Ekologijos pamokos santrauka antroje jaunesniųjų grupėje. Ekologijos pamokos antroje jaunesniojoje grupėje tema „Kelionės žiemą

„Aplinkosauginis švietimas antroje jaunesniųjų grupėje“ Belyaeva Elena Aleksandrovna I kategorijos mokytoja, 2012 m.


Aktualumas: Ekologinis ugdymas – tai dorovės, dvasingumo, intelekto ugdymas. Šimtmečius žmogus gamtos atžvilgiu buvo vartotojas: gyveno ir naudojo jos dovanas, negalvodamas apie pasekmes. O man kilo noras apsaugoti gamtą nuo nepateisinamai barbariško jos naikinimo ir teršimo, ugdyti žmones rūpestingu požiūriu į ją. Ir pradėti reikia nuo mažiausio.


Tikslas: formuoti vaikų idėjas apie biologinius modelius, formuoti emocinius Teigiamas požiūris pasauliui Darbo įgūdžių ir įgūdžių rūpintis gyvūnais ir augalais formavimas Vaikams poreikio savarankiškai studijuoti gamtą formavimas.


Tikslai: Ugdyti vaikų troškimą, išsaugoti pasaulis gamta. Pagerinkite dalyko kūrimo aplinką. Tobulėti pažintinė veikla ir smalsumas. pagerinti pedagoginė kultūra tėvams už klausimus aplinkosauginis švietimas vaikai.


Ypatumai aplinkosauginis švietimas jaunesni vaikai ikimokyklinio amžiaus Padėkite pirmuosius orientyrus gamtos, augalų ir gyvūnų pasaulyje. Suteikite supratimą apie pirminius santykius gamtoje ir supratimą apie jų poreikį tam tikromis sąlygomis už savo gyvybę.


Ikimokyklinio amžiaus vaikų ekologinio ugdymo buitinės programos. A. Veresova „Mes žemiečiai“ E. Ryleeva „Atrask save“ N. A. Avdeeva ir G. B. Stepanova „Gyvenimas aplink mus“ Ž. „Semitsvetik“ T. A. Kopceva „Gamta ir menininkas“ N. A. Ryukbeil „Gamtos jausmas“ N. A. Ryžova „Gamta yra mūsų namai" S. Nikolaeva " Jaunas ekologas"E. V. Pchelintseva-Ivanova "Ilgamosios gamtos vertybės"


Suaugusio ir vaiko bendros veiklos vertė aplinkosauginio ugdymo procese. Darželio auklėtoja – pagrindinė figūra pedagoginis procesasįskaitant aplinkosauginį švietimą. Būdamas vežėju ekologinė kultūra, turėdamas aplinkosauginio ugdymo metodiką, organizuoja vaikų veiklą taip, kad ji būtų prasminga, emociškai turtinga, prisidėtų prie praktinių įgūdžių ir reikalingų idėjų apie gamtą formavimo ir palaipsniui pereitų į savarankišką vaikų elgesį. Šiame procese turėtų pirmauti Komandinis darbas suaugęs ir vaikas.


Manau, kad reikėtų duoti ikimokyklinukų aplinkosauginį švietimą svarbi vieta. Man iškilo problema, kaip suteikti vaikui pradinį supratimą apie kai kuriuos žmogaus sąveikos su gamta aspektus: žmogus kaip būtybė kuriems reikia aiškiai apibrėžto gyvybinio būtinas sąlygas; žmogus kaip gamtos naudotojas, vartojantis Žemės išteklius, saugantis gamtą. Esu tikras, kad meilė gamtai yra sąmoninga, rūpestinga ir suinteresuotas požiūris jai kiekvienas žmogus turi būti auklėjamas ankstyvas amžius tiek šeimoje, tiek ikimokyklinėse įstaigose.


Aplinkosauginio ugdymo metodai in DOW metodas stebėjimai su įvairių analizatorių prijungimu, Eksperimentai ir eksperimentai, Probleminės situacijos arba eksperimentų vykdymas (leidžiantis „atrasti naujas žinias“); žodiniai metodai(pokalbis, probleminiai klausimai, istorijos – aprašymas ir kt.), Praktinė veikla gamtoje (darbas gamtoje, aplinkosauginiai veiksmai, vizualinė veikla su gamtos demonstravimu), Žaidimo metodai ir žaidimas Praktinis darbas ir paieškos veikla; Ekskursijos, Projektų metodas


Ekologinis ikimokyklinuko ugdymas per skirtingi tipai veikla Aplinkos kultūra Dizainas Skaitymas Stebėjimas Darbo veikla Žaidimo veikla Fizinis aktyvumas Meninė veikla Teatrinė veikla Muzikinė veikla



Objektų kūrimo aplinka Kolekcijos Mini sodas Mini laboratorija Fotoalbumai, iliustracijos Ekologiški žaidimai Laukinių ir naminių gyvūnų buveinių modeliai Analoginiai žaislai, daržovių ir vaisių modeliai Kolekcijos Mini sodas Mini laboratorija Fotoalbumai, iliustracijos Ekologiniai žaidimai Laukinių ir naminių gyvūnų buveinių modeliai Analoginiai žaislai, daržovių ir vaisių modeliai


Darbas su tėvais Įsitraukimas į grupės raidos aplinkos kūrimą tėvų susirinkimai pramogų, žaidimų forma Vaikų-tėvų piešinių parodos Tėvų įtraukimas dalyvauti aplinkosaugos parodose Individualūs pokalbiai, suolo konsultacijos Dalyvavimas matinuose


Baimatova Ira Vladimirovna
Ikimokyklinio ugdymo įstaiga Nr.50, Lipeckas
auklėtojas


Pamokos apie aplinkosauginį ugdymą antroje jaunesniųjų grupėje „Miško žvėrelių lankymas“ santrauka

Tikslas: formuoti idėjas apie gyvūnų pasaulį.

Programos turinys:

Edukacinės užduotys:

Formuoti idėją apie metų laiką (rudenį).

Sudaryti sąlygas formuotis gebėjimui atskirti miške gyvenančius gyvūnus (kur jie gyvena? Kokius).

Išsiaiškinkite idėją, ką valgo laukiniai gyvūnai.

Auklėk humaniškas požiūris prie gamtos objektų, noras jiems padėti.

Kūrimo užduotys:

ugdyti vaikų gebėjimą rasti paveikslėlio schemą, atitinkančią pateiktą klausimą;

smalsumo ir pažintinės motyvacijos ugdymas;

lavinti kalbos supratimą ir aktyvinti žodyną;

įtvirtinti vaikų žinias apie pagrindines spalvas (raudoną, geltoną) ir geometrines figūras(apskritimas, kvadratas, trikampis);

lavinti bendruosius ir smulkiąją motoriką;

plėtoti judesių ir kalbos koordinacijos ryšį.

Vaikų užsiėmimų rūšys:žaismingas, komunikabilus, kognityviniai tyrimai, produktyvus, meninis ir estetinis vystymasis.

Demo medžiaga: žaislai (voverė, kiškis, lokys); jų namai (tuščiaviduriai, guolis); grybai, spurgai; vienas vaisių krepšelis - modeliai; statinė medaus; kiekvienas vaikas 1/2 kraštovaizdžio lapai su aviečių šakelės atvaizdu; Gyenes blokeliai; paveikslėliai, kuriuose vaizduojami medžiai, paveikslėlių su rudens ženklais schemos.

Preliminarus darbas: didaktiniai žaidimai „Laukiniai gyvūnai“; „LOTAS“; „Surask porą“; „Perteklinis daiktas“. Paveikslėlių su laukinių gyvūnų atvaizdais tyrinėjimas, eilėraščių ir mįslių apie mišką ir jo gyventojus skaitymas. Demonstracinė medžiaga „Medžiai“.

Veiklos eiga:

1. Įvadinė dalis

Vaikai patenka į grupę. Mokytojas atkreipia dėmesį į svečius, pasiūlo pasisveikinti.

Labas, saule, drauge, (rankas aukštyn, „žibintai“)

Sveiki, nosis - paršelis ( rodomasis pirštas rodo nosį)

Sveiki, kempinės (parodykite lūpas)

Sveiki dantys (rodykite dantis)

Kempinės "smacked" ("smack")

Dantys „paspaudė“ („spustelėjo“)

Pakelkite rankenas aukštyn (pakelkite rankenas aukštyn)

Ir jie mostelėjo (mes mosuojame rankomis)

O dabar visi kartu -

"Sveiki!" - jie pasakė (chore mes sveikinamės)

Pedagogas: Vaikinai, šiandien mes eisime į kelionę. Eisime į mišką aplankyti gyvūnų. Prisiminkime, kokie gyvūnai gyvena mūsų miškuose. (Naudojamos nuotraukos iš serijos „Laukiniai gyvūnai“). Kaip mes juos vadiname. (Laukiniai gyvūnai). Kodėl jie laukiniai (žmonės jais nesirūpina) Gerai padaryta! Paimkime skanėstą voveraitei, kiškiui, meškučiui. Kas mėgsta grybus?

Vaikai: Voverė.

Pedagogas: kas mėgsta obuolius?

Vaikai: Zuikis.

Pedagogas: kas pas mus myli medų?

Vaikai: Turėti.

Pedagogas:

Dedame skanėstus augintiniams į krepšelį ir leidžiamės į kelionę.

O kad patektume į mišką, reikia ištarti stebuklingus žodžius.

Vienas, du, trys pasilenk

Vienas, du, trys apsisuka.

Sukasi vienas, du, trys

Ir tu esi miške. (Skamba muzika).

(Prieš vaikus yra lenta, papuošta medžiais, eglutėmis, įduba, kūgeliai ant grindų, grybai).

Pedagogas:Štai, nuostabus miškas! Vaikinai, koks dabar metų laikas (ruduo).Parodysim ir paskambinsim rudens ženklai. (Rudenį lyja, pučia vėjas, paukščiai išskrido į šiltus kraštus, gyvūnai ruošiasi žiemai). Lapai krenta ant žemės, kokios spalvos lapai? (Geltona, raudona). (Skambinu po vieną vaiką ir prašau parodyti ženklus, naudoju 5 nuotraukas)

Noriu tau įminti mįslę, ir tu spėk.

Nuo šakos iki šakos

Greitas kaip kamuolys

Šokinėja per mišką

Raudonasis cirkas.

Kaip manote, kas tai yra?

Vaikai: voverė.

Pedagogas: Taip, vaikai, mūsų miške gyvena voverė. Kaip vadinasi namas, kuriame gyvena voverė?

Vaikai: Tuščiaviduriai.

Pedagogas: Kokios spalvos yra voverė?

Vaikai: Raudonplaukė.

Pedagogas: Voverė renka riešutus, spurgus, grybus. Kur ji juos slepia?

Vaikai: Tuščiaviduryje

Voverė(žiūri iš įdubos): O, sveiki vaikinai!

Pedagogas: Ką veiki rudenį?

Voverė: Tvarkau namus, ruošiuosi žiemai. Belieka rinkti spurgus ir grybus, bet visi grybai ir spurgai sumaišomi.

Pedagogas: Vaikinai, ar galime padėti voverei rinkti spurgus ir grybus? O kiek ten spurgų ir grybų? (Daug). Voveraitė, padėsime sutvarkyti reikalus. Padėkime voveraitei išrūšiuoti spurgus ir grybus. (Skamba muzika, vaikai į vieną krepšį renka grybus, į kitą – spurgus).

Voverė: Ačiū, vaikinai, už jūsų pagalbą!

Pedagogas: Voverė, atnešėme tau dovaną, vaikinai, kas tai? (Grybas). kas jis toks? (Didelis).

Puiku, vaikinai, mes susidorojome su jumis ir padėjome voverei. O kas verkia?

Pūkų kamuolys

ilga ausis

Mikliai šokinėja

Jam patinka morkos (Prieina prie kelmo ir ten pamato kiškį)

Pedagogas: Vaikinai, kurie čia (kiškis). O kas jis? (Baltas, bailys). Sveikas zuikiai kaip laikaisi? Kodėl tu verki?

Zuikis: Prisirinkau visą maišą obuolių, bet namo neparnešiau, mano maišas pasirodė pilnas skylių. Eidamas namo pamečiau visus obuolius.

Pedagogas: Taip, neliūdėk, kišk, mes su vaikinais atėjome ne tuščiomis, o atnešėme tau obuolių. Vaikinai, padovanokime zuikiui obuolių? O kokie didžiausi obuoliai mūsų krepšelyje? Pagal spalvą?

Vaikai: Didelės, mažos, raudonos, geltonos. Žaidimas su Gyenes kaladėlėmis (į lanką dedu apskritimus, kvadratus, trikampius).

Kiškis: Ačiū vaikinai!

Jis yra didelis miško šeimininkas

Atsibunda pavasarį.

Vaikinai, kas tai yra?

Vaikai: Turėti.

Pedagogas: Kas yra mūsų?

Vaikai: Didelis, šleivapėdis.

Pedagogas:Kaip vadinasi namas, kuriame jis gyvena?

Vaikai: Den.

Turėti: Sveiki bičiuliai. Ar žinai, ką aš veikiu žiemą?

Vaikai: Miegok ir čiulpk leteną.

Turėti: Aha, gerai padaryta! Tu viską žinai. Prašau žaisti su manimi, kad galėčiau turėti gerų svajonių.

Pedagogas:Žaiskime vaikinai su Mishka?

Vaikai: Taip.

Atliekamas logaritmas« Juokingi gyvūnai“.

Zuikis šokinėja per krūmus, jie šokinėja ant dviejų kojų, darydami "ausis".

Per pelkę ir per nelygumus. delnai.

Voverė šokinėja ant šakų, Jos šokinėja, sulenkdamos rankas prieš krūtinę.

Grybas neša voveraičių jauniklius.

Šleivapėdis lokys vaikšto, Jie braidžioja.

Jis turi kreivas letenas.

Jokių takų, jokių takelių

Spygliuotas ežiukas rieda. nugaros.

Turėti: Gerai sužaista!

Pedagogas: Mishka, vaikinai atnešė tau statinę medaus.

Turėti:Labai ačiū.

Pedagogas:BET Ką dar Mishka mėgsta valgyti?

Vaikai: Avietinė.

Pedagogas: Nupieškime jam keletą uogų. (Vaikai kartu su mokytoja piešia krapštukai uogos lokiui).

Turėti: Ačiū, esu tavimi labai patenkinta, uogų neatsisakysiu. Iki pasimatymo, vaikinai!

Pedagogas: O vaikinai, mums laikas į darželį.

Mes matėme stebuklus

Palaukite, kol vėl aplankysime mišką!

Mes kalbame magiškus žodžius.

Vienas, du, trys pasilenk

Vienas, du, trys apsisuka

Sukasi vienas, du, trys

O darželyje tu, atsirask!

Štai mes su tavimi ir atėjome į darželį. Ar jums patiko mūsų kelionė? Kur mes su tavimi važiavome? Su kuo mes susitikome miške? Kaip padėjome voverei? O zuikis? Kuo tu pamaitinai meškiuką? Kokie jūs geri bičiuliai, gyvūnams reikia padėti, jų negalima įžeisti!

Pamokos apie ekologiją antroje jaunesniojoje grupėje santrauka

Pedagogas: Molchanova N.A.

Tema: „Nuostabus vanduo“.

Programos turinio įgyvendinimas edukacinėse srityse:

« Kalbos raida», « Kognityvinė raida“, „Socialūs ir bendraujantys“.

Vaikų veiklos rūšys : žaidimas, pažintinis-tyrimas, komunikacinis, vizualinis.

Tikslai: Išaiškinti vaikų mintis, kad vanduo yra labai svarbus visoms gyvoms būtybėms, augalams, gyvūnams ir žmogus negali be jo gyventi.

edukacines užduotis.

Suteikti vaikams žinių apie vandens savybes (skonį, spalvą, kvapą).

edukacines užduotis.

Ugdykite dėmesingumą ir atsargus požiūrisį vandenį, be reikalo nepilkite vandens, sandariai užsukite čiaupą.

Medžiaga: puodeliai su virintu vandeniu pagal vaikų skaičių, 3 permatomi puodeliai, vienas puodelis sūraus vandens, vienas su saldus, puodeliai su šiltu ir saltas vanduo, su pienu; dažai, teptukai, servetėlės; popieriaus lašai; Saulė.

Pamokos eiga:

1. Pedagogas: Užduosiu mįslę, jei atspėsi, parodysiu atsakymą.

Aš esu debesis ir rūkas
Ir upelis ir vandenynas
Ir skrendu, ir bėgu
Ir aš galiu būti stiklas!

Labai geraširdis
Esu švelnus, paklusnus,
Bet kai noriu
Net akmenį nusidėsiu.

Aš ne akmuo, ne smėlis,

Mano sūnus yra upelis

Jūs atspėjote, draugai

Koks mano vardas? (Vanduo)

Pedagogas: Vaikinai, iš kur atsiranda vanduo, kai mes plaunamės? Teisingai, iš čiaupo. Tačiau norint patekti į mūsų namus, vanduo nueina ilgą kelią.

Mokytojas: Kam skirtas vanduo?(gerti, plauti rankas, maudytis, plauti, šluostyti grindis, laistyti gėles).

Pedagogas: Žiūrėk, aš turiu du akinius. Vienas su vandeniu, kitas su pienu.

Siūlau 2-3 vaikams pažiūrėti pro stiklinę pieno. Ką tu matai? (vaikų atsakymai). Ką tu matai pro stiklinę vandens?

Taigi, kas yra vanduo? Tinkamas vanduo yra skaidrus. O kaip pienas? (vaikų atsakymai).

Pedagogas: O dabar aš siūlau jums, vaikinai, užuosti vandenį. Ar vanduo kažkuo kvepia? (Vaikų atsakymai). Vanduo neturi kvapo.

Pedagogas: Kiekvienas iš jūsų turi stiklines vandens, siūlau paragauti vandens. (Vaikai kviečiami virintas vanduo, kiekvienam). Kokio vandens? Saldus? Sūrus? kartaus?

Pedagogas: Taip, vanduo neturi skonio, jis yra beskonis.

Pedagogas: O dabar atliksime eksperimentą, išbandykime vandenį, kuris yra ant mano stalo (mokytoja įpila saldaus vandens į kelias stiklines). Kviečia kelis vaikus išbandyti vandenį. Koks jos skonis? (Vaikų atsakymai). Kaip manote, ką aš įdėjau į vandenį? (Vaikų atsakymai) Pedagogas: Pasirodo, vanduo gali įgauti medžiagos, kurios buvo įdėta, skonį.

Pedagogas: Vaikinai, vanduo gali keisti spalvą priklausomai nuo to, kas į jį buvo pridėta. (Pamerkia teptuką į puodelį.)

Kokios spalvos vanduo?

Pedagogas: Vaikinai, mes sužinojome, kad vanduo neturi skonio, spalvos ir kvapo.

2. Didaktinis žaidimas – Duok man lašelį.

Reikia duoti lašelį tam, kam reikia vandens.

Pedagogas: Dima, kam davei savo lašą? (gėlė).

Kodėl gėlei reikia lašo? Teisingai, kad gėlė neišdžiūtų.

3. Mobilusis žaidimas „Lašelis ir debesis“. Lašeliai lakstė ant žemės, šokinėjo, žaidė. Jie susirinko ir tekėjo linksmais upeliais (susikibę už rankų formuoja upelius). Brooksas susitiko ir tapo didele upe (susijungta viena grandine). Lašeliai plūduriuoja didelėje upėje, keliauja. Upė tekėjo, tekėjo ir įkrito į didelį, didelį vandenyną (vaikai persitvarko į apvalų šokį ir juda ratu). Plaukėme – plaukėme vandenyne, o paskui prisiminėme, kad mama debesėlis liepė grįžti namo. Ir kaip tik tada pasirodė saulė. Lašeliai tapo lengvi (susitūpę lašeliai pakyla, tada ištiesia rankas aukštyn). Jie išgaravo po saulės spinduliais, grįžo į savo motininį debesį.

Pedagogas: Vaikinai, kaip turėtume taupyti vandenį?

Tiesa, kai plaunate rankas, turėtumėte nedelsdami atsukti čiaupą?

Atspindys:

Ko šiandien sužinojome apie vandenį? (skaidrus, beskonis, bekvapis)

Štai kiek mes sužinojome apie vandenį.

Tikslas.

Ikimokyklinukų ekologinės kultūros formavimas.
Pažintinės ir kalbos veiklos ugdymas.

Užduotys.

Švietimo
- Prisidėti prie vaikų idėjų apie paukščius, apie paukščių kūno dalis kaupimo.
- Sutvarkyti elgesio miške taisykles.
- Įtvirtinti šliaužiojimo po lanku įgūdžius.

Švietimo
- Ugdykite dėmesį, atmintį.
- Lavinti pažinimo ir kalbos veikla vaikų žaidimo motyvacijos pagalba.

Švietimo
- Ugdyti rūpestingą požiūrį į gamtą, empatijos jausmą, savitarpio pagalbą.

Įranga.
Kamuolys
Paukščių atvaizdų kontūrai
Paukščių atvaizdas, skirtas juos pritvirtinti prie kontūrinio vaizdo
Iš siūlų austas tinklas
Lankas šliaužioti
medis su įduba
Lizdas su 3 paukščių kiaušiniais
Paukštis genys (žaislas)
Muzikos garso įrašymas
2 padėklai
Vyšnių kauliukai, karoliukai, mažos sagos ir sėklos
Lėkštės kiekvienam vaikui
Piešimo įranga: pieštukiniai paukščių piešiniai su nedažyta detale

Auklėtojas. Vaikinai, ar jums patinka keliauti? (Taip) Tada šiandien leisimės į nedidelę kelionę pavasario miškas. Tiesiog pirmiausia prisiminkite elgesio miške taisykles.

(Pratimai su kamuoliu)
Auklėtojas.
Miške tai neįmanoma:
- negali atsilikti vienas nuo kito
- negalima laužyti šakų
- Jūs negalite sunaikinti skruzdėlynų
- neskink gėlių
- negalima garsiai šaukti ir pan.
Auklėtojas. Žinote elgesio taisykles, todėl galite saugiai leistis į kelionę.
„Vienas, du, trys, apsisuk – atsidurk pavasario miške!
Auklėtojas. O čia miškas.

Prieš vaikus paukščių atvaizdų kontūrai.

Auklėtojas. Piktasis burtininkas paukščius pavertė šešėliais. Ką daryti? Gal vėl bandysime juos paversti gyvais paukščiais? (Taip)
– Vardas, šešėliai, kokius paukščius matote paveikslėlyje?

- Norėdami atgaivinti paukščius, turite teisingai išdėstyti jų ryškius atvaizdus ant siluetų.
Vaikai ant kontūrų išdėsto paukščių nuotraukas.

Auklėtojas. Vaikinai, paukščiai taip ilgai buvo šešėliai, jie alkani. Kuo juos maitinti, lesyklėlės tuščios?
– Ką paukščiai lesa? (grūdai, sėklos, duonos trupiniai ir tt)
Auklėtojas. Kur mes galime visa tai gauti? O, čia yra keletas padėklų su keistu turiniu. ( Mokytojas ant dviejų stalų padeda 2 padėklus, kuriuose sumaišoma vyšnių kauliukai, karoliukai, maži mygtukai ir sėklos)
Pažiūrėk ir pasakyk, kas yra ant padėklų? (vyšnių kauliukai, karoliukai, mažos sagos ir sėklos)
Kuriuos iš šių paukščių pešys? (sėklos)
Auklėtojas. Vaikinai, ar esate pasiruošę lesinti paukščius? Norėdami tai padaryti, turime atskirti viską, kas yra ant padėklo, vienas nuo kito. ( Mokytojas suskirsto vaikus į komandas po 4 žmones.) Dabar kiekvienas iš jūsų ims į savo lėkštę tai, ką aš pavadinsiu. (1-as vaikas pasirenka vyšnių sėklas, 2-as - maži mygtukai, 3 - karoliukai, 4 - sėklos)
Auklėtojas. Puiku, vaikinai, greitai atlikote darbą. Sėklų dubenėlius padėkite arčiau paukščių. Manau, kad jiems patiks mūsų skanėstai.

Auklėtojas. Vaikinai, išvažiavome keliauti, tad laikas judėti toliau.

Miško takelyje yra voratinklis (tarp medžių tvirtinamas iš siūlų austas voratinklis), vaikai negali praeiti.

Auklėtojas. Ką daryti? Yra prieštaravimas. (pašalinkite žiniatinklį, sulaužykite jį ir pan. arba pasilikite)
Auklėtojas.
Vorai yra labai naudingi, jie apsaugo mus nuo kenksmingų vabzdžių, kuriuos gaudo savo tinkluose (tinkliuose). Todėl jums nereikia laužyti tinklų, jei jie yra ant medžių ar tvorų.
Auklėtojas. Atsargiai, neliesdami žiniatinklio, eikime po juo (vaikai prasilenkia po lanku ar kita kliūtimi). Puiku, vaikinai, niekas tinklelių nelietė ir neplėšė.

Prieš vaikus yra medis, ant medžio yra įduba (dauboje po lapais ir plunksnomis yra 3 maži kiaušiniai)
Auklėtojas.
- Vaikinai, ką jūs manote, kas gyvena įduboje? ( voverė)
- Pažiūrėk į skylę. Ką tu ten matai? ( niekas)
- Kas slypi įduboje? (kiaušiniai) Vaikinai, ką dabar sakysite, kas gyvena šioje įduboje ( gal paukštis)
Teisingai, čia paukščių lizdai. Bet kokį paukštį sužinosite, jei atspėsite mįslę.
"Daktaras" pušims ir beržams,
Stipresnis už plieną ilga nosis,
Valgys kenkėjus žievėje
Tiek šaltyje, tiek karštyje!
V. Kuzminovas
Mokytojas atidengia genių paukštį ir siūlo pažaisti.
Auklėtojas.
Vaikinai, genys turi draugą – vikrią zylę. Jis mėgsta šokinėti ir bėgti. Parodykime, kaip jis tai daro.

Fizminutka „Miklūs zylės šokinėjimai“

Vikri zylė šokinėja (šokinėja ant dviejų kojų.)
Ji negali sėdėti vietoje (šokinėja ant kairės kojos.)
Šok-šok, šokini-šok, (šokinėja į vietą dešinę koją.)
Sukiojosi kaip viršūnė. (Mes apskritime vietoje.)
Čia aš atsisėdau minutę, (sėsk.)
Ji pasikasė krūtį snapu (atsistokite, galva pakreipta į kairę ir į dešinę.)
Ir nuo takelio - iki tvoros, (šokinėja į vietą kaire koja.)
Tiri-tiri, (šokinėja ant dešinės kojos.)
Šešėlis-šešėlis-šešėlis! (Šoka ant dviejų kojų.)
(A. Barto)

Dnygė beldžiasi snapu tuk-tuk-tuk.
Auklėtojas. Dnygė mums bakstelėjo telegramą. Atspėk, kas ji tokia? Ir aš spėjau. Klausyk :( skambant geniui) Do-my-ra! Do-my po-ra!
Pabandykite bakstelėti telegramą.

Auklėtojas. Taip, laikas prabėgo nepastebimai ir tikrai turime grįžti į darželį.

Auklėtojas. Atsistokite puslankiu, užmerkite akis ir pasakykite:
„Vienas, du, trys, apsisuk – atsidursi mūsų sode!
Auklėtojas. Grįžome į darželį.
Ar jums patiko keliauti po pavasarinį mišką? (Taip)
Kam tu padėjai miške? (prie paukščių)
- Eik prie stalų. Čia yra paukščių nuotraukos. Dailininkas juos nutapė paskubomis ir padarė klaidų, nebaigė dažyti kokios nors detalės. Ištaisykite menininko netikslumus.
Vaikai pagal muziką piešia paukščio detales (sparną, snapą, koją, uodegą, galvą, liemenį).
Auklėtojas.
Kokią detalę piešėte?
– Pažiūrėkite, kiek įvairių paukščių menininkas nutapė, o jūs visi jam padėjote.
Auklėtojas. Išleiskime paukščius į laisvę, tegul gyvena laisvėje.
Mokytojas paukščių piešinius fiksuoja ant anksčiau paruošto „dangaus“. Apima paukščių garsus.

Auklėtojas.
Išgirskime, kaip paukščiai dėkoja už laisvę ir gerumą!
Nominacija: Darželis, Paskaitų konspektas, GCD, ekologija
Pavadinimas: GCD santrauka 2-oje jaunių grupėje apie ekologinės kultūros formavimą per pažintį su išoriniu pasauliu

Natalija Tsyganova
Pamokos (apie ekologiją) santrauka jaunesnėje grupėje. Tema: „Kelionė į mišką“

Pamokos (apie ekologiją) santrauka jaunesnėje grupėje.

Tema: „Kelionė į mišką“

Tikslas:„medžio“, „krūmo“ sąvokos įtvirtinimas vaikams – tai augalai, jie turi bendrų esminių bruožų (šaknis, stiebas, lapas, yra skirtumų – medis turi vieną stiebą (kamieną, o krūmas – daug).

Užduotys

Ugdyti vaikų stebėjimą, dėmesį, mąstymą, nuoseklią kalbą,

Ugdykite meilę ir pagarbą gimtajai gamtai,

Skatinti bendravimo įgūdžių formavimąsi, sukelti emocinę reakciją grožėtis gimtąja gamta.

Preliminarus darbas.

Pasivaikščiojimų metu apsvarstykite medžius ir krūmus, išryškinkite jų dalis, struktūrą.

Įranga: Meškiuko žaislas, miško maketas, pjauti medžiai ir krūmai, medžių iliustracijos (beržas, ąžuolas, šermukšnis, klevas, eglė, muzikos įrašas "Miško garsai", panelės, medžių ir krūmų struktūros modeliai (šaknis, stiebas - kamienas, lapas).

Žodyno darbas: medis, krūmas, beržo lapas, klevo lapas, ąžuolo lapas, drebulės lapas, gluosnio lapas, tuopos lapas

Pamokos eiga:

(Muzikos garsai: „Miško garsai“)

globėjas:- Vaikinai! Šiandien kviečiu jus į kelionę. Kaip manai, kur mes eisime? Teisingai, miške. Tačiau prieš eidami į mišką, ką turėtume prisiminti?

Vaikai: - Elgesio miške taisyklė.

1. Nelaužysime medžio šakų, nebraižysime ant jo žodžių.

2. Gėlių nerinksime, o grožėsimės.

3. Nepažįstamų uogų ir grybų nerinksime ir jų neišrausime.

4. Jūs negalite triukšmauti, negalite įžeisti gyvūnų.

globėjas: Eisime šiuo miško keliuku. Pažiūrėk, kaip gražu aplinkui! (S. Pogorelovskio eilėraštis „Miškas“)

Sveiki, miške!

Tankus miškas,

Pilna pasakų ir stebuklų!

Ko keliate triukšmą?

Tamsią, audringą naktį,

Ką tu šnibždi mums auštant?

Viskas rasoje, kaip sidabre?

Kas slepiasi tavo dykumoje?

Koks gyvūnas? Koks paukštis?

Atidarykite viską, neslėpkite:

Matote, mes esame mūsų.

(Pasigirsta kažkieno verksmas.)

globėjas: -Turbūt kas nors verkia? Kas tai? (Mokytojas iš už medžio modelio išima Meškiuko žaislą). Kodėl tu verki?

meškos jauniklis:- namo viskas miško gyventojai juokiasi: tu užaugai didelis, bet nežinai, kur medis, o kur krūmas. O aš dar mažas. Padėk man.

globėjas: Padėkite vaikinai?

Mokytoja kviečia vaikus išmokyti Meškiuką atskirti medžius ir krūmus. Vaikai yra ant kilimėlio priešais skydelį. Mokytojas ant skydelio pritvirtina medžio ir krūmo paveikslėlius ir klausia vaikų, kas pavaizduota paveikslėliuose (medis ir krūmas, ir pasiūlo paaiškinti, iš kur jie žinojo, kad tai medis (krūmas).

Vaikai įvardija ir rodo paveikslėlius šaknis, kamieną, šakas, lapus. Mokytojas iš vaikų sužino, kiek kamienų – daug ar vienas, prie medžio pritvirtina atitinkamą modelį.

Panašiai vaikai paaiškina, kaip atpažino krūmą. Aiškina, kad medis turi vieną kamieną, o krūmas – daug, ir prie krūmo pritvirtina atitinkamą modelį.

Mokytoja kviečia vaikus pagalvoti, kuo medis ir krūmas nėra panašūs. Palyginkite juos pagal aukštį. (Medis aukštas, o krūmas žemas).

meškos jauniklis: -Dabar aš suprantu. Bet aš nesuprantu, kodėl medžių lapai skiriasi?

globėjas: -Klausyk Meškiukas

Žaidimas: "Kieno vaikai iš šakos?" (Vaikai lapus vadina paveikslu-medžiui.) Beržo lapas - beržui

Klevo lapas – iki klevo

Ąžuolo lapas – į ąžuolą

Drebulės lapas – drebulei

Gluosnio lapas - į gluosnį

Tuopos lapas – į tuopą

meškos jauniklis: -Ačiū vaikinai.

globėjas: -O dabar pažaiskime su Mishutka.

Kvėpavimo pratimas „Medžiai ir vėjas“

Vaikai skirstomi į dvi grupes: pirmoji komanda – vėjas, antroji – medžiai.

Komandos stovi viena prieš kitą.

Mokytojas primena taisyklę: taisyklingai kvėpuojame.

Tyliai pučia vėjas, siūbuoja šakelės - pirštai, vėjas stiprėja - siūbuoja didelės šakelės - rankos, pūtė stiprus vėjas- siūbuoja medžių kamienai. Stengiamės taisyklingai kvėpuoti.

Fizkultminutka.

(Judėjimas aplink beržo išdėstymą, duokite vaikams kartono gabalėlius).

Linksmai apeisime beržą.

Kartu skinsime skirtingus lapus.

Pakelkite rankas aukštyn, šiek tiek pasukite.

Ir mesti lapus po debesimis.

Tegul jie skraido kaip drugeliai!

meškos jauniklis A: Ačiū visiems vaikinams! tu man patikai.

Man patinka tik vienas

Kas gelbsti miško pasaulį

Kas nelaužo šakų,

Tas, kuris neatbaido paukščio

Musmirė nenumuš,

Ir ugnis neužges

Kas visada, visada miške

Gerbia tylą.

Apsilankykite dar kartą. Viso gero.

globėjas: Viso gero, Mishutka. Mums laikas eiti į darželį.

Atspindys.

Kur mes su tavimi važiavome?

Su kuo mes susitikome?

Ko mes išmokėme Mishutką?

(Mokytojas giria vaikus už dėmesingumą, išsamius atsakymus.)

globėjas: - GERBĖK TYLĄ, SAUGO GAMTĄ – NES MES ESAME JOS DALIS!

Susijusios publikacijos:

Pamokos apie ekologijos pagrindus antroje jaunesniųjų grupėje „Kelionė į pasakų mišką“ santrauka 2 jauniausi pataisos grupė Data: ___ Edukacinė sritis: Pažinimo sekcija: Ekologijos pagrindai Tema: Pasakų miškas.

Antrosios jaunesniosios grupės atviros pamokos tėvams konspektas. Tema: „Kelionė į nuostabią pievą“ Vaikų veiklos rūšys: socialinė – komunikacinė, kalbinė, pažintinė. Tikslai: Įtvirtinti žinomų pasakų žinias. Užduotys: 1. Edukacinis:.

Kalbos ugdymo pamokos 1 jaunių grupėje santrauka Tema: „Kelionė į žaislų pasaulį pagal A. Barto eilėraščius“ Ugdomosios užduotys: - Toliau mokyti įminti mįsles; - Toliau mokyti suvokti, kas yra gerai, kas blogai; - Pakartokite.

Ekologijos pamokos vyresniųjų grupėje santrauka Tema: „Stebuklinga gėlė“ Tema: " stebuklinga gėlė» Sričių integracija: „pažinimas“, „bendravimas“, „socializacija“, „sveikata“. Tikslas: ugdyti draugišką komandą.

Ekologijos pamokos II jaunių grupėje „Kelionė į rudens mišką“ santrauka Ekologijos pamokos II jaunių grupėje „Kelionė į rudens miškas“. Kelionė į rudens mišką. Tikslas: suteikti vaikams idėją.


Į viršų