis lavinimas:
Meška išlipo iš duobės,
Apsižvalgė aplink slenkstį (pasuka iš kairės į dešinę)
Jis išsitempė iš miego. (ištieskite rankas aukštyn)
Pavasaris vėl atėjo pas mus. (galvos pasukimas)
Norėdami greitai įgyti jėgų
Meška pasuko galvą.
Pasviro pirmyn ir atgal (pasilenkia pirmyn ir atgal)
Čia jis vaikšto per mišką. (pakrypsta dešinė ranka liesti
kairė koja ir atvirkščiai)
Meška ieško šaknų
Ir supuvę kelmai.
Pagaliau lokys pavalgė
Ir jis atsisėdo ant rąsto. Vaikai atsisėda.

Mokytoja dėkoja vaikams už nuveiktus darbus ir kviečia visus savo valtimi papuošti upelį.

Pamokos „Būdelė šuniui“ santrauka.
Sukurkite popierinį amatą naudodami naują dizaino metodą - sulankstykite popierių per pusę. Užduotys - popierinių amatų analizės mokymas (amato dalių parinkimas, jų vieta plokštumoje ir vienas kito atžvilgiu);
- išmokti lankstyti popieriaus lapą;
- išmokti sukurti ovalą apvalinant kvadrato kampus;
- tikslumo ugdymas. medžiagų Balto popieriaus lapas, rudo popieriaus juostelė, kvadratinis juodo popieriaus lapas, klijai, teptukas, žirklės, šunų figūrėlės, šluostė, skudurėlis. Pamokos eiga Žaidimas su kamuoliu „Kas kokiame name gyvena“:
Vaikai tampa ratu, mokytojas yra centre. Mokytojas meta kamuolį vienam iš mokinių, įvardindamas gyvūną ar paukštį, vaiko užduotis – pasakyti, kur šis gyvūnas gyvena. Tada vaikas meta kamuolį kitam mokiniui, pavadindamas kitą gyvūną ir pan.

Mokytojas parodo vaikams paruoštą popieriaus kabiną, moko analizuoti popieriaus konstrukciją, pasitelkdamas pagrindinius klausimus.
Tiesioginis popierinio stendo kūrimo žingsnių demonstravimas.

Fizkultminutka.
Vienas – atsikelk, išsitiesk, (Išsitempęs.)
Du - sulenkite, ištiesinkite, (Sulenkta nugara, rankos ant diržo.)
Trys – trys plojimai rankomis, (ploja.)
Trys galvos linktelėjimai. (Galvos judesiai.)
Keturios - rankos platesnės, (rankos į šonus.)
Penki – mojuokite rankomis (Mahi rankos.)
Šeši – vėl atsisėskite. (Atsisėskite.)

Savarankiškas mokinių atlikimas, skirtas suprojektuoti kabiną iš popieriaus.
Baigtų darbų demonstravimas ir aptarimas.
Laikas žaisti su popieriniais amatais ir šunų figūrėlėmis.

Pamokos „Juokingi sniego seneliai“ santrauka.
Sužinokite, kaip gaminti popierines servetėles. Užduotys - žinių apie žiemą ir jos reiškinius įtvirtinimas, mokinių žodyno plėtimas;
- dėstyti orientaciją lėktuve;
- įtvirtinti įgūdžius naudotis žirklėmis ir klijais;
- konstruktyvaus mąstymo ugdymas;
- tikslumo ugdymas. medžiagų Rėmas su Kalėdų eglutės atvaizdu. Paveikslėliai, kuriuose vaizduojamas Kalėdų Senelis, Snieguolė, sniego senis, tauras ir Sniego karalienė. Ledo kubeliai iš popieriaus. Sniego senelių atvaizdai skirtingomis pozomis su skirtingomis veido išraiškomis. Žirklės ir klijai, klijų teptukai, popieriaus ruošiniai sniego seniams ir jų dekoracijoms pjaustyti. Pamokos eiga Pamokos pradžioje ant lentos kabo penki paveikslėliai, padengti ledo lytimis. Mokytojas kviečia vaikus aplankyti sniego karalystę. Vyksta pokalbis apie žiemą, šio metų laiko ypatybes.
Vaikinai susipažįsta su sniego karalystės gyventojais (jų atvaizdai buvo paslėpti po ledu): Kalėdų Seneliu, Snieguočiu, Bulkiu, Sniego karaliene, Sniego seneliu. Mokytojas gali įminti preliminarias mįsles apie šiuos personažus.
Staigmena: į kambarį ateina sniego senelis. Ji liūdi ir sako, kad turėjo didelę žiemą (rodo nuotrauką), bet visi sniego seneliai pasitraukė metų pradžioje, atėjus pavasariui. Auklėtojos vaikinai nusprendžia sukurti sniego moteriai sniego senelius.
Fizkulminutka.
Parodykite mokytojui žingsnius, kaip sukurti sniego senį iš servetėlių.
Mokinių kartojimas.
Baigę darbą palikite sniego senius išdžiūti.
Vaikai šiuo metu žaidžia su Sniego seneliu žaidime „Surinkite sniego senį“ (renka sniego senius iš atskirų dalių).
Vaikinai įteikia Sniego moteriai popierinius sniego senelius, atsisveikina.

Origami rato programa vidurinėje grupėje

Origami rato programa turėtų turėti meninę ir estetinę orientaciją. Jo svarba yra sudaryti sąlygas visapusiška plėtra ikimokyklinukų asmenybę, supažindinimą su kultūros vertybėmis, motyvacijos kūrimą pažintinei ir kūrybinei veiklai, pozityvios mokytojo, mokinių ir jų tėvų sąveikos įgyvendinimą.

Kūrybinis origami „Ladybug“ kūrimo procesas

Programos tikslas

Intelektualus ir estetinis vystymasis mokiniai įvaldę dizaino iš popieriaus – origami – techniką.

Užduotys

  • išmanyti pagrindines geometrijos (apskritimo, kvadrato, trikampio, taško, linijos, kampo, kraštinės, viršūnės ir kt.) ir origami formų sąvokas;
  • išmokti dirbti su popieriumi;
  • išmokti kurti kompoziciją;
  • išmokti vykdyti žodinius nurodymus;
  • plėtra smulkiosios motorikos įgūdžius rankos ir akis;
  • dėmesio, konstruktyvaus ir erdvinio mąstymo aktyvinimas;
  • atminties vystymasis;
  • lavinti vaizduotę ir kūrybinius gebėjimus;
  • tikslumo, pagarbos medžiagai ugdymas, švaros ir tvarkos palaikymas darbo vietoje;
  • darbo ir bendravimo kultūros kolektyve formavimas.

Origami rate mokiniai yra užimti pogrupiuose po 8-10 žmonių. Sesija trunka 20-25 minutes ir vyksta kartą per savaitę. Būrelio darbo dėka rengiamos vaikų darbų parodos.

Vidurinės grupės origami rato temų kartoteka

Pamokos tema Popieriaus dizaino įgūdžių įsisavinimas ir/ar įtvirtinimas
"Brangioji" - kvadrato lenkimas įstrižai,
- rasti vidurį
- kvadrato kampų lenkimas iki vidurio.
"Drugelis" - sukurti trikampį iš kvadrato,
- kampų lenkimas įvairiomis kryptimis.
"Kalėdų eglutės žaislas" - apskritimo lenkimas per pusę,
- rasti vidurį
- figūrėlių dalių klijavimas.
- popieriaus lankstymas įvairiomis kryptimis,
- dirbti su klijais.
- kvadrato sulankstymas keturiais,
- darbas su žirklėmis.
"Žuvis" - trikampio gavimas iš popieriaus kvadrato,
- darbas su žirklėmis.
- gauti trikampį,
- trikampio dalių lenkimas ir išvertimas.
"Skirtukas" - sulankstomas Pagrindinė forma"saldainiai".
- pagrindinės „aitvaro“ formos lankstymas.

Origami užsiėmimų schemos ir darbo pavyzdžiai nuotraukoje

atmintinę Maršrutas pagal origami Origami srauto diagrama Origami srauto lapas Origami srauto lapas Kolektyvinis darbas Amatai iš dviejų origami elementų Darbų pavyzdžiai Darbų pavyzdžiai Aitvaro formos lankstymas, modulių sujungimas Kolektyvinis darbas

Įdomios idėjos ir dizaino schemos vidurinėje grupėje.

Kad padidėtų susidomėjimas vaizdine veikla, pedagogas turėtų į klasę pristatyti žaidimo elementą, įtraukti į naudojimą netradicines medžiagas ir pasiūlyti kurti amatus, kurie turėtų praktinę paskirtį.

Klasės darbų šablonai

Iškirpkite ir priklijuokite šabloną Origami diagramos konstravimo instrukcijos Origami diagramos schemos Statybos instrukcijos Statybos instrukcijos Nustebinkite namo statybos instrukcijos Dizaino idėjos lėlių baldai iš degtukų dėžučių Projektavimo instrukcijos Idėja sukurti galvos apdangalą lėlei Idėja sukurti galvos apdangalą lėlei Origami diagrama

Baigtų darbų pavyzdžiai

Popieriaus konstravimo naudojant degtukų dėžutes pavyzdys. Amatas gali būti naudojamas žaidime arba kuriant projektą pagal taisykles saugumas kelyje Popieriaus konstrukcijos pavyzdys Popieriaus konstrukcijos pavyzdys Popieriaus šerdies konstrukcijos pavyzdys Popieriaus konstrukcijos pavyzdys. Pakabukai gali papuošti kambarį, langą, Kalėdų eglutė Konstravimo pavyzdys naudojant pieno maišelį Konstravimo iš popieriaus pavyzdys. Kūrinys atviruko pavidalu išduodamas mamai kovo 8 d Neįprastas amatas uždarytas Išskleistas Dizaino pavyzdys naudojant kartoninė rankovė Popieriaus konstrukcijos pavyzdys. Kolektyvinis darbas. Žibintų girlianda papuoš kambarį šventei Popieriaus dizaino pavyzdys. Ant lango galima pakabinti paukščiukus Konstravimo pavyzdys naudojant kartoninę rankovę Konstravimo iš popieriaus pavyzdys. Krepšelį galima užpildyti popierinėmis gėlėmis Konstravimo pavyzdys naudojant degtukų dėžutę bazėje Konstravimo pavyzdys iš atliekų (degtukų dėžutės, ledų lazdelės) Konstravimo pavyzdys naudojant kartoninę rankovę Konstravimo iš popieriaus pavyzdys. Kolektyvinis darbas. Girlianda iš vėliavėlių naudojama papuošti kambarį ar eglutę. Naujųjų metų vakarėlis Popieriaus konstrukcijos pavyzdys. Amatai gali būti naudojami kuriant komandinį darbą arba žaidžiant su gyvūnų figūrėlėmis Konstrukcijos iš degtukų dėžučių pavyzdys. Amatas gali būti naudojamas žaidime su lėlėmis Konstravimo iš degtukų dėžučių pavyzdys. Amatas gali būti naudojamas žaidime su lėlėmis Popierinės konstrukcijos pavyzdys Popierinės konstrukcijos pavyzdys Popierinės konstrukcijos pavyzdys. Amatai gali būti naudojami papuošti kambarį pavasario šventei

Tikslas: sąlygų sudarymas ugdyti dorovines savybes, empatijos jausmą, norą daryti geri tikslai.

Užduotys:

Pamokos: toliau supažindinkite vaikus su vienu iš dizaino iš popieriaus būdų: sukurkite amatą pagal popierinį akordeoną, papildydami jį būdingomis detalėmis.

Kuriama: pagerinti galimybę iškirpti apvalią formą kvadratinis lapas popierius, simetriško iškirpimo iš perlenkto popieriaus technika.

Pedagogai: ugdyti bendros kūrybos, savitarpio pagalbos įgūdžius, gebėjimą kurti kolektyvinę kompoziciją.

Medžiaga: nešiojamas kompiuteris, ekranas, ruošinys stačiakampio formos(avilys). Pristatymas. Vaikų dalomoji medžiaga: juodos juostelės ir geltona spalva dydis 2×15 cm, popierinis kvadrato forma geltona spalva 2 × 2, stačiakampis geltonas popierius perlenktas per pusę 3 × 6 cm, klijai, žirklės, servetėlės, flomasteriai.

Vaikai eina į grupę.

Pedagogas: Nagi, vaikinai, atsisėskite. Ar visi sėdi patogiai? Vaikinai, kur yra Vasya?

Vaikų atsakymai: Vasja susirgo.

Pedagogas: Kaip gaila, vaikinai, kad Vasya susirgo. Kaip manote, kaip jaučiasi sergantis žmogus?

Vaikų atsakymai: Jam temperatūra, karščiavimas. Jis jaučiasi blogai.

Pedagogas: Jūs teisus, jis tikriausiai liūdnas, vienišas. Vaikinai, šiandien norėjau jums papasakoti pasaką, bet dabar turiu kitokią mintį. Ir visi kartu padovanokime Vasiją. Jis apsidžiaugs, pakils nuotaika ir greičiau atsigaus.

Vaikų atsakymai: Nagi. Jis bus labai laimingas.

Pedagogas: O iš ko galima padaryti dovaną?

Vaikų atsakymai: Iš popieriaus, iš audinio, iš dėžučių.

Pedagogas: Padarykime jį iš popieriaus. Įdomu, ar popierius visada buvo?

Vaikų atsakymai: Taip.

Pedagogas: Ne, vaikinai, popierius, ant kurio šiandien rašome ir piešiame, atsirado ne iš karto. O kaip buvo, dabar parodysiu.

Mokytojo pasakojimą lydi pristatymas.

Pradžioje buvo akmuo ir molis. Molis buvo užrašytas ant akmens. Tada atsirado medinės lentos, padengtos vaško sluoksniu. Vėliau atsirado papirusas. Augalas buvo nupjautas, sukrautas vienas ant kito, išteptas klijais, išdžiovintas saulėje ir tada susuktas į vamzdelius. Laikui bėgant žmonės pradėjo naudoti gyvūnų (veršelių ir avių) odas. Rašymui skirta medžiaga buvo vadinama pergamentu. Ir tik tada atsirado popierius – daugiausia patogi medžiaga už rašymą. Kaip manote, kam gali būti naudojamas popierius?

Vaikų atsakymai: Piešimui, rašymui. Į jį galite suvynioti žaislus, gaminius. Gaminti popierinius žaislus...

Pokalbio santrauka. Mokytojas apibendrina pokalbį.

Pedagogas: Jau sakėme, kad galima pasidaryti popierių gražios dovanos. Žiūrėk, prašau, aš turiu tokį tuščią (bičių avilį).

Kaip manote, kaip tai gali būti? Kaip ji atrodo?

Vaikų atsakymai: Į namus bitėms.

Pedagogas: Teisingai. Kaip vadinasi bičių namelis? Kas žino?

Vaikų atsakymai: Avilys.

Pedagogas: Vaikinai, padarykime bites iš popieriaus, įdėkime jas į šį avilį. Mums pavyks nuostabi dovana už Vasiją?

Vaikų atsakymai: Nagi!

Pedagogas: Ar žinote, kaip gaminti bites? Aš tave dabar išmokysiu.

Pavyzdinis šou: tokią bitę pagaminsite kiekvienas iš jūsų. Pažvelkime į tai. Ką ji turi? (liemuo, galva, sparnai).

Norint padaryti kūną, reikia padaryti būtent tokį akordeoną. Norėdami tai padaryti, paimame dvi popieriaus juosteles: juodą ir geltonos gėlės. Juoda popieriaus juostelė guli ant stalo taip – ​​horizontaliai, o geltona – vertikaliai. Juodos juostelės galą ištepame klijais ir prie jo priklijuojame geltonos juostelės galą, derindami kampus ir šonus. Dabar apvyniojame apatinę juostelę juodai ir išlyginame lenkimo liniją. Tada geltoną juostelę apvyniojame ant juodos ir išlyginame lenkimo liniją. Ir taip juosteles lankstome paeiliui, kol gauname akordeoną. Kūnas yra paruoštas.

- Anė, iš kokios figūros iškirsime galvą?

Vaikų atsakymai: Jų geltonas kvadratas.

Pedagogas: Gerai. Pasakykite vaikams, kaip tai padaryti (mokytojas įtraukia vaikus paaiškinti jau žinomus kirpimo būdus).

Pedagogas: O kaip kirpsime sparnus? Kiek sparnų turėtumėte turėti? Popierių laikome kartu neišskleidę (iškirpti iš perlenkto popieriaus).

Vaikų atsakymai: Suklijuojame dalis.

Pedagogas: Teisingai. Priklijuokite galvą prie kūno priekio. Kur sparnai? Išilgai kūno kraštų iš abiejų pusių. Na, ar viskas aišku? Kas turi sunkumų, būtinai padėsiu. Manau, kad jums visiems seksis puikiai.

Sporto minutė:

Mūsų bitės išskrido

Surinkite nektarą ir žiedadulkes.

Zhu-zhu, zhu-zhu.

Sukiosiu aplink gėles.

Nors mūsų bitė maža,

Bet jos poelgiai puikūs.

Truputis laiko praeis

Ir bus saldžiausias medus.

Prieš pradėdami dirbti, turite atsiminti darbo su žirklėmis taisykles.

Vaikai pradeda atlikti užduotį. Mokytojas teikia individualią pagalbą, stebi laikyseną.

Kiekvienas baigęs darbą neša savo bitę į avilį, valo darbo vieta ir padėti kitiems vaikams.

Rezultatas: vaikai sėdi prie stalų.

Na, vaikinai, ar jums patinka mūsų amatai? Kaip manote, ar Vasjai patiks?

Taip tu turėsi.

Manau, kad ji jį nudžiugins, ir jis labai greitai pasveiks. Šįvakar įteiksiu mūsų dovaną Vasijai. Ačiū visiems.

Naudotos literatūros sąrašas:

1. Agapova I.A., Davydova M.A. Folijos amatai: įrankių rinkinys ikimokyklinei ir pradinei mokyklai. - M .: TC "Sfera", 2003. - 128s. - (Serialas „Kartu su vaikais“).

2. Kozlina A.V. Pamokos fizinis darbas in darželis ir pradinė mokykla: Klasių suvestinės. - M .: Mozaikos sintezė, 2004. - 64 p. - (Serija „Auklėtojo biblioteka“).

3. Černyšas I.V. juokingi amataišventėms. - 2 leidimas. - M .: Iris-press, 2004. - 192 p.: spalva. nesveikas. (Dėmesio: vaikai!).

Video pamokos

Mokytojo savistaba

Planuodamas tiesiogiai švietėjišką veiklą, nusprendžiau šių užduočių sprendimas:

Edukacinis: toliau supažindinkite vaikus su vienu iš dizaino iš popieriaus būdų: sukurkite amatą pagal popierinį akordeoną, papildydami jį būdingomis detalėmis.

Kūrimas: pagerinti galimybę iš kvadratinio popieriaus lapo iškirpti apvalią formą, simetriško pjovimo iš perlenkto popieriaus technika.

Pedagogai: ugdyti bendros kūrybos, savitarpio pagalbos įgūdžius, gebėjimą kurti kolektyvinę kompoziciją.

Bet mano pagrindinis įvartis - sudaryti sąlygas ugdyti moralines savybes, empatijos jausmą, norą daryti gerus darbus. Pats pamokos siužetas susietas su pagalba sergančiam draugui, kuri tapo gera motyvacija būsimai veiklai. Pateikdama mokomąją medžiagą apie popierių naudojau prezentaciją. Pagalvokite, kad viskas baigėsi efektyvus metodas nei, tarkime, tradicinis pokalbis žiūrint į iliustracijas. Vaikai su susidomėjimu stebėjo pristatymą ir, kas mane džiugino, be išankstinio darbo atsakė į visus klausimus. Jei atsižvelgsime į tai, kad tai vaikai, turintys protinį atsilikimą, tuo labiau džiugina. Taigi, medžiaga buvo suvokiama ir suprasta.

Darydamas bitę naudojau schemą - užuomina, popieriniai akordeonai - dalinis demonstravimas, nes čia buvo siekiama įtvirtinti anksčiau įgytas žinias. Kaip iš kvadratinio popieriaus lapo iškirpti apskritimą, taip pat simetriško iškirpimo iš perlenkto popieriaus techniką pasakojo patys vaikai. Šie popieriaus karpymo būdai jiems gerai žinomi ir mano tikslas buvo juos sutvarkyti.

Fizminutka prisidėjo ne tik prie statinio judėjimo kaitos, bet ir suteikė džiaugsmo vaikams.

Per savarankiška veikla vaikų, stengiausi sukurti sėkmės situaciją tiems vaikams, kurie patyrė sunkumų. Nepastebimai nukreipė, padėjo, nes svarbiausia, kad kiekvienas pasidarytų savo bitę.

Vaikai atliko gerą darbą. Kiekvienas savarankiškai kūrė savo amatą, ir apskritai tai pasirodė įprasta komandinis darbas. Noras padėti sergančiam draugui, empatijos jausmas suvienijo vaikinus bendras impulsas. Svarstant bendrą kompoziciją, vaikai emocingai reagavo į amatą, visi norėjo pakalbėti apie savo bitę. Vienas vaikas nesusitvarkė su užduotimi ir prie savo bitės priklijavo kvadratinę galvutę. Šis berniukas iš pradžių nenorėjo dalyvauti mūsų bendroje veikloje. Priežastis – asmeninis sergančio vaiko atstūmimas ir atviras konfliktas tarp jų. Tai atvira provokacija, protestas ir noras patraukti dėmesį, o ne pjovimo technikos nežinojimas. Kartu išsiaiškinome, kad gamtoje tokių bičių nebūna. Ir jos galva vis tiek turėtų būti apvali. Iš vaikų atsakymų sužinojau, kad vaikams pamoka patiko, pasiūlyta medžiaga išmokta.

Autorius: Schukina Natalija Jurjevna, lopšelio/darželio Nr. 22, sanatorinio tipo tuberkulioze užsikrėtusių vaikų auklėtoja, Pavlodaras
Medžiagos aprašymas: Siūlau jums pamokos apie popieriaus dizainą vidurinėje grupėje santrauką tema „Tumbler“. Ši medžiaga Tai bus naudinga vidurinės grupės mokytojams. Šiuo pamokos planu siekiama skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikų domėjimąsi kurti iš popieriaus juostelių ir lavinti kūrybinę vaizduotę.
Vidurinės grupės „Tumbler“ dizaino pamokos santrauka (iš popieriaus juostelių)

Tikslas: Suformuoti galimybę įvairaus dydžio juosteles paversti žiedais.
Užduotys: Išmokite kruopščiai klijuoti dalis (galvą, rankas) prie pagrindinės formos (liemens). Stiprinti popieriaus dizaino įgūdžius. Suformuoti galimybę savarankiškai piešti veidą ant apskritimo flomasteriais. Suaktyvinkite vaikų kalbą. Tobulėti kūrybinė vaizduotė. Ugdykite tikslumą darbe.
Preliminarus darbas: Tumbliniai žaidimai, didaktinis žaidimas„Surink portretą“, žmogaus veido piešimas (akys, nosis, burna).
Medžiaga pamokai:Žaislas "Tumbler", žaislai žaidimui "Surask, kur pasislėpėte", pavyzdys mokytojas, magnetofonas.
Dalomoji medžiaga: Spalvotos juostelės (įvairių dydžių), balti apskritimai (veidui), flomasteriai, kartoniniai stačiakampiai (stovas rankdarbiams), klijai, šepečiai, servetėlės, šluostės.
Žodyno darbas: puodeliai, dailiai, dryžiai.
Pamokos eiga:
aš skirsiuosi.netikėtumo akimirka
Mokytojas užmeta mįslę:
„Ateikite pas mus, draugai,
Lėlė neįprasta.
Nesėdi, nemeluoja
Tiesiog žinok, kad verta.
Jie pažįsta Sašą ir Natašą,
Šios lėlės ... (stiklinukai).
Vaikai atspėja mįslę, mokytojas parodo Tumbler. Vaikinai sveikina Tumblerį.
II dalis. Mokytojas demonstruoja lėlę, prilenkia prie stalo.
Klausimas: Kodėl tai vadinama? Vaikai paaiškina ir išsako savo nuomonę. Mokytojas siūlo pagalvoti, iš ko susideda Tumbler.
- Ir aš turiu dar vieną stiklinę. kur ji? Suraskime ją.
Veda žaidimą „Surask, kur pasislėpei?
Mokytojas slepia Tumbler už nugaros skirtingi žaislai, vaikai spėlioja ir skambina (Tumbler pasislėpė už meškos, Tumbleris pasislėpė už piramidės, Tumbleris pasislėpė už lėlės). Mokytojas aktyvina vaikų kalbą.
Po žaidimo užduokite klausimus:
- Kodėl Tumbleris liūdnas? (kadangi ji vieniša, ji neturi merginų...)
- Kaip aš galiu jai padėti? (pasiūlykite jai tapti merginomis).
- Iš ko jis padarytas? (iš popieriaus, iš popieriaus juostelių, iš žiedų).
- Kokio dydžio žiedai? (skirtingi; didelis, vidutinis ir du maži).
Mokytojas pasiūlo Tumbleriui susidraugauti. Paaiškina, kaip atlikti darbą:
1. Klijuokite ilgiausią juostelę – tai korpusas, klijai didelis žiedas ant stovo, kad nenuriedėtų.
2. Priklijuojame antrą juostelę - tai galvutę, priklijuojame prie korpuso.
3. Klijuokite dvi trumpas juosteles - tai rankos, vieną žiedą klijuokite kairėje, kitą dešinėje, tokiu pat atstumu.
4. Piešiame veidą flomasteriais ant balto apskritimo, klijuojame veidą ant galvos, pasirodė Tumbler.
Mokytojas parodo, kaip teisingai klijuoti juosteles, kad iš jų būtų galima pagaminti žiedus. Primena, kaip nupiešti veidą ant apskritimo. Atkreipia vaikų dėmesį į būtinybę iš anksto planuoti savo veiklą.
Vaikai dirba savarankiškai.
Diriguoja fizinę minutę „Tumbliai“
-Esame mielos lėlės (rankos ant diržo, pakreipiamos į kairę ir į dešinę)
Tumbler lėlės - ryškūs marškiniai (atlieka spyruoklę su posūkiu).
Darbo atlikimo metu mokytojas teikia praktinę pagalbą.
III dalis. Mokytojas analizuoja vaikų darbą Tumblerio vardu, apibendrina. Eilėraščio skaitymas:
Gerai padaryti vaikai
Roletai yra geri.
Jūsų stiklinės -
Žavingos gražuolės.
Mokytoja pasiūlo su jais šokti pagal vaikišką dainelę „Tumblers“. Vaikai šoka ir dainuoja kartu su daina.

GCD popieriaus dizainas "Stiklas"

Tikslas : Gebėjimo kurti amatus origami technika formavimas.

Užduotys :

1. Pratinkite gebėjimą atsargiai lankstyti popierių, išlyginti klostes.

2. Įtvirtinti žinias apie patiekalus.

3. Lavinti atmintį, dėmesį, bendrąją ir smulkiąją motoriką.

4. Suaktyvinti žodyną pagal leksinė tema"Stalo reikmenys"

5. Prielinksnių vartojimo pratimas.

6. Ugdykite atsargus požiūrisį aplinkinius objektus.

judėti GCD :

globėjas : Vaikinai, pasisveikinkime, vadinasi, linkime vienas kitam sveikatos ir geros nuotaikos.

Nagi, vaikai, stovėkite ratu! Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.

Tvirtai susikibkime už rankų ir šypsokimės vieni kitiems.

II. Pagrindinė dalis.

globėjas : Vaikinai, ar jums patinka įminti mįsles? Šiandien aš jums paruošiau mįslę.

Bėk nuo nešvarumų

Puodeliai, šaukštai ir puodai.

Ji jų ieško, skambina

Ir ašaros liejasi pakeliui.

Kas paskambins močiutei?

Vaikai : Manau, kad tai Fiodoro močiutė.

VIDEO ištrauka Nr.1 ​​„Fedora atsidūsta“

- Kas atsitiko močiutei Fedorai?

Vaikai : Patiekalai pabėgo nuo močiutės Fedoros.

Įvardykite patiekalus, kurie pabėgo nuo Fedoros?

Vaikai : Samovaras pabėgo nuo močiutės Fedoros (lėkštės, šaukštai, stiklinės ir kt.)

Kaip manote, kodėl indai pabėgo nuo močiutės Fedoros?

Vaikai : Indai nubėgo, nes Fiodoras jų neplovė (mušė ir pan.)

Teisingai, Fiodoro močiutė nežiūrėjo savo indų, todėl pabėgo. Išmokykime Fiodorą prižiūrėti indus.

Pirštų gimnastika„Pagalbininkai“ T. Petuhovas

Vienas du trys keturi!Suplok rankomis

Išplovėme indus

Arbatinukas, puodelis, kaušas, šaukštas.Sulenkite pirštus po vieną

Ir didelis virėjas!

Išplovėme indus, išdžiovinome.Vienas delnas slysta ant kito.

Ir tada sudėti į lentynas.Mes beldžiame dešiniojo delno kraštu kairėje delnai

SKAIDRĖ

Atidžiai pažiūrėkite ir pasakykite, kur yra samovaras?

Vaikai : Samovaras yra ant stalo.

Kur yra lėkštė?

Vaikai : Lėkštė už medžio.

- Kur yra puodas?

Vaikai : Puodas yra po medžiu.

Jai nutiko stebuklas, Fiodoras tapo švelnesnis. Ji įvedė tvarką namuose. Indai jos pasigailėjo ir grįžo.

Fizkultminutka N. Nishcheva

Čia yra didelis stiklinis arbatinukas,pripūskite pilvuką viena ranka diržas

Jis yra labai svarbus viršininkas.kitas išlenktas kaip nosis

Čia yra porcelianiniai puodeliaiviena ranka priglaudė prie diržo

Labai trapūs vargšai.

Čia yra porcelianinės lėkštės,sukasi, braižydamas ratą rankomis

Tik belskite - jie sulaužys.

Štai sidabriniai šaukšteliaiištemptas, rankos aukštyn, uždaryti virš galvos

Galva ant plono stiebo.

Čia yra plastikinis padėklasištiesė prieš save rankas, sujungdami pagalvėles

Jis atnešė mums indus.pirštais ir suformuojant apskritimą

Tačiau kartais būna situacijų, kai reikiamų indų nėra po ranka. Kai norisi gerti, bet nėra puodelio, ką daryti?(Atsakymai)

Galite padaryti puodelį iš popieriaus. Dabar mes išmoksime tai padaryti.

SKAIDRĖ popierinio puodelio lankstymo schema

(Rodo vaikams popieriaus kvadratą)

Kaip vadinasi ši figūra?

Vaikai : Tai kvadratas.

globėjas : paverskite kvadratą trikampiu. Sulenkite lapą per pusę. Kokią figūrą gavai?

Vaikai : trikampis

Sujungiame dešinįjį kampą su trikampio kraštine

Tada apverčiame dalį ir vėl sujungiame kampą su trikampio kraštine.

Sulenkiame vieną viršutinis kampas nusileisk ant savęs ir pasislėpk kišenėje.

Mes apverčiame dalį, o kitą kampą paslepiame kišenėje, žemyn nuo mūsų.

Mūsų puodeliai yra paruošti. Duokime juos Fedorai.

Pamokos santrauka

Ko galime palinkėti Fedorai?

VIDEO ištrauka Nr. 2 „O, aš neįžeisiu indų“

Ką mes šiandien veikėme klasėje?

Kam jie atidavė taures?

Iš kokios pasakos Fiodoras?

Kas parašė?

Kaip manote, kaip mes tai padarėme?


Į viršų