Treniruotės „mano gyvenimo vertė“. Training.doc – Mokymų tema: „Gyvenimo vertybės

Psichologinis mokymas 5-7 klasių mokiniams

„Gyvenimo vertybės“

Tikslas: vertės suvokimas savo gyvenimą ir aplinkinių gyvenimus.

Užduotys:

Skatinti savo asmenybės svarbos supratimą;

Savigarbos didinimas.

Kurso eiga.

Sveiki bičiuliai! Šiandien turime labai svarbus užsiėmimas kur aptarsime vieną rimtą temą. Kas, jūsų nuomone, yra žmogiškosios vertybės? Vertybės visiems skirtingos, šiandien išsiaiškinkime, kas vertinga jūsų klasės vaikinams.

Pratimas „Žvakė ratu“.

Tikslai: įsitraukimas į darbą, sau svarbių gyvenimo vertybių suvokimas.

Dabar ratu perleisime uždegtą žvakę ir kiekvienas pasidalinsite savo mintimis, kas jums vertinga. Turite pradėti nuo žodžių: „Man vertybės yra…“

Diskusija.

Žaidimas „Sužinok, kas tu“.

Tikslai: žinių apie gyvenimo vertybes apibendrinimas.

Ką manote apie šiandieną bus aptarta? Kaip jūs suprantate mūsų pamokos temą? Ne vadovauti nuobodus pokalbis, noriu pakviesti pajusti jūsų įvardytas sąvokas ir kai kurias kitas, kurioms, deja, ne visada skiriame deramai dėmesį, bet kurios žmogų visada jaudina. Laikysime mažą žaidimas vaidmenimis, o tai reiškia, kad kiekvienas iš jūsų gaus tam tikrus vaidmenis: tai bus skirtingos vertybės. Žaidimo taisyklės tokios: dabar kai kuriems dalyviams ant galvos uždėsiu lanką, ant kurio užrašytas jo vaidmens pavadinimas, bet jis dar nežino, kokio vaidmens. Kokį vaidmenį kažkam atiteko, matys visi, išskyrus save, o kiekvieno užduotis – pažinti save, atsakyti į klausimą „kas aš esu?“. Spėjame po vieną, ratu, pradedant iš dešinės. Visi dalyviai apibūdins ši koncepcija tiesiogiai neįvardindamas. Pranešėjas gali užduoti paaiškinančius klausimus. Dalyviui atspėjus savo vaidmenį, kitas dalyvis „atpažįsta save“ ir taip toliau, kol visi atpažįsta savo vaidmenį klasės paaiškinimų pagalba. Jei taisyklės aiškios, pradedame.

Vertybės: meilė, laimė, draugystė, ištikimybė, tiesa, šeima, supratimas, gerumas, grožis, gyvenimas, ramybė, sveikata, turtas, stiprybė, švelnumas.

Diskusija.

Žaidimas „Užrašai su meile“

Tikslai: palankios psichologinės atmosferos kūrimas, savigarbos didinimas.

- Šiandien paruošiau jums keletą staigmenų. Kiekvienam iš jūsų klasėje yra paslėpta paruošta aš ir jūsų klasės auklėtoja raštelis. Pabandykite surasti visus užrašus. Kai tik ką nors rasi, tučtuojau atnešk man. Suradę visus užrašus, tarp jų galite rasti jums skirtą.

Diskusija.

Pratimas „Kalbantys akiniai“

Tikslas: savigarbos didinimas.

Vaikinai, visi be išimties, tiek vaikai, tiek suaugusieji, mėgsta klausytis ko nors malonaus savo adresu.Siūlau pažaisti jungą, kurio metu galėsite vienas kitam pasakyti daug malonaus ir malonūs žodžiai. Olegai, būk toks malonus ir užsidėk šiuos akinius, jie stebuklingi. Dabar pasukite į dešinę ir pažiūrėkite į savo kaimyną. Jis turėtų pažvelgti į jūsų akinius ir ištarti tokius žodžius: „Kas manyje gražaus realybėje, o ne sapne? Kai tik Olegas išgirs šį burtą, jis nedelsdamas stebuklingų akinių vardu turi pasakyti ką nors malonaus ir malonaus savo kaimynui dešinėje. Po to Olegas nusiima „stebuklingus“ akinius ir perduoda juos kaimynui kairėje pusėje. Kai jo kaimynas užsideda akinius, Olegas jau kreipiasi į jį tuo burtu, kurį ką tik išliejau. Šiame žaidime yra vienas dalykas svarbi taisyklė: « Malonūs žodžiai reikia rasti kiekvienam.

Na, pabandykime, ar ne?

Diskusija.

Pratimas „Išeik iš rato“

Tikslai: mokymų dalyvių ryžtas savo gebėjimui siekti užsibrėžtų tikslų, rasti išeitį iš keblių situacijų, gebėjimo nepasiklysti išbandymuose, kovoti iki ribos psichinės jėgos, Pasitikėti žmonėmis.

- Dabar visi turi stovėti ratu ir laikyti rankas. Keli žmonės stovi apskritimo viduryje. Apskritimo užduotis – neišleisti žmonių, o būrelio žmonių – pabėgti bet kokiomis priemonėmis.

Būrelis išleis tik tą, kuris įrodys norą išvykti, kuris išnaudos visas savo galimybes.

Diskusija.

Pratimas „Saulėje“

Tikslas: apibrėžiant jų geriausios savybės, naudojant juos kaip išteklius įveikiant sunkumus

situacijos.

- Dabar jūsų užduotis yra nupiešti saulę kaipmaži vaikai jį piešia: su apskritimu viduryje ir daugybe spindulių. Ratulyje parašykite savo vardą. Prie kiekvieno spindulio parašykite ką nors gražaus apie save. Jūsų užduotis yra parašyti apie save kuo geriau. Šį lapelį nešiokitės visur su savimi

karts nuo karto pridedant spindulius. O jei tau liūdna, ištrauk šią saulę, pažiūrėk į ją ir prisimink, kodėl parašei apie tą ar kitą savo savybę.

Žiūrėkite vaizdo įrašą „Ieškokite teigiamo“.

Pamokos atspindys.

Tikslas: apibendrinant.

Ar jums patiko mūsų veikla?

Kas patiko, kas nepatiko?

Ką naujo išmokote sau?

  • Profesinės vertybės- susiję su darbu. Tai pinigai, turtas, komfortas, profesinį augimą, pagalba kitiems žmonėms ir kt.
  • intelektualus yra žinios, išsilavinimas, erudicija, smalsumas, kūrybiškas mąstymas ir tt
  • Fizinis- sportas, grožis ir kūno higiena, sveikata.
  • Dvasinis
  • emocingas
  • etiškas- sąžiningumas, padorumas, teisingumas, dosnumas, mokėjimas džiaugtis tuo, ką turi, korektiškumas.
  • estetinė- stilius, mada, išorinis žmonių, daiktų patrauklumas, estetinis skonis, švara, tvarka namuose ir kt.
  • medžiaga- pinigai, turtas, turtas, vertybės ir kt. ir tt
  • Kultūrinis- menas visomis jo apraiškomis.
  • Patriotiškas -

Tikslas:

Apibūdinimas:

Įsivaizduokite, kad po kelių valandų nežinomos pajėgos jus pasiųs į dykumos sala kur praleisite likusį gyvenimą. Yra pakankamai paprasto maisto ir vandens (nemirsite iš bado ir troškulio), minimalus drabužių ir patalynė(nesušalsite), būtini vaistai. Deja, ten nėra mobiliojo ryšio. Su savimi leidžiama pasiimti tik septynis objektus, kuriuose gali būti ir daiktų, ir žmonių. Sąlyga yra tik tie daiktai ar žmonės, kuriuos iš tikrųjų galite atvežti į oro uostą per kelias valandas (negalėsite atsivežti nei savo buto, nei savo mylimo šuns)

2). Antrasis pratybų etapas toks: „Viskas teka, viskas keičiasi, ir jie nusprendė tavo saloje įkurdinti palydovus. Jis taip pat turi septynis objektus. Iš viso kartu su tavo 14. Bet gali likti tik septyni. Darbas organizuojamas poromis. Jų užduotis – sudaryti vieną iš dviejų sąrašų, įskaitant septynis elementus.

kam to reikia(pavyzdžiui, knyga - už Asmeninis tobulėjimas, imtuvas – gauti informaciją apie pasaulį ir kitus žmones).

Aptartos problemos:

Tikslas:

apibūdinimas

- Nusipirkti laikraštį, panele?



Ji gamino kakavą ir skrebučius su uogiene. Tada ji grįžo į virtuvę ir ėmėsi nutrūkusio reikalo – sutvarkė sąskaitas.


Ponia, ar tu turtinga?
- Ar aš turtingas? Ne! Ji pažvelgė žemyn į suplyšusį kilimėlį.


Tada jie išėjo.
Paprasti mėlyni puodeliai ir lėkštutės... Bet dera kartu. Ji nulupo bulves ir išvirė grybų padažas. Bulvių ir grybų padažas, stogas virš galvos, ji patikimas vyras su geru darbu, vaikai - visi šie dalykai taip pat dera.

Aptartos problemos:

Apie ką ši parabolė?

Pranešėjo gyvenimo aprašymas: Kartais, siekdamas sukaupti materialinių turtų, žmogus pamiršta, kas iš tiesų vertinga. Medžiaga yra laikina. Tikrosios vertybės siejamos su dvasinėmis žmogaus orientacijomis.

Tikslas:
Reikalingos medžiagos:

  • Jei žmogus pavagia asilą, avį ar vergą, jis yra vagis ir turi būti nubaustas
  • Jei sūnus sumušė tėvą, jis turi nukirsti jam ranką

Pranešėjo gyvenimo aprašymas: Kai kurios vertės yra keičiamos, bet žmogiškąsias vertybes- gėris, teisingumas, grožis, tiesa - buvo ir bus visada.

Metodas „Mano asmeninis herbas“.

Turinys:

Pratimas „Vertybės“

Tikslas:

Reikalingos medžiagos:

Apibūdinimas:

šeimos tradicijos

gyvenimas su tėvais

erudicija

profesinis mokymas

pomėgiai

pramogos

kelionės

Asmeniniai daiktai

Asmeninė nuosavybė

finansinių santaupų

meilė dievui

sielos ir psichikos harmonija

vidinis vystymasis

dvasios pergales ir pralaimėjimus

sėkmės ir nesėkmės

sveikata

sporto grožis ir kūno higiena

Draugystė, bendravimas

socialinė veikla

statuso pagarba

išpažintis

Pranešėjo gyvenimo aprašymas:

Refleksijos pamokos

Peržiūrėkite dokumento turinį
„Psichologinė pamoka „Gyvenimo vertybės“

Psichologinis užsiėmimas « Gyvenimo vertybės»

Tikslas: rizikingo elgesio prevencija formuojant sistemą dvasinis ir moralinis orientyrai.

Užduotys:

    idėjų apie visuotines vertybes formavimas;

    sąlygų atsigręžti į savo vertybinę-semantinę sferą sudarymas;

    dvasinių vertybių prioriteto prieš materialines formavimas.

Pamokos eiga

Dabar vykdysime žaidimą, kuris pirmiausia yra prasmingas, jis padės mums atskleisti mūsų pamokos temą.

Pratimas „Pakeisk vietas tiems, kurie vertina...“ - 4-5 min

Tikslas:įvadas į temą, darbo atmosferos kūrimas.

Apibūdinimas: vadovo kėdė pašalinama už būrelio ribų. Vadovas, stovėdamas apskritimo centre, taria frazę: „Tie, kurie vertina ... (draugystę, pinigus, laisvę, valdžią), keičiasi vietomis. Tie, kurie mano, kad šis teiginys galioja jiems, turėtų pakilti iš savo vietos ir bėgti į kitą laisvą vietą. Vairuotojo užduotis yra paimti bet kurį laisva vieta. Likęs be kėdės tampa naujuoju vairuotoju.

Diskusija: Kuo patiko mankšta?

Ką atskleidė šis pratimas?

Ar galite atspėti mūsų pamokos temą? (Vertės)

Norėčiau, prieš tęsdamas kitas pratimas, taip pat atskleisdamas pamokos temą, perskaityk vieną eilėraštį, kuris, mano nuomone, irgi labai tinka mūsų pamokos temai:

Atmetus kasdienybės laiką,

Naktį gydančioje dykumoje

Aš rūšiuoju brangenybes

Saugomas sielos apačioje.

Neturiu tiek daug

Bet man daugiau nereikia.

Apibendrinant

Jų vertė nemažėja!

Vaikinai, kas yra vertybės? Kaip tu supranti šį žodį?

Vertybės- tai žmogaus idėjos apie svarbiausius dalykus gyvenime; tai yra tai, kas suteikia jo egzistavimo vektorių.

Kokias vertybes žinai? Kaip juos galima klasifikuoti?

Vertybių tipai:

    Profesinės vertybės- Susiję su darbu. Tai pinigai, turtas, komfortas, profesinis augimas, pagalba kitiems žmonėms ir kt.

    intelektualus- tai žinios, išsilavinimas, erudicija, smalsumas, kūrybinis mąstymas ir kt.

    Fizinis- sportas, grožis ir kūno higiena, sveikata.

    Dvasinis- tikėjimas Dievu, dvasinė harmonija, asmeninis tobulėjimas ir savęs tobulėjimas.

    emocingas- atvirumas bendraujant, žmonių priėmimas tokių, kokie jie yra.

    etiškas- sąžiningumas, padorumas, teisingumas, dosnumas, mokėjimas džiaugtis tuo, ką turi, korektiškumas.

    estetinė- stilius, mada, išorinis žmonių, daiktų patrauklumas, estetinis skonis, švara, tvarka namuose ir kt.

    medžiaga- pinigai, turtas, turtas, vertybės ir kt. ir tt

    Kultūrinis- menas visomis jo apraiškomis.

    Patriotiškas - meilė tėvynei, šaliai, tradicijoms ir kt.

Pratimas „Dykumos sala“

Tikslas: sudaryti sąlygas suprasti, kad už bet kokio poelgio slypi asmens išpažįstamos vertybės, orientacijos galimų vertybių spektre.

Apibūdinimas: Pratimai atliekami keliais etapais.

vienas). Pirmajame etape grupės nariai dirba individualiai. Duota žaidimo situacija: « Įsivaizduokite, kad po kelių valandų nežinomos jėgos nusiųs jus į negyvenamą salą, kurioje praleisite likusį gyvenimą. Yra pakankamas kiekis paprasto maisto ir vandens (nemirsite iš bado ir troškulio), minimalus drabužių ir patalynės (nesušalsite), būtinų vaistų. Deja, ten nėra mobiliojo ryšio. Su savimi leidžiama pasiimti tik septynis objektus, kuriuose gali būti ir daiktų, ir žmonių. Sąlyga yra tik tie daiktai ar žmonės, kuriuos iš tikrųjų galite atvežti į oro uostą per kelias valandas (negalėsite atsivežti nei savo buto, nei savo mylimo šuns)“. Pasirinkti objektai užrašomi ant popieriaus lapo.

2). Antrasis pratybų etapas toks: „Viskas teka, viskas keičiasi, ir jie nusprendė tavo saloje įkurdinti kompanionus. Jis taip pat turi septynis objektus. Iš viso kartu su tavo 14. Bet gali likti tik septyni. Darbas organizuojamas poromis. Jų užduotis yra sudaryti vieną iš dviejų sąrašų, įskaitant septynis elementus.

3). Trečiajame etape panašus darbas atliekamas mažose 5-6 žmonių grupėse.

Tada grupės pateikia savo sąrašus ratui. Vedėjas interpretuoja tai, ką išgirdo iš vertybių pozicijų: kam to reikia(pvz., knyga skirta asmeniniam tobulėjimui, imtuvas – informacijai apie pasaulį ir kitus žmones gauti).

Aptartos problemos:

Kokie jausmai kilo mankštos metu?

Kaip vyko diskusija jūsų grupėje?

Kas buvo vertingiausia mūsų grupei?

Kas nustebino ir kas buvo nuspėjama?

Diskusija – istorijos „Turtas“ aptarimas

Tikslas: materialinių ir dvasinių vertybių atskyrimo sąlygų sukūrimas, dvasinio prioriteto prieš materialumą suvokimas

apibūdinimas: Grupės dėmesiui siūloma parabolė:
Už durų stovėjo du vaikai, abu suplyšusiais paltais, iš kurių jie jau seniai išaugo.
- Nusipirkti laikraštį, panele?
Ji buvo užsiėmusi ir ketino pasakyti „ne“, kai netyčia pažvelgė žemyn ir pamatė jų sandalus. Maži sandalai, permirkę lietuje.
- Užeik, aš tau padarysiu karštos kakavos.
Abu netarę nė žodžio nusekė paskui ją. Jų šlapios basutės paliko pėdsakus ant grindų.
Ji gamino kakavą ir skrebučius su uogiene. Tada ji grįžo į virtuvę ir ėmėsi nutrūkusio reikalo – sutvarkė sąskaitas.
Ją išgąsdino tyla kitame kambaryje. Ji pažiūrėjo ten.
Mergina rankose laikė tuščią puodelį ir pažvelgė į jį. Vaikinas susigėdęs paklausė:
Ponia, ar tu turtinga?
- Ar aš turtingas? Ne! Ji pažvelgė žemyn į suplyšusį kilimėlį.
Mergina labai atsargiai padėjo puodelį ant lėkštės ir pasakė:
- Tavo puodeliai tilpo į lėkštes, - ir jos balse jautėsi alkio natos, bet ne tos, nuo kurių skauda skrandį, o kažkokios kitos.
Tada jie išėjo.
Paprasti mėlyni puodeliai ir lėkštutės... Bet dera kartu. Ji nulupo bulves ir pagamino grybų padažą. Bulvių ir grybų padažas, stogas virš galvos, patikimas vyras, dirbantis gerą darbą, vaikai – visa tai taip pat derėjo.
Ji išvalė svetainę, bet nešvarūs mažų basučių atspaudai liko jos širdyje. Ji norėjo juos ten palikti, jei kada nors pamirštų, kokia iš tikrųjų turtinga.

Aptartos problemos:

Apie ką ši parabolė?

Kokias vertybes galima įvardyti remiantis tuo, ką jie girdėjo? (materialus, dvasinis)

Kas, jūsų nuomone, yra vertingesnis? Kodėl?

Pranešėjo gyvenimo aprašymas: Kartais, siekdamas sukaupti materialinių turtų, žmogus pamiršta, kas iš tiesų vertinga. Medžiaga yra laikina. Tikrosios vertybės siejamos su dvasinėmis žmogaus orientacijomis.

Diskusija „Vertybės skirtingų epochų»

Tikslas: pagrindinių vertybinių krypčių universalumo suvokimas
Reikalingos medžiagos: informacija darbui mažose grupėse (žemiau pateiktų tekstų fotokopijos)

Hamurabio įstatymai (II a. pr. Kr., Bendroji Mesopotamijos karalystė)

    Jei žmogus pavagia asilą, avį ar vergą, jis yra vagis ir turi būti nubaustas

    Jei sūnus sumušė tėvą, jis turi nukirsti jam ranką

    Jei žmogus nesutvirtino savo žemėje esančio piliakalnio, o vanduo prasibrovė pro jį, užliedamas kaimynų laukus, tegul kaltininkas atlygina jiems nuostolius. Jei neturi už ką mokėti, parduotų visą turtą ir save, o gautą sidabrą tegul kaimynai pasidalina tarpusavyje.

    Jei vyras skolingas, jo žmona, sūnus ar dukra turi būti vergijoje trejus metus, tada jie turi būti paleisti.

Visuotinė žmogaus teisių deklaracija (Europa, 1946 m.)

    Visi žmonės gimsta laisvi ir lygūs savo orumu ir teisėmis. Jie turi protą ir sąžinę ir turėtų elgtis vienas kito atžvilgiu broliškai.

    Kiekvienas turi teisę į gyvybę, laisvę ir asmens saugumą

    Niekas negali būti laikomas vergijoje ar nelaisvėje

    Niekas neturėtų būti kankinamas ar nežmoniškas, žeminantis bausmes

    Visi žmonės yra lygūs prieš įstatymą ir turi teisę be skirtumo, vienodai įstatymo apsaugai.

Pranešėjo gyvenimo aprašymas: Kai kurios vertybės yra permainingos, tačiau visuotinės žmogaus vertybės – gėris, teisingumas, grožis, tiesa – visada buvo ir bus.

Metodas „Mano asmeninis herbas“.

Tikslas: ugdyti savęs pažinimo, saviraiškos, savęs pristatymo įgūdžius, Kūrybiniai įgūdžiai, harmonizavimas vidinė ramybė. Optimizuokite savigarbą.

Turinys: Maloni muzika groja toliau. Mokiniams pateikiami ruošiniai su herbų ruošiniais arba jie nupiešia savo variantą. Vaikai kviečiami patys nupiešti savo herbą. ir pabandykite ant jo pavaizduoti savo svarbias gyvenimo vertybes(vidinis gyvybinių sferų turinys). Vaikai, dėl kokių nors priežasčių nenorintys piešti, kviečiami senais žurnalais, klijais ir žirklėmis pasidaryti herbą koliažo technika ant jau paruoštas šablonas. Studentams galite pasiūlyti jau paruoštus herbų kontūrus, susidedančius iš skydo ir juostelės, arba patys sugalvoti skydo formą.

Pratimo pabaigoje vaikinus galite pakviesti paeiliui pasikalbėti apie savo herbą ir atsakyti į klausimus: ką jis pavaizdavo savo herbe ir kodėl būtent šios vertybės jam svarbios.

Pratimas „Vertybės“

Tikslas: gyvenimo vertybių suvokimas.

Reikalingos medžiagos: fone muzikinis akompanimentas.

Apibūdinimas: Dalyviams duodami šeši popieriaus lapeliai ir ant kiekvieno iš jų prašoma užrašyti, kas jiems gyvenime yra vertingiausia. Tada lankstinukai surikiuojami taip, kad didžiausia vertė būtų pačiame paskutiniame lapelyje. Treneris siūlo įsivaizduoti, kas atsitiko baisus įvykis, ir ta vertybė, kuri užrašyta pirmame lapelyje, dingo iš gyvenimo. Vedėjas siūlo suglamžyti ir padėti lapelį į šalį ir pagalvoti, kaip dabar gyvenimas be jo. Tai atsitinka su kiekviena eilės verte. Kiekvieną kartą siūloma atkreipti dėmesį į vidinė būsena praradus vertę. Tada treneris praneša, kad įvyko stebuklas, ir atsirado galimybė grąžinti bet kurią vertybę, galite pasirinkti vieną iš suglamžytų popieriaus lapų. Taigi šešis kartus. Grąžinkite dalyviams dokumentus. Tada siūloma suvokti, kas atsitiko, gal pridėti kokių nors reikšmių, pažiūrėti, ar išlieka ankstesnė reitingavimo tvarka. Pratimai atliekami skambant ramiai muzikai, didelę reikšmę turėti trenerio intonaciją ir balsą, sakomas tekstas turi būti paprastas ir aiškus.

šeimos tradicijos

gyvenimas su tėvais

savo būsima šeima

erudicija

profesinis mokymas

Profesinis tobulėjimas ir augimas

pomėgiai

pramogos

kelionės

Asmeniniai daiktai

Asmeninė nuosavybė

finansinių santaupų

meilė dievui

sielos ir psichikos harmonija

vidinis vystymasis

dvasios pergales ir pralaimėjimus

sėkmės ir nesėkmės

sveikata

sporto grožis ir kūno higiena

Draugystė, bendravimas

socialinė veikla

statuso pagarba

išpažintis

Pranešėjo gyvenimo aprašymas: Vedėjas pabrėžia, kaip svarbu susikurti savo vertybių hierarchiją.

Refleksijos pamokos. Tikslas: gauti grįžtamąjį ryšį iš mokinių, apibendrinti pamoką. Formos, kiekvienas savo ruožtu sako arba pagal valią: kas patiko, o kas ne.

Meistriškumo klasė

tema:

„Vertybės. Jų vaidmuo

Žmogaus gyvenime"

Sudarė: Popova Tatjana Nikolaevna,

mokytojas-psichologas MBOU Naro-Fominsko vidurinė mokykla Nr.9

Tema : „Vertybės. Jų vaidmuo žmogaus gyvenime.

Tikslai: - dalyvių suvokimas apie savo gyvenimo vertybes; komunikacinės kompetencijos lygio didinimas; gebėjimo bendradarbiauti formavimas; komandos formavimas.

Užduotys:

- kuriant teigiamą emocinis fonas, pasitikėjimo atmosfera;

Idėjų apie įvairių būdų ir ryšio priemonės;

Savęs ir kitų pažinimo proceso aktyvinimas.

Įranga: atspaudas mankštai „Mano visata“, kortelių rinkinys žaidimui „Kaina ir vertė“, kaspinėliai draugystės apyrankei, 2 spalvų gėlės, transformuojantis kamuoliukas, užrašai-linkėjimai.

Technologija: komunikacijos ir dialogo technologijos, IRT.

Kurso eiga.

  1. Pažintis. Apšilimas.
  1. Pratimas „Dainuok savo vardą“(1 skaidrė)

Tikslas: sukuriant emocinęTeigiamas požiūris.

Džiaugiuosi galėdamas jus pasveikinti. Dabar mes pažinsime vienas kitą dainuodami savo vardą ir perleisdami kamuolį ratu. O dabar prašau išsirinkti jums patinkančios spalvos gėlę. (Dalyvės suskirstytos į grupes)

2. Taisyklių kartojimas.(2 skaidrė)

Apibrėžkime taisykles, pagal kurias dirbsime šiandien:

Taisyklių sąrašas:

1. Atidžiai klausykitės vienas kito.

2. Nepertraukite garsiakalbio.

3. Gerbkite vienas kito nuomonę.

4. Nuoširdumas.

5. Neteisiami sprendimai.

6. Veikla.

7. Taisyklė „stop“.

  1. Pratimas „Mano visata“

Tikslas: suteikti dalyviams galimybę pažvelgti į savo gyvenimą iš išorės ir tuo pačiu iš vidaus.

Instrukcija. Kiekvienas dalyvis atskiras lapas popierius piešia „jo gyvenimo galaktiką“ su visomis „planetomis“ ir „žvaigždėmis“.

Žiūrėk, kai kamuolys sugrįžo pas mane, jis pakeitė spalvą. Taigi savo gyvenime mes matome kitus iš išorės, ne visada prisimename vidinį pasaulį.

Jūs turite savo visatą priešais jus. Kiekvienas iš jūsų yra šios visatos centras. Užbaikite sakinius ir pakalbėkite apie savo visatą.

komentuoti. Jei pageidaujama, dalyviai, pasirinkę astronomo vaidmenį, gali kiekvienam pasakoti apie savo „gyvybės galaktikos“ „planetas“. (po vieną dalyvį iš kiekvienos komandos)

II. Pagrindinė dalis.(3 skaidrė)

Mūsų susitikimo tema „Vertybės. Jų vaidmuo žmogaus gyvenime.

Matydami jūsų darbus, galime pasakyti, kad kiekvienas turi savo visatą.

1. „Epigrafas“.

Pagrindinės frazės, parašytos lentoje, aptarimas:„Kiekvienas žmogus per gyvenimą juda remdamasis savo vertybėmis. Kiekvienas žmogus yra pasaulio centras, bet kaip tik kiekvienas ir pasaulis yra vertingas tik todėl, kad jis pilnas tokių centrų. E. Canetti“

  1. Pratimas „Gyvenimo vertybės“.

Tikslas: savireguliacijos, savikontrolės lygio didinimas, savojo nustatymas gyvybiškai svarbus vertybes, jų koreliaciją su paauglių gyvenimo vertybėmis.

Darbas su stalu:

Instrukcija: Vedėjas skaito pagrindines suaugusiųjų vertybes. (darbas pogrupiuose)

O dabar pažiūrėkime, kokios vertybės egzistuoja, pirmiausia susipažinsime su suaugusiųjų vertybėmis(4 skaidrė)

Pagalvokime, kaip šias vertybes galėtume perteikti paaugliams (darbas grupėje).

Suaugusiųjų vertybės

Paauglys

šlovė, sėkmė

Bando išsiskirti gerai ar blogai

Pinigai

Stengiasi turėti daug pinigų, brangių daiktų

Draugystė

Turi daug draugų

Meilė

Brangina santykius su artimaisiais

Kūrimas

Mėgsta sugalvoti, kurti nauja

Sportas

Sportuoti

Art

Mėgsta klausytis muzikos, piešti ir pan.

Gamta

Mėgsta būti gamtoje, keliauti

Nauda

Stengiasi atnešti naudą, džiaugsmą kitiems

  1. Pratimas „Vertybių sąrašas“.(5 skaidrė)

Tikslas: apibrėžiant jų gyvenimo vertybes.

Dabar kviečiu šiek tiek pagalvoti ir apsispręsti, kurios vertybės jums yra labai svarbios, o kurios gali būti nustumtos į antrą planą. Ir šalia kiekvienos jūsų lankstinelyje nurodytos reikšmės nurodykite jos numerį mažėjančia svarbos tvarka.

Siūlomas vertybių sąrašas, iš kurio reikia išsirinkti sau svarbias ir jas užsirašyti, greta sudėlioti reikšmingus skaičius:

komentuoti. Jei pageidauja, dalyviai gali supažindinti kitus su vertybių sąrašu. (po vieną dalyvį iš kiekvienos komandos)

  • Įdomi studija;
  • Pripažinimas iš kitų;
  • Materialinis turtas;
  • Šeima;
  • Draugai;
  • Malonumas ir pramogos;
  • Sveikata;
  • Gerumas;
  • Sąžiningumas;
  • Kūrimas.
  1. Pratimas „Kaina ir vertė“

Tikslas: parodyti esminį skirtumą tarp to, kas turi kainą, ir to, kas paprastai vadinama verte.

Siužetas: vyksta aukcionai tarp savininko ir pirkėjo, pirkėjas pasiruošęs duoti aukščiausią kainą už tai, kas yra savininko rankose. Jis sako: „Parduok mane, aš tau duosiu gera kaina“. Atsakydamas jis išgirs arba „parduodu“, arba „ne, negaliu parduoti net už didžiausią kainą“.

(darbas pogrupiuose)

Siūlau parduoti daiktą ar daiktą, kuris nurodytas kortelėje. Pagalvokite, ar galite man jį parduoti ir už kokią kainą?

  1. Katė, kuri gyveno su tavimi dešimt metų;
  2. Kilogramas šokoladinių saldainių;
  3. Šeimos nuotraukų albumas;
  4. Geriausio draugo dovanotas rašiklis;
  5. Raudona vilna skara;
  6. Iš senelio paveldėta rašomoji mašinėlė.

Diskusija.

- Kodėl vienas parduodamas lengvai ir ramiai, o savininkas negali parduoti kito, kad ir kiek išmaldautų?(6 skaidrė)

Išvada: Pasirodo, yra sąvokos „kaina“ ir „vertė“, pažymimi esminiai jų bruožai:

Kaina yra viskas, kas turi piniginę vertę.

Vertė – tai viskas, kas reikšminga žmogaus gyvenimui.

Kas yra svarbiausia vertybė?

(tai mūsų GYVENIMAS) (7 skaidrė)

  1. Apibendrinant.

Mūsų pamoka eina į pabaigą. Per tą laiką susipažinome, išmokome daug tinkamo bendravimo būdų. Labai norėčiau, kad pasidalintumėte savo naujomis žiniomis su draugais.

1. Pratimas „Draugystės apyrankė“.(8 skaidrė)

Tikslas: prisidėti prie formavimo draugiškus santykius su dalyviais įsitraukiant į bendrą kūrybinę veiklą.

Instrukcija:

Priešais jus yra juostelės. Paimkite juos nuo savo stalo ir padovanokite bet kuriam žmogui, norinčiam ko nors gero, gero.

Rezultatas: Kol būsime kartu, šalia, jaučiame draugų petį ir palaikymą, darysime gerus darbus, padėsime vieni kitiems. Ir tai taip pat labai vertinga.

2. Pratimas "Šiandien aš ... .."(9 skaidrė)

Ačiū už jūsų nuoširdumą!

Tačiau laikas artėja prie mūsų susitikimo pabaigos, ir aš siūlau jį užbaigti taip:

Kiekvienas dalyvis tęsia frazę, išreikšdamas savo požiūrį į pamoką, kas patiko ar sukėlė diskomforto jausmą.

Klausimynas "Atsiliepimai"

1. Dalyvio vardas ir pavardė __________________________________________________

2. Pamokos data ____________________________________________________

3. Įsitraukimo laipsnis: 012345678910

4. Jums reikšmingiausi (naudingiausi) epizodai, pratimai: ________________________________________________________________________________________________________________________________________

5. Jūsų pastabos ir linkėjimai vedėjui (turiniu, pamokos forma ir pan.): _________________________________________________________________________________________________________________________

Literatūra.

  1. Smirnova E.E. Pažįstu save ir mokausi valdyti save. (Psichologijos pamokų programa jaunesniems paaugliams) S.-Pb., KALBA, 2007 m.
  2. Fopel K. Kaip išmokyti vaikus bendradarbiauti? ( Psichologiniai žaidimai ir pratimai, 1-4 dalis) M., GENESIS, 2010 m.
  3. Khukhlaeva O.V. Kelias į save (Psichologijos pamokos vidurinė mokykla) M., GENESIS, 2012 m.
  4. Shchurkova N.E. Žaidimo technika: puikus vadovas. M., RUSIJOS PEDAGOGINĖ DRAUGIJA, 2002 m.

Mokymai „Sveikata – pagrindinė žmogaus vertybė“

Tema: „Kelias į sveikatą“

Pristatomas darbas bus įdomus mokytojams, socialiniai darbuotojai, 13-16 metų mokiniai ir studentai. Renginys sukurtas atsižvelgiant į paauglių psichologines ir amžiaus ypatybes ir skirtas aktyviam medžiagos įsisavinimui. Kuriant detaliai aprašomi siūlomų pratimų tikslai, kurie gali būti naudojami atskirai vaikų kūrybiškumo, nestandartinio mąstymo ugdymui, bendravimo įgūdžiai. Ši medžiaga gali būti naudojamas klasėje, popamokinėje ir popamokinėje veikloje.

Treniruotės trukmė 60 min. Dalyvių skaičius 15-20 žmonių.

Tikslas: prisidėti prie savo dvasinių vertybių apibrėžimo ir orientacijos į jas sveika gyvensena gyvenimą.
Užduotys: paaiškinti sąvokos „sveikata“ reikšmę; ugdyti atsakomybės už sveikatos išsaugojimą jausmą; formuoti paaugliams norą užimti aktyvią gyvenimo poziciją.
įrodyti sveikatos prioritetą tarp kitų žmogiškųjų vertybių ir Neigiama įtaka blogi įpročiai apie paauglio savijautą.

Mokymosi rezultatai
Pamokos pabaigoje mokiniai:
- paaiškinti terminų reikšmę: sveikata, sveikatos komponentai, holistinis požiūris į sveikatą;
- pateikti argumentus sveikatos naudai;
- demonstruoti informacijos gavimo įgūdžius, kritinį mąstymą, atsakomybę už savo veiksmus.
- parodyti gebėjimą suvokti savo sveikatos vertybes ir gebėjimus priimti sprendimus tausoti savo sveikatą.

Gairės (pasiekti tikslą): atsižvelgiant į vyresnių vaikų psichologines ir amžiaus ypatybes paauglystė, pokalbiai apie sveikatą turėtų būti vedami subtiliai, kad tai nebūtų suvokiama kaip spaudimas ir mokymas. Siekiant efektyvesnio poveikio informacijos suvokimui, supratimui ir įsiminimui, tikslinga pasitelkti pavyzdžius iš bendraamžių gyvenimo, įvairią vaizdinę medžiagą.
Įranga: plakatas-kalno vaizdas su viršūne "sveikata"; sąsiuviniai, popierius, rašikliai, flomasteriai, lipdukai, sąvaržėlės, pėdsakai (po du vienam dalyviui)
Darbo turinys
1. Žinių aktualizavimas (1-2 min.).
2. Pažintis (5-7 min.).
3. Laukimas (2-3 min.).
4. Pratimas „Interviu“ (9-10 min.).
5. Informacinis blokas „Holistinis požiūris į sveikatą“ (5 min.).
6. Pratimas „Klipas“ (5 min.).
7. Pratimas „Surask draugą“ (3 min.).
8. Pratimas „Grėsmė gyvybei“ (2 min.).
9. Darbas mažose grupėse. Mankšta „Nauda sveikatai“ (15 min.).
10. Apibendrinimas. Pratimas „Atsiliepimai“ (3 min.).
11. Pratimas „Kelias į sveikatą“ (5 min.).
12. Mokymų baigimas (2 min.).

1.Žinių atnaujinimas (1-2 min.). Lentoje užrašomas pamokos epigrafas:
Pagrindinis gyvenimo lobis – ne žemės, kurias užkariavai, ne turtas, kurį įgijai... Pagrindinis gyvenimo lobis – sveikata, o norint ją išsaugoti, reikia daug žinoti.
Avicena

valstybės biudžeto švietimo įstaiga

Luhansko Liaudies Respublika

„Kirovo vidurkis Bendrojo lavinimo mokyklos Nr. 2"

Pamoka su mokymo elementais

« Vertingiausias,

ką aš turiu…"

Išsivysčiusi profesija

praktinis psichologas

GBOU 2 vidurinė mokykla

Moroz Yu.S.

Tikslas: - padėti studentams asmeniškai suprasti, suvokti išteklius, kurie sudaro asmens stiprybę, asmeninį pagrindą.

Užduotys:

Sukurti bendruomenės ir tarpusavio supratimo atmosferą,

Išmokykite paauglius išreikšti savo jausmus literatūrinės raštingos kalbos pagalba,

Padėti susidaryti gyvenimo vertybių idėją, gyvenimo sampratą.

Reikalingos medžiagos ir įranga:

Multimedijos instaliacija, muzikinis akompanimentas, popierius, rašikliai, lenta, kreida.

Pamokos eiga:

Didžiausia vertybė pasaulyje yra gyvybė:

svetimas, savas, gyvūnų pasaulio ir augalų gyvenimas,

kultūros gyvenimas, gyvenimas visame -

tiek praeityje, tiek dabartyje, tiek ateityje.

D.S. Likhačiovas

Darbo taisyklių, darbo taisyklių skelbimas mokymuose.

    Dalijimasis pamokos tema, siekiant išsiaiškinti „Kas gyvenime yra svarbiausia“.

    Vaizdo įrašas „#Live“

Parabolė apie gyvenimo vertybes.

Vieną dieną tėvas turtinga šeima nusprendė paimti savo mažasis sūnusį kaimą, į ūkį, kad parodytų sūnui, kokie vargšai gali būti žmonės.

Jie praleido dieną ir naktį ūkyje su labai neturtinga šeima. Kai jie grįžo namo, tėvas paklausė sūnaus:

Kaip patiko kelionė?

Buvo puiku, tėti!

Ar matėte, kokie vargšai gali būti žmonės? paklausė tėvas.

Ir ko iš to išmokote?

Sūnus atsakė:

Mačiau, kad mes turime šunį namuose, o jie turi keturis šunis. Mes turime baseiną sodo viduryje, o jie turi įlanką, kurios pabaigos nematyti.

Mes apšviečiame savo sodą lempomis, ant jų šviečia žvaigždės.

Mes turime kiemelį kieme, o jie turi visą panoramą.

Ačiū, tėti, kad parodėte man, kokie turtingi yra šie žmonės.

Ar ne tiesa, kad viskas priklauso nuo to, iš kokio požiūrio į pasaulį žvelgi?

Turėti meilę, draugus, šeimą, sveikatą, gera nuotaika ir Teigiamas požiūrisį gyvenimą, gausi viską!

Tačiau nei vieno iš aukščiau paminėtų dalykų nusipirkti neįmanoma.

Galite nusipirkti bet kokį įsivaizduojamą turtus, netgi kaupkite jų atsargas ateičiai, bet jei jūsų siela neužpildyta, jūs nieko neturite!

Nuo ankstyva vaikystė girdime žodį „gyvenimas“. Paminėjus šį žodį, kiekvienas žmogus turi savo psichines asociacijas: su mama, su šeima ar berniuku iš kaimyninio kiemo, o gal su seneliu ar ...

Pabandykime nuspręsti, su kuo kiekvienam iš jūsų pirmiausia asocijuojasi šis žodis. Ant lentos matote gėlę, bet ji neturi žiedlapių. Dabar aš tau duosiu žiedlapius ir vienu žodžiu ar keliais žodžiais pasakysiu, kas yra gyvenimas.

Gyvenimas ……….

Visiems studentams surašius atsakymus, psichologas veda mokinius prie išvados, kad žmogaus gyvybė yra brangiausia, ką žmogus turi.

Gyvenimo paslaptis... Jis duodamas vieną kartą, ir reikia gyventi taip, kad nebūtų nepakeliamai skausmingi dėl beprasmiškai nugyventų metų, kad nedegtų gėda dėl niekšiškos ir menkos praeities...

Gyvenimo paslaptis visada jaudino žmones nuo tada, kai jie suvokė save kaip gyvas būtybes. Ar gyvenimas turi tikslą ir prasmę, ir kas jie yra? Kas atsakingas už žmogaus gyvenimą? Ar galite tai padaryti geriau? Ar žmogus turi teisę mirti ar atimti iš kito žmogaus gyvybę?

Šie ir daugelis kitų panašių klausimų visais laikais traukė ne tik filosofų, bet ir rašytojų, menininkų, mokslininkų ir netgi paprasti žmonės- kiekvienas, kuris kada nors pagalvojo apie savo gyvenimo paslaptį.

Parabolė „Gyvenimas ir kava“.

Vieną dieną prestižinio koledžo absolventai išvyko aplankyti savo išmintingo profesoriaus, kuris kadaise daug ko išmokė. Pamažu pokalbis pakrypo apie gyvenimo sunkumus, o tada mokytojas vaikinams pasiūlė kavos. Sutikęs vyras išėjo, o netrukus grįžo su kavos puoduku ir padėklu, pripildytu įvairių puodelių. Vieni buvo gražūs ir brangūs, pagaminti iš krištolo ar porceliano, kiti – paprasti ir paprasti, plastikiniai, pigūs. „Pažiūrėk, ką pasirinkai“, – pradėjo profesorius, kai kiekvienas jo mokinys paėmė po puodelį. – Visi paėmėte tik gražiausius ir patraukliausius puodelius, o pigiausius palikote ant padėklo. Tai yra jūsų bėdų šaltinis – jūs siekiate gauti tai, kas geriausia sau. Tačiau svarbiausia ne tai, kas yra išorėje, o tai, kas yra viduje. Kavos skonis nepriklauso nuo puodelio grožio, o būtent, ji yra jūsų. Pagrindinis tikslas. Pagalvokite: kava – mūsų gyvenimas, bet pinigai, visuomenė, darbas – tik puodeliai. Mes siekiame daugiausiai gražus puodelis, pamiršdami užpildyti jį turiniu. Bet juk ji tarnauja tik kaip priemonė, padedanti išlaikyti gyvybę. Svarbiausia kava ir jos skonis. -

Atkreipkite dėmesį į šią eilutę:

Yra žinoma, kad laikas yra pratęsiamas.
Tai priklauso nuo
Kokio turinio
Jūs užpildote.

Pratimas „Vertybės“

Tikslas – suvokti ir suvokti svarbiausio dalyko svarbą gyvenime, gebėjimo susidėlioti prioritetus gyvenime ugdymą.

Dalyviams duodami šeši popieriaus lapai ir kviečiami ant kiekvieno iš jų užrašyti, kas jiems vertinga šiame gyvenime. Tada lapai surikiuojami taip, kad vertingiausi būtų pačiame paskutiniame lapelyje. Vedėjas siūlo įsivaizduoti, kas atsitiko, kažkas baisaus, ir ta vertybė, kuri buvo parašyta ant pirmo popieriaus lapo, dingo iš gyvenimo. Turite suglamžyti ir padėti popieriaus lapą į šalį ir suprasti, kaip dabar gyvenate be jo. Tada tas pats nutinka su kiekviena eilės verte. Kiekvieną kartą siūloma atkreipti dėmesį į vidinę būseną praradus vertę.

Tada vedėjas praneša, kad įvyko stebuklas, ir atsirado galimybė grąžinti bet kurią vertybę, galima pasirinkti vieną iš suglamžytų lapelių. Ir taip šešis kartus. Tada siūloma suvokti, kas atsitiko, galite pridėti keletą reikšmių ir pamatyti, ar buvo išsaugota ankstesnė reitingavimo tvarka.

Pratimas atliekamas pagal meditacinę muziką, didelę reikšmę turi lyderio intonacija ir balsas, sakomas tekstas turi būti paprastas ir sklandus. Pratimai provokuoja atsiradimą labai gilūs jausmai. Aplinka jos metu turi būti itin saugi – neturėtų sklisti papildomų garsų, niekas neįeitų į patalpą, dalyviai netrukdytų vieni kitiems (galima įsitaisyti patogiu atstumu vienas nuo kito).

Prieš atlikdamas šį pratimą grupėje, vedėjas turėtų įgyti jo atlikimo patirties ir įvertinti jo gylį. Pratimo pabaigoje vyksta diskusija.

Pratimas „Jei būčiau...“

Tikslas – pratimas skirtas asociatyvaus mąstymo ugdymui, streso mažinimui.

Vedėjas ištaria frazę „Jei aš būčiau ...“, turėdamas omenyje vieną iš dalyvių. Dalyvis turi užbaigti sakinį bet kuria į galvą šaunančia fraze.

Pratimas „Svarbūs įvykiai“

Tikslas – prisideda prie požiūrio į savo gyvenimo kelią įprasminimo didinimo, suteikia gera priežastis pagalvoti, kokie įvykiai mums iš tiesų reikšmingi.

Pratimo aprašymas. Dalyvių prašoma pagalvoti, kokie 10 įvykių jų gyvenime yra svarbiausi. Šie įvykiai gali būti jau praeityje arba vykti dabar, arba jie gali būti planuojami ateityje. Pratimas atliekamas individualiai, sąrašui sudaryti skiriamos 6-8 minutės. Po to dalyvių prašoma pažymėti, kurie įvykiai susiję su praeitimi, kurie su dabartimi, o kurie su ateitimi.

Tada vedėjas pasakoja, kad mūsų laiko suvokimas gali labai skirtis nuo objektyvaus, fizinio srauto. Esant tam tikram konvencionalumui, galima teigti, kad psichologinę mūsų gyvenimo trukmę lemia ne tiek nugyventų dienų / mėnesių / metų skaičius, kiek šių laikotarpių prisotinimas mums reikšmingais gyvenimo įvykiais.

Pratimas „Namas“.

Tikslas – vertės suvokimas žmonių bendravimas.

Tęsiame savo darbą. Įsivaizduokite, kad staiga kalnuose pasnigo, pakilo stiprus vėjas. Prieš mus atsiveria vieniša stovinti trobelė. Ten sustojame. Kadangi kiekvienas įkopia į savo gyvenimo viršūnę, kalnų trobelėje esi vienas. Turite vandens, maisto ir kuro atsargas, sporto salė, magnetofonas, televizorius, biblioteka, kompiuteris su žaidimais. Ryšys su išoriniu pasauliu nutrūksta. Ką veiksi atlaikydamas audrą?

Kitą dieną ta pati situacija pasikartojo. Ką ketini daryti?

O jei situacija tęsis mėnesį?

Pratimas „Katastrofa“

Tikslas – dalyvių sprendimo metu psichologiškai labai sunki situacijaįgyti vertingos patirties moralinis pasirinkimas išmokti prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą.

„Mūsų grupė grįžta iš jaudinanti kelionė lėktuvu. Liko kelios valandos, bet... Įvyko nelaimė. Iš pradžių sugedo vienas, o paskui antras variklis. Tai, deja, kartais nutinka net su dauguma moderni technologija. Taigi, lėktuvas pristato. Vilties praktiškai nėra. Tačiau staiga lėktuve pasirodo burtininkas, pasiruošęs tau padėti. Tačiau burtininkas mainais reikalauja išganymo žmogaus gyvenimas atiduoti vieną iš žmogiškųjų dorybių. Tai dorybė, o ne yda. Kokį orumą atiduosite, sprendžiate patys ir visiškai vienbalsiai, tai yra, už sprendimą turi balsuoti visi kelionės dalyviai (visi grupės nariai). Jei bent vienas yra prieš, tuomet reikia viską pradėti iš naujo.

Sprendimo laikas yra maždaug 10–12 minučių, nes lėktuvas ir toliau krenta. Negaiškite laiko, yra vilties išsigelbėti, bet jei negalėsite priimti bendro sprendimo, neišvengiamai pražūsite“.

Vadovaukitės rekomendacijomis. Prieš pradėdami patį darbą, turėtumėte išsamiai paaiškinti visas būsimos procedūros detales. O diskutuojant ir priimant sprendimus, jokiu pretekstu nesikišti. Net jei ir yra tiesioginiai pagalbos šauksmai, į juos negalima reaguoti – suteikite grupei galimybę pačiai išspręsti šią sunkiausią problemą. Tai bus jūsų pagalba grupei – gebėjimo priimti atsakingą sprendimą per labai ribotą laiką formavimas.

Pratimas „Priklauso tik nuo manęs...“

Tikslas – ugdyti gebėjimą suprasti savo vertybes ir poreikius, prisiimti atsakomybę už save.

Rato dalyviai tęsia pasiūlymą.

Kiekvienas iš mūsų turime savo gyvenimo viršūnę. Vieniems jis mažas ir lygus, kitiems – didingas ir neįveikiamas. O savo veiksmus, vertybes, idealus nešiojame ant savo pečių. Kiekvienas turi savo gyvenimo kelią. O kaip tai įveiksime ir ar pasieksime savo tikslą, priklauso tik nuo mūsų pačių. Turime keistą prieštaringą požiūrį į gyvenimą: viena vertus, mylime gyvenimą, kita vertus, nevertiname jo kiekvieną dieną.

Tikime, kad žmogus – „skamba išdidžiai“, bet tuo pačiu puikiai suprantame, kad dauguma poelgių didžiuotis nevalia. Mes kalbame aukštus žodžius, bet darome žemus darbus.

Žiūrint vaizdo įrašą „Motyvacija. Mūsų gyvenimas".

Pamokos pabaigoje naudojamas apibendrinimas atsakant į klausimą „Svarbiausia ...“

Literatūra:

    Grecovas A. Psichologiniai mokymai su paaugliais. Petras 2008 m.

    Gippius S.V. Pojūčių gimnastika. Kūrybiniai psichotechnikos mokymai. M., 1967 m.

    Mayorova N.P., Chepurnykh E.E. , Shurukht S.M. Gyvenimo įgūdžių mokymas. - Sankt Peterburgas: Švietimo-kultūros leidykla, 2002 m


Į viršų