Edukacinių veiklų naudojant šiuolaikines ugdymo technologijas apibendrinimas Kalbos ugdymas „Žodis“ (medžiagos sutvirtinimas) su parengiamosios grupės vaikais. GCD, naudojant šiuolaikines švietimo technologijas, santrauka (vidurinė grupė)

GCD naudojant modernų pedagoginės technologijos V vidurinė grupė

Tema "Medžiai".

Tikslas:
- auklėti atsargus požiūris gamtai, įtvirtinti vaikų žinias, kad medis yra gyvas organizmas.
Užduotys:
Švietimas:
- Tęsti, išsiaiškinti vaikų idėjas apie medžius;
- Išmokti sudaryti būdvardžius iš daiktavardžių;
- Išmok analizuoti gamtos objektus (medžius), išryškinti esmines savybes(šaknis, kamienas, šakos, lapai);
Švietimas:
- Ugdykite nuoseklią vaikų kalbą;
- Ugdykite vaikų vaizduotę, mąstymą, atmintį ir smalsumą.
Švietimas:
- Ugdykite rūpestingą požiūrį į gamtą;

Medžiagos ir įranga: multimedijos instaliacija, nešiojamas kompiuteris.

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas.

Auklėtojas. Vaikinai, patikrinkite savo kėdes. Ar jie sveiki? Niekas jų nesulaužė? Kaimyninio darželio vaikai neatsargiai elgėsi su savo kėdėmis ir stalais, juos sulaužė. Reikia Nauji baldai.

Ar žinote iš ko gaminami baldai? (Vaikai atsako) Žinoma, iš medžio.

Klausykite istorijos.

Medkirčiai nuėjo į mišką ir pradėjo kirsti medžius. Jų yra mažiau. Medžiai, kuriuose gyveno voverės, guli ant žemės. Taip ir sužinojo baldus laužę vaikinai, jiems pasidarė gaila žvėrių ir miško. Jie nusprendė suremontuoti senas kėdes ir stalus. Bet iš medžių gaminami ne tik baldai, bet ir popierius, mediniai žaislai, indai, muzikos instrumentai. Medžiai naudingi, nes valo orą, kuriuo kvėpuojame. kenksmingų medžiagų. Negalite nulaužti šakų ar nuplėšti lapų. Reikia saugoti medžius ir sodinti naujus. O miškas – sandėliukas, dosniai dovanojantis savo dovanas: grybus, uogas, grybus. Taip medžiai naudingi. .Turime saugoti medžius ir vietoj nukirstų sodinti naujus.

Paklausykite, ką rašo poetas S. Marshak:

Ką mes sodiname, kai sodiname miškus?

Krūmynas, kuriame klajoja barsukas ir lapė,

Storutė, kur voverė slepia voverių jauniklius,

Tankis, kur varnos verkia ryte.

Ką mes sodiname, kai sodiname miškus?

Lapas, ant kurio krenta rasa

Oras plaučiams, drėgmė ir šešėlis -

Štai ką mes šiandien sodiname.

2. Susipažinimas su medžių ir jų vaisių pavadinimais

Mokytoja rodo skaidres, kuriose vaizduojami medžiai ir jų vaisiai, o vaikai juos įvardija.

3. Pratimas „Pavadink medžio dalis“

Pirmiausia mokytojas plakate parodo šaknis, kamieną, šakas, vainiką, lapus. Tada kiekvienas vaikas įvardija medžio dalis.

4. Kūno kultūros užsiėmimas „Ąžuolas“

Proskynoje žaliuoja ąžuolas, tiesiasi - rankas aukštyn

Jis ištiesė ranką į dangų su savo karūna.

Jis yra ant šakų vidury miško Tiesiasi – rankos į šonus

Jis dosniai pakabino giles.

Ir grybai auga apačioje,

Dabar jų čia labai daug. Posūkiai į priekį

Nebūk tingus ir nesidrovėk,

Pasilenk grybauti!

Štai varlė pašoko,

Matyt, jai čia neužtenka vandens. Šokinėja vietoje

O varlė linksmai šokinėja

Tiesiai į tvenkinį, ne mažiau.

Na, mes šiek tiek pasivaikščiosime. Vaikščiojimas vietoje

Pakelk koją aukščiau!

Vaikščiojo aplinkui, linksminosi, pritūpė

Ir jie nusileido ant žolės!

5. Pratimas „Kuris lapas? »

Visi lapai skirtingi. Žiūrėk, koks čia medžio lapas? Iš kokio čia medžio?

Klevo lapas - klevas,

Ąžuolo lapas --- ąžuolas,

Lapas --- beržas

Vaikai, pažiūrėkite, kas yra po eglute? Tai krepšelis. Kas jame? Lapeliai, bet ne paprasti – su mįslėmis.

Sėskim ant kelmų kėdžių ir mįskime mįsles.

Jis padengtas tamsia žieve

Gražus supjaustytas lapas

O šakų galiukuose daug gilių (Ąžuolas)

Ištvirkusios kalės

Vaisiai yra sparnuoti.

Ir lapas su delnu

Su ilga koja. (klevas)

Šis medis yra madingas,

Rudenį taip apsirengęs

Žalias paltas

Mygtukai raudoni, bet (Šermukšnis)

Stovi baltais drabužiais

Kabantys auskarai. (Beržas)

Puiku, vaikinai, jūs įspėjote visas mįsles.

Ar žinai, kad žmogus ir medis taip pat panašūs. Palyginkime. Žmogaus liemuo – kaip medžio kamienas, jo rankos – kaip šakos, delnai – kaip lapai, kojos – kaip šaknys, o oda – kaip medžio žievė. Medis gyvas. Jis auga, valgo, žiemą miega ir kvėpuoja. Žmonės ir gyvūnai taip pat kvėpuoja. Jie įkvepia ir iškvepia orą (kviečia vaikus įkvėpti ir iškvėpti) O medžiai taip pat kvėpuoja, bet įkvepia „blogo“ (sunkaus, nešvaraus) oro, o iškvepia švarų, gaivų gyvą orą. Šis oras vadinamas deguonimi. Deguonis. Tai reiškia, kad medžiai valo orą.

6. Žaidimas „Vienas – daug“.

Mokytojas parodo skaidres ekrane ir įvardija medį vienaskaita, o vaikai – daugiskaita.

7. Žaidžiamas didaktinis žaidimas „Kieno šakos vaikai?“.

Mano krūtinėje yra vaisių skirtingi medžiai. Išsiaiškinkite, iš kurios šakos vaikai? (Vaisiai atpažįsta vaisius, įvardykite, nuo kurio medžio jis kilęs, eikite prie magnetinės lentos, kurioje rado medžius, iš kurių šakos yra vaikai)

Puiku, jūs atlikote užduotį.

8. Mokytojas siūlo pasodinti gilę į spalvotą vazoną su žemėmis ir kasdien atlikti stebėjimus. Siūlo spalvinti ąžuolo lapai pasirinkdami savo medžiagą.

9. Pamokos santrauka. Atsakymai į klausimus:

1) Kokius medžius pažįstate?

2) Iš kokių dalių susideda medis?

3) Kas tau patiko pamokoje?

Tikslas:

Mokyti vaikus pasakoti istorijas naudojant modelius.

Užduotys:

  • (dydis, spalva)

Integracija edukacines sritis:

socialinė-komunikacinė raida, pažintinė-kalbinė, meninė-estetinė, kūno kultūros raida.

Veiklos formos – bendra suaugusiųjų ir vaikų veikla

Vaikų užsiėmimų rūšys:

žaidimų, bendravimo, pažinimo, fizinio

Įgyvendinimo forma: situacija – žaidimas

Metodai ir metodinės technikos:

žodinis, vaizdinis, žaismingas; Laiko organizavimas, įsivaizduojama situacija, problemines situacijas, staigmenos akimirkos.

Žodyno darbas:

mokyti vaikus sudaryti žodžius su mažybinėmis galūnėmis (kiškis - zuikis, zuikis).

Įranga ir medžiagos:

Vokai su modeliukais kiekvienam vaikui, pelytė, šuo, lapė, meškiukas-kaukė, stebuklinga kuprinė, sveikatingumo takai.

TIESIOGINĖS UGDYMO VEIKLOS PAŽANGA

Laiko organizavimas.

Vaikai stovi ratu.

Vaikinai, šiandien mes eisime į Magiškas pasaulis pasakos

Ar tau patinka pasakos? Taip pat mėgstu pasakas, nes ten vyksta tikri dalykai.

Pasaulyje yra daug pasakų,

Vaikai mėgsta pasakas.

Visi nori juos aplankyti

Ir pažaisk šiek tiek!

Tu nori? Tu esi pasiruošęs? Bet kaip tu ir aš galime patekti į pasakų šalį? Paruoškime pirštus ir pasakykime stebuklingi žodžiai. (Vaikai sako stebuklingus žodžius)

Pirštų žaidimas „Pilis“

Mes pradedame burti ir atveriame duris į pasaką. (Mes suspaudžiame ir suspaudžiame kumščius jėga.)

Nors spyna labai stipri - (sukabink delnus)

Metalinis ir tvirtas (išskleiskite delnus ir patraukite užraktą)

Mes jį suksime (pasukite „užraktą“)

Ir tada mes pūsime tris kartus, (įkvėpkite per nosį ir pūskite 3 kartus)

Suplakame – vienas, du, trys.

Durys, užrakinkite, atrakinkite! (Alkūnės krūtinės lygyje, delnai tvirtai suspausti, pasukite „užraktą“ nuo savęs.)

Atsidaro durys, prasideda pasaka.

2. Staigmenos akimirka.

Pasirodo stebuklinga kuprinė, kurioje yra žaislinis kiškis.

Vaikinai, žiūrėk, kas tai yra?

Taip, kažkas pamiršo stebuklingą kuprinę, o viduje kažkas yra. Pabandykime atspėti, kas ten yra, bet ne akių, o rankų pagalba. Dabar leisiu keliems vaikinams ją paliesti, ir jie turėtų įvardyti, kas yra kuprinės viduje.

Vaikai jaučia turinį ir bando atspėti, kas yra viduje.

Kaip atspėjote, kad maiše paslėptas zuikis? (Jis Trumpa uodega, ilgos ausys)

Teisingai, vaikinai! Tai zuikis, jis atbėgo pas mus iš pasakos.

Ką galite pasakyti apie kiškio charakterį, koks jis pasakose? (bailius, nedrąsus.)

Kaip pasakose vadinamas kiškis? (zuikis, pabėgęs zuikis, mažasis zuikis, bailus zuikis).

Gerai padaryta vaikinai. Zuikis pas mus atbėgo iš pasakos, bet kaip manai? Kokiose pasakose sutinkame kiškį? („Pirtis kiškis“ , "Kolobok" , "Teremok" , "Kurštinė" .)

Taip, tikrai, šiose pasakose sutinkame zuikį, bet mūsų svečias atbėgo iš pasakos, kur lapė jį įžeidė ir išvarė iš namų. (Zajuškinos trobelė.)

4. Žaidimas su mįslėmis.

Teisingai, vaikinai, tai vadinama pasaka „Zajuškinos trobelė“ o zuikis su savimi mums užminė mįsles. Atidžiai jų išklausykime ir spėliokime. Pirmiausia išklausome mįslę, o tada pasakome atsakymą.

Ji pati rausva,

Snukis bjaurus,

Ji neturi laiko pyragui

Ar ji turėtų valgyti gaidį? (lapė)

Vaikinai, ką galite meiliai vadinti lape? (lapė, lapė, lapė)

Kas, didelis ir šleivakojis,

Ar letenėle ištraukei medų iš statinės?

Suvalgiau saldumą ir riaumojau.

Koks jo vardas? (Turėti.)

Meiliai pakvieskite lokį (meškiukas, meškiukas, meškiukas)

"Ku-ka-re-ku" jis garsiai rėkia

Sparnai plevėsuoja garsiai.

Ištikimas vištų ganytojas,

Koks jo vardas? (Gaidys.)

Nastja, maloniai pakviesk gaidį (gaidys, petenka)

Turiu puikią klausą

Aštrios akys ir subtilus kvapas.

Iškart susimušu su katinu,

Nes aš... (Šuo.)

Pavadinkime šunį meiliai (šuo, mažas šuo)

Gyvena duobėje

Graužia pluteles.

trumpos kojos,

Bijo kačių. (pelė)

Vaikinai, pažiūrėkite, kokius gyvūnus atspėjome. Ar jie visi yra pasakos herojai? „Zajuškinos trobelė“ ? (Ne, pelė yra iš kitos pasakos.)

5. Kūno kultūros minutė.

Taip, vaikinai, zuikis mato, kad pavargote ir nori su jumis žaisti. Ar norite žaisti su juo? Tada stovime ratu.

  • Ei, vaikinai, ar jūs miegate?

Parodyk mums gyvūnus.

Lapė turi aštrią nosį,

Ji turi pūkuotą uodegą.

Raudonosios lapės kailinis

Neapsakomas grožis.

Lapė eina per mišką,

Jis glosto raudoną kailinį.

  • Kiškis šuoliavo per mišką

Kiškis ieškojo maisto.

Staiga kiškio viršugalvyje,

Ausys pakilo kaip strėlės.

Zuikis pašoko, apsisuko,

Ir jis pasilenkė po medžiu.

Meška išropojo iš duobės,

Miša ištiesia kojas

Jis vaikščiojo ant kojų pirštų,

Ir tada ant kulnų.

6. Pasakos modeliavimas.

Dabar šiek tiek pailsėjome, zuikis kviečia prie staliukų.

Ant jūsų stalų yra vokų, atidarykite juos. Kuris geometrines figūras guli priešais tave? (apskritimai). Koks skirtumas? (spalva, dydis). Pavadinkite spalvas (balta, pilka, oranžinė, raudona, ruda).

pasaka „Zajuškinos trobelė“ Surinksime ir pasakysime naudodami pakaitinius modelius. Kiekvienam pasakos herojui – ratas tam tikra spalva. Ką manote apie zuikį – kurį? (balta). Kodėl? Oranžinis ratas skirtas... (lapės). Kodėl? (raudona lapė). Kokia spalva atitinka herojų „Zajuškinos trobelė“ - prie šuns? (pilka). Meška, kokios spalvos apskritimas, kodėl? (vaikai paaiškina, kodėl apskritimai skirtingų dydžių, kiekviena spalva koreliuoja su pasakos veikėjais). Ką dar turite ant savo stalų – namelius. Jie skirtinga spalva, Kodėl? (bažas rudas, o ledas mėlynas).

Teisingai, vaikinai.

O dabar mes pasakysime pasaką naudodami spalvotus apskritimus. Aš pasakoju pasaką, o tu vieną po kito dėlioji apskritimus. Būk atsargus. (Aš sakau pasaką, vaikai dėlioja apskritimus)

Kartą gyveno lapė ir kiškis. Lapė turėjo ledo trobelę, o zuikis – bastutę. (vaikai stato namelių modelius) Atėjo pavasaris ir lapės trobelė ištirpo. O lapė paprašė įeiti į zuikio trobelę pasišildyti, ir ji zuikį išspyrė. Taku eina zuikis ir verkia, o jį pasitinka šuo:

- Bow-wow! Ką, zuikiai, tu verki?

- Kaip man neverkti? Aš turėjau trobelę su šleifu, o lapė – ledo trobelę. Atėjo pavasaris, ji paprašė ateiti pas mane ir išvarė.

- Neverk, zuikiai! Aš ją išvarysiu!

Šuo nuėjo į trobelę ir pasakė:

Au-woo, šalin lapė!

- Ir lapė iš krosnies atsako:

- Kai tik iššoksiu, kai tik iššoksiu, laužas nukeliaus galinėmis gatvėmis! Šuo išsigando ir pabėgo. Zuikis vaikšto ir vėl verkia. Vaikinai, parodykite man, kaip zuikis verkia (vaikai rodo, kaip kiškis verkia). Jį pasitinka lokys:

-Ko tu verki, zuikiai?

- Kaip man neverkti? Aš turėjau trobelę, ką vaikinai? - bastas, o lapės - ledas. Atėjo pavasaris, ištirpo lapės trobelė. Taigi ji išvarė mane iš mano pačios trobelės.

- Neverk, zuikiai! Aš padėsiu tavo sielvartui, mes išvarysime ją iš trobelės!

- Ne, tu nepadėsi! Šuo vijosi, bet neišvarė. O tu, nerangus, tavęs neišvarysi.

Jie priėjo prie trobelės, Meška suriko:

- Eik šalin, Lape, išeik iš trobelės!

Ir Lapė rėks ​​nuo viryklės:

- Kai tik iššoksiu, kai tik iššoksiu, laužas nukeliaus galinėmis gatvėmis!

Meška išsigando ir pabėgo. Kaip meška išsigando? (paroda vaikams)

- Gegutė! Ko tu verki, zuikiai?

- Kaip man neverkti? Aš turėjau trobelę su šleifu, o lapė – ledo trobelę. Atėjo pavasaris, ištirpo lapės trobelė. Taigi ji išvarė mane iš mano pačios trobelės.

„Nagi, zuikiai, aš tau padėsiu, išvarysiu lapę!

- Ne, gaideli, tu negali padėti!

Kas vaikinai padėjo zuikiui išvyti lapę? (šuo, lokys)Šuo vijosi, bet neišvarė, lokys vijosi, bet neišvarė.

Jie priėjo prie trobelės,

- Gegutė! Nešu dalgį ant pečių, noriu plakti lapę! Išeik, lapė!

Lapė išgirdo, išsigando ir pasakė:

- Aš rengiuosi.

Gaidys giedojo garsiau, vaikinai man padeda:

Ir lapė:

Apsivelku kailinį.

Gaidys rėkė dar garsiau, vaikinai padeda gaidžiui:

- Gegutė! Nešu dalgį ant pečių, noriu plakti lapę! Išeik, lapė!

Lapė išsigando ir pabėgo, o gaidys ir zuikis pradėjo gyventi gerai ir daryti gera.

Pasakojimo metu vaikai vaizduoja, kaip verkia zuikis, kaip šuo bijo lapės, kaip gaidys dainuoja dainelę: iš pradžių tyliai, paskui vis garsiau.

Vaikinai. Sakyk, ar lapė gerai elgėsi su kiškiu? (Ne).

Kokia lapė yra šioje pasakoje? (Lapė - gudri, protinga, beširdė, klastinga, melagė, apgaulė)- Koks zuikis? (zuikis - malonus, silpnas, neapsaugotas, patiklus, nelaimingas).

Kodėl vilkas ir lokys nepadėjo kiškiui? (Vilkas ir lokys išsigando ir pabėgo).

Kas pasirodė esąs tikrasis herojus – asistentas, kuris nepabijojo lapės? Kas jis? (Gaidelis yra drąsus, drąsus, geras, gražus).

Kas nugalėjo pasakoje, gėris ar blogis? (Gerai).

Akių mankšta „Tvirtai užmerkite akis“

Tvirtai užmerkiame akis,

Kartu suskaičiuojame iki penkių

Atsidarome, mirksime,

Ir dirbame toliau.

Gerai padaryta vaikinai. Jūs viską teisingai sudėjote ir padėjote man papasakoti istoriją. kaip tai vadinasi? („Zajuškinos trobelė“ ) . Ar patiko kurti pasaką naudojant modelius?

Vaikai palieka stalus ir atsistoja ant kilimėlio.

Reikia atlikti dar vieną užduotį. Mūsų laukia trys keliai.

Paimkime pirmą – pateksime į pelkę varles.

Paimkime antrąjį – ateisime į Baba Yaga.

Eikime trečiąja – rasime pasakišką skrynią.

Kurį kelią renkamės? Tada pirmyn!

Kvėpavimo pratimas

Mes sekame vienas kitą

Miškas ir pavasarinė pieva. Giliai įkvėpkite per nosį, laikykite nugarą tiesiai! (Įkvėpti iškvėpti)

Ir štai stebuklinga skrynia! Kas viduje? gydymas vaikams)

7. Refleksija.

Na, laikas mums atsisveikinti.

Ir atsiskirkite su pasaka.

Mes matėme pasaką, žaidėme pasaką,

Ir, žinoma, buvome šiek tiek pavargę.

Mūsų didieji dalykai baigėsi,

Ir pas mus darželis atėjo laikas grįžti.

Šiandien žaidėme žaidimą „Stebuklinga kuprinė, spėliojome mįsles, vaizdavome gyvūnus ir keliavome į pasaką „Zajuškinos trobelė“ kuris buvo sudarytas ir pasakytas pagal modelius deputatams.

UGDYMOSIOS VEIKLOS SAVIANALIZĖ

„KELIONĖ Į PASAKĄ“ .

Bendravimas naudojant vizualinio modeliavimo metodą.

Tikslas: mokyti vaikus pasakoti modeliuojant pasakas.

Užduotys:

  • mokyti vaikus savarankiškai perpasakoti ir suprasti pasaką, remiantis vaizdinio modelio konstravimu
  • ugdyti vaikų mąstymą ir vaizduotę, emocinį reagavimą, kalbą, atmintį parenkant sąlyginius pasakų personažų pakaitalus, parenkant juos pagal duota charakteristika (dydis, spalva)
  • ugdyti vaikų reagavimą, užjausti ir suprasti pasakos herojus

Ugdymo sričių integracija: socialinė ir komunikacinė plėtra – bendravimas su suaugusiais ir vaikais, kalbos raida žodinė kalba, pažintinis – per žaidimų veikla, fizinis – per pirštų žaismą, akių gimnastiką, sveikatingumo takus, muzikinius fizinius pratimus.

Veiklos formos – bendra mokytojo ir vaikų veikla

Vaikų veiklos rūšys: žaidimų, komunikacinė, pažinimo, fizinė

Įgyvendinimo forma: žaidimas-situacija

Medžiagos ir įranga: -vokeliai su modeliukais kiekvienam vaikui, pelytė, šuo, lapė, meškos kaukė, stebuklinga kuprinė, sveikatingumo takeliai.

Parengiamasis darbas: pasakos skaitymas „Zajuškinos trobelė“ ; nesimokantis pirštų žaidimas "Užraktas" ; mįslių apie gyvūnus sprendimas, žaidimas "nuostabus krepšys" su objektų aprašymu ir palyginimu;

Techninė pagalba: PSO reiškia

Žodyno darbas: mokykite vaikus sudaryti žodžius su mažybinėmis priesagomis (kiškis - zuikis, zuikis).

Metodai ir metodinės technikos: žodinis, vaizdinis, žaidimas; organizacinis momentas, įsivaizduojama situacija, probleminės situacijos, netikėtumo momentai.

OD - prisidėjo ugdant vaikų mąstymą ir vaizduotę, emocinį reagavimą, kalbą, atmintį renkantis sąlyginius pasakų personažų pakaitalus, atrenkant juos pagal tam tikrą savybę.

Visoje žaidimo situacija buvo išlaikytas vaikų susidomėjimas, psichiniai procesai: dėmesys, kalba, mąstymas, vaizduotė, vaikų susidomėjimas ir noras dalyvauti tam tikroje situacijoje.

Išvada: tikslas pasiektas, užduotys įvykdytos.

Netradicinio santrauka kūno kultūros pamoka plokščiapėdystės profilaktikai st.gr. „Ten nežinomais takais...“
Tikslas: stiprinti ir išsaugoti vaikų sveikatą; plokščių pėdų vystymosi prevencija.
Tikslai: išmokyti atlikti pratimus siekiant išvengti plokščiapėdystės; stiprinti vaikų susidomėjimą veikla fiziniai pratimai; toliau mokyti vaikus derinti savo veiksmus su komandomis ir muzika; pagerinti motorinius įgūdžius; praktikuokite taisyklingą pėdų išdėstymą vaikščiodami ir atlikdami Įranga: daugialypės terpės projektorius, nešiojamas kompiuteris, garsiakalbiai, 4 lankai, minkšti moduliai (plytos, stulpas, 2 atramos stulpui), šliaužiojimo forma, kamuoliukai sausam baseinui ir teniso kamuoliukai pagal vaikuciu skaiciu briaunotas takas, siaura lenta, virvele 1,5 m, kempinės grybai, krepšeliai 4 vnt., smėlio maišeliai 10-12 vnt., burbulas, popierius ir pieštukai pagal vaikų skaičių, dovana - knygelė.
pratimai.
Pamokos eiga.
Stumdymas 1. Langas (durys) į pasaką
Vaikai įeina į salę, nusiauna batus ir lieka basi.
Instruktorius: Pasaka yra nuostabus, magiškas pasaulis, kuriame vyksta patys nepaprastiausi stebuklai ir virsmai. Ar tau patinka pasakos?
Instruktorius: Vaikinai, gavome vaizdo laišką, pažiūrėkime, nuo ko jis.
2 skaidrė. Vasilisos laiškas
(Vaizdo laiškas nuo Vasilisos: Sveiki, vaikinai. Žinau, kad jums patinka pasakos, bet šiandien negaliu jums jų papasakoti. Atsitiko bėda, Kosčejus Nemirtingasis pavogė mane ir paslėpė aukštame bokšte. Vaikinai, jūs žinote, kaip nugalėti Koschey. Padėk, laisva. O kad padėtum sau, surask septynžiedę gėlę).
Vaikinai, dabar mes leidžiamės į nuostabią kelionę.
Visų pirma, turime gerai sušilti. Mūsų mėgstamiausias daugiafunkcis įkroviklis mums padės tai padaryti.
Formavimas 1 stulpelyje, iš jo į 3.
Slide 3. Daugkartinis įkrovimas
Dabar eisime į pasaką
Surasime nuotykių
Ištieskite rankas ir kojas
Viską darykite lėtai.
4 skaidrė. Nežinomi keliai
Instruktorius: Mes retai einame į mišką
Ir mes nežinome kelių
Kaip žinoti, kur eiti?
Kad galėtume surasti Vasilisą.
Vaikinai, leiskime į kelionę nežinomais keliais.
Eisime takais
Eisime į proskyną.
Gėlė – septynžiedė Greitai rasime
Ir mes išgelbėsime Vasilisą nuo Koščejaus.
(- vaikščiojimas nuo lanko prie lanko
- minkštos plytos
- per "medį"
- į skylę).
5 skaidrė. Gėlių pieva
Prieš mus yra Gėlių laukymė.
O štai septynių žiedų gėlė,
fėjų gėlė
Joje buvo paslėptos užduotys
Už kiekvieną žiedlapį.
Mes atidarome žiedlapį
Ir mes atliekame užduotį.
1 žiedlapis. Mankštinkitės su sausais baseino arba teniso kamuoliukais.
I. p.: sėdi ant grindų, kamuolys po kojomis. Sukite kamuolį pirmyn ir atgal abiem kojomis kartu.
I.p. : sėdi ant grindų, kamuolys po kojomis. Kaire ir dešine koja pakaitomis ridenkite kamuolį pirmyn ir atgal.
I. p.: sėdi ant grindų, kamuolys po kojomis. kojų judesiai – pirmiausia pirmyn ir atgal.
I.p. : sėdėdami ant grindų, laikykite kamuolį tarp kojų, rankas užpakalyje. Suimkite kamuolį kojomis ir laikykite aukštai, kad suskaičiuotumėte iki 8.
Instruktorius: Eikime toliau.
Eikime palei tiltą
Mes ir tu atsidursime stebuklingoje pasakoje.
Mes atidarome žiedlapį
Ir mes atliekame užduotį.
Žiedlapis 2. Vaikščiojimas tiltu
(- padėkite ant grindų: virvelę, briaunuotą lentą ir medinė lenta. Suteikite vaikams galimybę pasirinkti, kurį tiltą jie nori pereiti? Kodėl?).6 skaidrė. Grybų laukymė.
- O, vaikinai, čia proskyna
Ne paprastas, bet grybas.
Turi rinkti grybus
Ir viską išmesk į šiukšliadėžę.
Žiedlapis 3. Grybai
(vaikai sėdi aplink lankus, kuriuose išdėlioti grybai, maži konstravimo rinkiniai ir kt. Vaikai pirštais deda grybus į krepšelius).
7 skaidrė. Pelkė
Mūsų laukia ilgas kelias
Tai nėra lengva eiti.
Žiedlapis 4. Pelkė
Prieš mus pelkė
Turite vaikščioti atsargiai.
(- vaikščiojimas ant smėlio maišų).
8 skaidrė. Stebuklinga pieva
Instruktorius: Vaikinai, „Magic Glade“ yra mūsų kelyje
Galite pailsėti ir judėti toliau.
Mes atidarome žiedlapį
Ir mes atliekame užduotį.
Žiedlapis 5. Muilo burbuliukai
(vaikai guli ant grindų, rankos nuleistos išilgai kūno, instruktorius pučia muilo burbulus, vaikai bando pūsti pirštais).
Žiedlapis 6. 9 skaidrė. Pasaka
Instruktorius: Nuplėšiame žiedlapį
Tu ir aš esame pasakoje.
Pasakoje daug nuotykių, Labai džiaugsmingas jaudulys, Gėris joje laimi, Juk jis stipresnis už blogį.
Kiaušinis, adata, kad galėtume išgelbėti Vasilisą
Koščejaus mirtis turi būti nustatyta
Ir Koščejus yra mirtis adatoje,
Ta adata yra kiaušinyje.
Vaikinai, mums reikės piešti pirštais dešinę koją kiaušinį, o kairės pėdos pirštus su adata.
Dabar išardykime piešinį. Tik taip galite susidoroti su Koshchei.
(skamba garsi muzika, pasirodo Vasilisa).
Vasilisa: Ačiū, vaikinai. Tu mane išlaisvinai, išlaisvinai iš Koščejaus. Noriu padėkoti ir padovanoti knygą su pasakomis, ją skaitysite grupėje.
Skamba tyli muzika.


Prikabinti failai

GCD naudojimo santrauka multimedijos pristatymas 2-oje jaunių grupėje
Tema: „Grybai ant kelmo“
Tikslas: Supažindinti vaikus su grybais – medaus grybais, pieno grybais.
Užduotys
Švietimas:
1. Formuoti vaikų supratimą apie grybus ir jų augimo ypatybes.
Švietimas:
1. Ugdykite estetinį gamtos ir jos objektų suvokimą rudenį.
Švietimas:
1. Ugdykite ekologinė kultūra jaunesnių ikimokyklinukų, meilė supančiai gamtai.. Žodyno darbas: Ruduo, miškas, lapai, nukritę, grybai, kepurė, koja, grybiena, medaus grybai, piengrybiai.. Paruošiamasis darbas: žiūrint į iliustraciją “ Rudens miškas“, didaktinis žaidimas „Grybai krepšelyje“, žiūrint į grybų manekenus.
Edukacinių sričių integravimas: „Pažinimas“, „Kalba“, „Meninė kūryba“.
Darbo su vaikais formos:
Multimedijos pristatymo peržiūra: „Ruduo“, „Grybai“, pokalbis - samprotavimas, garso įrašo „Miško garsai“ klausymas.
Medžiaga (įranga):
Grybų manekenai krepšelyje, didelis lapas Vatmano popierius kolektyvinei kompozicijai, įvairių dydžių ir formų grybai (iškirpti iš atitinkamos spalvos popieriaus), džiovinti lapai, klijai - pieštukas (pagal vaikų skaičių), popierinės servetėlės ​​(šlapios).
Tiesioginės edukacinės veiklos eiga:
Staigmenos akimirka
Mokytojas kviečia vaikus užsimerkti ir klausytis muzikos.
(vaikai užmerkia akis, groja garso įrašas „Miško garsai“)
Mokytojas sako:
- Vaikinai, dabar suskaičiuosiu iki trijų ir mes su jumis eisime į kelionę.
- Vienas du trys!
- Pasakyk man, ką tu girdi?
Vaikų atsakymai.
– Teisingai – paukščiai čiulba, girdisi lapų šlamėjimas, vėjo dvelksmas.
Atmerk akis, mes rudens miške.
.
Pristatymas "Ruduo"
Skambanti vasara baigėsi.
– Kaip manai, koks dabar metų laikas?
- Teisingai, Rudeni!
- Kaip tu atspėjai?
Vaikų atsakymai.
– Kokie jūs puikūs bičiuliai, viską pasakėte teisingai.
Saulė vis labiau slepiasi už debesų, dangus papilkėjo ir apsiniaukęs. Ryte tvyro rūkas. Medžiai gražūs ir spalvingi, nes ruduo nuspalvino lapus geltona, oranžine ir raudona spalva. Vėjo gūsiai nuplėšia lapus nuo medžių ir jie sukdamiesi krenta ant žemės. Lauke pasidarė vėsu, vaikai ir suaugusieji pradėjo rengtis šilčiau – striukes, kepures, šalikus, batus, batus.
"Kepurėlė ir koja,
tai viskas Antoshka"
(Grybas).
Vaikinai, atspėkite, apie ką ši mįslė?
- Grybas! Šauniai padirbėta!
Mokytoja primena vaikams, kad rudenį miške atsiranda daug įvairių grybų, kuriuos suaugusieji ir vaikai renka į krepšelius.
Pristatymas "Grybai"
Mokytoja ir vaikai apžiūri grybų manekenus.
Grybai turi stiebą ir kepurėlę. Grybų kojos yra skirtingos: trumpos, ilgos, storos, plonos. O jų kepurės irgi skirtingos: didelės, mažos, apvalios, banguotos, įvairių spalvų. Grybai auga prie medžių (baravykai, baravykai), ant kelmų (medaus grybai), žolėje, pasislėpę po nukritusiais lapais (piengrybiai).
Grybų negalima skinti rankomis, nes gali sutrikti grybiena (šaknų susipynimas) ir kitais metais grybai šioje vietoje nebeaugs. Grybus reikia pjaustyti suaugusiu peiliu, atsargiai, po šaknimi arba nusukti nuo žemės.
Dinaminė pauzė
„Jie pakėlė rankas ir papurtė juos – tai medžiai miške.
Alkūnės sulenktos, rankos drebančios – vėjas nuverčia lapus.
Mojuojame rankomis į šoną, sklandžiai - paukščiai skrenda link mūsų.
Taip pat parodysime, kaip jie nusileidžia – jų sparnai atlenkti.
Mokytojas atkreipia vaikų dėmesį į molbertą, ant kurio pritvirtintas lapas su nupieštu kelmu ir žole šalia jo. Kviečia vaikus papuošti medaus grybais medžio kelmą ir žolėje po nukritusiais lapais paslėpti piengrybių šeimyną.
Grybukų dalijimas vaikams įvairių formų ir dydžių (medaus grybai ir pieno grybai). Primena, kad dideli ir maži medunešiai auga ant kelmų, o piengrybių geriausia ieškoti žolėje po lapija. Vaikai klijais klijais klijų pieštuku, tada po vieną savo grybus klijuoja ant kolektyvinės kompozicijos, nurodydami, kur auga jų grybas.
Darbo pabaigoje nuvalykite rankas servetėlėmis.
Atsipalaidavimas
Mokytojas sako vaikams:
- Koks jūs puikus žmogus, vaikinai! Štai kiek grybų atsirado ant kelmo ir žolėje po nukritusiais lapais!
Prisiminkime su jumis:
– Koks metų laikas?
– Ką jie renka į krepšelius miške rudenį?
– Kokie grybai auga ant kelmų ir žolėje?
- Kodėl negalite grybauti rankomis?
Mūsų graži kompozicija Pakabinsime grupėje, kad visi galėtų pasigrožėti!


Prikabinti failai

Kalbos raida:

1. Pataisykite daržovių pavadinimą.

Kognityvinė raida:

Fizinis vystymasis:

Preliminarus darbas.

Peržiūrėkite dokumento turinį
„Vieną kartą buvo daržovės“ GCD santrauka vidurinėje grupėje naudojant šiuolaikines edukacines technologijas

„Kažkada buvo daržovės“

GCD santrauka vidurinėje grupėje naudojant modernią švietimo technologijos:

Sveikatos tausojimo technologija: ( dinaminė pauzė(žaidimas su judesiu); pirštų gimnastika; atsipalaidavimas); vaikų pasirodymų panaudojimas įvairiose erdvinė aplinka(ant kilimo, ant kėdžių, prie stalo)

Žaidimų technologija: didaktiniai žaidimai, pratimai.

Tyrimo technologija: stebėjimai; elementari patirtis, modeliavimas, eksperimentavimas.

Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas:

    Palaikyti ikimokyklinukų norą bendrauti tarpusavyje ir su suaugusiaisiais.

    Ugdykite vaikų elgesio kultūrą: nepertraukite kalbėtojo, klausykite draugo.

Kalbos raida:

1. Pataisykite daržovių pavadinimą.

2. Praktikuokite kompoziciją aprašomoji istorija apie daržoves pagal siūlomą planą, diagramą: Kas tai? Kur jis auga? Kokia forma, spalva? Kaip jaučiasi daržovė? Koks skonis? Kodėl žmonėms to reikia? Ką galime virti?

3. Tobulėti lytėjimo atmintis; vizualinis dėmesys.

Kognityvinė raida:

1. Skatinti vaikų vystymąsi loginis mąstymas, įgūdžius mokslinę veiklą.

2. Ugdykite gebėjimą stebėti, lyginti ir daryti išvadas.

3. Įtvirtinti žinias apie daržoves ir jų naudą žmogui.

Meninis ir estetinis vystymasis:

1. Ugdykite mįslės, eilėraščio teksto supratimą ir susiekite jį su daiktais ir vaizdais turinyje.

2. Tobulėti teigiamų emocijų: džiaugsmas, empatija, malonumas.

Fizinis vystymasis:

1. Lavinti kalbos koordinaciją su judesiu.

2. Tobulėti smulkiosios motorikos įgūdžius rankas

3. Vaiko psichologinės gerovės ir vystymosi užtikrinimas.

Preliminarus darbas.

Mokymasis pirštų gimnastikos pagal Juliano Tuvimo eilėraštį „Daržovės“, apžiūrint daržoves, lyginant jas pagal spalvą, formą, skonį. Daržovių degustacija. Daržovių kontūrų dažymas. Žiūrėti animacinį filmuką „Asilas sodininkas“, skaityti N. Podlesovos apsakymą „Bailusis agurkas“. Klausydamasis P.I. Čaikovskio „Metų laikai“.

Medžiaga:

1. Muzika P.I. Čaikovskis iš albumo „Metų laikai“ „Spalis“

2. Natūralios daržovės žaidimams Nuostabus maišelis»

3. Literatūra apie daržoves: eilėraščiai, mįslės.

4. Lėkštės su smulkintais daržovių gabalėliais.

5. Daržovių nuotraukos ir nuotraukos.

6. Didaktinis žaidimas „Rink paveikslėlį“ „Rinkti derlių“

7. Plastilinas. Lenta plastilinui, rietuvės.

Judėti bendra veikla.

Laiko organizavimas.

Tyliai skamba P.I. muzika. Čaikovskis iš albumo „Metų laikai“ „Spalis“. Vaikai stovi ratu, centre, ant kilimo, yra žalias lankelis „lova“. Jame yra vokai su nurodymais dėl vaikų skaičiaus.

Vaikinai, žiūrėk, sodo lysvėje yra keletas laiškų. (Mokytojas paima vieną iš vokų). Jame yra užduotis. Iš dalių reikia surinkti visumą. Žaidimas „Surinkite paveikslėlį“ ( Vaikai ant kilimo iš gabalėlių surenka daržovės paveikslėlį ir pavadina jį)

Kaip vienu žodžiu galima pavadinti, ką surinkai?

Kas atspėjo, apie ką kalbėsime klasėje?

Kokias dar daržoves žinote?

Kur auga daržovės?

Pagrindinė dalis.

Vaikai nuo kilimo pereina prie kėdžių.

Žaidimas „Derlius“

O dabar aš parodysiu paveikslėlius, vaizduojančius daržoves, ir jūs sukursite sakinį apie tai, kaip ši daržovė renkama. (Morkos ištraukiamos; kopūstai supjaustomi; bulvės iškasamos, ridikai ištraukiami, agurkai skinami, kukurūzai nuskinami ir pan.)

Vaikinai, asilas atnešė mums stebuklingą maišelį. Pažiūrėkime, kas jame yra. Pakaitomis paliesime, atpažinsime ir pašalinsime iš magiškas krepšys kas ten paslėpta ir padėkite ant stalo.

Žaidimas „Nuostabus krepšys“(Vaikai vienas po kito atspėja daržovę liesdami, remdamiesi lytėjimo pojūčiai, išimkite iš maišelio ir padėkite ant stalo. Jei įmanoma, paaiškinkite, kaip jie atspėjo).

Istorijos apie daržoves rašymas.

Dabar kiekvienas iš jūsų pasiims savo mėgstamą daržovę ir papasakos apie tai. Ir kortelių schema (planas) jums tai padės. Kas čia? Kur jis auga? Kokia forma, spalva? Kaip jaučiasi daržovė? Koks skonis? Kodėl žmonėms to reikia? Ką galime virti? ( Istorijos pavyzdys: Tai bulvės. Auga sode žemėje. Jie jį iškasa. Jis yra ovalus, rudas arba rožinis. Šiurkštus liesti, kietas su įdubimais. Bulves valgo žmonės ir šeria gyvūnus. Galime gaminti bulvių košę, bulvių suktinukus, blynus, deda į įvairias sriubas.)

Siūlomos daržovės: morkos, svogūnai, burokėliai, pomidorai, agurkai, žirniai, cukinijos.

O dabar žaisime labai skanų žaidimą. Daržovių degustacija.

Žaidimas „Atspėk skonį“ Vaikai su užmerktos akys atpažinti daržovę pagal skonį.

Ar žinote, kuo naudingos daržovės?

Atėjo laikas atsipalaiduoti ir žaisti pirštais.

Pirštų gimnastika Y. Tuwim „Daržovės“:

Vieną dieną iš turgaus atėjo šeimininkė,

Šeimininkė parnešė namo iš turgaus (Jie vaikšto pirštais ant kojų.)

Bulvės, kopūstai, morkos,

Žirniai, petražolės ir burokėliai. (Sulenkite vieną pirštą ant abiejų rankų.)

OI! (Medvilnė.)

Čia daržovės pradėjo ginčą ant stalo -

Kas geresnis, skanesnis ir reikalingesnis žemėje: (Smūgiai pakaitomis kumščiais ir delnais.)

Bulvė? Kopūstas? Morka? Žirniai? Petražolės ar burokėliai? (Sulenkite abiejų rankų pirštus.)

OI! (Medvilnė.)

Tuo tarpu šeimininkė paėmė peilį

Ir su šiuo peiliu jie pradėjo kapoti (Trinktelėkite į dešinį delną kiekvieno dešiniojo delno kraštu.)

Bulvės, kopūstai, morkos (Sulenk pirštus.)

Žirniai, petražolės ir burokėliai.

OI! (Medvilnė.)

Uždengtas dangčiu, tvankiame puode

Virtas, virti verdančiame vandenyje: (Paeiliui uždenkite kumštį delnu, dabar dešinėje, dabar kairėje).

Bulvės, Kopūstai, Morkos,

Žirniai, petražolės ir burokėliai. (Sulenkite pirštus.)

OI! (Medvilnė.)

O daržovių sriuba gavosi visai nebloga! (Sukamuoju dešiniojo delno judesiu ant skrandžio).

Žaidimas Pasakykite žodį.

Žaidimo eiga: Mokytojas skaito tekstą, vaikai spėja.

Derlius subrendo visą vasarą, atspėkite:

Čia pavasarį buvo tuščia, vasarą... (kopūstas) augo.

Kaitrioje saulėje išdžiūvo ir išsprogo iš ankščių...(žirniai)

Ir šioje sodo lysvėje slėpynių žaidė žalias gudrus, jaunas...(agurkai).

Švietė saulė, kad žaluma būtų šviesesnė... (krapai).

Labai didelius... (bulves) renkame į krepšelį.

Žemė šlapia nuo lietaus – išeik, riebi... (burokėliai).

Nuo žemės - už priekio traukiame sultingą... (morką).

Anūkas padeda seneliui – renka iš lysvių... (svogūnus).

Senelis Feduška klausia: - Surink dar... (petražolės).

Apvalus ir lygus, jei kąsnis saldus, tvirtai įsitaisęs sodo lysvėje... (ropė)

Jis privers verkti visus aplinkinius, nors jis ir ne kovotojas, bet... (nusilenkia).

Tikėkite ar ne, bet mes kilę iš Amerikos, o pasakoje esame senjorai, sode... (pomidorai).

Jis yra iš moliūgų veislės, visą dieną guli ant šono,

Kaip žalias medienos rąstas, vadinamas...(cukinija).

Žaidimas su judesiu „Asilas“.

(Vaikai stovi apvaliame šokyje. Apskritime yra lankas. Žalia spalva(daržoves), lankelyje yra manekenai arba natūralios daržovės pagal vaikų skaičių, asilo žaislas)

Ar sode, ar darže

Ivano asilas klaidžioja (vaikai, susikibę už rankų, eina ratu į dešinę)

Renka, renkasi,

Jis nežino, ką valgyti pirmiausia (jie sustoja, ištiesia rankas į šalis, pakelia pečius)

Kairėje - burokėliai, dešinėje - rūtos,

Kairėje yra moliūgas, dešinėje - spanguolė (kairę (dešinę) ranką paimkite į šoną):

Žemiau yra šviežia žolė (pritūpę, ištieskite rankas į priekį)

Viršuje yra sultingos viršūnės. (pakilkite ant kojų pirštų, rankos aukštyn)

Padėkime Asilui nuimti derlių. Užduosiu mįslę, o jūs atspėsite. (Naudojant mįslės kortelę apie daržoves)

Vaikai spėja mįsles, atspėjęs vaikas paima daržovę ir deda į krepšelį, sakydamas: „Blažaną nuskyniau... bulvę iškasiau...“

Daržovių modeliavimas iš plastilino.

- Dabar sėdėsime prie stalų ir kiekvienas iš jūsų gamins bet kokią daržovę. Nepamirškite pasirinkti norima spalva kad kiekvienas atspėtų, kas turi kokią daržovę. Vaikų darbo vertinimas. Formuotas daržoves dėkite į lėkštę.

Pamokos santrauka.

Tai viskas! Nors buvome pavargę, bet visą derlių nuėmėme! Prisiminkime, apie ką kalbėjome klasėje ir kokius žaidimus žaidėme.


Į viršų